Singapur & Malezja!

Singapur, Kuala Lumpur, las deszczowy w Taman Negara, tygiel kulturowy Malakki, Góry Camerona, plantacje herbaty oraz wypoczynek na Wyspie Langkawi...

 

 

 

TERMIN I CENA

 

 27.12 - 10.01  9500 PLN ŚWIĘTA I SYLWESTER!
 10.01 - 24.01  8629 PLN
17.01 - 01.02
 8201 PLN
 31.01 - 14.02  9000 PLN
 14.02 - 28.02  9100 PLN
 14.03 - 28.03  7900 PLN

 

 

Dostępne także inne terminy!

Ceny promocyjne, cena zależna od terminu rezerwacji.


ZAPYTAJ O WIĘCEJ INFORMACJI!

{rsform 5}

Mapka wycieczek objazdowych

Dzień 1
Wylot samolotem rejsowym do Singapuru (z przesiadką w jednym z portów europejskich). Zbiórka na 2 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - nowy terminal, hala odlotów, stanowisko numer 270.

Dzień 2
Lądowanie w Singapurze, odprawa paszportowa.
Następnie transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu w Singapurze.

Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Singapuru. Na początek zaproponujemy Państwu przejazd przez starą dzielnicę kolonialną, gdzie zobaczymy Padang - tereny rekreacyjne miasta położone w centrum dzielnicy biznesowej, Klub Krykieta, budynki Parlamentu, Sądu Najwyższego i Ratusza - łączące klasyczną architekturę kolonialną z nowoczesnością drapaczy chmur. Udamy się też do Świątyni Zęba Buddy, monumentalnej budowli zaprojektowanej w stylu inspirowanym architekturą z okresu dynastii Tang. Następnie udamy się do Ogrodów Orchidei, gdzie można będzie podziwiać ok. 20 tys kwiatów orchidei różnych odmian. Na zakończenie zwiedzania Singapuru odwiedzą Państwo dzielnicę Małe Indie, gdzie sprzedawcy sari, przypraw i wróżbici tworzą niepowtarzalną atmosferę przypominającą miasta indyjskie. Popołudnie pozostaje wolne na odpoczynek lub dodatkowe zwiedzanie. Dla chętnych  do wyboru - przejazd metrem do hotelu Marina Bay Sands i wjazd na punkt widokowy na szczycie budynku, skąd rozciąga się wspaniały widok na całe miasto (cena ok. 35 USD) lub wycieczka na Wyspę Sentosa, na którą udamy się szybkim tramwajem. W programie główne atrakcje wyspy - oceanarium i wodny park rozrywki lub też pobyt na tutejszej plaży (cena wycieczki zostanie podana przez pilota). Zostanie zrealizowana ta wycieczka fakultatywna, na którą zgłosi się więcej chętnych. Nocleg w hotelu w okolicach stolicy Singapuru.

Dzień 4

Po śniadaniu wyruszamy z Singapuru do przejścia granicznego singapursko-malezyjskiego (Johor Bahru) i dalej do Malakki, jednego z najstarszych miast Malezji. Odwiedzimy tu m.in. Muzeum Baba & Nyonya poświęcone kulturze Peranakan, ratusz z czasów panowania holenderskiego (Stadhuys), w którym obecnie mieści się Muzeum Historyczne i Etnograficzne, Świątynię Cheng Hoon Teng - najstarszą chińska świątynię w mieście, meczet Kampung Kling z niezwykłym dachem w kształcie piramidy, Porta de Santiago - bramę pozostałą po szesnastowiecznej fortecy portugalskiej oraz zatrzymamy się na zrobienie zdjęć się przy Muzeum Sułtanatu Malakki, mieszczącego się w replice piętnastowiecznego Pałacu Sułtańskiego. W trakcie zwiedzania lunch w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w okolicach Malakki. (Trasa ok. 240 km)

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd z Malakki w kierunku Kuala Lumpur. Po drodze zobaczymy nowe centrum administracyjne Malezji - miasto Putrajaya. Jest to nowoczesne, wręcz futurystyczne miasto założone w latach 90-tych zgodnie z planami przeniesienia siedziby rządu z Kuala Lumpur. W trakcie zwiedzania lunch. Następnie przejazd do Kuala Lumpur i zakwaterowanie w hotelu. (Trasa ok. 160 km)

Dzień 6
Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie Kuala Lumpur. Rozpoczniemy od najbardziej rozpoznawalnego drapacza chmur w Kuala Lumpur - Petronas Twin Towers, bliźniaczych wież, w których mieści się największy dom handlowy Malezji (wjazd na wieżę dla chętnych - dodatkowo płatny). Krótki czas wolny na zrobienie zdjęć. Następnie zobaczymy Pałac Królewski, postmodernistyczny Meczet Narodowy Masijd Negara (z zewnątrz), Plac Niepodległości i położony nieopodal budynek Sułtana Abdula Samada - zbudowany w mauretańskim stylu, mieszczący obecnie Sąd Najwyższy. W przerwie - lunch. Następnie udamy się do Jaskiń Batu, które są miejscem świętym dla hinduistów. Można tu podziwiać rozmaite wapienne formacje oraz obserwować wiernych w czasie modlitw. Wieczorem dla chętnych wycieczka „Kuala Lumpur nocą” (płatna dodatkowo ok. 60 USD). W programie m.in. największa i najstarsza świątynia hinduistyczna w mieście - Sri Maha Mariamman, nocny targ w Dzielnicy Chińskiej, a na zakończenie uroczysta kolacja w malezyjskiej restauracji, wraz z pokazami tańców z różnych regionów Malezji.

Dzień 7

Wczesne śniadanie, a następnie podróż w głąb półwyspu w kierunku Parku Narodowego Taman Negara. Po drodze odwiedzimy Deerland, park gdzie w środowisku zbliżonym do naturalnego żyją jelenie, małpy, węże, pawie i inne zwierzęta. Po drodze zatrzymamy się na lunch. Wieczorem , po przyjeździe do taman Negara weźmiemy udział w ok. godzinnym spacerze po dżungli, który będzie dodatkową okazją do obserwowania przyrody Parku (m.in. budzących się nocą owadów). Nocleg i kolacja w hotelu na terenie Parku. (Trasa ok. 220 km)
Uwaga! Na wycieczkę po Taman Negara należy koniecznie zabrać długie spodnie (nie jeansy), bluzę lub lekką kurtkę z długim rękawem, sportowe buty, środek chroniący przed ukąszeniami oraz latarkę.


Dzień 8
Po śniadaniu czeka nas wyprawa trekingowa do wzgórza Teresik, skąd świetnie widać panoramę Parku, przy bezchmurnym niebie można będzie dojrzeć odległą Górę Tahan. Po drodze lokalny przewodnik wprowadzi nas w tajniki flory chronionej na terenie Parku. W programie również ekscytująca przeprawa przez drewniany most wiszący na wysokości 50 metrów nad ziemią. Po lunchu udamy się łodzią do Lata Berkoh, gdzie zobaczymy malownicze kaskady na rzece i utworzony przez nie basen, gdzie odważni będą mogli spróbować kąpieli. Nocleg i kolacja w hotelu na terenie Parku.

Dzień 9
Po wczesnym śniadaniu wyruszymy na trzygodzinny rejs łodzią po Parku Narodowym Taman Negara. Trasa rejsu wiedzie przez bujne lasy deszczowe i wioski wyłaniające się z dżungli. Przy odrobinie szczęścia być może uda nam się zobaczyć żyjące tu zwierzęta: dzikie bawoły, małpy, węże, jaszczurki, różne gatunki ptactwa. Rejs kończy się w Kuala Tembeling, skąd autokar zabierze nas w dalszą drogę w kierunku Gór Camerona, najwyżej położonego regionu Malezji (do 1500 m n.p.m.). Po drodze zatrzymamy się na lunch. Nocleg w hotelu na terenie Gór Camerona. (Trasa ok. 100 km)
Uwaga! Temperatura może spaść do ok. 15°C, szczególnie wieczorami, więc radzimy zabrać nieco cieplejszą odzież.

Dzień 10
Po śniadaniu kontynuujemy pobyt w Górach Camerona. Nazwę swą góry te zawdzięczają badaczowi Williamowi Cameronowi, który był twórcą pierwszej mapy tego terenu, a jego badania przyczyniły się do rozwoju rolnictwa. Odwiedzimy jedną z plantacji i fabryk herbaty (będzie również okazja do degustacji) oraz lokalny targ owocowo-warzywny, gdzie będzie można skosztować egzotycznych smakołyków. Udamy się również do pobliskiej Farmy Motyli z licznymi owadami, patyczakami i skorpionami. Po lunchu przejazd do Ipoh, gdzie zwiedzimy świątynię buddyjską Sam Poh Tong, mieszczącą się w jaskini. Największą atrakcją świątyni jest posąg leżącego Buddy. Z Ipoh udamy się do Kuala Kangsar, aby zobaczyć meczet Ubudiah, uznawany za jeden z najpiękniejszych meczetów w Malezji. Następnie przejedziemy do Kuala Kedah, gdzie wsiadamy na prom na Langkawi, gdzie spędzimy 4 kolejne noce. Po ok. 2-godzinnej podróży przejazd do hotelu i zakwaterowanie. (Trasa ok. 335 km + 2 godz promem)

Dzień 11

Po śniadaniu wycieczka po wyspie. Głównym punktem programu jest wjazd kolejką na wzgórze Mat Chinchang, skąd rozciąga się piękny widok na cała wyspę, odwiedzimy także lokalne muzeum. Powrót do hotelu i czas wolny na plażowanie i kąpiele morskie.

Dzień 12 - 13

Czas wolny na wyspie Langkawi na plażowanie, kąpiele słoneczne i morskie. (Podczas pobytu na Langkawi zapewniamy tylko śniadania)

Dzień 14

Śniadanie w hotelu, a następnie wykwaterowanie i transfer na lotnisko i przelot do Singapuru (bezpośrednio lub z przesiadką w Kuala Lumpur).
wylot do Paryża

Dzień 15

Lądowanie w Paryżu
Wylot z Paryża do Warszawy
Przylot do Warszawy


Świadczenia

Cena obejmuje
: przelot samolotem rejsowym Air France na trasie Warszawa - Singapur - Warszawa (z przesiadką), przelot lokalnymi liniami na trasie Langkawi - Singapur (bezpośrednio lub z przesiadką w Kuala Lumpur), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (12 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem, wyżywienie wg. programu, opiekę polskiego przedstawiciela na lotnisku w Warszawie, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia dla lokalnych przewodników, obowiązkowej opłaty na napiwki dla kierowców, bagażowych, kelnerów etc. (łącznie bilety wstępu, przewodników i napiwki ok. 95 EUR), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napoi do posiłków oraz wycieczek lokalnych.

Uwaga!
W przypadku pobytów krótszych niż 90 dni zarówno do Malezji jak i Singapuru wiza nie jest wymagana. Konieczny jest natomiast paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu.


71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner