Odwiedź Hrabiego Drakule- Rumunia 7 dni autokaremTAJEMNICZA TRANSYLWANIA • MOST KŁAMCÓW W SYBINIE • ZAMEK WLADA PALOWNIKA W POIENARI • TARGOVISTE - WOŁOSKA FLORENCJA DRAKULI • ZAMEK PELES • BUKARESZT • SIGHISOARA - MIEJSCE NARODZIN DRAKULI

 

 

 

 

 

CENY I TERMINY:


 27.04 - 03.05
 1549 PLN
 01.05 - 07.05
 1499 PLN
 25.05 - 31.05
 1470 PLN
 15.06 - 21.06
 1499 PLN
 29.06 - 05.07
 1520 PLN
 06.07 - 12.07
 1570 PLN
 20.07 - 26.07
 1570 PLN
 03.08 - 09.08
 1570 PLN
 17.08 - 23.08
 1570 PLN
 07.09 - 13.09
 1520 PLN
 21.09 - 27.09
 1499 PLN

 

 

Uwaga! Wyjazdy z 26 miast w Polsce!!

PODANE CENY SĄ CENAMI KATALOGOWYMI.

ZAPYTAJ O TERMINY PROMOCYJNE!

 

{rsform 5}

 

Dzień 1.
Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przejazd przez Czechy i Węgry. Po drodze planowane są krótkie postoje.
Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 670 km.

Dzień 2.
Około południa przyjazd do Alba Julia, jednej ze stolic Siedmiogrodu (Transylwanii), słynącej z doskonałych win. Zwiedzanie potężnej cytadeli Alba Carolina oraz katedry, w której pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę, który walczył po stronie polskiego króla Władysława III w bitwie z Turkami pod Warną. W centrum założenia miasta znajduje się cerkiew katedralna Świętej Trójcy. Przejazd do Sybinu zwanego miastem artystów, spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą trzy place, gdzie znajdują się charakterystyczne dla tego miasta budynki z „oczami” oraz XVI-wieczny ratusz, kościół Jezuitów, żelazny Most Kłamców (według tradycji jeśli ktoś skłamie na moście ten ma się zawalić), dla chętnych zwiedzanie Muzeum Brukhentala. Przejazd na nocleg w hotelu w Sybinie lub okolicach.
Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 390 km.

Dzień 3.
Po śniadaniu przejazd przez wąwóz Olt do Curtea de Arges, letniej siedziby hospodarów wołoskich. Po drodze zatrzymamy się w monastyrze Cozia, gdzie obejrzymy bogato zdobiony kościół (między innymi oryginalne bizantyjskie freski). Następnie udamy się do Curtea de Arges, gdzie zobaczymy niezwykły przyklasztorny sobór Mistrza Manole, będący niezwykłą kompilacją architektury włoskiego renesansu z elementami bizantyjskimi i ormiańskimi. Następnie przejazd krętą drogą Karpat Południowych do Jeziora Vidraru, gdzie z tarasu widokowego na zaporze (przy dobrej widoczności) można obejrzeć najwyższy szczyt Rumunii - Moldovenau. Jadąc drogą zobaczymy ruiny zamku Wlada Palownika (pierwowzoru postaci słynnego Drakuli) w Poienari. To tu według legendy podczas oblężenia tureckiego, żona hospodara rzuciła się w przepaść, aby nie być wziętą do niewoli. Podobno ta właśnie tragedia przyczyniła się do przemiany nieszczęśliwego Wlada w okrutnego Drakulę. Następnie przejazd do stolicy Rumunii - Bukaresztu, z racji podobieństwa eklektycznej zabudowy i szerokich bulwarów często nazywanego „Paryżem Bałkanów”. Udamy się na Wzgórze Patriarchalne z Cerkwią i Pałacem Patriarchalnym, a także na stare miasto z ruinami XIV-wiecznego dworu hospodarskiego i słynną ulicą Lipscani. W trakcie zwiedzania dla chętnych posiłek w centrum miasta (dodatkowo płatny, koszt ok. 20 EUR). Nocleg w hotelu w okolicach Bukaresztu.
Uwaga: w tym dniu nie ma kolacji w hotelu.
Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 350 km.

Dzień 4.
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie stolicy. W programie między innymi: Plac Rewolucji, przeogromny Pałac Parlamentu (według Księgi Rekordów Guinnessa drugi największy budynek na świecie - przykład megalomanii Ceausescu). Przejazd największymi bulwarami miasta. Natępnie udamy się do Targoviste, gdzie znajduje się jedyny zachowany na Wołoszczyźnie gród hospodarski, w którym rezydował słynny Wlad Palownik zwany Drakulą. Szczególnie na uwagę zasługuje Wieża Zachodzącego Słońca jako symbol dworu. Zobaczymy również ciekawą starówkę pełną pięknych domów w stylu neobrynkowińskim. Przejazd na nocleg w hotelu w okolicy Sinaia.
Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 190 km.

Dzień 5.
Po śniadaniu zwiedzanie „Perły Karpat” - Zamku Peles, zbudowanego w stylu niemieckiego renesansu oraz pseudo średniowiecznego pałacu Pelisor (oglądany z zewnątrz), zbudowanych przez pierwszego króla Rumunii Karola I. Dalej zobaczymy położony na przełęczy biały zamek Bran, lepiej znany jako „Zamek Drakuli” (wg legend to tu mieszkał niegdyś „książę ciemności”), choć faktycznie nie mający nic wspólnego z Wladem Palownikiem. Dzień zakończymy w Braszowie, gdzie zwiedzimy saskie, stare miasto, między innymi Plac Sfatului z miejskim ratuszem oraz okolice gotyckiego „Czarnego Kościoła” i budynku starej szkoły z pomnikiem reformatora Johannesa Honterusa. W drodze do bramy Schei zobaczymy najwęższą uliczkę, która za czasów Ceausescu była zamknięta z powodu lęku wodza przed schronieniem się w niej jego przeciwników. U stóp wzgórza zobaczymy dawne umocnienia miasta. Nocleg w hotelu w okolicach Braszowa.
Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 150 km.

Dzień 6.
Po śniadaniu zwiedzimy tradycyjną wieś saskich osadników Prejmer, króra jest nieomal przeniesiona z XIX wieku. Podziwiać w niej będziemy jedyny w swoim rodzaju warowny kościół zbudowany dla ochrony przed wrogimi najazdami (wpisany na światową listę dziedzictwa UNESCO). Przejazd do Sighisoary, wspaniałego średniowiecznego miasta, w którym urodził się Wlad Palownik. Spacer po centrum, w którym doskonale zachowała się średniowieczna zabudowa. W czasie wolnym warto w nim przede wszystkim zobaczyć: Wieżę Zegarową z ciekawym muzeum, Muzeum Tortur, Muzeum Broni Palnej wraz z niewielką ekspozycją poświęconą Drakuli; dom, w którym w 1431 przyszedł na świat Wlad - Drakula lub zadaszone schody wiodące do gotyckiego Bergkirche. W czasie wolnym dla chętnych poczęstunek transylwański (dodatkowo płatny, koszt ok. 20 EUR). Po południu wyjazd do Polski. Przejazd przez Węgry i Słowację.
Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 530 km.

Dzień 7.
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (Katowice ok. 11.00)
Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 640 km.


UWAGA! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (4 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania za dopłatą 3 obiadokolacje (720PLN, w dniach 2,4,5), program turystyczny j. w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.


Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 75 EUR; imprez fakultatywnych: obiad/kolacja w Bukareszcie ok. 20 EUR/os, poczęstunek transylwański ok. 20 EUR/os; dodatkowych posiłków, obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych.

NOWOŚĆ: OBSŁUGA GRUPY W SYSTEMIE TOUR GUIDE
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający klientowi wygodny sposób zwiedzania.

 


 

 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner