Portugalia!

Lizbona, Sintra, Cabo da Roca, Alcobaca, Tomar, Coimbra, Porto, Cais de Regua, Salamanka, Caseres, Huelva, Palos de la Frotera. Dla chętnych dodatkowy tydzień w Algarve lub Costa de la Luz...

 

 

TERMIN I CENA

 

 02.05 - 09.05  3180 PLN
 30.05 - 06.06  3230 PLN
13.06 - 20.06  3251 PLN
 04.07 - 11.07  3279 PLN
 25.07 - 01.08  3200 PLN
 15.08 - 22.08  3200 PLN
 05.09 - 12.09  3329 PLN
 26.09 - 03.10  3228 PLN
 10.10 - 17.10  3179 PLNPodane ceny są cenami promocyjnymi!ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY!


{rsform 5}

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu.
Po przylocie transfer do hotelu w regionie Algarve i czas wolny. Wieczorem kolacja i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Lizbony i zwiedzanie stolicy Portugalii.W programie wieża Belem, klasztor Hieronimitów (wpisany na listę UNESCO) - zbudowany dla uczczenia podróżnika Vasco da Gamy i jego wyprawy do Indii, Pomnik Odkrywców symbolizujący dawną potęgę kolonialnej Portugalii. Następnie przejazd do centrum i spacer uliczkami 3 najbardziej znanych dzielnic Lizbony Baixy, Bairro Alto i Alfamy: Praca Rossio, Praca de Commercio, będzie można podziwiać misterną konstrukcję windy św. Justyny. Kolejnym punktem programu będą tereny wystawowe Expo’98, szczególnie polecamy wspaniałe oceanarium Pavilhao dos Oceanos, kompleks 5 ogromnych akwariów mieszczących faunę i florę morską: od ławic sardynek po rekiny, pingwiny i koralowce. Na zakończenie zwiedzania przejedziemy na nietypowy punkt widokowy. W cokole potężnego pomnika Chrystusa Króla mieści się platforma widokowa, skąd roztacza się niezapomniana panorama całej Lizbony. Kolacja i nocleg w okolicach Lizbony (Trasa ok. 280 km). Dla chętnych Lizbona Nocą z koncertem muzyki Fado (ok.40 EUR).

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Sintry i zwiedzanie Palacio Pena-symbolu Sintry, następnie zobaczymy Cabo da Roca - najdalej wysunięty za zachód punkt Europy. Przejazd do Alcobaca gdzie znajduje się opactwo Cystersów, przykład doskonałej w formie gotyckiej architektury cysterskiej, z największym kościołem w Portugalii. Po wizycie w opactwie przejazd do Tomar. Miasto słynie z zespołu klasztornego Convento de Cristo-portugalskiej siedziby Templariuszy i Zakonu Chrystusowego będącego wzorcowym przykładem sztuki manuelińskiej. Klasztor w roku 1983 został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Samo miasto zbudowane jest na planie szachownicy po dwóch stronach rzeki Nabao. Następnie podróż w kierunku Coimbry. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicy Coimbry (Trasa ok. 330 km).

Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie Coimbra - ośrodka akademickiego położonego nad rzeką Mondego: zobaczymy starówkę, wieżę zegarową Torre, Stary Uniwersytet, Biblioteca Joanina (olśniewająca budowla barokowa), arkadowe budynki Sala Grande dos Actos, w których odbywają się uroczystości akademickie. Przejazd do Porto – miasta słynącego ze wspaniałych win oraz miejsce urodzenia jednego z najwiekszych portugalskich zeglarzy – Henryka Zeglarza. Serce miasta stanowi Praca de Liberdade z pomnikiem Piotra IV, Ratusz Miejski, katedra Se, Pałac Biskupi, Casa do Infante, w którym urodził się książę Henryk Żeglarz, Cais da Ribeira – najbardziej gwarne miejsce w Porto, wpisane na listę UNESCO. Wizyta w winiarni, w której zapoznamy się z procesem produkcji słynnego Porto i gdzie warto spróbować lokalnych trunków.Kolacja i nocleg w okolicach Porto (Trasa ok.150 km). Dla chętnych wycieczka Zachód Słońca na Duoro, gdzie z łodzi podziwiać możemy wspaniałą panoramę miasta o zachodzie słońca (ok. 10 EUR)

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Cais de Regua gdzie rozpoczniemy rejs po  DOURO – w kierunku najwspanialszych winnic regionu.W czasie rejsu podziwiać będziemy dziewicze tereny z najlepszymi bodegami w kraju , skąd pochodzą najlepsze grona wykorzystywane w produkcji narodowego trunku jakim jest Porto. Poznamy historię, regiony, legendy dotyczące najlepszych roczników a  także podegustujemy najbardziej znane rodzaje Porto. W czasie rejsu (ok. 3 godziny) na statku podawane są lokalne przekąski. Po dopłynięciu do portu udamy się w drogę do Salamanki. Kolacja i nocleg w okolicach Salamanki (Trasa ok.350 km).

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie Salamanki – stolicy wiedzy, miasta z piaskowca w kolorze miodu – zobaczymy Uniwersytet, Plaza de Anaya, Nową i Starą Katedrę, Patio de las Escuelas, Casa de las Conchas z fasadą wykonaną z ponad 400 muszli, Plaza Mayor – przez wielu uważany za najwspanialszy rynek główny w Hiszpanii, fasady Convento de las Duenas. Następnie przejazd do Caseres – najwspanialszego miasta średniowiecznych rycerzy, zobaczymy między innymi Barrio Monumental ,zespół ok.40 zabytków wpisany na światową listę UNESCO. Kolacja i nocleg w okolicach Caseres (Trasa ok. 220 km).

Dzień 7

Po śniadaniu udamy się w drogę do Huelva , spacer po mieście a następnie przejazd do Palos de la Frontera, gdzie w swoją pierwszą wyprawę do Nowego Świata udał się Krzysztof Kolumb. Odwiedzimy między innymi muzeum poświecone tej wyprawie, posiadające repliki trzech karawel które brały udział w podróży Kolumba oraz replikę pierwszej karaibskiej wyspy odkrytej przez podróżników. Podróżując dalej śladami odkrywców dotrzemy do La Rabida – klasztoru franciszkanów, gdzie Kolumb prosił o schronienie dla swojego syna a także sam modlił się przed wyprawą przy figurce Virgen de los Milagros. Nastepnie przejazd w okolice  Faro .Kolacja i nocleg (Trasa ok. 450 km).

Dzień 8

Klienci powracający do Polski – wymeldowanie, czas wolny, podróż na lotnisko
w Faro.
Klienci pozostający na wybrzeżu Algarve lub na hiszpańskim Costa de la Luz – po śniadaniu wymeldowanie, czas wolny. Po południu podróż do wybranego hotelu (możliwy transfer via lotnisko).


Świadczenia

Cena obejmuje:
przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 7 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j. w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje
: biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, systemu Tour Guide dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, usług przewodników lokalnych, systemu Tour Guide - ok. EUR. 150 Euro. W tej kwocie nie są zawarte wycieczki fakultatywne (ceny podane są w programie imprezy).


Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner