Hiszpania z Francją - od Avignon, przez Lourdes po Barcelonę!

Monako i Lazurowe Wybrzeże - Barcelona i Sagrada Familia - Pireneje i Andorra - papieskie Avignon i słynny most Pont du Gard - Carcassonne i Lourdes. Dla chętnych tydzień wypoczynku na hiszpańskim wybrzeżu!

 

ZAPYTAJ O PROMOCYJNE CENY NA WYBRANY TERMIN!

 

 

 

 

WYLOT MOŻLIWY Z KATOWIC, GDAŃSKA, POZNANIA LUB BYDGOSZCZY.

 

Cena zależna jest od terminu rezerwacji.

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY!


{rsform 5}

Mapka wycieczek objazdowych

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach.
Spotkanie z pilotem na lotnisku, a następnie transfer do hotelu w okolicach Girony lub na Costa Brava/Maresme. Nocleg.

Dzień 2

Wcześnie rano śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Nimes i krótkie zwiedzanie - w programie między innymi rzymski amfiteatr, na którym rozgrywane są corridy oraz świątynia Maison Carree w stylu greckim. Następnie udamy się do Avignonu, ale po drodze zatrzymamy się przy majestatycznym akwedukcie Pont du Gard. W Avignonie, który przez pewien czas był stolicą papieży zwiedzimy Pałac Papieski, plac d’Horloge z ratuszem i wieżą zegarową oraz słynny most St.Benezet. Nocleg w okolicach Avignonu. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 300 km.

Dzień 3

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Monako i Monte Carlo, w programie Ogród Egzotyczny obsadzony tysiącami sukulentów, Muzeum Oceanograficzne z bogatymi zbiorami fauny i flory akwenów wodnych całego świata, stare miasto z Katedrą i z Pałacem oraz Le Grand Casino. Następnie przejazd do Cannes, spacer po Alei Gwiazd i okolicy Pałacu Festiwalowego oraz uliczkami starego miasta. Nocleg na Lazurowym Wybrzeżu. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 320 km.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Nicei. Spacer wzdłuż Promenady Anglików oraz Cours Salea - poranny targ kwiatowo-warzywny i miejsce wieczornych, kawiarnianych spotkań mieszkańców i turystów. Następnie przejedziemy na punkt widokowy do urokliwej miejscowości Eze, położonej pomiędzy Niceą i Monako - skąd roztacza się piękna panorama Lazurowego Wybrzeża. Następnie przejazd do Arles, tu zobaczymy rzymski amfiteatr oraz piękny kościół ST.Trophime. Przejazd na nocleg w okolicach Montpelier. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 450 km.

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer do Carcassonne - zwiedzanie jednej z najwspanialszych średniowiecznych twierdzy, kościół St.Nazire oraz spacer po murach obronnych. Kolejnym punktem programu będzie Tuluza, gdzie zobaczymy zabytkowe centrum oraz bazylikę St.Sernin. Czas wolny w Tuluzie. Następnie przejazd do Lourdes i zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego: bazylika, podziemny kościół Piusa X, Grota Objawień ze źródełkiem uzdrawiającej wody. Nocleg w okolicy Lourdes. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 280 km.

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez Pireneje do Andorry - miniaturowego państwa położonego w malowniczych dolinach Pirenejów. W drodze do Andorry wjedziemy do Foix, gdzie zobaczymy górujący nad starówką zamek z trzema wieżami - należący do hrabiów Foix. Po przyjeździe do Andorry spacer, czas na zakupy w strefie wolnocłowej. Nocleg w hotelu w okolicach Barcelony/Costa Brava/Maresme (przyjazd bardzo późno). Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 480 km.

Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie Barcelony, między innymi dzieła słynnego architekta Antoniego Gaudiego: kościół Sagrada Familia(z zewnątrz), Park Guell, dzielnica Gotycka wraz z Katedrą oraz Pałacem Królewskim, plac św. Jakuba (patron Katalonii) oraz Las Ramblas - najpiękniejsza ulica miasta - czas wolny. Dla fanów piłki nożnej - zwiedzanie stadionu FC Barcelony - Camp Nou - dodatkowo płatne 22 Eur. Wieczorem powrót na nocleg do hotelu. Dla chętnych wyjście na wieczór FLAMENCO. Cena 34 Eur. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 100 km.

Dzień 8

Rano śniadanie (w zależności od godzin powrotu do Polski możliwe w formie suchego prowiantu). Wykwaterowanie.
Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko.
Klienci pozostający na pobyt - transfer do wybranego hotelu.


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem czarterowym do/z Gerony, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 7 rozpoczętych dób hotelowych (lub 14 za dopłatą), śniadania kontynentalne, program turystyczny j. w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu (podczas pobytu na Costa Brava/Costa del Maresme opieka rezydenta), ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje:
pozostałych posiłków, biletów wstępu, systemu Tour Guide, opłat za miejscowych przewodników oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, opłat za lokalnych przewodników i systemu Tour Guide - ok. 145 EUR. Dla chętnych możliwość wykupienia pakietu kolacji - koszt ok 67 Eur.

Uwaga: W hotelach na terenie Katalonii konieczna opłata lokalnego podatku - ok 0,5 Eur/noc
 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner