Australia wita!

Sydney - Opera i Most portowy w -Park Narodowy Blue Mountains z wodospadem Wentworth Falls-Ayers Rock Święta Góra Aborygenów Uluru -Cairns - Wielka Rafa Koralowa i Las Deszczowy-Wypoczynek w Australijskim Miami – Surfers Paradise-Brisbane – pasjonująca metropolia!

 

 

 

 

TERMIN I CENA

 

 19.01 - 02.02  15 300 PLN
 16.02 - 02.03  15 400 PLN
 16.03 - 30.03  15 200 PLN
 18.10 - 02.11  15 200 PLN
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY!


{rsform 5}


Mapka wycieczek objazdowych

Dzień 1
Zbiórka w Warszawie, stanowisko odpraw. Wylot samolotu do Australii; międzylądowanie w Dubaju. Przylot do Dubaju, odprawa celno - paszportowa. Transfer do hotelu *** w okolicach Dubaju. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu ok. 12.00 i zwiedzanie Dubaju, które rozpoczniemy od „ Nowego” Dubaju i przejedziemy do jednej z największych dzielnic mieszkaniowych na świecie - Dubai Marina oraz największego portu jachtowego na świecie. Krótki postój podczas którego zobaczymy min. jeszcze budowane najwyższe budynki mieszkalne na świecie, wznoszące się na ponad 400 metrów! Następnie panoramiczne zwiedzanie pierwszej sztucznie usypanej wyspy w kształcie palmy - The Palm Jumeirah (przejazd kolejką, której tory umieszczone są kilka metrów nad ziemią!) oraz postój na samym jej krańcu przy 5 -gwiazdkowym hotelu Atlantis -  tam pamiątkowe zdjęcie. Następnie udamy się nad Zatokę Perską, aby z sfotografować z zewnątrz słynny żagiel Burj Al Arab - pierwszy 7 gwiazdkowy hotel na świecie! Dalej odwiedzimy Madinat Jumeirah - zwany Wenecją Dubaju - dzielnica stworzona w klimacie włoskiej laguny z kanałami po których pływają romantyczne łódki a wszystko to otoczone kafejkami i restauracjami. Tuż obok dumnie prezentuje się hotel Burj Al Arab. Przejedziemy do centrum handlowego Emirates Mall, którego największą atrakcją jest jedyny na świecie w pełni zadaszony, czynny cały rok stok narciarski. Kolejno przemieścimy się do najstarszych dzielnic miasta podzielonego na dwie części: Bur Dubai i Deira. Odwiedzimy słynne Muzeum Dubaju, pokazujące tempo rozwoju i metamorfozy jakiej doznało miasto po odkryciu złóż ropy. Po zwiedzaniu przeprawimy się abrą, tradycyjną taksówką wodną przez kanał Dubai Creek na najbardziej znany w mieście targ przypraw. W drodze powrotnej odwiedzimy Gold Souk, rynek słynący z wyrobów złotniczych. Przejazd najbardziej reprezentacyjną ulicą Dubaju Sheika Zayeda przy której zobaczymy budowle XXI wieku i dostaniemy się do dzielnicy Downtown, gdzie zlokalizowany jest słynny Burj Khalifa – wieżowiec najwyższa budowla jaką kiedykolwiek wzniósł człowiek. Nasz dzień zakończymy pokazem tańczących fontann. Strumienie wody wybijające się na 70m do góry w rytm muzyki i gry świateł. Wieczorem transfer na lotnisku w Dubaju i wylot do Sydney.

Dzień 3
Przylot do  Sydney, największego miasta w Australii. Po odprawie paszportowo-wizowej, transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu całodzienna wędrówka po Sydney, którą rozpoczniemy od podziwiania słynnej Opera House. Zdjęcie na tle jednej z najbardziej znanych budowli na świecie, będzie niewątpliwie cenną pamiątką z podróży! Z tego miejsca będziemy mogli podziwiać Sydney Harbour Bridge, majestatyczny most w centrum miasta, stanowiący wizytówkę Sydney. Następnie popłyniemy w rejs statkiem po zatokach miasta do Manly – dzielnicy Sydney położonej nad otwartym oceanem z piękną plażą i historyczną zabudową. Rejs rozpoczyna się nieopodal Opery w Circular Quay. Miasto rozlokowane jest nad wieloma zatokami, i zobaczymy je z perspektywy morskiej; słynne widoki i najpopularniejsze plaże. Po rejsie przejdziemy najstarszą ulicą Sydney, Macquarie Street, oglądając po drodze m.in. Parliament House oraz Hyde Park, przy którym znajduje się Katedra Sw. Marii. Po wizycie w  Katedrze, wjedziemy na wieżę widokową AMP Tower, gdzie z wysokości ponad 300 m podziwiać będziemy panoramę miasta ( dodatkowo płatne).Wieczorem dla chętnych przejdziemy pięknie oświetlonym i imponującym  nabrzeżem Darling Harbour,  stąd dalej przez China Town, wrócimy do hotelu w Sydney na nocleg. Przejazdy komunikacją miejską (dodatkowo płatne).

Dzień 5
Po śniadaniu wyruszymy do Parku Narodowego Blue Mountains, z malowniczymi dolinami, wodospadami i skalistymi urwiskami. Zobaczymy główną atrakcję regionu - wodospad Wentworth Falls, formację skalną Three Sisters. Następnie odwiedzimy Australijski Park flory i fauny, gdzie będzie można spotkać się oko w oko z kangurami, koala i innymi zwierzętami tego kontynentu. W drodze powrotnej do Sydney zobaczymy Park Olimpijski z 2000 roku, który po części został zaprojektowany przez Polaka  – Edmunda Obiałę. Wieczorem powrót do hotelu w Sydney na odpoczynek i nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu transfer na krajowe lotnisko w Sydney, przelot do Ayers Rock  – czerwonego centrum Australii. Po przylocie przejedziemy ok. 50 km do miejsca zwanego Olgas, lub w języku aborygenskim Kata Tjuta. Jest to zespół 36 przepięknych monolitów skalnych, stanowiących jedno ze świętych miejsc Aborygenów. W ich języku nazwa Kata Tjuta oznacza “wiele głów”. Cały kompleks wznosi się kilkadziesiąt metrów ponad równinę. Tworzą go zlepieńce i piaskowce czerwonawej barwy. Specyficzne prądy powietrzne, wzdłuż pionowych, głębokich spękań, wytworzyły wyjątkowe formy skalne, porównywane do kobiecych kształtów. Przespacerujemy się słynną Valley of the Winds – Doliną Wiatrów. Po południu zakwaterowanie w bazie turystycznej w okolicach Ayers Rock. Czas  na odpoczynek i nocleg.

Dzień 7
Wczesna pobudka, ok. 5.00 rano (bez sniadania), na wschod slonca and Uluru i przejazd w kierunku Ayers Rock, pod górę Uluru – jedną z najbardziej znanych atrakcji przyrodniczo-geologicznych Australii i jednocześnie Świętą Górę Aborygenów. Uluru uważany jest za największy monolit skalny na świecie: długość ok. 3 km, szerokość 2,5 km, obwód 9.4km. Wznosi się 348 m ponad płaską, piaszczystą równinę i “wrasta” 6km w głąb ziemi! Ten dziwny twór zbudowany jest ze skały osadowej - arkozy o charakterystycznej czerwonej barwie, silnie zmieniającej swój odcień pod różnym natężeniem światła. Spacer u podnóża skały, gdzie odnaleźć można naskalne rysunki aborygeńskie. Wizyta w Centrum Kultury Aborygeńskiej, a w nim legendy, zwyczaje oraz sztuka lokalnych mieszkańców.Wieczorem będziemy podziwiać zachód słońca z jego wieloma kolorami odbijającymi się od Uluru. Powrót na nocleg w bazie turystycznej w okolicach Ayers Rock.

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie i przelot Cairns w stanie Queensland  –  miasta położonego na północnym wschodzie kontynentu, gdzie tropikalny klimat, dziewicze plaże i najbogatsza na świecie Wielka Rafa Koralowa, pozwolą nam na ekscytujący odpoczynek. Zakwaterowanie w hotelu, wieczorem spacer po ulicach Cairns. Powrót na nocleg w hotelu.

Dzień 9

Po śniadaniu całodniowa wycieczka na Wielką Rafę Koralową (dodatkowo płatna, ok. 160 AUD), która zaliczana jest do największych cudów świata! Stanowi atrakcję turystyczną Australii nr 1. Podczas naszego rejsu łodzią ze szklanym dnem, będziemy mięli okazję popływać wśród mnóstwa kolorowych rybek i przyjrzeć się z bliska całej gamie różnokolorowych formacji koralowych. Można tu spotkać również żółwie morskie. Możliwość nurkowania z butlą lub rurką i maską (sprzęt do wypożyczenia na statku za dodatkową opłatą). Podczas rejsu lunch na pokładzie statku. Powrót do hotelu w Cairns późnym popołudniem, nocleg.

Dzień 10

Po śniadaniu, czas wolny na plażowanie w Cairns, dla chętnych całodzienna wycieczka do Kurandy (dodatkowo płatna, ok. 150 AUD) – dawnej osady górniczej z zachowaną do dziś oryginalną zabudową a także mnóstwem atrakcji jak również sklepami i bazarem z pamiątkami. Dostaniemy się tam najdłuższą na świecie kolejką linową. Po drodze przystanki na spacer po lesie deszczowym oraz obserwację wodospadów Barron Falls. Do Cairns wrócimy późnym popołudniem pociągiem, który jeździ po trasie zawieszonej na półce skalnej, skąd obserwować będziemy las deszczowy i plantacje trzciny cukrowej.

Dzień 11
Wylot z Cairns na wybrzeże Gold Coast, które określane jest mianem australijskiego Miami. Trasfer do hotelu i zakwaterowanie, spacer po centrum z deptakiem, sklepikami, restauracjami. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 12

Dzien wolny na odpoczynek na plaży. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych: Warner Bros Movie World – park inspirowany filmami WB, pełen pokazów filmowych, multimedialnych i kolejek górskich – ok. 85 AUD, Sea World – inspirowany morskimi zwierzętami, głębinami oceanów park z pokazami tresury i kolejkami z elementami wody – ok. 85 AUD, Wet n’ Wild – park wodny z mnóstwem ekstremalnych zjazdów i basenów. Prawdziwie rodzinna rozrywka – ok. 60 AUD. Istnieje możliwość zakupu łączonych biletów na 2 lub 3 parki w niższej cenie.

Dzień 13

Dzien wolny na odpoczynek na plaży

Dzień 14

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i  transfer na lotnisko w Brisbane.
Po drodze zwiedzanie Brisbane – położonego nad pięknie meandrującą rzeką - Queen street. Zobaczymy, m.in: George street, uniwersytet, ogród botaniczny. Następnie przejazd na lotnisko i wylot do Polski w godzinach wieczornych (z  międzylądowaniem w Dubaju).

Dzień 15
Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie.
Rozkład lotów może  lec zmianie. Aktualne godziny powrotu poda pilot na miejscu.

UWAGI
Program jest ramowy i może ulec zmianie
Obowiązuje bezwzględny zakaz wwożenia świeżej żywności na terytorium Australii.Zakwaterowanie na objeździe

Hotele: 12 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach 3 * o średnim standardzie ( w tym 2 noclegi w  bazach turystycznych) ze śniadaniami (za dopłatą obiadokolacje), w hotelach pokoje 2 os.(możliwość dostawki) z łazienkami oraz najczęściej z TV-sat.; w bazach turystycznych pokoje 4 os. z łazienkami na korytarzu W hotelu restauracja oraz bar.


Świadczenia

Cena obejmuje:
przelot samolotami rejsowymi do/z Australii ( z międzylądowaniem w Dubaju) :  Warszawa – Dubaj - Sydney oraz  Brisbane – Warszawa., przeloty wewnętrzne na trasach : Sydney-Ayers Rock-Cairns - Gold Coast lub Brisbane), opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autobusem (wg programu), zakwaterowanie 12 rozpoczetych dób hotelowych zgodnie z programem, śniadania, opieka polskojęzycznego pilota, ubezpieczenie TU EUROPA SA ( NNW, KL, CP i bagaż).

Cena nie obejmuje:
wizy australijskiej, wizy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich -      Dubaj (jednokrotne wizowanie w Polsce płatne w PLN - opłata jak w cenniku), kosztów realizacji programu zwiedzania (bilety wstępu, przewodnicy lokalni, napiwki dla kierowców, przewodników, bagażowych), ok. 220 USD płatne obligatoryjnie na miejscu,  napoi do obiadokolacji, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych.

Wiza do Australii - dla obywateli UE wiza jest bezpłatna. Do uzyskania wizy potrzebny jest  skan paszportu (strona ze zdjęciem) oraz dane osobowe: adres zamieszkania i pracy oraz stan cywilny.
Powyższe dokumenty należy przesłać w formie elektronicznej do biura  najpóźniej 10 dni przed wylotem ( otrzymane wizy są elektroniczne, bez potrzeby stemplowania w paszportach). Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

Wiza do Dubaju (Emiraty Arabskie) - do uzyskania wizy potrzebna jest zeskanowywana (kolorowa kopia głównej strony z paszportu oraz kolorowa fotografia paszportowa o wymiarach 4,3 cm x 5,5 cm, rozmiar 40KB w formacie JPG ). Zarówno zdjęcie jak i kopię paszportu należy przysłać w formie elektronicznej do biura najpóźniej 10 dni przed wylotem. Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki i nie może posiadać wiz wjazdowych do Izraela.

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner