Indie - Tamil Nadu i Kerala - 16 dni!

TAMIL NADU, ŚWIĘTE KANCHIPURAM, MAHABALIPURAN, KOLONIALNE PONDICHERRY, DAWNA STOLICA IMPERIUM THANJAVUR, ZIELONA KERALA, PARK NARODOWY PERIAR, REJS W ALLEPEY, PLAŻOWANIE W CHERAI, WIELOKULTUROWE COCHIN, OGRODY BOTANICZNE OOTY, MYSORE MIASTO PAŁACÓW!

 


 

 

TERMIN I CENA

 

  od 5810 PLN LAST MINUTE!
   
  ZAPYTAJ O DOSTĘPNE TERMINY
   
   
   


 

CENY PROMOCYJNE, ZALEŻNE OD TERMINU REZERWACJI.

 

ZAPYTAJ I ZAREZERWUJ!


{rsform 5}
 

Mapka wycieczek objazdowych


Dzień 1
08:45 Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, przy stanowisku odpraw w hali odlotów, w Terminalu A (nowy), w sektorze E, stanowisko nr 270. Przelot lotem rejsowym na trasie Warszawa- Chennai, z przesiadką w Doha.
10:45 Wylot samolotu z Warszawy
18:05 Przylot do Doha
20:20 Wylot do Chennai

Dzień 2

03:10 przylot do Chennai.
Po przylocie przejazd do Mahabalipuran.  Po drodze zwiedzimy Kanchipuram- miasto świątynne, uznane za kolebkę południowej architektury sakralnej. Jedno z siedmiu świętych miast Indii. Znajduje się tu wykuta w skale, wspaniała świątynia Kajlasanatha, słynąca z rzeźbionych wizerunków Śiwy, jego małżonki i mitycznych bestii. Największa świątynia w mieście, wzniesiona ku czci Śiwy, kryje salę o Tysiącu Kolumn. Kanchipuram to również znany ośrodek produkcji jedwabiu - miejscowi tkacze słyną ze wspaniałego warsztatu, kolorystyki i ozdobnych wzorów. Odwiedzimy manufaktury jedwabiu, w których tkane są m.in. sari.  Kolacja i nocleg w hotelu w Mahaballipuram. Trasa ok. 140 km.

Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie Mahabalipuran -niewielkiego kurortu położonego nad oceanem, 50 km na południe od Chennai. Niegdyś było to kwitnące miasto portowe, dziś niewielka rybacka wioska, której największą atrakcją, poza czystymi plażami, są jedne ze starszych, pochodzące z VII w., skalnych zabytków Indii Południowych, w nietypowych rozmiarach i kształtach, zdobione pięknymi reliefami, malowniczo ulokowane u wybrzeży Zatoki Bengalskiej. 
Po południu czas wolny na plażowanie i kąpiele. Kolacja i nocleg w hotelu. Trasa ok. 20 km.

Dzień 4

Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Pondicherry (132 km - ok. 4 godziny jazdy). Po drodze zwiedzimy Tiruvannamalaj - miasto kultu czcicieli boga Śiwy. Ogromny zespół świątynny zajmuje 10 ha. Najstarsza część - wewnętrzne sanktuarium - datowana jest na XIw. Świątynia w Tiruvannamalaj jest jedną z pięciu świątyń symbolizujących pięć elementów, z których składa się wszechświat, takich jak wiatr, woda, ogień, ziemia i eter. Odwiedzimy miasteczko Auroville, nazywane Miastem Świtu, które w swoim założeniu miało stać się międzynarodowym centrum przyjaźni, dzisiaj jest celem wypraw zwolenników ruchu New Age. Po południu przejazd do Pondicherry, zakwaterowanie w hotelu i kolacja. Trasa ok. 270 km.

Dzień 5
Po śniadaniu zwiedzanie Pondicherry - dawnej kolonii francuskiej, miasta, w którym nadal czuć atmosferę kolonialnego splendoru (francuska architektura kolonialna, najlepsze francuskie restauracje, mówiący po francusku rikszarze). Miasto szczyci się atrakcyjną i nowatorską zabudową. Pondicherry łączy swą historię ze znanym, już nieżyjącym, bengalskim filozofem Śri Aurobindo. W centrum miasta wznosi się założony przez niego ośrodek medytacyjny, do którego przybywają ludzie z całego świata, by przy grobowcu wielkiego uczonego, znaleźć spokój ducha, oddać się jodze i medytacji. Kontakt z hinduizmem zapewni nam wizyta w świątyni Manakula Vinayagar poświęconej słoniogłowemu bogu Ganeśi. Po południu przejazd do Thanjavur (177 km, ok. 6 godzin). Transfer do hotelu, kolacja i nocleg. Trasa ok. 200 km.

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Thanjavur - dawnej stolicy władców imperium Ćolów. Nad okolicą góruje świątynia Brihadaśwara, zbudowana w XI w. Jest to budynek sakralny o piramidalnym kształcie, stojący na rozległym dziedzińcu, otoczony mniejszymi kaplicami. W jego architekturze wyróżnia się monumentalna wieża, a wnętrze zdobi czterometrowy lingam, falliczny symbol boga Śiwy. Przejazd do Madurai (ok.160 km - 5 h). Po przyjeździe zwiedzanie Madurai - miasta sięgającego historią aż do V w.p.n.e., drugiego co do wielkości miasta Tamilnadu, starożytnego centrum nauki. Miasto zbudowane jest na planie kwiatu lotosu, malowniczo położone nad brzegami rzeki Vaigai. Legenda mówi, że boski nektar spływający z włosów boga Śiwy dał miastu jego starożytną nazwę Madhurapuri, czyli „kraina nektaru”. Dziś Madurai stanowi ważne centrum biznesowe południowych Indii. Za największy skarb miasta uważana jest świątynia Śri Meenakshi, będąca miejscem kultu małżonki Śiwy. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Madurai. Trasa ok. 190 km.

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd przez malownicze tereny plantacji kardamonu, kakao, zielonego pieprzu oraz orzechów. Opuszczamy stan Tamilnadu i wjeżdżamy na teren zielonej Kerali. Skierujemy się do Parku Narodowego Periyar, zwanego również „sanktuarium dzikich zwierząt”. Obszar położony jest nad brzegami wielkiego sztucznego jeziora, które powstało po budowie tamy na rzece Periyar. Park powstał jako część projektu ochrony niektórych gatunków zwierząt: tj. słoni, tygrysów, leopardów. Następnie wizyta na plantacji przypraw. Zakwaterowanie w hotelu na terenie Parku. Dla chętnych wieczorny rejs po jeziorze Periyar ( ok 30 $) Kolacja i nocleg. Trasa ok. 150 km.

Dzień 8
Po śniadaniu  przejazd do Allepey, gdzie odbędziemy całodzienny rejs po kanałach i rozlewiskach Kerali. Będzie okazja do podziwiania małych wysepek, malowniczych krajobrazów oraz dziewiczej natury. Podczas rejsu serwowany będzie lunch z lokalnymi przysmakami przygotowany przez załogę statku. Rejs jest najlepszym sposobem, by w atmosferze ciszy i relaksu poznać tradycje i sposób życia lokalnej ludności. Wszystkie łodzie wyposażone są w kuchnię, sypialnię i łazienkę. Kolacja i nocleg na łodzi. Trasa ok. 150 km.

Dzień 9
Śniadanie na łodzi. Następnie zejście z łodzi w Allepey i transfer do Cherai. Czas wolny na plażowanie i kąpiele. Kolacja i nocleg w hotelu. Trasa ok. 90 km.

Dzień 10
Od rana czas wolny, Po południu przejazd do Cochin (Koczin). Cochin jest ważnym portem dla handlujących przyprawami oraz żydowskim miasteczkiem o ponad tysiącletniej historii. Cochin zachował swój dawny urok miasta, do którego drogą morską przybywali kupcy z dalekiego zachodniego świata w poszukiwaniu drogocennego pieprzu, zostawiając w nim swoje tradycje i obyczaje. Po dziś dzień można tutaj bez trudu odnaleźć wpływy portugalskie, holenderskie, żydowskie i brytyjskie, chociażby w samej architekturze miasta.  Zobaczymy  m.in. bazylikę Santa Cruz, synagogę żydowską oraz Pałac Mattancherry- zbudowany przez Portugalczyków. Wieczorem pokaz klasycznego tańca indyjskiego Kathakali. Powrót do hotelu,  kolacja i nocleg.  Trasa ok. 50 km.

Dzień 11

Po śniadaniu przejazd do Ooty - przepięknego zielonego regionu Indii. Ogrody botaniczne, bujna roślinność i dzikie zwierzęta – wszystko położone na wysokości ok. 2200 m n.p.m. Czas wolny. Kolacja i nocleg w hotelu.  Trasa ok. 250 km (ok. 7 godzin).

Dzień 12
Po śniadaniu przejazd do Mysore. Udamy się na zwiedzanie Miasta. Zobaczymy m.in.: przepiękny pałac królewski odbudowany w 1911-12 roku (poprzedni spłonął w 1989 roku w trakcie ceremonii zaślubin). W pałacu nadal mieszkają potomkowie rodziny królewskiej. Następnie zobaczymy Pałac Lalit Mohan, który wzorowany był na katedrze św. Pawła w Londynie oraz pałac Jagan Mohan, w którym aktualnie znajduje się galeria sztuki. Kolacja i nocleg w hotelu.  Trasa ok. 125 km.

Dzień 13
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Bangalore. Po drodze zwiedzimy miasto na wyspie Srirangapatna- dawną stolicę Sułtana Tipu. Następnie udamy się do Sravanbelagola, które jest jednym z ważniejszych ośrodków dżajnizmu. Zobaczymy wspaniały posąg Lorda Bahubali zbudowany w X w.- jest to najwyższy monolityczny posąg na świecie. Aby dotrzeć do posągu trzeba wspiąć się na 150 metrowe wzgórze, skąd rozciąga się wspaniały widok na okolicę. W 2007 posąg został uznany przez mieszkańców Indii pierwszym z 7 cudów Indii. Kolacja i nocleg w hotelu. Trasa ok. 230 km.

Dzień 14

Wczesne wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko.
04:25 wylot z Bangalore
06:35 Przylot do Doha
09:05 wylot z Doha
13:05 Przylot do Warszawy
 
UWAGA!!! Program jest ramowy i może ulec zmianie. W okresie 20.01- 30.01 część atrakcji turystycznych może być zamknięta ze względu na Święto Republiki. Rozkład lotów jest orientacyjny i może różnić się w zależności od grupy.


Zakwaterowanie na objeździe:

HOTELE:

Zakwaterowanie w hotelach klasy *** wg kategorii lokalnej, 12 rozpoczętych dób hotelowych (2 w Mahaballipuram, 1 w Pondicherry, 1  w Thanjavur, 1 w Madurai, 1 w Periar, 1 w Allepey na łodziach, 2 w Cherai, 1 w Ooty, 1 w Mysore, 1 w Bangalore). Brak możliwości dostawek, brak klimatyzacji w pokojach. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (według programu imprezy).


Świadczenia

Cena obejmuje:
przelot liniami rejsowymi Warszawa- Chennai- Bangalore- Warszawa z przesiadką w Doha, opłaty lotniskowe, procedurę wizową do Indii, opiekę polskiego pilota oraz miejscowych przewodników, zwiedzanie według programu, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, posiłki jak w programie, zakwaterowanie 12 rozpoczętych dób hotelowych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż), 1 butelka wody dla Klienta dziennie.

Cena podstawowa nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 100 USD), napiwków dla lokalnych przewodników (ok. 65 USD) - płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet, dodatkowych posiłków (niewyszczególnionych w programie), opłat za zdjęcia i filmowanie ok. 40 USD, wycieczek lokalnych ok. 30 USD, wydatków osobistych.

Ważne informacje:
Do realizacji programu konieczna jest wiza 1-krotnego wstępu do Indii. Wymagany jest 12-miesięczny okres ważności paszportu (liczony od daty powrotu). Wjazd do Indii powinien nastąpić przed upływem 6 miesięcy od daty wystawienia wizy. Do wizy indyjskiej należy złożyć 1 aktualne, kolorowe zdjęcie en face (w formacie 3,5x 4,5 cm), wypełniony (w j. angielskim), wydrukowany i podpisany (na każdej ze stron, podpis jak w paszporcie) wniosek wizowy, rejestracja na stronie www.blsindiavisa-poland.com oraz oryginał paszportu (przynajmniej 2 wolne strony na wizę). Dokumenty należy dostarczyć do biura najpóźniej na 20 dni przed datą wylotu! W wyjątkowych wypadkach lub przy sprzedaży last minute możliwe jest wizowanie w terminie późniejszym, zawsze po uprzednim uzgodnieniu z Rainbow Tours. Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie, wtedy cena imprezy, będzie pomniejszona o koszty wizowania. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski.

Uwaga. Cena wizy indyjskiej oraz wysokość pakietu za bilety wstępów i napiwki zostały podane na dzień 01.04.2013 i mogą ulec zmianie.

 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner