Przez Chiny Trasą Prezydenta- 19 dni!!Pekin, Wielki Mur, Luoyang, Klasztor Szaolin, Groty Longmen, Xi’an, Armia Terakotowa, Suzhou, Luzhi, Szanghaj, Guilin, rejs po rzece Li, Yangshuo, Longsheng, Kanton, Makau, Hongkong

 


 

 

 

 

TERMINY OD LUTEGO DO LISTOPADA  !!!

 

CENA JUŻ OD 6170 PLN + 1770 USD !!!

 


ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY!

 

{rsform 5}

 


1 POLSKA
Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed odlotem, wylot do Chin przez jeden z portów europejskich. Szczegółowe informacje każdy uczestnik otrzymuje na około tydzień przed planowanym wylotem.

2 PEKIN (LUNCH, KOLACJA)

Przylot do Pekinu, transfer do hotelu. Po południu zwiedzanie największego miejskiego placu na świecie, Placu Tiananmen położonego w samym sercu Pekinu. Przejazd obok obiektów olimpijskich. Kolacja i czas wolny.

3 PEKIN (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)

Po śniadaniu zwiedzanie Zakazanego Miasta (UNESCO), zwanego też Zimowym Pałacem Cesarskim. Pałac wznosi się dokładnie w samym centrum starego Pekinu. Budowa Zakazanego Miasta rozpoczęła się w 1406 roku za czasów dynastii Ming i trwała 14 lat. Pałac był rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zakazane Miasto jest największym zespołem pałacowym na świecie i zajmuje powierzchnię 720 tysięcy metrów kwadratowych. Zwiedzanie Pałacu Letniego (UNESCO) - najlepiej zachowanego Ogrodu Cesarskiego, którego chińska nazwa Yihe Yuan oznacza Ogród Pielęgnowania Harmonii. Miejsce to jest połączeniem pięknej scenerii z bogactwem architektury. Przejażdżka rikszami po urokliwych uliczkach najstarszej części miasta tzw. Hutongach. Wieczorem kolacja, podczas której głównym daniem będzie specjalność kuchni lokalnej - kaczka po pekińsku.

4 PEKIN (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)

Wyprawa poza miasto na Wielki Mur Chiński (UNESCO), jeden z siedmiu cudów świata. Ta największa budowla świata rozciąga się na długości 6350 kilometrów, mogą z niej Państwo podziwiać przepiękne krajobrazy otaczających ją gór Tianshou. Następnie przejazd i zwiedzanie Grobowców Cesarzy z Dynastii Ming, do których droga wiedzie Aleją Duchów strzeżoną przez monumentalne posągi. Nocleg w Pekinie.

5 PEKIN/ XI'AN (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)

Po śniadaniu zwiedzanie Świątyni Nieba (UNESCO), która jest symbolem Pekinu oraz najdoskonalszym przykładem architektury okresu dynastii Ming. Zwiedzanie Świątyni Lamy - jednej z najznamienitszych w Pekinie świątyń lamaistycznych ze wspaniałym posągiem Buddy Maitrei mającym 26 metrów wysokości. Przelot do Xi'an. Nocleg w Xian.

6 XI'AN (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)

Po śniadaniu wizyta w Muzeum Prowincji Shaanxi, posiadającego jedną z najbogatszych kolekcji sztuki w Chinach. Zwiedzanie Pagody Dzikiej Gęsi zbudowanej w VII wieku. Wizyta w Muzeum Armii Terakotowej (UNESCO) - grobowcu pierwszego chińskiego cesarza Qin Shi Huang Di, którego strzeże armia ośmiu tysięcy figur naturalnej wielkości wykonanych z wypalonej gliny. Wieczorem bankiet pierożkowy w słynnej restauracji Defaczang. Nocleg w Xian.

7 XI'AN/ LUOYANG (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)

Od rana zwiedzanie murów oraz bram starego miasta zbudowanych w czasach dynastii Ming. Zwiedzanie Wieży Dzwonu oraz Wieży Bębna - usytuowanych w samym sercu Xi'an. Spacer po dzielnicy muzułmańskiej pełnej wąskich uliczek wypełnionych straganami oferującymi wyroby rzemiosła ludowego i pamiątki. Wizyta w Wielkim Meczecie jednym z najstarszych meczetów w Chinach, który jest znakomitym przykładem połączenia architektury islamu z tradycyjną klasyczną architekturą Chin. Składa się głównie z ogrodu w stylu chińskim i w niczym nie przypomina muzułmańskich meczetów z innych części świata. Przejazd pociągiem do Luoyang. Transfer do hotelu.

8 LUOYANG (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
Po śniadaniu w hotelu wycieczka do Grot Longmen (UNESCO), których budowa rozpoczęła się w 493 roku naszej ery. Ich ogólna liczba wynosi ponad 2300. Odkryto w nich ponad 100 tys. figur, 3600 dzieł sztuki kaligraficznej oraz 40 pagód buddyjskich. Po powrocie czas wolny. Nocleg w Luoyang.

9 LUOYANG/ SUZHOU (ŚNIADANIE, LUNCH)

Nad ranem przejazd do Klasztoru Szaolin - miejsca narodzin buddyzmu medytacyjnego Chan oraz kolebki chińskiej sztuki walki Kung Fu. Zwiedzanie kompleksu klasztornego i Lasu Stup, który jest cmentarzem największych mistrzów klasztoru. Przejazd na dworzec kolejowy w Luoyang i przejazd nocnym pociągiem do Suzhou (miejsca sypialne).

10 SUZHOU (LUNCH, KOLACJA)

Przyjazd w godzinach porannych do Suzhou, miasteczka zwanego "Wenecją Wschodu". Zwiedzanie Ogrodu Mistrza Sieci - jednego z najpiękniejszych przykładów chińskiej sztuki projektowania ogrodów. Następnie odwiedzimy fabrykę jedwabiu, gdzie zobaczymy jak od wieków produkuje się ten cenny materiał oraz Instytut Hafciarstwa, centrum jednej z czterech głównych szkół haftu w Chinach. Wieczorem czas wolny. Nocleg w Suzhou.

11 SUZHOU/ SZANGHAJ (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)

Przejazd porannym pociągiem do Szanghaju, po przyjeździe zwiedzanie Muzeum Szanghajskiego, posiadającego jedną z najlepszych kolekcji sztuki w Chinach. Spacer po słynnym Bundzie - historycznym bulwarze nad rzeką Huangpu. Wizyta w przepięknych ogrodach Yu, założonych za czasów panowania dynastii Ming w XVI wieku. Nocleg w Szanghaju.

12 SZANGHAJ (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
Wizyta w nowoczesnej dzielnicy miasta - Pudong oraz wjazd na wieże telewizyjną -"Perła Orientu'', z której rozpościera się wspaniały widok na Szanghaj. Następnie rejs statkiem po rzece Huangpu, podczas którego będzie można podziwiać wspaniałe widoki na ponad 20 milionowe miasto. Nocleg w Szanghaju.

13 SZANGHAJ/ GUILIN (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
W godzinach porannych transfer na lotnisko i wylot do Guilin, które jest jednym z najbardziej malowniczych i zielonych miast Chin. Jego historia sięga ponad 2200 lat. Przez wielu uważane jest za najpiękniejsze miasto świata. Po przylocie zwiedzanie Jaskini Trzcinowego Fletu i Góry Trąby Słonia, uważanej za najsłynniejszą górę w Guilin. Nocleg w Guilin.

14 GUILIN/ YANGSHUO (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)

Po śniadaniu przejazd na przystań Zhujiang i rejs po rzece Li. Przybycie do Yangshuo, zwiedzanie miasteczka i wizyta na słynnym bazarze Yangshuo. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

15 YANGSHUO/ GUILIN/ KANTON (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
Po śniadaniu czas wolny, który można będzie poświęcić na zwiedzanie pięknych plenerów Yangshuo. Po południu powrót do Guilin, transfer na lotnisko i przelot do Kantonu. Nocleg

16 KANTON (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)

Od rana zwiedzanie miasta założonego w 214 r. p.n.e.: Świątynia Sześciu Banianów, Mauzoleum Sun Jat-sena, który uznawany jest za "ojca współczesnych Chin". Zwiedzanie Świątyni Rodziny Chen, która składa się z zespołu XIX-wiecznych budynków wzniesionych w tradycyjnym stylu, ufundowanej przez członków rodziny Chen. Nocleg w Kantonie.

17 KANTON/ MAKAO (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)

Po śniadaniu przejazd autokarem do Makao zwanego również "Wschodnim Monte Carlo". Po przyjeździe spacer po starej części miasta, gdzie znajdują się ruiny katedry Świętego Pawła. Zwiedzanie położonej u podnóża wzgórza Penha, Świątyni Bogini Matki A-Ma. Nocleg w Makao.

18 MAKAO/ HONG KONG (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)

Po śniadaniu rejs do Hong Kongu. Wjazd na Wzgórze Wiktorii, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto i zatokę. Następnie przejazd do zatoki Repulse znajdującej się po drugiej stronie Hong Kongu. Zwiedzanie rybackiej wioski Aberdeen i wizyta na słynnym targu Stanleya. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Hong Kongu.

19 HONG KONG/ POLSKA (ŚNIADANIE)

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Warszawy przez jeden z europejskich portów lotniczych.Cena zawiera:

- Bilety wstępu do wszystkich wymienionych w programie obiektów.

- Przelot na trasie Warszawa - Pekin i Hong Kong - Warszawa przez jeden z   europejskich portów lotniczych.

- Przeloty wewnętrzne Pekin - Xi'an, Szanghaj - Guilin, Guilin - Kanton.

- Przejazdy pociągiem na trasie Luoyang - Suzhou (miejsca sypialne), Xi'an - Luoyang, Suhou - Szanghaj.

- Przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem wg programu.

- Rejs po rzece Li oraz rejs na trasie Makao - Hong Kong.

- Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.

- Opiekę lokalnych przewodników.

- Zakwaterowanie w hotelach **** w dwuosobowych pokojach z łazienką i klimatyzacją.

- Posiłki według programu.

- Ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagażu.

- Wizę chińską.

- Opłaty lotniskowe i opłaty pobierane przez linie lotnicze za wystawienie biletu.

- Podatek VAT.


Cena nie zawiera:


- Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców 4 USD/ dzień.

- Dodatkowych napojów do posiłków.

- Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.

- Usług tragarzy na dworcach kolejowych i lotniskach.

 

 

114

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner