Hiszpania- Portugalia 15 dni wyloty z 6 portów w Polsce!!Santiago De Compostella- Barcena- Madryt- Lizbona- Sinatra- Fatima- Coimbra- Porto

 


 

 

 

 

 

CENY I TERMINY


27.04 - 11.05 5699 PLN DŁUGI WEEKEND MAJOWY!
04.05 - 18.05  5249 PLN
11.05 - 25.05  5320 PLN
18.05 - 01.06  5420PLN
01.06 - 15.06  5499 PLN
08.06 - 22.06  5520 PLN
22.06 - 06.07  5720 PLN
29.06 - 13.07  5730 PLN
06.07 - 20.07  5730 PLN
20.07 - 03.08  5720 PLN
27.07 - 10.08  5630 PLN
03.08 - 17.08  5630 PLN DŁUGI WEEKEND SIERPNIOWY!
17.08 - 31.08  5630 PLN
24.08 - 07.09  5630 PLN
31.08 - 14.09  5630 PLN
07.09 - 21.09  5630 PLN
14.09 - 28.09  5630 PLN

 

 

 

Uwaga! Wyloty z Wrocławia, Poznania, Katowic, Krakowa, Gdańska i Warszawy!

 PODANE CENY SĄ CENAMI KATALOGOWYMI.

ZAPYTAJ O PROMOCJE!

 

 

 

{rsform 5}

 

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Przylot do Barcelony, transfer do hotelu, czas wolny. Kolacja i nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie Barcelony, między innymi dzieła słynnego architekta Antoniego Gaudiego: Sagrada Familia (z zewnątrz) oraz Park Guell. Ponadto wzgórze Montjuic, dzielnica gotycka wraz z katedrą, Pałac Gubernatora, plac św. Jakuba oraz Las Ramblas - najpiękniejsza ulica Barcelony. Dla fanów piłki nożnej wizyta na stadionie FC Barcelona - Camp Nou -dodatkowo płatna 22 Eur.Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok.100 km.

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Saragossy, gdzie zobaczymy , pałac Aljaferia (mauretański pałac z „Księgi tysiąca i jednej nocy¨) i amfiteatr rzymski. Kolacja i nocleg w okolicach Madrytu.
Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok.630 km.

Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie Madrytu, który od XVI wieku pełni funkcję stolicy Hiszpanii. Zobaczymy ogromny Palacio Real, czyli rezydencję królewską (gdzie szczególnej uwadze polecamy wspaniałą salę tronową), Puerta del Sol (centralny plac Madrytu z pomnikiem przedstawiającym herb miasta). Paseo del Prado, czyli zielona promenada otoczona muzeami, galeriami i bogatymi rezydencjami, Muzeum Prado (między innymi prace Velasqueza, El Greco, Breughla, Tycjana), Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa ozdobionym postaciami Don Kichota i Sancho Pansy. Dla chętnych proponujemy fakultatywny wyjazd na zwiedzanie Toledo (ok. 15 eur). Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Madrytu.

Dzień 5
Po śniadaniu zwiedzanie Segowii - miasta poetów. Zobaczymy rzymski akwedukt wybudowany w I w. n.e., Casa de los Picos, Plac Św. Marcina, Plaza Mayor z późnogotycką katedrą oraz bajkowy zamek - Alcazar de Segovia - jedna z siedzib Królów Katolickich. Tuż za murami miasta widać Iglesia de la Vera Cruz - świątynię templariuszy. Następnie przejazd do Avili - zwiedzanie Katedry, najstarszej gotyckiej świątyni w Hiszpanii, Plac Św. Teresy - mniszki i założycielki zakonu Karmelitanek Bosych, Monasterio de la Encarnacion, gdzie Teresa spędziła blisko 30 lat. Przejazd na kolację i nocleg w okolice Salamanki. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 250 km.

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie Salamanki - stolicy wiedzy, miasta z piaskowca w kolorze miodu - zobaczymy Uniwersytet, Plaza de Anaya, Nową i Starą Katedrę, Patio de las Escuelas, Casa de las Conchas z fasadą wykonaną z ponad 400 muszli, Plaza Mayor - przez wielu uważany za najwspanialszy rynek główny w Hiszpanii, fasady Convento de las Duenas. Następnie przejazd w okolice Lizbony/Setubalu. Kolacja i nocleg. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok.500 km.

Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie Lizbony: zobaczymy zamek de Sao Jorge (Św. Jerzego - z zewnątrz) - dawną królewską siedzibę, z której rozciąga się piękna panorama miasta, katedrę oraz dzielnicę Belem z klasztorem dos Jeronimos, wieżą de Belem, różą wiatrów oraz pomnikiem odkryć geograficznych upamiętniających sławnych portugalskich zdobywców: Henryka Żeglarza, Vasco da Gamy, Magellana. Na koniec obejrzymy tereny wystawy Expo’98, szczególnie polecamy zobaczenie wspaniałego oceanarium Pavilhao dos Oceanos, kompleksu 5 ogromnych akwariów, mieszczących faunę i florę morską od ławic sardynek po rekiny i koralowce. Powrót na kolację i nocleg do hotelu w okolicach Lizbony / Setubalu. Dla chętnych wyjazd- Lizbona nocą + FADO. Cena 40Eur. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok.80 km.

Dzień 8
Po śniadaniu przejazd przez słynne kurorty Wybrzeża Lizbońskiego - Estriol, Cascais z czeluścią zwaną „Usta Piekieł” oraz wzdłuż znanych plaż na Cabo da Roca - najdalej wysunięty na zachód punkt Europy. Następnie zobaczymy Sintrę i jej symbol - Palacio Nacional. Czas wolny, powrót do hotelu. Kolacja i nocleg. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok.180 km.

Dzień 9
Plażowanie w jednym z kurortów Wybrzeża Lizbońskiego - np. Setubal, Cascais czy Estoril. Kolacja i nocleg. W przypadku, kiedy hotel nie będzie usytuowany w którymś z nadmorskich kurortów, gwarantujemy jeden transfer do kurortu rano (np. o 10-tej) i jeden transfer z powrotem do hotelu (np. o 18-tej). Dla osób nie zainteresowanych plażowaniem - wycieczka do Evory, cena 30 Eur.

Dzień 10

Po śniadaniu wyjazd do Fatimy wizyta w sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej, w której ołtarz przedstawia scenę objawienia trójce dzieci: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. (Uwaga: do bazyliki nie wolno wchodzić w kapeluszach, szortach itp. - konieczne są skromne stroje). Następnie przejazd do Coimbry - ośrodka akademickiego położonego nad rzeką Mondego: zobaczymy starówkę, wieżę zegarową Torre, Stary Uniwersytet, Biblioteca Joanina (olśniewająca budowla barokowa), arkadowe budynki Sala Grande dos Actos, w których odbywają się uroczystości akademickie. Dla chętnych proponujemy rejs statkiem po Douro - Złotej Rzece (ok. 10 eur). Przejazd na nocleg w okolicach Porto. Kolacja. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok.320 km.

Dzień 11
Po śniadaniu zwiedzanie Porto - miasta słynącego ze wspaniałych win. Serce miasta stanowi Praca de Liberdade z pomnikiem Piotra IV, Ratusz Miejski, katedra Se, Pałac Biskupi, Casa do Infante, gdzie urodził się książę Henryk Żeglarz, Cais da Ribeira - najbardziej gwarne miejsce w Porto, wpisane na listę UNESCO. Wizyta w winiarni, gdzie zapoznamy się z procesem produkcji słynnego Porto i gdzie warto spróbować lokalnych trunków. Następnie przejazd do Santiago de Compostela, zwiedzanie m.in.: Plaza del Obradoiro, Katedra św. Jakuba, Plaza de la Quintana. Miasto jest najbardziej znane z zespołu sakralnego, które przyciąga tysiące pielgrzymów, a przemierzana przez nich ścieżka przez Nawarrę i Galicję zyskała miano El Camino de Santiago (Droga do Santiago). Kolacja i nocleg w okolicy Santiago. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok.200 km.

Dzień 12
Po śniadaniu całodzienny przejazd do Bilbao. Po drodze zwiedzanie Leon: katedra, Colegiata de San Isidro, Casa de Botines, Panteon Królewski uważany za Kaplicę Sykstyńską sztuki romańskiej. Nocleg i kolacja w hotelu w okolicach Bilbao. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok.750 km.

Dzień 13
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Basków - Bilbao: Muzeum Guggenheima, Stare Miasto. Pojedziemy również do Getto, gdzie znajduje się słynny Puente Colgante - jeden z kilku zachowanych do dzisiaj i funkcjonujących mostów suwowych z XIX wieku. Udamy się również na punkt widokowy z którego roztacza się piękny widok na miasto i Zatokę Biskajską. Następnie przejazd na kolację i nocleg w okolice Logrono. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok.200 km.

Dzień 14
Po śniadaniu wizyta w Haro - będącym głównym ośrodkiem produkcji win La Rioja (najsłynniejszy region winny Hiszpanii) - zwiedzanie jednej z bodegas (winiarni). Następnie transfer na wybrzeże Costa Brava/Maresme. Kolacja i nocleg w hotelu na wybrzeżu Costa Brava/Maresme. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok.580 km.

Dzień 15
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko w Barcelonie. Lot powrotny do Polski.

Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.


Świadczenia

Cena obejmuje:
przelot samolotem do/z Barcelony, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 14 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j. w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje
: biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, systemu Tour Guide dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, usług przewodników lokalnych, systemu Tour Guide - ok. 225 EUR.

Uwaga: W hotelach na terenie Katalonii konieczna opłata lokalnego podatku - ok 0,5 Eur/noc

 

 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner