Australia i Oceania

Druga Połowa Ziemi - AUSTRALIA i NOWA ZELANDIA w Super Cenie!

 

 

Wybrzeża Wyspy Północnej, Zjawiska geotermalne Rotorua, Egzotyczna flora i fauna, Wielka Rafa Koralowa, Sydney z operą i Harbour Bridge, Plaże Surfers Paradise...                    

 

 

 

 

 

 

  23.02 - 11.03

sprawź inne terminy

 12399 PLN

  

Wylot z Warszawy!!

 

Możliwe również wyjazdy indywidualne w dowolnym terminie!!

 

{rsform 5}

 


1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem, wylot z przesiadkami do Auckland.

2 dzień:
Kontynuowanie lotu, możliwy nocleg tranzytowy w jednym z miast azjatyckich.

3 dzień:
Przylot do Auckland. Po zakwaterowaniu w hotelu i odpoczynku zwiedzanie tego największego miasta Nowej Zelandii: leżący niemal w centrum port jachtowy - wszyscy Nowozelandczycy są żeglarzami, a żeglarstwo to prawdziwa narodowa pasja. Przeprawa przez zatokę do północnej dzielnicy Davonport, gdzie zachowały się XIX wieczne domy. Po powrocie do centrum, spacer główną ulicą - Queen Street. Wyjazd na wieżę obserwacyjną i radiową - Sky Tower, o wysokości 328 metrów (wstęp płatny dodatkowo wg aktualnych cen). Wieża została otwarta w 1997 r. i jest najwyższą budowlą Półkuli Południowej.

4 dzień:
Wycieczka na piękne wybrzeże okolic miejscowości Piha. Spacer przez składający się z endemicznych drzew i paproci las. Jeśli ktoś nie boi się marszu pod górę, z pewnością dojdzie ścieżką aż do wodospadu. Czeka nas też spacer szeroką plażą i wejście na górującą nad nią Lwią Skałę. Osoby niewrażliwe na zimno mogą wykąpać się w chłodnym oceanie. Po południu jedziemy do Muriwari, spektakularnej wielkiej kolonii głuptaków, które gniazdują na skałach. Powrót do Auckland i nocleg.

5 dzień:
Wyjazd do jaskiń Waitomo. Te malownicze jaskinie są odwiedzane przez licznych turystów przede wszystkim z powodu zamieszkujących je świecących larw, które wiszą na sklepieniu niczym gwiazdy. Jeśli pozwala na to stan wody część jaskini zwiedza się płynąc podziemną rzeką. Kontynuowanie podróży do Rotorua. Miasteczko słynne jest z okolicznych gejzerów, wulkanów błotnych i innych zjawisk geotermalnych. Rosną też tu piękne lasy drzewiastych paproci, otaczających liczne jeziora. Wizyta w centrum Rotorua, które od wieków było zamieszkiwane przez Maorysów. Zobaczymy autentyczny dom zebrań Maorysów i kościółek z elementami maoryskiego zdobnictwa. Nocleg w Rotorua.

6 dzień:
Zwiedzanie okolicy: obszar geotermalny Te Puio ze słynnym gejzerem Pohutu, zobaczymy ptaszka kiwi, zamieszkującego wyłącznie w Nowej Zelandii (niestety w niewoli). Wybierzemy się też za miasto, aby podziwiać lasy drzewiastych paproci i szmaragdową toń jeziora. W kolejnym rezerwacie oglądamy ciekawe, geotermalne zjawiska, m.in. największe gorące źródło na świecie. Nocleg w Rotorua.

7 dzień:

Rano fakultatywnie: pławienie się w geotermalnych basenach lub dla odważnych możliwość emocjonującego raftingu na rzece Kaituna. Przejazd do Auckland i czas wolny. Nocleg w Auckland.

8 dzień:

Wylot do Sydney, jak wielu twierdzi - najpiękniejszego z dużych miast świata. Po przylocie spacer po centrum: Circular Quai z gmachem słynnej Opery oraz Harbour Bridge. Chwila wytchnienia w pięknym ogrodzie botanicznym. Katolicka katedra i dzielnica Darling Harbour. Możliwość obejrzenia ciekawego oceanarium (wstęp płatny dodatkowo wg aktualnych cen). Wieczorem wjazd na imponującą wieżę widokową (wstęp płatny dodatkowo wg aktualnych cen) z której rozciąga się piękna panorama. Nocleg w hotelu w Sydney.

9 dzień:

Wycieczka w pobliskie góry Blue Mountains. Góry zawdzięczają swoją nazwę porastającym ich stoki eukaliptusom. Zawarte w liściach tych drzew olejki eteryczne ulatniając się powodują, że góry wyglądają z daleka jakby były przykryte niebieskawą mgłą. Najbardziej znaną i najczęściej fotografowaną atrakcją turystyczną okolicy jest formacja skalna o nazwie Three Sisters. Przejazd kolejką szynowa i linową, spacer, postoje w punktach widokowych i w często odwiedzanym przez turystów byłym miasteczku górniczym Katoomba. Nocleg w hotelu w Sydney.

10 dzień:
Dalszy pobyt w Sydney: rejs promem - okazja do fotografowania opery z pokładu promu. Dopłynięcie do miejscowości Manly i pięknej, podmiejskiej plaży leżącej nad otwartym oceanem. Możliwość kąpieli i chwila relaksu. Przejazd na lotnisko. Wylot do Cairns - bramy do Wielkiej Rafy Koralowej i najważniejszej miejscowości północnowschodniego, tropikalnego wybrzeża Australii. Spacer po nadmorskiej części miasteczka. Nocleg w hotelu w Cairns.

11 dzień:

Dla chętnych fakultatywna, całodzienna wycieczka jachtem na Wielką Rafę Koralową (cena wycieczki zależy od jej rodzaju - szczegóły w liście do uczestników). Podczas wycieczki lunch, podziwianie rafy i pływanie z rurką i maską, możliwość nurkowania z butlą z instruktorem nawet dla osób bez żadnego doświadczenia. Na niektórych wycieczkach możliwe jest też oglądanie rafy przez szyby ze specjalnie przystosowanych łodzi. Nocleg w hotelu w Cairns.

12 dzień:
Fakultatywna wycieczka do wodospadów Barron i pobliskiej górskiej miejscowości Kuranda, niegdyś górniczej, a dziś bardzo turystycznej (cena wycieczki zależy od liczby chętnych - szczegóły w liście do uczestników). Osoby, które nie wezmą udziału w wycieczce, mogą spędzić czas w pełnym sklepów i barów w Cairns lub wyjechać autobusem na jedną z pobliskich plaż. Nocleg w hotelu w Cairns.

13 dzień:

Przejazd na lotnisko i wylot do Brisbane, stolicy stanu Queensland. Zwiedzanie tego najszybciej rozwijającego się miasta Australii. Następnie około dwugodzinna podróż na Gold Coast - Złote Wybrzeże. Znajdziemy się w najsłynniejszym kurorcie Australii - Surfers Paradise. Nocleg na Gold Coast.

14 dzień:

Pobyt w Surfers Paradise - mieście wieżowców stojących tuż przy szerokiej, oceanicznej plaży. Dzięki wielkim falom jest to raj dla surferów. Przyjeżdżają tu też miłośnicy dobrego jedzenia i znakomitego, australijskiego piwa. W tym dniu, jeśli pozwolą warunki, namawiamy, by każdy spróbował swoich sił w nauce ślizgania się na falach. Nocleg na Gold Coast.

15 dzień:
Przejazd na lotnisko i wylot do jednego z miast azjatyckich. Nocleg w jednym z miast azjatyckich.

16 dzień:
Pobyt w jednym z miast azjatyckich z możliwością zwiedzania. Wylot do Europy.

17 dzień:

Przylot do Warszawy.


Świadczenia

Zakwaterowanie:

według programu w hotelach turystycznych - pokoje 2 osobowe (2 osobowe z dostawką na życzenie) z łazienkami.

Wyżywienie:
w cenie brak wyżywienia.

Transport:
przeloty wg programu, wynajęte mikrobusy, komunikacja publiczna i miejska, prom.

Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.

Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie
opłaty administracyjne. Opieka polskiego pilota.Cena podstawowa nie obejmuje:
- Opłat lotniskowych: 1.545 zł/ os.
- Pakietu dewizowego w wysokości 840 USD, który uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę. Pakiet płatny
jest w krajach docelowych, a obejmuje: bilety wstępu, opłaty wylotowe lub graniczne, przewodników
lokalnych, pozostały transport lokalny, napiwki dla przewodników i kierowców.
- Pozostałych posiłków nieujętych w programie. Orientacyjny koszt ok. 8-15 USD/ posiłek.
- Wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od ilości chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników).
- dopłata do pokoju jednoosobowego 950 zł.
Możliwe jest odwrócenie kolejności realizacji programu.
Minimalna liczba uczestników w grupie: 12, maksymalna: 24.
Informacje praktyczne

Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu itd. zostaną
przesłane pocztą elektroniczną w liście do uczestników około dwa tygodnie przed wyjazdem. Wyżywienie dla chętnych pomaga organizować na bieżąco pilot. Należy pamiętać, że odwiedzane kraje nie są tanie.

Informacje wizowo-paszportowe:

Wymagane min. 2 wolne strony w paszporcie ważnym min. 9 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. Biuro bezpłatnie pośredniczy w uzyskaniu wizy australijskiej. Najpóźniej do 40 dnia przed rozpoczęciem wyprawy należy przesłać bo biura skan pierwszej strony paszportu (ze zdjęciem) oraz odpowiednią dokumentację wizową (przesłaną przez biuro). Nie jest konieczne złożenie paszportu.

Informacje zdrowotne:

Nie ma obowiązku szczepień. Odwiedzane kraje należą do najbezpieczniejszych na świecie.

O wyprawie:

Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących aktywnie zwiedzać świat, znajdujących przyjemność w pokonywaniu trudów dalekich podróży i poznawaniu odmiennych kultur. Staramy się w miarę możliwości docierać również w miejsca położone poza obszarami masowej turystyki, ale nie unikamy miejsc atrakcyjnych i popularnych. Na wyjazd zapraszamy osoby nastawione pozytywnie do świata i do innych uczestników wycieczki, koniecznością jest sympatyczne i wyrozumiałe traktowanie otoczenia i innych ludzi. Proponujemy przede wszystkim aktywne i relatywnie tanie zwiedzanie znajdujących się w naszym programie miejsc. Nie należy spodziewać się luksusowych warunków zakwaterowania, jeśli takie noclegi się zdarzają, to należy je traktować jako wyjątek od reguły. Część noclegów może odbywać się w skromnych warunkach, a decydując się na udział w wyprawie należy mieć to na uwadze. Wyprawa przewiduje pokonywanie kolosalnych odległości samolotem. Osoby, które nie lubią spędzać czasu w samolocie, nie powinny brać udziału akurat w tej wyprawie. Zwiedzane kraje należą do bardzo dobrze zorganizowanych i zwykle wszystko na miejscu przebiega bardzo sprawnie. Podczas wyjazdu zdarzają się przejazdy komunikacją publiczną i miejską. Prosimy mieć na względzie fakt, iż czasem konieczne jest przenoszenie bagażu na krótkie dystanse - pomoc bagażowych zwykle nie jest możliwa. Prosimy zatem o zabranie jedynie takiego bagażu, który swoją wagą lub rozmiarami nie uniemożliwia poruszania. Wyprawie od początku do końca towarzyszy polski pilot, który służy Państwu pomocą w każdej sytuacji. 

 

 

 

 

 

Nowa Zelandia - 15 dni!

Auckland, Waitomo, Jezioro Zielone, Niebieskie i Tarawera, Park Tongariro, Wellington, Cieśnina Cooka, Hokitika, lodowiec Franciszka Józefa,  Queenstown - zimowa stolica Nowej Zelandii, Tunel Homera, Rejs statkiem po fiordzie Milford, Dunedin - najbardziej stroma ulica na świecie, wpisana do Księgi Rekordów Guinessa...

 

 

 

TERMIN I CENA

 

02.03–16.03
 11500 PLN
18.09–01.10
 11300 PLN


 

ZAPYTAJ O SZCEGÓŁY JUŻ DZIŚ!

INDYWIDUALNIE PRZYGOTUJEMY TWÓJ WYJAZD NA KAŻDY WYBRANY TERMIN!

 

 

{rsform 5}

1 DZIEŃ AUCKLAND

Przylot do Auckland – największej aglomeracji Nowej Zelandii, powitanie na lotnisku, w zależności od godziny przylotu transfer do hotelu lub zwiedzanie miasta: podejście na punkt widokowy Mt. Eden, z którego roztacza się widok na Auckland – miasto położone na ponad pięćdziesięciu wulkanach oraz Morze Tasmana i Ocean Spokojny. Spacer po Auckland Domain i plaży Mission Bay oraz zwiedzanie Ogrodów Zimowych. Nocleg i kolacja w Auckland.


2 DZIEŃ AUCKLAND

Wyjazd z Auckland do Muriwai - plaża z czarnym piaskiem nad Morzem Tasmana. Spacer po buszu, gdzie podziwiać można kolonie unikalnych ptaków. W drodze powrotnej zapraszamy na degustację wina w lokalnej winiarni. Czas wolny w centrum miasta, następnie kolacja na wieży Sky Tower. Nocleg.


3 DZIEŃ AUCKLAND - WAITOMO - ROTORUA

Po śniadaniu wyjazd do Waitomo przez rolnicze tereny rejonu Waikato. Wejście do jaskini, oglądanie świetlików oraz rejs łodzią podziemną rzeką. Przejazd do Rotorua i nad malownicze jeziora Zielone, Niebieskie i Tarawera, położone wśród nowozelandzkiego buszu. Przejście po parku z ogromnymi czerwonymi sekwojami. Nocleg i kolacja w Rotoura.


4 DZIEŃ ROTORUA

Po śniadaniu czas wolny w Rotorua. Fakultatywnie możliwość zorganizowania: White Water Rafting, wizyty w Agro adventures, lotu samolotem nad kraterem wulkanu lub kąpieli w geotermalnych źródłach. Wieczorem koncert maoryski i tradycyjny posiłek hangi. Nocleg w Rotorua.


5 DZIEŃ ROTORUA – PARK TONGARIRO

Po śniadaniu przejazd do parku geotermalnego i wioski Te Puia, gdzie zobaczymy najbardziej aktywny gejzer kraju – Pohutu, wioskę maoryską i słynnego ptaka nielota – kiwi, symbol Nowej Zelandii. Przejazd przez malownicze tereny okolic Taupo (miasto i jezioro o tej samej nazwie), zobaczymy wodospady Huka i elektrownię Wairakei, na brzegu jeziora poszukamy pumeksu. Przejazd do Parku Narodowego Tongariro i spacer po szlaku turystycznym w rejonie Whakapapa. Nocleg.


6 DZIEŃ WELLINGTON

Po śniadaniu przejazd do Wellington. Zwiedzanie stolicy Nowej Zelandii - kompleks budynków parlamentu, katedra św. Pawła, Muzeum Narodowe Te Papa Tongarewa ze zbiorami sztuki Maorysów. Wjazd na punkt widokowy na Mt. Victoria. Kolacja i nocleg.


7 DZIEŃ CIEŚNINA COOKA

Poranny przejazd do przystani morskiej. Przez malowniczą Cieśninę Cooka przepłyniemy promem na Wyspę Południową. Przejazd z Picton do okolic Nelson. Kolacja i nocleg.


8 DZIEŃ FRANZ JOSEF

Po śniadaniu zobaczymy ciekawe formacje skalne w Punakaiki przypominające kształtem naleśniki. Przejazd do Hokitika, następnie wzdłuż wybrzeża Morza Tasmana, do stolicy wiecznych lodowców. Możliwość przejścia do czoła lodowca Franciszka Józefa. Dla chętnych fakultatywna możliwość przelotu helikopterem wraz z lądowaniem na lodowcu. Kolacja i nocleg.


9 DZIEŃ QUEENSTOWN

Po śniadaniu opuścimy Franz Josef. Będzie okazja przejścia do czoła kolejnego lodowca. Następnie przejazd z Westland World Heritage Park, poprzez Haast Pass, wzdłuż wybrzeża Jeziora Wanaka do Queenstown, zimowej stolicy Nowej Zelandii. Kolacja i nocleg.


10 DZIEŃ QUEENSTOWN I OKOLICE

Dzień wolny na korzystanie z atrakcji Queenstown i okolic. Wieczorem wjazd kolejką linową Skyline Gondola na punkt widokowy wraz z kolacją w restauracji ze spektakularnym widokiem na Queenstown i Jezioro Wakatipu. Nocleg.


11 DZIEŃ PARK NARODOWY FIORDLAND

W godzinach porannych wyjazd z Queenstown i przejazd wzdłuż Jeziora Wakatipu, miasteczka Kingston i Te Anau, doliny Eglinton oraz Hollyford. Podróż przez Tunel Homera i dolinę Cleddau do Milford Sound. Rejs statkiem po fiordzie Milford. Po południu powrót do Te Anau. Kolacja i nocleg.


12 DZIEŃ FAUNA I FLORA

Po śniadaniu przejazd przez malownicze tereny Southland. Zobaczymy m.in. skamieniały las sprzed 160 milionów lat w Zatoce Curio. Na skalistych brzegach mają swoje gniazda rzadko spotykane pingwiny żółtookie. Będzie możliwość zobaczyć jeden z najbardziej znanych wodospadów w Nowej Zelandii, Purakaunui. Nocleg.


13 DZIEŃ DUNEDIN

Po śniadaniu zwiedzanie Dunedin, miasta pierwszych chrześcijańskich osadników ze Szkocji i Irlandii - ogrody botaniczne, punkt widokowy z na miasto i Półwysep Otago. Dunedin chlubi się najbardziej stromą ulicą na świecie wpisaną do Księgi Rekordów Guinessa. Wyprawa do Moeraki, gdzie zobaczymy plażę z unikalnymi formacjami skalnymi, przejazd przez centralną część Wyspy Południowej. Kolacja i nocleg.


14 DZIEŃ CHRISTCHURCH - AUCKLAND

Po śniadaniu przejazd do Mt Cook Village, następnie nad jezioro Pukaki z widokiem na najwyższy szczyt w Alpach Południowych – Aoraki/Mt Cook. Wizyta na farmie łososi. Przejazd nad Jezioro Tekapo gdzie odwiedzimy słynny kamienny kościół wybudowany wspólnie przez trzy wyznania chrześcijańskie. Przejazd do Christchurch. Transfer na lotnisko i przelot do Auckland. Pożegnalna kolacja. Nocleg.


15 DZIEŃ AUCKLAND - EUROPA

Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot z Auckland do Europy. Powrót do kraju.


CENA OBEJMUJE:
- przelot na trasie Christchurch - Auckland
- transport autokarem według programu
- noclegi w hotelach/motelach 3*/4* w pok 2-os., dopłata do pok. 1-os. 2290 PLN
- posiłki wg programu: śniadania i kolacje, w tym kolację na wieży Sky Tower, kolację w stylu maoryskim i na punkcie widokowym Sky Gondola
- koncert maoryski w Rotoura
- degustację win w Auckland
- przeprawę promową z Wellington na Wyspę Południową
- rejs statkiem po fiordzie Milford
- bilety wstępu do: Jaskiń Waitomo, Parku Geotermalnego Te Puia, wjazd na wieżę Sky Tower, wjazd
na punkt widokowy w Sky Gondola
- opiekę polskojęzycznego przewodnika/kierowcy/tłumacza na Wyspie Północnej i Południowej
- ubezpieczenie podczas pobytu w Nowej Zelandii


CENA NIE OBEJMUJE:
- biletu lotniczego do / z Nowej Zelandii - Biuro może pośredniczyć w zakupie biletu
- opłaty wylotowej, innych świadczeń niż wymienione powyżej oraz wydatków natury osobistej, napiwków, napoi.


UWAGA

W przypadku przelotu przez Australię może być wymagana wiza tranzytowa, jeśli klienci pozostają w poczekalni tranzytowej dłużej niż 8 godzin, lub ją opuszczają. Wiza ta jest bezpłatna, do uzyskania na stronie Ambasady Australii. Koszt pośrednictwa wizowego naszego biura to 90 PLN/os.
Cena skalkulowana wg kursu 1 NZD = 2,6 PLN. W przypadku wzrostu cen waluty cena imprezy może ulec zmianie.
Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z przewodnikiem.
Zawsze przedstawimy alternatywną propozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania. 

 

Pacyfik Północny

 

Hawaje - Wyspy Marshala - Federacyjne Stany Mikronezji (Kosrae, Pohnpei, Chuuk, Yap) - Północne Mariany - Palau - Guam - Hongkong

 

 

 

NIESAMOWITA WYPRAWA W EGZOTYCZNE ZAKĄTKI ŚWIATA TYLKO 3 RAZY W ROKU!!

 

SPRAWDŹ SEZON 2013!

 

TERMIN CENA
 02-03 — 27-03  16 800 PLN + 2 950 EUR   
 03-08 — 28-08  18 300 PLN + 3 350 EUR
 16-11 — 11-12  16 800 PLN + 2 950 EUR   ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY!

 

{rsform 5}


Dzień 1
Zbiórka uczestników na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Honolulu przez dwa porty tranzytowe.

Dzień 2

Lądowanie na zagubionych w bezmiarze Pacyfiku Hawajach w godzinach nocnych, powitanie na lotnisku wonnymi wieńcami kwiatowymi, transfer do hotelu. Nocleg.

Dzień 3

Wycieczka wokół wyspy Oahu - głównej wyspy archipelagu hawajskiego. Zwiedzanie najciekawszych atrakcji oraz wizyta w Pearl Harbour.

Dzień 4
Wypoczynek na Waikiki Beach lub fakultatywnie wizyta w Centrum Kultury Polinezyjskiej. Oglądanie pokazów tańców i strojów z całego regionu Pacyfiku. Na zakończenie prawdziwa uczta, pofolgowanie w jedzeniu i piciu. Nocleg w Honolulu.

Dzień 5

Odpoczynek na wyspie Oahu lub fakultatywnie przelot na Big Island. Oglądanie jednego z najbardziej czynnych wulkanów Kilaluea (centrum badawcze wulkanologii), widok na potężne szczyty Mauna Kea (najwyższy na Hawajach) i Mauna Loa, zastygające pola lawowe, wodospady oraz czarna plaża pochodzenia wulkanicznego. Powrót wieczorem na nocleg do Honolulu.

Dzień 6
Ostatnie kąpiele w ciepłych wodach Pacyfiku lub dla chętnych fakultatywna wycieczka piesza na Diamond Hill. Późnym popołudniem przejazd na lotnisko. Wylot do Republiki Wysp Marshalla.

Dzień 7
Przekroczenie Międzynarodowej Linii Zmiany Daty. Po przekroczeniu tej linii nagle znajdziemy się w innej „czasoprzestrzeni", odkryjemy, że straciliśmy w jednej chwili jeden cały dzień, który wypadnie z naszego życia (ale to dzień 7 - szczęśliwy). Przylot do stolicy atolu Majuro - do D-U-D (Delap, Uliga i Darrit). Transfer do hotelu. Nocleg.

Dzień 8
Wycieczka po wyspie. Oglądanie reliktu drugiej wojny światowej - jedynego japońskiego bunkru, a także niezwykłych domów tubylców, których kobiety zwykły ubierać się w oryginalne sukienki muu-muu. Zwykle męskie głowy na widok tak przywdzianych kobiet same się odwracają, nie wiadomo tylko czy za kobietami czy za sukienkami. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 9

Przejazd około 50 km do Laura, centrum rolniczego atolu (szosa prowadzi wśród szpalerów palm kokosowych za którymi z jednej i drugiej strony jest już tylko ocean. Zajęcia plażowe połączone z wycieczką łodzią do grupy bezludnych wysepek Rongrong lub fakultatywnie atrakcyjny snorkelling w Laura Beach. Także fakultatywnie przy odrobinie szczęścia i zasobności kiesy możliwość przelotu na dalekie Bikini. Nocleg.

Dzień 10

Przelot z Wysp Marshalla na Wyspę Moen w Stanie Chuuk (Federacyjne Stany Mikronezji). Wyspa Moen leży w olbrzymiej Lagunie Chuuk, uważanej za najbardziej spektakularną na Pacyfiku. Z laguny wyłania się mnóstwo wysp, które stanowią najwyższe partie krateru potężnego podwodnego wulkanu. Podnóże tego wulkanu znajduje się około 10 tys. metrów pod powierzchnią Pacyfiku. Transfer do hotelu. Kąpiel i plażowanie. Nocleg.

Dzień 11

Wycieczka po wyspie Moen: japońska latarnia morska, Seminarium Mikronezyjskie, jaskinia Nefo. Dwukilometrowy marsz do Wodospadu Wichon. Wejście na Górę Tonaachaw (230 m n.p.m.) skąd roztacza się wspaniały widok na Lagunę Chuuk. Miejscowi unikają tego wzgórza, bo według nich góra ta jest nawiedzona przez ducha złej kobiety zwanej Neawacha. Nocleg.

Dzień 12
Wycieczka łodzią po Lagunie Chuuk. Wizyta na wyspach Dublon, Eten i Fefen. Podpatrywanie życia wyspiarzy. Na Fefen przejście wzdłuż wyspy szlakiem około 8 km. Kąpiele morskie. Nocleg.

Dzień 13
Wylot na wyspę Kosrae, stanowiącej najmniej znany stan Federacyjnych Stanów Mikronezji. Przylot i transfer do hotelu. Spacer po Tobol, centrum administracyjnym wyspy. Nocleg.

Dzień 14

Wycieczka na wyspę Lelu, która jest połączona groblą z wyspą Kosrae. Na Lelu znajduje się zagadkowe znalezisko archeologiczne datowane na lata 1250 -1400 n.e. To rozległy i dobrze zachowany kompleks starego miasta, stolicy dawnego królestwa. Po południu plażowanie i płetwonurkowanie. Nocleg.

Dzień 15
Wylot do Pohnpej - następnej wyspy przynależnej do Federacji Państw Mikronezji. Przylot i transfer do hotelu, zakwaterowanie, spacer po mieście Kolonia: Wieża Niemiecka i hiszpański fort, wioska Polinezyjczyków Kapingamarangi, stacja rolnicza. Nocleg.

Dzień 16
Całodniowa wycieczka do ruin miasta z XIII-tego wieku Nan Madol, zwanego Wenecją Oceanii. Wizyta w starej (Kolonia) i nowej (Palikir) stolicy kraju, liczne tajemnicze namorzyny. Wspaniała skała widokowa Sokhes Rock. W Palikir ciekawe próby budownictwa, nawiązującego do tradycyjnej architektury. Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 17

Po śniadaniu wyjazd na lotnisko i przelot przez Guam. Przylot na Archipelag Północnych Marianów. Przylot do stolicy archipelagu - Chalan Kanoa na wyspie Sajpan, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Piesze zwiedzanie Sajpanu, próba bratania się z miejscową ludnością. Po południu wycieczka do Grot (Grotto), gdzie będzie możliwość nurkowania w krystalicznie czystej wodzie i plażowanie. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 18
Wycieczka wokół wysepki Managaha, pływanie wśród raf koralowych, wizyta w wioskach-podglądanie zwyczajów i ceremonii tubylców. Po południu wizyta przy Banzai Cliff, miejscu zbiorowego samobójstwa Japończyków w 1944 r. po tym jak wyspę Sajpan zajęli Amerykanie. Obok znajduje się Rów Mariański - najgłębsze miejsce na kuli ziemskiej, głęboka zaduma nad „rowem bez dna". Powrót do hotelu, fakultatywnie możliwość wyjścia na wieczór folklorystyczny. Nocleg.

Dzień 19

Do południa plażowanie, harce w wodzie, nurkowanie z maską. Po południu przejazd na lotnisko, wylot do Koror stolicy niepodległego państwa Palau o którym mówi się z uwagi na liczną administrację i małą liczbę ludności - „państwo, w którym tak wielu rządzi tak nielicznymi". Przylot i transfer do hotelu. Nocleg.

Dzień 20
Wycieczka po wyspie - oglądanie wiosek i znajdujących się tam charakterystycznych „domów starszyzny" (bai). Wizyta na farmie hodowlanej gigantycznych małży (Tridacna) o długości ponad metra i wadze ok. 200 kilogramów! Po południu odwiedzenie wysepki z galaretowatym stawem, w którym żyją meduzy pozbawione parzydełek. Powrót do hotelu. Wieczorem możliwość wyjścia do jednej z rozlicznych knajpek celu skosztowania miejscowego smakołyku homara w sosie waniliowym z dodatkiem sproszkowanych ostryg lub langusty po palauańsku... Nocleg.

Dzień 21
Odpoczynek na plaży lub fakultatywnie rejs na kilka z wielu rozlicznych wysepek przybrzeżnych (Rock Island). Późnym popołudniem przejazd na lotnisko, wylot na wyspę Yap (Kraj Kamiennych Pieniędzy) należącą do Federacji Państwa Mikronezji. W kraju tym ciekawostką oprócz kamiennych pieniędzy jest to, że kobiety strawę dla mężczyzn przyrządzają w oddzielnych naczyniach, bo nie wolno im jeść posiłku pochodzącego z naczyń z których jadła kobieta. Kobiety mogą odsłaniać piersi, ale zgorszenie wywołuje pokazanie przez kobietę obnażonych kolan, bo są one na Yap najwyższym atrybutem seksu. Przylot i transfer do hotelu. Nocleg.

Dzień 22
Wycieczka po wyspie. Wizyta w miejscowości Balabad, gdzie zachowały się jedyne na świecie autentyczne kamienne pieniądze, ogromne niczym młyńskie kamienie (bank kamiennych pieniędzy). Po drodze wodzenie wzrokiem za półnagimi mieszkankami wyspy. Te niezwykłej urody niewiasty zwykły chadzać jak tradycja każe w stroju toples. Za to starannie okrywają kolana jako najbardziej wstydliwą część ciała... Pokazy niezwykle ekspresyjnych tańców w Maa. Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 23
Przelot z Yap na Guam, dawnej kolonii Hiszpanii, części Wicekrólestwa Meksyku, obecnie będącego tak zwanym „niewłączonym terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki". Transfer do hotelu. Zwiedzanie stolicy kraju - Agana: Plaza de Espana, Fort Santa Agueda, Most San Antonio, pomnik papieża Jana Pawła II, Muzeum Guam. Przysłuchiwanie się mowie przechodniów, brzmiącej podobnie do języka hiszpańskiego. Jest to język camorro, nieco zniekształcony hiszpański. Nocleg.

Dzień 24
Od rana plaża i kąpiel. Pożegnanie z Mikronezją i po południu wylot z Guam do Hongkongu. Przylot i zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 25

Zwiedzanie Hongkongu: Tshim sha tsui, krótka przeprawa na wyspę Hongkong legendarnym promem Star Ferry, wjazd kolejką na szczyt wyspy Hongkong Victoria Peak, przejazd jedynymi na świecie piętrowymi tramwajami, wycieczka na wyspę Lantau do klasztoru buddyjskiego Po-Lin skąd spacer w dół około 2 godziny do stacji metra. Wieczorem wylot do Europy.

Dzień 26
Powrót przez jeden z portów lotniczych Europy do Warszawy.Cena zawiera:

- przeloty samolotem według programu na całej trasie
- opiekę polskojęzycznego pilota
- zakwaterowanie: hotele i motele 3* i 4*; pokoje 2-os. z łazienkami
- wyżywienie: śniadania na całej trasie
- przejazdy wewnętrzne: mikrobus, łódź
- transfery lotnisko - hotel - lotnisko
- opłaty za przewodników lokalnych
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR, NNW 3 000 EUR)

Cena nie zawiera:

- opłat za wjazdy do parków i biletów wstępów: 290 EUR
- opłat lotniskowych: 110 EUR
- pozostałych posiłków (aranżuje pilot)
- dopłaty do pokoju jednoosobowego: 1200 EUR 

Pacyfik Południowy

Fidżi - Samoa - Tonga - Vanuatu - Nowa Kaledonia - Seul...

 

 

 

ZAPRASZAMY!

 

 

TERMIN
CENA
11-02 — 28-02    14 250 PLN + 2 840 USD
20-04 — 07-05 14 250 PLN + 2 840 USD
25-05 — 11-06 14 250 PLN + 2 840 USD
10-08 — 27-08  15 550 PLN + 2 840 USD
21-09 — 08-10 14 250 PLN + 2 840 USD
12-10 — 29-10 14 250 PLN + 2 840 USD
09-11 — 26-11 14 250 PLN + 2 840 USD

 

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY!

 

{rsform 5}

 

Dzień 1-2
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot na wyspę Fidżi przez europejski i azjatycki port tranzytowy.

Dzień 3
Przylot do stolicy Fidżi - Nadi, transfer do hotelu i zakwaterowanie. Odpoczynek po długiej podróży, a następnie rozpoczęcie zwiedzania wyspy. Wizyta w hinduistycznej świątyni. Kolejnie przejazd przez miasteczko Lautoka do wioski Navala. Zapoznanie się z tradycyjnym budownictwem rdzennych Fidżyjczyków, próba rytualnego napoju o nazwie kawa-kawa oraz odwiedziny w lokalnej szkole katolickiej. Po południu przejazd do miasteczka Ba zdominowanego przez ludność pochodzenia hinduskiego. Wizyta na targu i możliwość zakupu m.in. korzenia yangony, lekko narkotycznego pieprzu z gatunku Piper metilisticum. Powrót do hotelu. Zasłużony odpoczynek i nocleg.

Dzień 4
Śniadanie w hotelu. Transfer na przystań, skąd łodzią przepłyniemy na niewielką wyspę South Sea. Czas na plażowanie, snorkeling oraz pływanie kajakiem. Lunch w formie barbecue połączony z pokazem lokalnego, fidżyjskiego tańca. Kolejnie rejs wokół licznych wysepek, m.in. Bounty, Treasure, Beachcomber, Mana, Castaway oraz Malolo. Po południu powrót do Nadi. Transfer na lotnisko. Wieczorny wylot do polinezyjskiego państwa Samoa. Zarówno podczas tego przelotu jak i przelotu z Samoa na Tonga czekają nas paradoksy związane z przekroczeniem Międzynarodowej Linii Zmiany Daty. Niestety zyskany w drodze na Samoa dodatkowy dzień życia będziemy musieli oddać podczas lotu na Tonga. Przylot i transfer do resortu. Zakwaterowanie w domkach, nocleg.

Dzień 5
Ten dzień poświęcimy na zwiedzanie stolicy Samoa - Apia: kościół kongregacyjny, kolonialny budynek sądu, Arkady Wesley, wieża zegarowa i Konwent St. Mary, groby wielkich wodzów Samoa. Następnie udamy się 5 km do Vailima, gdzie w 1889 roku postanowił osiedlić się wraz z żoną wielki pisarz Robert Louis Stevenson. Podejdziemy także na jego miejsce ostatecznego spoczynku, choć czeka nas w tym celu 30 minutowa wspinaczka pod górę. Powrót do resortu. Nocleg.

Dzień 6
Pora na objazd głównej wyspy kraju Upolu. Po drodze zwrócimy uwagę na charakterystyczne budownictwo wiejskie, w którym domy nie mają ścian, co pozwala wręcz dosłownie zajrzeć w prywatne życie mieszkańców. Zobaczymy też kilka stożków wulkanicznych, plaże, jaskinie wodne oraz wodospady. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 7
Dzień przeznaczony na wypoczynek (plażowanie, kąpiele wodne i słoneczne, płetwonurkowanie, sporty wodne).

Dzień 8

Przed południem transfer na lotnisko. Wylot do autentycznego polinezyjskiego Królestwa Tonga, państwa, które nie było nigdy w posiadaniu sił kolonialnych. Państwo zachowało bardzo feudalną strukturę społeczną. Lądowanie na wyspie Tongatapu w godzinach popołudniowych. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 9
Po śniadaniu przejazd do jednego z tongijskich kościołów. Uczestnictwo w tradycyjnej niedzielnej uroczystości mszalnej - okazja bezpośredniego obcowania z codziennym życiem na wyspie. Niezwykła muzyczna oprawa uroczystości, spotkanie z tongijską rodziną królewską. Kolejnie zwiedzanie stolicy kraju Nuku'alofa. Zobaczymy między innymi budynek parlamentu oraz wzniesiony w 1867 r. Pałac Królewski. Wycieczka poza miasto. Po drodze lunch - obserwacja, jak lokalni kucharze przygotowują typowy niedzielny obiad - prosię pieczone w aromatycznych ziołach na rozżarzonych kamieniach w dole ziemnym. Wizyta w wiosce Kolovai, gdzie z bliska zobaczymy wielkie psogłowe nietoperze kalongi w królewskim rezerwacie. Koło wioski Niutoua natomiast zwróci naszą uwagę Ha'amonga Trilithon (Trójkamień), tajemnicza konstrukcja sprzed 800 lat. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 10

Po śniadaniu czas na kąpiele i wygrzewanie się w promieniach tropikalnego słońca. Okazja do zakupów pamiątek i spaceru na lokalne targowisko. Po południu transfer na lotnisko i przelot na wyspę Fidżi. Przylot i transfer do hotelu na nocleg. Kolejnego dnia kontynuacja podróży na wyspy Vanuatu.

Dzień 11

Rano transfer na lotnisko. Wylot do Port Vila na wyspie Efate w Vanuatu. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie. Wyjazd na krótkie zwiedzanie stolicy: Gmach Konstytucji i Narodowego Muzeum, kolonialne domy, a także Chiefs Nakamal. Po południu przejazd nad Zatokę Żółwi (Turtle Bay) - pływanie w krystalicznych wodach błękitnej laguny, gdzie wodne żółwie są na wyciągnięcie ręki. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 12
Całodzienna wycieczka wokół wulkanicznej wyspy Efate. Dziś niepodległe Vanuatu było wspólną kolonią francusko-angielską, co stało się przyczyną wielu anomalii, zwłaszcza językowych. Podczas przejażdżki wokół wyspy czeka nas wiele atrakcji, m.in: odwiedziny w lokalnych wioskach, wizyta w gorących źródłach, spływ rzeką, możliwość orzeźwiających kąpieli na licznych plażach. Ponadto zapoznamy się z wiejskimi krajobrazami a także najlepszymi punktami widokowymi na wyspie.

Dzień 13
Dzień przeznaczony na wypoczynek na przyhotelowej plaży. Dla chętnych fakultatywna wycieczka na sąsiednią wyspę Tanna. Przelot awionetką na wyspę, gdzie znajduje się jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie - Yasur. Wulkan co kilka minut posyła w górę mniejsze i większe kamienie - bomby wulkaniczne. Koszt fakultetu - około 300 euro (cena obejmuje: przelot na wyspę Tanna, wycieczkę na wulkan, lunch w postaci suchego prowiantu).

Dzień 14

Po śniadaniu w hotelu wizyta na lokalnym targowisku oraz w lokalnym centrum rękodzieła - okazja do zakupu pamiątek. Kolejnie przejazd do wioski Mele. Spacer korytem górskiej rzeczki do około 30 metrowego, ukrytego w ogrodach wodospadu. Malowniczo usytuowane kaskady oraz krystaliczna woda na pewno zachęcą do wykąpania się w okolicznej rzece i źródełkach. Po południu powrót do Port Vila i transfer na lotnisko. Przelot na Nową Kaledonię, która jest francuskim departamentem zamorskim. Przylot i transfer do hotelu. Nocleg.

Dzień 15
Całodzienna wycieczka do Noumea, stolicy kraju. Zobaczymy m.in. budynek parlamentu (Zgromadzenie Terytorialne), Katedrę św. Józefa z 1894 roku i rok wcześniej wybudowaną Świątynię Protestancką. Odwiedzimy także Muzeum Nowej Kaledonii (Tjibaou Cultural Center), a także Akwarium i ogród botaniczny. Przejazd poza miasto do miejscowego kościoła - chętnie odwiedzanego przez pielgrzymów, udamy się także do naturalnych źródeł w okolice Mt Dore. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 16
To już niestety ostatni dzień czaru wysp Południowego Pacyfiku. Po południu transfer na lotnisko. Wylot do Seulu, przez jeden z australijskich portów lotniczych.

Dzień 17
Lądowanie w stolicy Korei Południowej - Seulu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, city tour po Seulu. Oglądanie najważniejszych atrakcji, a na koniec podglądanie rozjarzonego milionami neonów, wieczornego życia miasta. Nocleg w hotelu.

Dzień 18
Po śniadaniu przejazd na lotnisko. Wylot do Europy przez jedno z europejskich lotnisk. Powrót do kraju z proszkiem do sporządzania rytualnego polinezyjskiego napoju kawa-kawa.
Cena zawiera:


- bilety lotnicze na trasie Warszawa - Nadi - Apia - Nukualofa - Port Vila -   Noumea - Seul - Warszawa
- transfery lotnisko - hotel - lotnisko
- przejazdy wewnętrzne: mikrobusy, łódź
- opieka polskojęzycznego pilota na całej trasie
- opłaty za przewodników lokalnych
- wyżywienie: śniadania na całej trasie, lunch - uczta po tongijsku w 9-tym   dniu wyprawy
- zakwaterowanie: Fidżi, Samoa, Vanuatu, Nowa Kaledonia, Seul - hotele i   resorty 3*; Tonga - hotel 4*
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

Cena nie zawiera:

- biletów wstępu i opłat lotniskowych: 160 USD
- dopłaty do pokoju jednoosobowego: 750 USD
- pozostałych posiłków (aranżuje pilot)

 

 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner