Budapeszt i okolice - 5 dni

Zamek królewski - Wzgórze Gellerta i panorama miasta - Czarda- regionalna kolacja w gospodzie - Doskonałe wina i palinka węgierska - Rejs statkiem - Muzeum Marcepana w Szentendre - Visegrad – średniowieczna twierdza  i przełom Dunaju - Park Lazar i pokaz tresury koni.

 

 


TERMIN I CENA

03.04 - 07.04
770 PLN
17.04 21.04
799 PLN
01.05 - 05.05
830 PLN
15.05 - 19.05
799 PLN
12.06 - 19.06
820 PLN
24.07 - 28.07
890 PLN
21.08 - 25.08
830 PLN
18.09 - 22.09
820 PLN
16.10 - 20.10
770 PLN

 

ZAPYTAJ O TERMINY PROMOCYJNE!

 

 

 

ZAPYTAJ O WIĘCEJ INFORMACJI JUŻ DZIŚ!


{rsfom 1}

Mapka wycieczek objazdowych


Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy Europa Środkowa dla wygodnych. Przejazd przez Czechy i Słowację. Podczas przejazdu przewidywane są krótkie postoje. Przyjazd do hotelu w Budapeszcie, zakwaterowanie. Nocleg. Następnego dnia śniadanie.

Dzień 2
Zwiedzanie rozpoczniemy od Budy - części wyżynnej stolicy z pięknie położonym nad Dunajem wzgórzem Zamkowym; w programie Zamek Królewski, który przez wiele lat był siedzibą węgierskich królów- spacer dziedzińcami, następnie przejście do Kościoła N.M.P., potocznie zwanego kościołem Macieja – dawniej miejsce koronacji i ślubów królewskich. Świątynia była wielokrotnie niszczona, lecz pod koniec XIX wieku odbudowano ją w stylu neogotyckim. Czas wolny - liczne kawiarnie, sklepy, punkty z pamiątkami. Po południu Wzgórze Gellerta skąd panorama miasta i niezapomniane widoki na Dunaj, następnie przejazd w płd -zach. okolice Budapesztu, do dzielnicy Budafok słynącej z licznych podziemi i korytarzy winnych – najdłuższy ciąg piwnic na świecie liczący ok. 120 km długości. W programie zwiedzanie jednej z piwnic, degustacja win wraz z obiadokolacją. Wieczorem rejs statkiem.  Powrót do hotelu ok. 22.30


Dzień 3
Po śniadaniu wizyta w jednej z starych, historycznych hal targowych, możliwość zakupu regionalnych specjałów; przejazd w Zakole Dunaju, do Szentendre, malowniczo położonej „serbskiej” miejscowości. Indywidualne zwiedzanie Muzeum Marcepana, czas wolny w centrum miasteczka; przejazd do Visegradu z ruinami dawnej twierdzy średniowiecznej skąd roztacza się widok na przełom Dunaju. Powrót do Budapesztu, zwiedzanie nizinnej części stolicy: bazylika Św. Stefana, przepiękna XIX budowla oraz Opera Narodowa, z bogato zdobionymi wnętrzami. Kolejnym punktem programu będzie przejazd w okolice Budapesztu i zwiedzanie wytwórni produkującej palinkę, gdzie można prześledzić etapy produkcji słynnego węgierskiego alkoholu. Program obejmuje zwiedzanie oraz degustację. Wieczorem dla chętnych wieczór w Czardzie – typowej węgierskiej restauracji/gospody. Kolacja z programem folklorystycznym – muzyka, taniec w strojach regionalnych. Powrót do hotelu, nocleg.


Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, kontynuacja zwiedzania nizinnej części stolicy Węgier:  przejazd autokarem zabytkową aleją Andrassy ut, Plac Millennium, który został wybudowany z okazji tysiąclecia państwa węgierskiego. Zobaczymy także Zamek Vajdahunyad – kompleks budowli – kopii naśladujących znane budowle z terytorium Węgier, oraz przejedziemy najstarszą na kontynencie Europejskim linią metra. Czas wolny na słynnym deptaku Vaci utca. Przejazd do Godolo( ok. 35 km od stolicy) – zwiedzanie barokowego pałacu- ulubionej, letniej rezydencji cesarzowej Elżbiety -Sisi  i  wizyta w jednym z największych  kompleksów jeździeckich w Europie. Pokaz tresury koni, przejażdżka bryczkami i obiadokolacja w tradycyjnej restauracji serwującej kuchnię węgierską.

Wyjazd do Polski ok. godz. 18.30, przejazd przez Słowację, Czechy.
 
Dzień 5
Przyjazd do Polski we wczesnych godzinach porannych (Pszczyna-przesiadki ok. 1.00-2:00).

Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po muzeach.

Zakwaterowanie na objeździe

Hotele **/*** położone poza centrum miasta. Pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami i WC. Czasem także radio, telefon lub TV. Do dyspozycji gości: recepcja, bar, restauracja, kantor. Wyżywienie: śniadania typu bufet. W niektórych terminach możliwy hotel położony poza miastem.

Kategoria lokalna: ***


Świadczenia

Cena obejmuje:
Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, bar, wc i video), zakwaterowanie w hotelu - 3 rozpoczęte doby hotelowe, 3 śniadania, ubezpieczenie EUROPA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż), program turystyczny j.w. i opiekę pilota.

Cena nie obejmuje:
Uczestnictwo w programie zwiedzania: Bilety do zwiedzanych obiektów, usługa przewodnika lokalnego, zwiedzanie wytwórni palinki, wizyta w Parku konnym Lazar – (pokaz tresury koni, przejażdżka bryczkami, obiadokolacja), Tour Guide System – ok. 85 Euro + ok. 6500 HUF, rejs statkiem – 15,00 Euro.

Kolacja w czardzie z programem folklorystycznym – 31,00 Euro, piwnice winne - degustacja z obiadokolacją - 31 Euro

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner