TURCJA - Orientalne Smaki 8/15 dni

Stambuł, meczety i pałac Topkapi, Fascynująca Kapadocja, Legendarna Troja, Antyczny Pergamon i Efez, Pammukale i termalne źródła! Dla chętnych dodatkowy tydzień pobytu na Riwierze Tureckiej!

 

 

 

 


TERMIN I CENA

 

 31.07 - 07.08  1590 PLN last minute!
 07.08 - 14.08  1856 PLN
 28.08 - 04.09  2195 PLN
 11.09 - 18.09  2327 PLN
 25.09 - 02.10  2236 PLN

 


DOSTĘPNE TAKŻE INNE TERMINY!

Cena zależna od terminu rezewacji!

ZAPYTAJ JUŻ DZIŚ O SZCZEGÓŁY!

{rsform 5}

Program:

 

Mapka wycieczek objazdowych

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Wylot do Turcji. Po przylocie transfer do hotelu w Antalyi i spotkanie z pilotem. Czas wolny. Klienci przylatujący późnym wieczorem  nie mają kolacji w dniu 1.W zamian otrzymają prowiant w postaci lunch pakietów. Trasa ok. 50-170 km.


Dzień 2
Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Pamukkale, ze względu na kolor zwanego Bawełnianą Twierdzą. To niezwykła kaskada białych, wapiennych tarasów i naturalnych basenów, napełnionych wodą z gorących źródeł. Następnie spacer po ruinach Hierapolis - antycznego uzdrowiska (dla chętnych mozliwość kąpieli w basenie Kleopatry - ok. 30 TL). Po południu dojedziemy do Efezu i zwiedzimy ruiny jednego z najlepiej zachowanych miast antycznych na świecie: wspaniała Droga Arkadyjska, imponujący amfiteatr, fontanna Trajana oraz świątynia Artemidy - jeden z siedmiu cudów antycznego świata. Następnie przejazd do Meryemana, gdzie zobaczymy dom, w którym zgodnie z tradycją mieszkała Maria - matka Chrystusa. W drodze powrotnej wizyta w sklepie z ubraniami ze skóry - możliwość korzystnych zakupów. Kolacja i nocleg w Selcuk lub Kusadasi. Trasa ok. 650 km.

Dzień 3
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Pergamonu, gdzie zwiedzać będziemy między innymi wspaniały akropol, teatr oraz świątynię Trajana. Po drodze krótka wizyta w fabryce dywanów. Po południu przejazd do starożytnej Troi. Miasto badał w XIX wieku archeolog-amator Henryk Schliemann, kierując się opisem z Iliady Homera. Zobaczymy teren wykopalisk, gdzie archeolodzy doliczyli się dziewięciu warstw-miast i do dziś toczą spory o to, które z nich jest Troją „homerycką”. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zobaczenia repliki (która „zagrała” w filmie „Troja”) słynnego konia trojańskiego w miejscowości Canakkale. Przejazd na kolację i nocleg w okolicy Canakkale. Trasa ok. 540 km.

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd w kierunku Stambułu. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od rzymskiego Hipodromu, który mógł pomieścić 100 tys. widzów i gdzie odbywały się wyścigi kwadryg oraz antyczne przedstawienia. Po pierwotnym Hipodromie pozostały dzisiaj: kolumna Konstantyna, kolumna Wężowa i egipski obelisk. Następnie zobaczymy Błękitny Meczet - z sześcioma minaretami i 260 witrażami. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Hagia Sophia - bizantyjski kościół ufundowany przez cesarza Justyniana I Wielkiego oraz kompleks pałacowy Topkapi, który od XV do XIX w był siedzibą sułtanów. Niewątpliwie największe bogactwo kryje w sobie tutejszy skarbiec, wypełniony osmańskimi klejnotami i szlachetnymi metalami, a ciekawość wzbudzają liczne sale haremu (ponad 300!), w których przebywało blisko 5 tys. osób (wstęp dodatkowo ok. 20 TL). Kolacja i nocleg w hotelu w Stambule. Dla chętnych rejs statkiem po cieśninie Bosfor (24 EUR/os.), a dla najwytrwalszych mozliwość zobaczenia Stambułu nocą (12 EUR/os.). Trasa ok. 450 km.

Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Kapadocji. Po drodze planowane są postoje na robienie zdjęć, m.in. w pobliżu słonego jeziora oraz przejazd przez Ankarę lub zwiedzanie Mauzoleum Ataturka. Przejazd na kolację i nocleg do hotelu na terenie Kapadocji. Dla odprężenia proponujemy wizytę w prawdziwej łaźni tureckiej, gdzie po zabiegach w pianie i masażu zrelaksujemy się po ciężkim dniu (25 EUR/os.). Trasa ok. 900 km.

Dzień 6

Przed śniadaniem możliwy lot balonem nad Kapadocją (na potwierdzenie, ok. 150 Eur/osobę). Po śniadaniu zwiedzanie niesamowitych formacji skalnych, podziemnych miast i kościołów, z których słynie Kapadocja. Zobaczymy zespół świątyń w skansenie Goreme (wpisanych na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO), zwiedzimy kompleks Pasabagi, gdzie mnisi żyli w odosobnieniu w celach wydrążonych w skałach. Następnie przerwa na zrobienie zdjęć przy naturalnej „twierdzy” z wulkanicznego tufu w Uchisar - spod stóp której rozciąga się imponujący widok na niezwykłe formacje skalne w okolicy. Po południu wizyta w podziemnym mieście Kaymakli, zbudowanym na ośmiu różnych poziomach, zamieszkiwanym niegdyś przez około 10 tys. wczesnych chrześcijan, którzy mimo niekorzystnych warunków, zdołali zbudować znakomicie zorganizowane podziemne miasto. Będzie też czas na zakupy oryginalnej tureckiej ceramiki, biżuterii oraz innych słynnych wyrobów rękodzielniczych, produkowanych w regionie. Powrót do hotelu na kolację. Po kolacji dla chętnych wieczór turecki (26 EUR/os) lub pokaz wirujących derwiszów (15 EUR). Nocleg. Trasa ok. 250 km.

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd w kierunku południowym przez fascynujący teren Kapadocji do Konyi - „ojczyzny derwiszów”. Zwiedzanie Mevlana Tekkesi, czyli kompleksu budynków należących do zakonu derwiszów - islamskich mistyków, którzy dążą do zjednoczenia z Bogiem poprzez ekstatyczny taniec. Następnie przejazd do Antalyi. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. Trasa ok. 700 km.

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfery:
dla klientów pozostających na dodatkowy tydzień pobytu - przejazd do wybranego hotelu na Riwierze Tureckiej pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski.
dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Uwaga! Dla niektórych z Państwa impreza ta może być wyczerpująca. Dziennie przejazdy autobusem będą się wahać od minimum 250 do nawet 500 km (1 dzień ponad 800 km), a wyjazdy z hoteli organizowane są wcześnie rano. Wykwaterowanie z hoteli do godziny 10.00 niezależnie od godziny zakwaterowania. Program może być realizowany wstecz, kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.


Świadczenia

Cena obejmuje:
przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, przeprawy promowe, wyżywienie: podczas części objazdowej (śniadania i obiadokolacje lub lunche wg programu), a podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, opiekę pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje:
wizy tureckiej (płatna na lotnisku - 15 EUR/20 USD), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz napiwków razem ok. 157 EUR (obowiązkowy pakiet płatny pilotowi na miejscu), wycieczek fakultatywnych: rejsu po cieśninie Bosfor (24 EUR), wieczoru tureckiego (26 EUR), pokazu derwiszy (15 EUR), lotu balonem (150 EUR), Taksim (12 EUR), Hammam (25 EUR) ; dodatkowych posiłków (7-10 EUR za 1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych.
 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner