Rumunia w 8 dni!! Samolotem!!DELTA DUNAJU • TRANSYWANIA • DOMY „Z OCZAMI” W SYBINIE • BUKARESZT - „MAŁY PARYŻ” • SIGHISOARA - MIEJSCE NARODZIN „DRAKULI” • HOREZU - SERCE PRAWOSŁAWIA • ZAMEK PELES - REZYDENCJA KRÓLEWSKA • KONSTANCA • BABADAG • DLA CHĘTNYCH TYDZIEŃ WYPOCZYNKU W ZŁOTYCH PIASKACH!!!

 

 

TERMIN I CENY


 14.06 - 21.06
 2799 PLN
 05.07 - 12.07
 3049 PLN
 26.07 - 02.08
 3049 PLN
16.08 - 23.08
 3099 PLN
 06.09 - 13.09
 2920 PLN

 

 

Uwaga! Wyloty z Gdańska, Poznania, Łodzi, Katowic, Krakowa i Warszawy!

ZAPYTAJ O PROMOCJE!

 

{rsform 5}

 

Dzień 1.
Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Wylot do Bułgarii. Po przylocie transfer do hotelu w okolicach Warny lub Złotych Piasków. Czas wolny. Kolacja i nocleg.

Dzień 2.
Po wczesnym śniadaniu udamy się do Bukaresztu, stolicy Rumunii. Zwiedzanie miasta pełnego eklektycznej zabudowy oraz wielkomiejskich, szerokich bulwarów nazywanego niegdyś „Paryżem Bałkanów” lub „Małym Paryżem”. W programie między innymi: Pałac Parlamentu (przykład megalomanii Nicolae Ceausescu, według Księgi Rekordów Guinnessa drugi największy budynek na świecie), Plac Uniwersytecki, stare miasto z ruinami XIV-wiecznego dworu łączonego z postacią hospodara Wlada Palownika, cerkwią grecką i pompatyczną dzielnicą bankową. Przejazd największymi bulwarami miasta. Nocleg i kolacja w hotelu w Bukareszcie lub okolicach.
Dzienna, średnia ilość pokonanych kilometrów: ok. 320 km

Dzień 3.
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Transylwanii. Po drodze zatrzymamy się we wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Klasztorze Horezu. Założony w XVII w. jest idealnym przykładem architektury brynkowiańskiej. Jest on centum życia duchowego Wołoszczyzny, wypełnionym zwykle tłumami żarliwie modlących się wiernych. Horezu jest również miejscowością słynącą z wyrobu doskonałej ceramiki wciąż zdobionej tradycyjnymi metodami przy użyciu między innymi krowich rogów i gęsich piór. Następnie odwiedzimy kompleks ASTRA największe w Rumunii, a także Europie Środkowej i Wschodniej muzeum na otwartym powietrzu prezentujące życie i kulturę ludową sprzed ery industrialnej. Ponad 300 obiektów zorganizowanych w 6 tematycznych grup opowiada o dawnym życiu na terenach wiejskich całej Rumunii. W dalszą drogę udamy się do Sybinu określanego często mianem miasta artystów, a w 2007 roku pełniącego rolę Europejskiej Stolicy Kultury. Spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą Plac Duży, Mały i Huet, żelazny Most Kłamców (według tradycji jeśli ktoś skłamie na moście ten ma się zawalić) oraz słynne, charakterystyczne budynki posiadające „oczy”. Nocleg w Sybinie lub okolicach. Wieczorem transylwański posiłek dla chętnych (dodatkowo płatny, koszt ok. 25 EUR). Nocleg w hotelu w Sybinie lub okolicach.
Dzienna, średnia ilość pokonanych kilometrów: ok. 380 km

Dzień 4.
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejaz w kierunku Medias, niegdyś jednego z głównych miast Siedmiogrodu. To tutaj Stefan Batory po wyborze na tron polski podpisał pacta conventa zobowiązujące go do odbicia ziem zajętych przez Iwana Groźnego. Następnie udamy się do miejsowości Biertan, w której zobaczymy słynny, fortyfikowany kościół wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to doskonały przykład obiektu obronnego zbudowanego przez Sasów siedmiogrodzich w celu ochrony przed wrogimi najazdami. Przejazd do Sighisoary, miejsca narodzin słynnego Wlada Palownika, historycznego pierwowzoru hrabiego Drakuli. Spacer po centrum wpisanym na Listę Swiatowego Dziedzictwa UNESCO, w którym doskonale zachowała się średniowieczna zabudowa. Zobaczymy dom, w którym w 1431 przyszedł na świat Wlad - Drakula, zadaszone schody wiodące do gotyckiego Bergkirche, a także Wieżę Zegarową będącą symbolem miasta. Po zwiedzaniu udamy się również na poczęstunek transylwański. Przejazd na nocleg w hotelu w Braszowie lub okolicach.
Dzienna, średnia ilość pokonanych kilometrów: ok. 290 km

Dzień 5.
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na zwiedzanie Braszowa, jednego z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w Rumunii. Zobaczymy tu saskie centrum miasta (Plac Sfatului z ratuszem miejskim, okolice gotyckiego „Czarnego Kościoła”, pomnik słynnego reformatora Johannesa Honterusa) oraz położoną poza obrębem obwarowań miejskich rumuńską dzielnicę Scheii Brasovului z charakterystyczną zabudową, budynkiem dawnej szkoły i cerkwią. W drodze do tzw. Bramy Schei zobaczymy najwęższą uliczkę, która za czasów Ceausescu była zamknięta z powodu lęku wodza przed możliwym gromadzeniem się tutaj jego potencjalnych przeciwników. Na wzgórzach zobaczymy pozostałości dawnych umocnień miasta. Następnie droga zaprowadzi nas do miejscowości Sinaia, gdzie znajduje się słynny zamek Peles, XIX-wieczna rezydencja pierwszej rumuńskiej pary królewskiej - Karola I i Elżbiety zu Wied. Obiekt łączący w sobie niemiecką estetykę i włoską elegancję określany jest często mianem „Perły Karpat”. Następnie przejazd na nocleg i kolację w hotelu w Bukareszcie lub okolicach.
Dzienna, średnia ilość pokonanych kilometrów: ok. 190 km

Dzień 6.
Po śniadaniu i wykwaterowaniu skierujemy się do Delty Dunaju i miejscowości Tulcea. Tam udamy się na kilkugodzinny rejs statkiem po delcie, unikalnym Rezerwacie Biosfery wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, największym miejscem żerowania afrykańskiego i europejskiego ptactwa migrującego. Niezwykłą scenerię tworzą tu setki jezior i bagiennych rozlewisk, regularnie zmieniający się układ kanałów i bezkresnych zarośli trzcinowych, wydmy, łąki oraz tereny zalesione. Delta to 1200 gatunków roślin, 150 gatunków ryb (szczególnie bieługa i jesiotr azowski), ponad 300 gatunków ptaków (wśród nich kormorany, pelikany, ibisy, czaple) oraz największe europejskie skupiska dzikich koni. Poznamy również zamieszkującą te tereny mniejszość - rosyjskich Starowierców, którzy od pokoleń trudnią się rybołówstwem. Lipowanie, jak mówi się o nich w Rumunii, opuścili Rosję w roku 1772 przed prześladowaniami religijnymi. Nocleg w Tulcea lub okolicach. Wieczorem tradycyjna kolacja dla chętnych (dodatkowo płatna, koszt ok. 25 EUR).
Dzienna, średnia ilość pokonanych kilometrów: ok. 300 km

Dzień 7.
Po śniadaniu przejazd w kierunku czarnomorskiej Konstancy - starożytnego portu Tomis. Po drodze zatrzymamy się w mieście Babadag, rozsławionym przez powieść Andrzeja Stasiuka. Jest to symbol podróży do Europy i Rumunii zapomnianej, nie turystycznej, ale dzięki temu prawdziwej i naturalnej. Miejscowość nie stanowi dużej „atrakcji turystycznej” gdyż oprócz mecztu Ali Paszy z XVII w. nie ma w niej wiele do zwiedzania. Znajdziemy tu natomiast życie codzienne jej mieszkańców i tak jak Andrzej Stasiuk pretekst do poznania ich mentalności. W Konstancy udamy się na spacer po znajdującej się na cyplu starówce. Stare miasto charakteryzuje rzadka, orientalna mieszanka stylów i wszechobecność morza, o którym przypominają nie tylko liczne mewy i rybitwy, ale widoczne spomiędzy budynków maszty portu. Na jednej ulicy, tuż obok siebie, znajdziemy świątynie trzech religii: rzymsko-katolicki kościół, prawosławną cerkiew, muzułmański meczet i żydowską synagogę. Z minaretu ukaże się nam imponująca panorama konstanckiej starówki, portu i Morza Czarnego. W dalszej kolejności przejdziemy pod bogato zdobiony budynek kasyna oraz przyjrzymy się zachowanym fragmentom mozaiki z czasów rzymskich. Następnie zatrzymamy się w Mamai - jednym z najbardziej znanych kurortów nadmorskich Rumunii. Przejazd na nocleg i kolację w hotelu w Warnie lub okolicach.
Dzienna, średnia ilość pokonanych kilometrów: ok. 290 km

Dzień 8.
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (do godz. 10.00). Następnie transfery:
- dla klientów pozostających na dodatkowy tydzień pobytu - przejazd do wybranego hotelu w Złotych Piaskach i pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski.
- dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko i powrót do Polski.
 


UWAGA: kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.


Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Bułgarii, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt w Złotych Piaskach w wybranym hotelu), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej (7 śniadań i 4 obiadokolacje lub lunche wg programu), a podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, opiekę pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, poczęstunku transylwańskiego, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 110 EUR; imprez fakultatywnych: kolacja w Sybinie ok. 25 EUR, kolacja w Tulcea ok. 25 EUR; dodatkowych posiłków (10-15 EUR za 1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych.
Klienci przedłużający wyjazd o tydzień pobytu zobowiązani są do zapłaty taksy klimatycznej 6 euro za os.
 


NOWOŚĆ: OBSŁUGA GRUPY W SYSTEMIE TOUR GUIDE
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający klientowi wygodny sposób zwiedzania.

 

 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner