Gruzja z Turcją! 15 dni

Alanya i zamek w Anamur - Góra Nemrut i grobowiec króla Antiocha - Midyat i tama Ataturka - Wyspa Akdamar - Tbilisi- największe miasto Gruzji - Batumi- znany nadmorski kurort - Hattusas, Amasya i Trabzon - Antyczny Kars - Zaczarowana Kapadocja...

 

 

 

 

TERMIN I CENA

 

21.08 - 04.09  4111 PLN
04.09 - 18.09  4377 PLN
18.09 - 02.10  3908 PLN

 

 


Zapytaj o inne terminy!

Cena zależna jest od terminu rezerwacji!


Wyloty z Warszawy, Wrocławia, Katowic, Krakowa i Poznania!

 

ZAPYTAJ JUŻ DZIŚ O DOSTEPNOŚĆ!

 

{rsform 5}


Program:

Mapka wycieczek objazdowych

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Wylot do Turcji. Po przylocie transfer do hotelu w Alanyi i spotkanie z pilotem. Czas wolny. Klienci przylatujący późnym wieczorem  nie mają kolacji w dniu 1. W zamian otrzymają prowiant w postaci lunch pakietów. (Trasa ok. 20-170 km)


Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Alanyi. W pierwszej kolejności zobaczymy zapierający dech w piersiach zamek, którego mury górują nad miastem dostarczając niezapomnianych wrażeń widokowych. Następnie przejedziemy do Anamuru, gdzie zwiedzać będziemy słynny zamek, który uważany jest za jeden z najlepiej zachowanych kompleksów zamkowych w całej Turcji. Jego budowa została rozpoczęta przez Rzymian w III w. Zamek posiada 36 wież i dwa ogromne place, na których znajduje się meczet, pozostałości stajni i zbrojowni. Po drodze wizyta w Cennet Cehennem (nazywany „niebem i piekłem”). Są to dwie jaskinie, w których zgodnie z mitologia grecką żył olbrzym Tyfon, zabity przez Zeusa. „Niebo” to niecka o długości 250 m, szerokości 110 m i głębokości 70 m. Na brzegu niecki znajduje się wejście do jaskini, w której mieści się kościół z V w. n.e. Jaskinia prowadzi do strumienia. „Piekło” znajduje się nieopodal „nieba”. Jest to również niecka o szerokości 60 m i głębokości 120 m. Następnie przejazd na kolację i nocleg do Mersin. (Trasa ok. 550 km)

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Tarsu - miejsca narodzin Św. Pawła. Zwiedzanie kościoła i studni św Pawła . Następnie przejazd w kierunku Hatay (w Adanie zwiedzanie meczetu Sabanci), zwiedzanie Muzeum Mozaiki. Kolacja i nocleg w Hatay/ Adanie. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 4
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Kahty. Następnie wejdziemy na górę Nemrut, na której znajduje się grobowiec króla Antiocha, znany ze swoich olbrzymich rozmiarów. Na szczycie góry znajduje się również mogiła Karakus, most Cendere oraz Arsemia. Będzie również okazja do podziwiania zapierającego dech w piersiach zachodu słońca. Kolacja i nocleg w Adiyaman. (Trasa ok. 450 km)

Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu przejazd w kierunku Midyat  przez miejscowość Sanliurfa (gdzie zwiedzimy  Grotę Proroka Abrahama, udamy się także do kompleksu Golbasi, w którym znajdują się stawy ze świętymi karpiami) oraz Mardin. Po drodze zobaczymy Tamę Ataturka (trzecia pod względem wielkości tama w Europie). Midyat jest przykładem miasta tureckiego, w którym wciąż żyją chrześcijanie obrządku syryjskiego. W mieście zlokalizowanych jest wiele interesujących kościołów, synagog oraz meczetów, a w kulturze tego miasta na stałe wpisane są wpływy 3 religii: żydowskiej, muzułmańskiej i chrześcijańskiej. Kolacja i nocleg w Midyat lub Mardin. (Trasa ok. 400 km).

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd w kierunku jezora Van na wyspę Akdamar położoną na jeziorze Van - największym jeziorze w Turcji (przeprawa łódką na wyspę). Na wyspie znajduje się słynny ormiański kościół z fascynującym kompleksem płaskorzeźb. W drodze przerwa na zdjęcia w Hasankeyf-strożytnym skalnym mieście. Kolacja i nocleg w Van (hotele nie posiadają klimatyzowanych pokoi). (Trasa ok. 540 km)

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do Dougbayazid, gdzie zwiedzimy Palac Ishaka Paszy z XVII w. Po drodze zatrzymamy się w punkcie widokowym na Górę Ararat (5135 m. n.p.m.) oraz przy przepięknych wodospadach Muradiye. Kolacja i nocleg w Kars lub okolicy (hotele nie posiadają klimatyzowanych pokoi). (Trasa ok. 450 km)

Dzień 8
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Karsu (czas wolny) - miasta będącego mozaiką narodowości. Położona na zboczu wzgórza nad rzeką Kars starówka, pamiętająca czasy Bagratydów (IX- X w.), jest niestety bardzo zaniedbana. Najważniejszy punkt miasta to wielokrotnie przebudowywana forteca, wykorzystywana przez Urartyjczyków, Bizantyjczyków, Ormian, Mongołów, Turków i Rosjan. Następnie przejedziemy 42 km na wschód od Karsu, do miasteczka Ani - jednej ze stolic ormiańskich. Obecnie z dawnej świetności Ani pozostały jedynie ruiny, miasto nazywane jest miastem - widmem. Następnie przejazd w kierunku granicy z Gruzją. Przejazd przez Ahaltsikhe i Borjomi znane z cennych źródeł wód mineralnych. Kolacja i nocleg w Tbilisi. (Trasa ok. 340 km)

Dzień 9

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie centrum Tblisi. Wejdziemy na twierdzę Narikala skąd rozpościera się malowniczy widok na największe miasto Gruzji. Zobaczymy twierdzę i świątynię metecheską oraz kościoły Sioni i Anczischati, a także dawną dzielnicę łaźni. Będziemy mieli okazję spacerować w okolicach Placu Wolności i Alei Rustaweliego - miejscach, gdzie rozegrały się najważniejsze wydarzenia historii Gruzji. Po południu wyjazd w kierunku Batumi. Po drodze zwiedzimy starożytną stolicę Gruzji - Mtskheta, która została zbudowana pomiędzy dwiema rzekami Aragvi i Kura. To tutaj w IV w. Gruzja przyjęła wiarę chrześcijańską. Wizyta w meczecie Jvari oraz kościele Svetitskhoveli, nad którymi pieczę sprawuje UNESCO. Kolacja i nocleg w Batumi. (Trasa ok. 600km)

Dzień 10
Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie Batumi (czas wolny w centrum) - najpiękniejszego miasta Gruzji i kurortu nadmorskiego w regionie Adżaria. Rozbudowę miasta zapoczątkował Polak w służbie rosyjskiej - gen. Żygulski. Zaczniemy od wizyty w Muzeum Archeologicznymi i Etnograficznym. Z tego miejsca zwiedzimy również starą i nową część Batumi (główny plac miasta, katedra Eklesia, statua Medea). Następnie udamy się do słynnego ze swego lasu bambusowego ogrodu botanicznego. Tego dnia udamy się też na zwiedzanie liczącej 2300 lat twierdzy Gonio zbudowanej przez Rzymian. Po południu przekroczymy granicę gruzińsko - turecką. Kolacja i nocleg w Trabzon. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 11

Po śniadaniu zwiedzanie Trabzonu, który został założony w VII w.p.n.e. przez kolonistów z Miletu. Następnie na terenie miasta założone zostało Królestwo Trapezuntu, które funkcjonowało do 1461 roku, kiedy to ludy osmańskie przejęły władzę na tych terenach. Miasto jest teraz bardzo ważnym centrum handlu. W Trabzonie urodził się m.in. sułtan Sulejman Wspaniały. Miasto słynie z zabytkowej twierdzy oraz kościoła bizantyjskiego z XIII w., który obecnie funkcjonuje jako Muzeum Ayasofya. Następnie zwiedzimy klasztor Sumela zbudowany na klifie w Górach Kaçkar na wybrzeżu Morza Czarnego. Następnie przejazd do Amasyi - miasta znanego geografa Strabo. Malowniczo położona nad brzegiem rzeki Yesilirmak, Amasya posiada pozostałości wielu cywilizacji, które przez ponad 3000 lat zamieszkiwały te rejony. Kolacja i nocleg w Amasyi. (Trasa ok. 540 km)

Dzień 12

Po śniadaniu przejazd do Hattusas, słynnej stolicy Hetytów znanej z zachowanych tablic z pismem klinowym. Następnie zwiedzimy skalną świątynię Yazilikaya, w której znajdują się malowidła 63 spośród 12 tysiąca bóstw czczonych przez ludność hetycką. Dalej przejazd w kierunku Kapadocji. Kolacja i nocleg w Urgup (hotele nie posiadają klimatyzowanych pokoi). (Trasa ok. 540 km)

Dzień 13

Po śniadaniu zwiedzanie największego z podziemnych miast na terenie Kapadocji - Derinkuyu, skansenu w dolinie Soganli słynącego z ozdobionych freskami skalnych kościołów, niedawno odkrytych (w 2002 r.) ruin starożytnego Sobessos oraz kompleksu klasztornego Keslik, zlokalizowanego w niewielkiej odległości od Cemil. Wizyta w medresie w Taskinpasza przypomni o początkach tureckiego osadnictwa na terenie Kapadocji, a spacer po malowniczej wiosce Mustafapasza (dawnym greckim Sinasos) uwieńczy odkrywanie nieznanych zakątków Kapadocji. Po kolacji dla chętnych wieczór turecki z tańcami wirujących Derwiszów (15 EUR- cena zawiera pokaz tańców oraz napoje). Nocleg w Urgup. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 14

Po śniadaniu przejazd przez Konię w kierunku Antalyi. Konya- stolica Królestwa Seldżuków, znana jako ojczyznę derwiszów. Legenda głosi, że poetyczne śpiewy, rytmiczny oraz nieustający taniec wprowadza derwiszów w stan euforii, który zbliża ich do Boga. Zwiedzanie jednego z najważniejszych w Azji Mniejszej Karawanserayu -Sultanhani. Następnie wizyta w Mauzoleum Mevlany - kompleksie budynków należących do zakonu derwiszów. Kolacja i nocleg w Antalyi. (Trasa ok. 550 km)

Dzień 15

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfery na lotnisko i powrót do Polski.


Świadczenia

Cena obejmuje:
przelot samolotem czarterowym do Turcji, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (14 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje lub lunche wg programu, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż)

Cena podstawowa nie obejmuje:
wizy tureckiej (płatna na lotnisku - 15 EUR/20 USD), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz napiwków; usługi przewodnika lokalnego, opłat rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów: 165 EUR (pakiet płatny pilotowi na miejscu); wycieczek fakultatywnych: wieczoru tureckiego (26 EUR), lotu balonem (150 EUR), Hamam (25 EUR), pokaz wirujących derwiszy (15 EUR), dodatkowych posiłków (7-10 EUR za 1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych

Uwaga!!! W celu przekroczenia granicy turecko- gruzińskie, potrzebne są następujące dane Klientów: numer paszportu, data wydania paszportu, data ważności paszportu, obywatelstwo, imię ojca, imię matki, miejsce urodzenia. W/w dane proszę wpisać podać najpóźniej na 2 tygodnia przed wylotem.

Ważne informacje:
Uczestnicy objazdu  ze względu na przejazdy przez tereny wysokogórskie, proszeni są o zabranie ciepłych okryć oraz wygodnego obuwia bez względu na porę roku.

 


 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner