6 odsłon Azji: od Tajlandii do Indonezji!


Tajlandia - atrakcje Bangkoku, Wietnam - Sajgon i Delta Mekongu, Kambodża - wspaniałe świątynie Angkoru, Malezja - imponujące Kuala Lumpur, Singapur - metropolia wielu kultur, Indonezja - boskie Bali...

 

 

 


 

TERMIN I CENA

 

09.10 - 26.10  8999 PLN
30.10 - 16.11  9799 PLN
20.11 - 07.12 8999 PLN
15.01 - 01.02  9299 PLN
12.02 - 01.03  8999 PLN

 

 

ZAPYTAJ O CENĘ PROMOCYJNA NA DZIŚ!

 

{rsform 5}

 

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Przelot z przesiadką do Bangkoku.

2 dzień:

Przylot do Bangkoku. Stolica Tajlandii to pełna życia olbrzymia metropolia. Nowoczesność o jakiej moglibyśmy śnić, miesza się tu z tradycją. Przejazd do hotelu, który jest położony w centrum miasta. Po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku - spacer po mieście i obserwacja barwnego tłumu. Mamy czas, by wypić zimne piwo, które wybornie smakuje w tutejszym upale. Każdy niewątpliwie spróbuje doskonałych i tanich ulicznych przysmaków, gdyż tajska kuchnia ma wielu zwolenników, także wśród Polaków. Wieczorem urządzamy rajd tuk - tukami, czyli motorowymi rikszami, gwarantowane przeżycia porównywalne z "wesołym miasteczkiem". Nocleg w Bangkoku.

3 dzień:
Od wczesnego rana zwiedzanie Bangkoku: rano rejs "klongami", czyli kanałami rzeki Chao Phraya, obserwacja życia mieszkańców, handlu na wodzie i wielkiego miasta z perspektywy rzeki. Następnie zwiedzanie najważniejszych budowli miasta, których nie można pominąć podczas wizyty w Bangkoku. Odwiedzimy Wat Arun - czyli Pagodę Świtu inkrustowaną mozaiką z porcelany. Kolejną wielką atrakcją jest Pałac Królewski i Świątynia Szmaragdowego Buddy. Kolory i bogactwo tych miejsc wprost oszałamiają. Wieczorem wizyta na Pat Pongu - dzielnicy smacznej kuchni, rozrywek i rozpusty. Pat Pong zawdzięcza swoją sławę "wyrafinowanym" pokazom erotycznym, które z pewnością nie każdy będzie miał ochotę obejrzeć. Nocleg w Bangkoku.

4 dzień:

Przejazd na lotnisko i wylot do Ho Chi Minh (Sajgonu) w Wietnamie. Miasto jest fascynującym połączeniem tradycji francuskich Indochin i kultury wietnamskiej. Zwiedzanie centrum: katedra, projektowany przez Eiffle"a budynek poczty, ocienione drzewami bulwary. Jeśli czas pozwoli, zajrzymy do jednej ze świątyń buddyjskich, np. do Thien Hau. Czas na wieczorne atrakcje oferowane przez to duże miasto. Nocleg w Sajgonie.

5 dzień:
Wycieczka do okręgu Cu Chi. Zwiedzanie rozległych tuneli i podziemnych pomieszczeń używanych przez Vietcong podczas wojny z Amerykanami. Będzie można dosłownie wejść pod ziemię, tylko wtedy można sobie wyobrazić, co czuli żołnierze spędzając w ciasnych tunelach większość czasu. Wycieczka jest też okazją do odwiedzin prowincji i postoju w typowej wsi wietnamskiej. Powrót do Ho Chi Minh (Sajgonu) i nocleg.

6 dzień:

Wyjazd w rejon Delty Mekongu - pływające targi, wioski, malownicze pola ryżowe składają się na niezwykle egzotyczny krajobraz. Rozległa delta zaczyna się zaledwie kilka godzin jazdy od Sajgonu. Znajdziemy się w wodnym świecie pełnym łodzi, pływających targów i grobli poprowadzonych między odnogami rzeki. Można tu do woli fotografować Wietnamczyków w nieodłącznych stożkowatych kapeluszach. Na tych terenach podstawowym środkiem lokomocji są łodzie i rowery. Chętni mogą wziąć udział w godzinnej wycieczce rowerowej (dodatkowo płatnej - ok. 5 USD) po okolicy. Nocleg i kolacja "u wieśniaka", gdzie jesteśmy zakwaterowani w pokojach gościnnych (wieloosobowych). To jedyna w życiu okazja, by poznać bliżej tych ludzi, a nawet zajrzeć w tajniki miejscowej kuchni.

7 dzień:
Przejazd do portu, gdzie już czeka na grupę niewielka łódź motorowa, z daszkiem który chroni przed słońcem. Długi, 6 - 8 godzinny rejs po Mekongu, do stolicy Kambodży, Phnom Penh. Wspaniała okazja do zaobserwowania życia na brzegach tej wielkiej rzeki. Po kontroli paszportowej i celnej przekroczenie granicy kambodżańskiej. Późnym popołudniem, dopłynięcie do Phnom Penh. Wieczorem czas na spacer po pięknych nadrzecznych bulwarach miasta. Nocleg w Phnom Penh.

8 dzień:

Słoneczny poranek wita nas w Kambodży. Pierwsze kroki kierujemy do Pałacu Królewskiego. Mająca długą tradycję państwowości Kambodża wypracowała własny styl w architekturze, a mieszkańcy utożsamiają się z tradycją królestwa. Proponujemy też krótką wizytę w bardzo ponurym, ale ważnym i symbolicznym dla historii kraju muzeum. Jest to obóz S-21 utworzony na terenie szkoły. W mrocznych czasach komunistycznego reżimu Czerwonych Khmerów był to jeden z koszmarnych obozów śmierci. Po pobycie w stolicy kilkugodzinny przejazd do miasta Siem Reap, najchętniej odwiedzanego przez turystów miejsca w Kambodży. Nocleg w Siem Reap.

9 dzień:

Od rana zwiedzanie niesamowitego kompleksu świątyń Angkoru, które do dzisiaj, setki lat po ich zbudowaniu zadziwiają rozmachem, precyzją konstrukcji i pięknem. Pobyt w tym tłumnie odwiedzanym miejscu to atrakcja nie tylko dla archeologów. Część tego gigantycznego, wpisanego na listę UNESCO kompleksu została oczyszczona z dżungli, na niektórych budowlach pozostawiono olbrzymie drzewa rosnące wprost na ruinach. Zwiedzanie największej świątyni świata Angkor Wat, fascynującej Ta Phrom i co najmniej dwóch innych budowli. Każdy będzie miał poczucie nasycenia się tymi wspaniałymi zabytkami. Wieczorem pobyt w Siem Reap, gdzie jest wiele dobrych restauracji i atrakcyjnych barów. Nocleg w Siem Reap.

10 dzień:
Rano przejazd na lotnisko i wylot do stolicy Malezji, Kuala Lumpur. Przejazd do hotelu położonego w centrum miasta. Kuala Lumpur to pełna rozmachu, imponująca metropolia, gdzie jednak można dostrzec tradycję. Zwiedzanie miasta pieszo i doskonale funkcjonującą komunikacją miejską. Podziwianie z zewnątrz bliźniaczych wież Petronas Tower, do niedawna najwyższego budynku świata. Znajdziemy się też na głównym placu Merdeka z budynkami administracji i dawną siedzibą sułtana oraz przy małym meczecie zbudowanym u zbiegu rzek, gdzie powstało miasto. Wizyta w barwnej dzielnicy chińskiej z licznymi kramami i tanimi knajpkami. Wieczorem dla chętnych wjazd na wieżę obserwacyjną (dojazd i wstęp na wieżę - opłata własna ok. 20 USD). Nocleg w hotelu w Kuala Lumpur.

11 dzień:

Wyjazd na lotnisko i wylot na należącą do Indonezji malowniczą wyspę Bali. Nie trzeba zachwalać tej prawdziwej perły Azji, wyspy pełnej świątyń, uroczych krajobrazów i plaż, którą zamieszkują miłujący pokój wyznawcy hinduizmu. Utrzymują oni ciekawe tradycje, z mnóstwem barwnych świąt i wydarzeń, które z pewnością każdy będzie miał okazję zaobserwować. Przejazd do jednej z nadmorskich miejscowości położonej na południu wyspy i nocleg w hotelu lub w bungalowach.

12 - 15 dzień:

Czas przeznaczony na odpoczynek, sporty wodne, wycieczki, nurkowanie, cieszenie się ciepłym morzem, zwiedzanie i rozrywki. Można też pokusić się o zwiedzanie na własną rękę, odważniejsi turyści wypożyczają skutery, które są najtańszą formą poruszania się po rajskiej wyspie. Podczas pobytu w cenie jedna wycieczka po Bali - odwiedzimy położoną nad morzem świątynię Tanah Lot. Możliwość zorganizowania dodatkowych wycieczek (ceny wycieczek zależą od ich charakteru i liczby chętnych). Noclegi na Bali.

16 dzień:
Ostatnie chwile na rajskiej wyspie, przejazd na lotnisko, skąd udamy się do Singapuru, z pewnością jednego z najciekawszych miast świata. Singapur to oaza dobrobytu, nowoczesności i międzykulturowej harmonii ludzi różnych ras i wyznań. Wieczorem spacer po pełnej domów towarowych reprezentacyjnej ulicy Orchard Road, którą rozświetla tysiące neonów. Nocleg w Singapurze.

17 dzień:

Zwiedzanie Singapuru, po którym będziemy poruszać się pieszo i metrem. Z mostu przerzuconego nad rzeką Singapur robimy pocztówkowe zdjęcie dzielnicy drapaczy chmur. Przechodzimy pod Merilion, symbol miasta. Odwiedzamy też tętniącą życiem China Town, gdzie wstępujemy do jednej lub dwóch świątyń. Czas wolny na kupno prezentów dla bliskich - nigdzie na świecie nie można zrobić tak wspaniałych zakupów, jak tutaj. Wieczorem wylot z przesiadkami do Polski.

18 dzień:

Przylot do Warszawy.


Świadczenia

Zakwaterowanie:
Wg programu w hotelach turystycznych (Bali - hotel lub bungalowy) - pokoje 2 osobowe (2 osobowe z dostawką - na życzenie) z łazienkami i klimatyzacją. Delta Mekongu - nocleg w domach u Wietnamczyków (możliwe pokoje wieloosobowe, wspólna łazienka).

Wyżywienie:
śniadania w hotelach, obiad i kolacja w Delcie Mekongu.

Transport:
przeloty wg programu, mikrobusy, autokary, komunikacja miejska, transport wodny.

Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.

Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne. Opieka polskiego pilota.


Cena podstawowa nie obejmuje:

- opłat lotniskowych 1.390 zł/ os.
- wiz i pośrednictwa wizowego 230 zł/os.
- pakietu dewizowego w wysokości 540 USD, który uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę. Pakiet płatny jest w krajach docelowych, a obejmuje: bilety wstępu, opłaty wylotowe lub graniczne przewodników lokalnych, pozostały transport lokalny, napiwki dla przewodników i kierowców.
- pozostałych posiłków nieujętych w programie. Orientacyjny koszt ok. 3-15 USD/posiłek.
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od ilości chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników).
Minimalna liczba uczestników w grupie: 12, maksymalna: 24.
Możliwe jest odwrócenie kolejności realizacji programu.

Informacje praktyczne

Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu itd. zostaną przesłane pocztą elektroniczną w liście do uczestników około 2 tygodnie przed wyjazdem.
Wyżywienie poza wymienionym w programie organizuje dla chętnych na bieżąco pilot. Proponowane posiłki będą oczywiście najczęściej regionalne, gdyż kuchnia dalekowschodnia należy do najlepszych na świecie i szkoda byłoby jej nie spróbować. Podczas pobytu na Bali można wziąć udział w dodatkowej wycieczce do wnętrza wyspy ( ok. 8 godz. ) - cena ok. 45 USD.

Informacje wizowo-paszportowe:
Wymagane min. 5 wolnych stron w paszporcie, ważnym min. 9 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.
Najpóźniej do 40 dnia przed rozpoczęciem wyprawy należy przesłać do biura skan pierwszej strony paszportu (ze zdjęciem).
Wizy otrzymujemy na granicach. Do uzyskania wiz potrzebnych jest 6 aktualnych, kolorowych zdjęć paszportowych.

Informacje zdrowotne:
Nie ma obowiązku szczepień. Jednak jak wszędzie na świecie, również w Polsce, warto być zaszczepionym przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom.
W części odwiedzanych przez nas miejsc istnieje umiarkowane zagrożenie malarią (np. w wiejskich rejonach Wietnamu). Nie ma jednoznacznych opinii lekarzy, czy i jakie środki powinno się ewentualnie przyjmować, a ich skuteczność nie jest gwarantowana. Decyzję w tym przypadku każdy musi rozstrzygnąć sam, w porozumieniu ze swoim lekarzem. Niezależnie od tego najlepszą ochroną jest profilaktyka przez zabezpieczanie się przed ugryzieniami nocnych komarów, które przenoszą malarię, czyli przez stosowanie środka odstraszającego, długich rękawów itd. Należy szczególną uwagę przywiązywać do ochrony przed słońcem, używając kremów ochronnych, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy.

O wyprawie:
Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących aktywnie zwiedzać świat, znajdujących przyjemność w pokonywaniu trudów dalekich podróży i poznawaniu odmiennych kultur. Staramy się w miarę możliwości docierać również w miejsca położone poza obszarami masowej turystyki, ale nie unikamy miejsc atrakcyjnych i popularnych. Podczas wyjazdu zdarzają się przejazdy komunikacją publiczną i miejską. Uczestnicy muszą samodzielnie przenosić swój bagaż na krótkie dystanse (np. dworce, lotniska), gdyż czasem pomoc bagażowych nie jest możliwa.
Na wyjazd zapraszamy osoby nastawione pozytywnie do świata i do innych uczestników wycieczki, koniecznością jest sympatyczne i wyrozumiałe traktowanie otoczenia i innych ludzi. Odwiedzane kraje znacznie różnią się kulturowo od Polski, a mieszkańcy wyznają różne, odmienne religie - buddyzm, islam i hinduizm. Bardzo prosimy wziąć pod uwagę fakt, że aby zrozumieć ich świat, musimy się także dostosować i być tolerancyjnym dla innych zwyczajów i systemów wartości.
Wyprawie od początku do końca towarzyszy polski pilot. Proponujemy przede wszystkim aktywne i relatywnie tanie zwiedzanie znajdujących się w naszym programie miejsc. W związku z tym nie przewidujemy luksusowych warunków zakwaterowania, jeśli takie noclegi się zdarzają, to należy je traktować, jako wyjątek od reguły. Staramy się, by nasze hotele były przede wszystkim czyste i dobrze zlokalizowane. W Delcie Mekongu czeka nas jeden nocleg u tubylców w dosyć spartańskich warunkach, który pozwoli nam zakosztować uroków miejscowego, wiejskiego życia. Pozostałe noclegi przewidziane są w skromnych, ale przyzwoitych hotelach z łazienką i klimatyzacją.
Wyprawa nie należy do trudnych, jednak musimy mieć świadomość, że zaplanowanych jest dużo przelotów. Czekają nas zatem liczne oczekiwania na lotniskach, na które musimy się zjawiać odpowiednio wcześnie, by uniknąć ewentualnych problemów. Długi i dla niektórych uciążliwy może być wielogodzinny przejazd łodzią motorową z Wietnamu do Kambodży, choć egzotyczne krajobrazy z pewnością to zrekompensują. Wycieczka nie jest wskazana dla osób źle znoszących upały (dotyczy szczególnie terminów kwietniowo - majowych)

 


 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner