Mezoameryka 21 dniPANAMA - KOSTARYKA-  NIKARAGUA-  HONDURAS - GWATEMALA - BELIZE - MEKSYK

 

 

 

 

 

 

ZAPYTAJ O TERMINY NA NOWY SEZON!

 

 

 {rsform 5}

 1 DZIEŃ
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów. Wylot do Panamy (z przesiadką w jednym z lotnisk zachodnioeuropejskich). Przylot do stolicy kraju. Transfer do hotelu w Panama City.PANAMA – KOSTARYKA – NIKARAGUA – HONDURAS – GWATEMALA – BELIZE – MEKSYK

2 Dzień    PANAMA CITY (Panama) – SAN JOSE (Kostaryka)
Zwiedzanie Kanału Panamskiego. Oglądanie systemu śluz Miraflores wraz ze zwiedzaniem muzeum przedstawiającego historię budowy. Następnie przejazd przez dzielnicę Amador na wysepki połączone groblą usypaną z materiału wydobytego w trakcie budowy kanału. Z wysepek rozciąga się imponująca panorama drapaczy chmur w centrum Panama City. Przejazd do starej dzielnicy Casco Viejo. Spacer po uliczkach, przy których stoją zabytkowe domy z XVIII i XIX wieku. Transfer na lotnisko i wylot do Kostaryki. Przylot do stolicy kraju – San Jose. Przejazd do hotelu.

3 Dzień    SAN JOSE – PUNTA LEONA
Wyprawa do czynnego wulkanu Poas – wjazd na szczyt i przejście krawędzią krateru. Po drodze malownicze wioski oraz największy skarb tego małego kraju – bujna przyroda. Wizyta na plantacji kawy. Powrót do stolicy i zwiedzanie centrum - Plac Centralny, katedra, Muzeum Złota, Teatr Narodowy. Przejazd na nocleg do Punta Leona, do hotelu na wybrzeżu Pacyfiku.

4 Dzień    PUNTA LEONA
Odpoczynek nad Pacyfikiem, plażowanie, kąpiele w oceanie. Możliwość skorzystania z wielu atrakcji hotelowych (motylarium, zip line czyli małpi gaj lub tyrolka, baseny itp.). Dla chętnych wycieczki fakultatywne do Parku Narodowego Carara lub rejs na Żółwią Wyspę (Isla Tortuga). Wieczorem (dla chętnych) wyprawa do dżungli nocą, piesze safari w lesie tropikalnym.

5 Dzień    LA FORTUNA
Przejazd w rejon wulkanu Arenal. Przyjazd do hotelu, na którego terenie znajduje się motylarium, korty tenisowe, basen oraz piękny ogród. Po południu wycieczka do pobliskiego miasteczka La Fortuna.

6 Dzień    REZERWAT CANO NEGRO – TABACON
Wyjazd nad graniczną rzekę Rio Frio (granica Kostaryki z Nikaraguą) do ostoi dzikiej przyrody Caño Negro. Rejs łodzią w poszukiwaniu małp czepiaków i wyjców, ptactwa wodnego, jaszczurek itp. Następnie przejazd do podnóża wulkanu Arenal. Wyprawa do lasu deszczowego będącego domem dla wielu egzotycznych gatunków fauny i flory. Piesza wędrówka szlakiem wiszących pomostów, przerzuconych przez różne piętra lasu. Po południu przejazd do gorących źródeł w Tabacon. Czas na relaks i kąpiele w wodach termalnych ogrzewanych przez wulkan Arenal. Po zmroku (jeśli dopisze pogoda i nie skryje czubka wulkanu w chmurach) podziwianie stożka tego najaktywniejszego wulkanu w Kostaryce. Powrót do hotelu.

7 Dzień    GRANADA (Nikaragua)
Rano przejazd wzdłuż brzegów Jeziora Arenal, największego sztucznego zbiornika Ameryki Środkowej. Dalsza podróż w kierunku granicy z Nikaraguą. Po drodze objazd miasta Liberia. Dotarcie Trasą Panamerykańską do Peñas Blancas – granicy z Nikaraguą. Po przekroczeniu granicy przejazd wzdłuż ogromnego Jeziora Nikaragua, z postojem na fotografowanie wystających z wód jeziora dwóch wulkanów - Maderas i Concepcion. Dojazd do Granady. Wieczorny spacer po mieście.

8 Dzień    GRANADA
Rejs łódką po Jeziorze Nikaragua, wśród wulkanicznych wysepek. Zwiedzanie kolonialnego miasta Granada. Na trasie katedra, konwent San Francisco, wieża kościoła La Merced z widokiem na kolonialną zabudowę i brzeg Jeziora Nikaragua. Zwiedzanie nekropolii, gdzie spoczywa elita Nikaragui z ostatnich stuleci. Wyjazd nad krawędź krateru czynnego wulkanu Masaya. Przejazd nad Lagunę de Apoyo. Postoje w miejscowościach słynących z wyrobów rzemiosła ludowego - Masaya, San Juan de Oriente oraz Catarina. Powrót do Granady. Czas na wieczorny spacer po kolonialnej starówce.

9 Dzień    MANAGUA – LEON
Przejazd do stolicy kraju – Managua. Wizyta na wzgórzu Loma de Tiscapa – ruiny dawnej rezydencji Somozów ze wspaniałym widokiem na miasto. Następnie przejazd nad Jezioro Managua i postój z widokiem na dawne centrum miasta zniszczone w trzęsieniu ziemi w 1972 r., ruiny starej katedry, nowy Pałac Prezydencki. Następnie przejazd do Leon, jednego z najstarszych miast Ameryki. Zwiedzanie miasta połączone z wejściem na dach katedry, bazar Mercado Central. Zakwaterowanie w hotelu.

10 Dzień    TEGUCIGALPA (Honduras)
Przejazd na granicę Nikaragui i Hondurasu. Formalności graniczne. Przejazd do stolicy kraju Tegucigalpa. Trasa wiedzie przez górzyste wnętrze kraju ze wspaniałymi widokami. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny spacer po mieście.
    
11 Dzień    COPAN
Rano wyjazd do Copán – imponujących pozostałości miasta Majów, znajdujących się przy granicy z Gwatemalą. Długa droga przez honduraską prowincję. Zakwaterowanie w hotelu.

12 Dzień    COPAN – ANTIGUA (Gwatemala)
Rano zwiedzanie ruin dawnego miasta Majów w Copán. Następnie przejazd do Gwatemali. Po przekroczeniu granicy przejazd do dawnej stolicy kraju – Antigua. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny spacer po starówce.

13 Dzień    ANTIGUA – PANAJACHEL
Przed południem zwiedzanie kolonialnej barokowej zabudowy miasta Antigua, zniszczonej w trzęsieniu ziemi w 1773 roku. Spacer zabytkowymi uliczkami. Zwiedzanie zrujnowanych przez trzęsienie ziemi kościołów i klasztorów, z których tylko część odbudowano. Następnie przejazd do miasteczka Panajachel. Rejs po Jeziorze Atitlan do osad indiańskich. Obserwowanie życia mieszkańców tych okolic – potomków Majów. Powrót łodzią na nocleg do Panajachel.

14 Dzień    CHICHICASTENANAGO – CIUDAD GUATEMALA
Przejazd do Chichicastenango. Spacer po mieście w poszukiwaniu świadectw lokalnej, synkretycznej religii wyznawanej przez potomków dawnych Majów. Wizyta w kościele św. Tomasza. Spacer po kolorowym cmentarzu indiańskim. W dni targowe – czas na zakupy na miejscowym targowisku. Po południu przejazd do obecnej stolicy kraju – Ciudad Guatemala. Spacer po centrum miasta - Pałac Narodowy, katedra, ulica handlowa Avenida 6.

15 Dzień    TIKAL – FLORES
Wcześnie rano, przed świtem, transfer na lotnisko i przelot na północ kraju do Flores. Przejazd do Tikal. Zwiedzanie tajemniczego, wymarłego miasta Majów z zagubionymi w dżungli unikalnymi piramidami. Spacer między świątyniami - Acropolis Norte, Gran Plaza z piramidami Wielkiego Jaguara i piramidą Masek, Mundo Perdido – najstarsza część dawnego miasta oraz najwyższa z budowli, Templo IV. Po zwiedzaniu obiad w strefie archeologicznej. Po południu powrót do Flores. Zakwaterowanie w hotelu nad brzegiem jeziora.

16 Dzień    BELIZE CITY (Belize)
O świcie wyjazd do Belize, byłej angielskiej kolonii. Przekroczenie granicy Gwatemali z Belize. Zwiedzanie ruin religijnego ośrodka Majów Xunantunich. Następnie przejazd do Belize City, największego miasta tego małego kraju. Spacer po mieście. Zakwaterowanie w hotelu.

17 Dzień    CAYE CAULKER – BELIZE CITY
Całodzienna wycieczka motorówką na koralową wysepkę Caye Caulker. Czas wolny na spacery, plażowanie, degustację wspaniałych potraw z owoców morza. Dla amatorów nurkowania z maską lub z butlą będzie możliwość eksploracji okolicznych raf koralowych. Powrót motorówką na nocleg do Belize City.

18 Dzień    CANCUN (Meksyk)
Rano przejazd na granicę Belize z Meksykiem. Przejazd na nocleg do Cancún. Zakwaterowanie w hotelu w formule all inclusive.

19 Dzień    CANCUN
Wypoczynek w Cancún, kurorcie położonym na Półwyspie Jukatan.

20 Dzień    CANCUN
Ostatnie chwile wypoczynku na plażach Cancún. Transfer na lotnisko i wylot do Europy.

21 Dzień    
Przylot do Warszawy.


Cena obejmuje:
• przeloty międzynarodowe,
• przelot Ciudad Guatemala-Flores w Gwatemali,
• przejazdy mikrobusami lub autobusami (w zależności od wielkości grupy),
• zakwaterowanie w hotelach 3* /4*, w pokojach 2-osob. z łazienką, dopłata do pokoju 1-osob. 1700 PLN,
• śniadania, kolacje; w Cancun all inclusive,
• opiekę pilota,
• usługi lokalnych przewodników,
• ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż)

 

Uwaga:
• Najpóźniej na 35 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych takich jak – imiona i nazwiska tak jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu.
• Wymagane jest złożenie kserokopii paszportu.
• Na bilety wstępu, opłaty lotniskowe oraz opłaty graniczne należy przeznaczyć ok. 200 USD.
• Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 55 USD.

 

116

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner