Zwiedzaj Peloponez, Santorini i wypoczywaj na Cykladach!!Ateny i słynny Akropol - Nafplion by night - Mykeny i grób Agamemnona - Mistra - największa atrakcja Peloponezu - Santorini - Wypoczynek na Cykladach - Dla chętnych przedłużenie pobytu na Peloponezie!

 

 

 

 

 

CENY I TERMINY


08.06 - 15.06  2299 PLN
22.06 - 29.06  2349 PLN
06.07 - 13.07  2370 PLN
20.07 - 27.07  2470 PLN
03.08 - 10.08  2499 PLN
17.08 - 24.08  2499 PLN
31.08 - 07.09  2399 PLN
14.09 - 21.09  2399 PLN
21.09 - 28.09  2349 PLN

 

 

Uwaga! Wyloty z Katowic, Poznania i Warszawy!

PODANE CENY SĄ CENAMI KATALOGOWYMI.

ZAPYTAJ O PROMOCJE!

 

 

{rsform 5}

 

 

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu na lotnisku. Przelot do Patry. Po przylocie spotkanie z pilotem i transfer do hotelu, nad morzem. Czas na odpoczynek po podróży.(Trasa przejazdu ok 30 km).

Dzień 2
Po śniadaniu przejedziemy do Mistry, świetnie zachowanego miasta z epoki Bizancjum, założonego przez Franków w XII w. To pięknie położone (na zboczach Tajgetu) miasto pełniło kiedyś funkcję stolicy. Spacer po Mistrze przeniesie nas w zupełnie inny wymiar czasowy. Wybrukowane, wąskie uliczki poprowadzą nas do średniowiecznych domów i kościołów z doskonale zachowanymi freskami, a widok ze zbocza przeniesie aż do Sparty. Zwiedzimy Metropolis - najstarszą światynię w mieście, klasztor Pandanassa - Królowej Świata, jedyny zamieszkiwany obiekt w Mistrze a także Pałac Despotów (z zewnątrz), Agia Sofia - klasztor który służył jako kaplica Pałacu Despotów. Powrót do hotelu w Tolo lub Loutraki, nocleg. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzanie Małej Pętli Argolidzkiej, zatrzymamy się w Epidauros, w którym znajdują się najlepiej zachowany teatr antyczny, znany na całym świecie z niezwykłej akustyki oraz zobaczymy
Sanktuarium boga sztuki lekarskiej Asklepiosa. Po drodze odwiedzimy pierwszą stolicę wolnej Grecji - Nafplion, miasto ze wspaniałymi weneckimi fortyfikacjami a także z niezwykłą starówką. Następnie przejedziemy do Myken: zwiedzimy muzeum, przejdziemy przez Bramę Lwów, Cytadelę, zatrzymamy się w Skarbcu Atreusa, który nazywany jest również Grobem Agamemnona. Zwiedzanie Argolidy zakończymy w Starożytnym Koryncie, w którym odwiedzimy m.in. Świątynię Apollina, mównicę, z której wygłaszał Kazania Św. Paweł. Po zwiedzaniu przejazd do Pireusu, przeprawa promowa na wyspę Santorini. Na wyspie transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 180 km).

Dzień 4-6

Śniadanie w hotelu, przeprawa promowa na santorini. Czas na wypoczynek i plażowanie na Wyspie Santorini. Dla chętnych proponujemy wycieczki fakultatywne, np. objazd Santorini, wulkan, zachód słońca w Oia itp. Przykładowa całodzienna wycieczka. Zwiedzanie najstarszej winiarni na wyspie-Canava Roussos, słynącej z doskonałego wina Mavrathiro (degustacja). Przejazd do Firy, Muzeum Prehistoryczne z wykopaliskami liczącymi ponad 4200 lat. Pobyt na słynnej, czerwonej plaży w Acrotiri. Po drodze możliwość skosztowania dań tradycyjnej kuchni greckiej. Cena ok 40 EUR.

Dzień 7
Po śniadaniu przeprawa promowa do Pireusu, przejazd do Aten, zwiedzanie, które rozpoczniemy od wzgórza Akropolu, które zwieńczone jest ruinami Partenonu. Podczas tej lekcji historii zobaczymy
także świątynię Ateny Partenos (dziewicy) zbudowanej przez słynnego ateńskiego architekta Kallikratesa, światynię Ateny Nike oraz Erechtejon ze słynnym krużgankiem kor. Znakomity widok z Akropolu pozwoli nam rownież przyjrzeć się pobliskim wzgórzom. Były one w starożytności najważniejszymi punktami otaczającymi serce Aten: Pnyks, Filopapu oraz Aeropag. Swoistym zwieńczeniem dnia będzie wizyta w Muzeum Akropolu, gdzie m.in. znajduje się część fryzu dzieła Fidiasza. Podczas objazdu miasta zobaczymy słynnych greckich gwardzistów, w tradycyjnych strojach, trzymających wartę przed Grobem Nieznanego żołnierza. Zwiedzanie zakończy spacer po Place, rozrywkowej dzielnicy Aten. Przejazd do hotelu w okolicach Loutraki na nocleg. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfery:
na lotnisko dla Klientów powracających do kraju
do hotelu dla Klientów, którzy wybrali dodatkowy pobyt na Peloponezie.Część objazdowa
3 noclegi w hotelach ***. Pokoje 2-osobowe (z możliwością dostawki), wszystkie z łazienkami i WC. W hotelu recepcja, restauracja i bar. Hotele położone nad morzem, część z nich posiada basen.
Wyżywienie - śniadania kontynentalne wzmocnione. Za dopłatą obiadokolacje. Kategoria lokalna: B, C

Część pobytowa

4 noclegi w hotelu ALEXANDRA **+ ( Kamari Beach, Santorini)
lub podobnym w okolicach Fira lub Perissa np. www.hotel-albatros.gr  Nieduże, rodzinne hotele zbudowany zgodnie z tradycyjną architekturą Cyklad. w odległości 200-300 m od hotelu znajdują się liczne tawerny, restauracje, bary i sklepy Pokoje: Wygodnie i funcjonalnie urządzone pokoje 2 os. (z możliwością dostawki) posiadają łazienkę (prysznic, WC), klimatyzację (indywidualnie sterowana), TV, lodówkę, telefon. Wyżywienie: śniadania typu bufet. Za dopłatą obiadokolacje (serwowane w restauracji znajdującej się w odległości 300 m od hotelu), danie główne, sałatka, deser. Kategoria lokalna: B,C.

Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu na Peloponezie w wybranym przez Państwa hotelu.

 


Świadczenia

Cena obejmuje
: przelot samolotem czarterowym do Patry, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie
(7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania (7), opiekę pilota, ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Za dopłata obiadokolacje /7/.

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie, tj. bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników - ok. 78 EUR.

 


 

 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner