Albania PowerAlbania - Tirana i Kruja - Split, Trogir, Dubrovnik - perły Adriatyku - Fiordy Południa Europy - Kotor - Park Narodowy Krka- kapiel przy wodospadach - Słynne mosty i meczety w Bośni - Mostar i Sarajevo - Budva i Sveti Stefan - najpiękniejsze w Czarnogórze - Dla chętnych wypoczynek na chorwackim wybrzeżu!!!

 

 


TERMIN I CENY


 25.04 - 02.05
 2352 PLN DŁUGI WEEKEND MAJOWY!!
 02.05 - 09.05
2157 PLN
 23.05 - 30.05
 2354 PLN
 20.06 - 27.06
 2460 PLN
 18.07 - 25.07
 2466 PLN
 15.08 - 22.08
 2489 PLN
 29.08 - 05.09
 2417 PLN
 12.09 - 19.09
 2360 PLN
 26.09 - 03.10
 2160 PLN

 


 

 

 


Uwaga! Wyloty z Wrocławia, Krakowa, Poznania, Gdańska i Warszawy!
Dostępne również inne terminy!

ZAPYTAJ O TERMINY PROMOCYJNE!

 

 

{rsform 5}

 

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw  na 2 godziny przed wylotem samolotu. Wylot do Chorwacji samolotem czarterowym.
Po przylocie spotkanie z pilotem, przejazd do Czarnogóry i zwiedzanie Kotoru, którego historyczne centrum wpisane jest na listę UNESCO. To portowe miasto, malowniczo położone u podnóża masywu Lovcen. Okolica przypomina norweskie krajobrazy i jest określana jako położony najdalej na południe fiord Europy. Jest to region wyjątkowego przyrodniczego piękna, gdzie strome zbocza gór opadają ku morzu. W programie m.in. Katedra św.Trifona i symbol miasta - wieża zegarowa z XVI wieku (Uwaga, ze względu na różne godziny przelotów zwiedzanie Kotoru może być przeniesione na inny dzień)
Zakwaterowanie w hotelu w Czarnogórze, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu udamy się na południe Czarnogóry. Przejazd słynnymi serpentynami wzdłuż Boki Kotorskiej do Njeguszy, niewielkiej wioski położonej w podnóża masywu Lovcen. Jest to miejsce narodzin przedstawicieli z dynastii Petrowiczów, obecnie słynie ono z produkcji sera i suszonej szynki. Następnie udamy się do Cetinje, historycznej stolicy Czarnogóry. Najbardziej okazałym budynkiem w mieście jest Muzeum Narodowe, niegdyś pałac ostatniego króla, Mikołaja I Petrovicia. Dzień zakończymy wizytą w Budvie, obecnie najatrakcyjniejszym kurorcie Czarnogóry. Zobaczymy Stare Miasto Budva, z murami obronnymi z XV wieku, tworzącymi system fortyfikacji z bramami i wieżami. Po murach tych można spacerować, podziwiając przepiękne widoki. Stare Miasto to wąskie uliczki, place i wiele zabytków. Powrót do hotelu w Czarnogórze, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Albanii, zwiedzanie Kruji, miasta nazywanego albańskim Krakowem. Oryginalna albańska zabudowa i stary bazar pozwoli nam przenieść się w przeszłość. W miasteczku zobaczymy twierdzę Skanderberga, największego bohatera narodowego. Po spacerze w stolicy pojedziemy do Tirany, stolicy i największego miasta w Albanii, zobaczymy m in. Plac Skanderberga, Piramidę (kiedyś muzeum E. Hodży), Pałac Prezydencki i Kongresowy. Przejazd do hotelu w Tiranie, nocleg (kolacja w tym dniu we własnym zakresie).

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Chorwacji. W programie zwiedzanie Perły Adriatyku, Dubrownika. To przepięknie położone miasto, o wspaniałym klimacie, pełne zabytków i niezwykłych uliczek. Podczas spaceru poznamy jego historię, a także zobaczymy m.in. klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV wieku, Muzeum Apteki oraz słynne mury miejskie. Po zwiedzaniu przejedziemy czarującą trasą widokową do nadmorskiego kurortu Neum. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Splitu i Trogiru. Przejedziemy najpiękniejszą chorwacką riwierą, Riwierą Makarską do Omisa, by udać się w rejs kanionem rzeki Cetiny. Po drodze zatrzymamy się w największym mieście Dalmacji - Splicie, gdzie zwiedzimy stare miasto, którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu, krzyżują się tu wpływy weneckie, węgierskie i austriackie. Zobaczymy ruiny antycznego pałacu cesarza Dioklecjana, jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (IV-V w.), Katedrę, mauzoleum cesarza i malowniczy port. Następnie udamy się do Trogiru, - uroczego nadmorskiego miasteczka, gdzie pospacerujemy po malowniczej starówce, zobaczymy między innymi ratusz z przełomu XIV i XV w. i katedrę św. Wawrzyńca z XIII w. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Splitu.

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Krka, położonego na terenie ukształtowanym przez rzekę o tej samej nazwie. Rzeka Krka, płynąc przez wapienne podłoże wytworzyła nieregularne koryto - najciekawsze miejsce to niemal półkilometrowy odcinek, gdzie rzeka przepływa przez 17 kaskad, szerokich prawie na 100 m, pokonując spadek terenu o wysokości 45 metrów. Po południu czas wolny na plażowanie, dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej do Sibenika. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7
Po śniadaniu udamy się do Bośni i Hercegowiny, by odwiedzić Mostar i Sarajevo. W Mostarze zwiedzimy zabytkowe centrum średniowiecznego miasteczka założonego przez Turków , przejdziemy Starym Mostem - symbolem miasta (wpisanym na listę UNESCO) - Most ten, zbudowany w XVI w. przez tureckiego sułtana, jest jedną z najbardziej znanych budowli na Bałkanach. Zburzony podczas wojny i odbudowany w ostatnich latach, obecnie znowu łączy obie strony miasta. Następnie odwiedzimy meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki oraz dzielnicę Stara Carsija (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalną kuchnią, meczety, z których dobiegają głosy muezinów wzywających do modlitwy). Następnie udamy się do Sarajeva, stolicy Bośni i Hercegowiny. Miasto zostało założone w XV wieku przez Turków Osmańskich w pięknej dolinie rzeki Miljacka. W programie: zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, gdzie mieszają się wpływy różnych kultur i religii, miedzy innymi meczet Gazi Husrev-beja, bazar - sarajewskie sukiennice, oraz Latinski Most - miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda, dodatkowo zobaczymy stadion, na którym odbyła się uroczystość otwarcia olimpiady w Sarajewie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Sarajewie.

Dzień 8
Śniadanie , wykwaterowanie z hotelu, transfer:
* dla Klientów pozostających dodatkowy tydzień pobytu - przejazd do wybranego hotelu i pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski
* dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko, wylot samolotem czarterowym
 


UWAGA! Ww. program należy traktować ramowo i może on ulec zmianie, oczywiście z zachowaniem wszystkich pozycji zwiedzania. Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 2100 km.
Cena obejmuje przelot samolotem czarterowym do Chorwacji, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje za wyjątkiem 1 hotelu w Tiranie, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż)


Cena podstawowa nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide, dodatkowych posiłków, opłaty klimatycznej ok. 1 EUR/dzień/os. (dotyczy części objazdowej i pobytowej dla Klientów przedłużających wycieczkę o tydzień pobytu w Chorwacji lub Neum) oraz innych wydatków osobistych.
Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie (łacznie z systemem Tour Guide) - 96 EUR
NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner