Ameryka Śr

Meksyk Północny - 16 dni!


Miasto Meksyk - Kolonialne perły Meksyku : Guanajuato, Queretaro, Zacatecas - Guadalajara – tequila i murale wielkiego Jose Clemente Orozco - Chihuahua – miasto Pancho Villi i Anthony Quinna - Pociągiem El Chepe przez góry Sierra Madre (Miedziany Kanion) - Zatoka Kalifornijska i wypoczynek w Los Cabos.

 

TERMIN I CENA

 

14.11 - 29.11  9919 PLN
 23.12 - 07.12 10 219 PLN
 28.01 - 12.02 10 019 PLN
 03.02 - 18.02  9919 PLN
 17.02 - 04.03  9919 PLN
 07.03 - 22.03  9919 PLN
 21.03 - 05.04  9919 PLN

ZAPYTAJ O DODATKOWE TERMINY!

Wyloty z Warszawy.

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY JUŻ DZIŚ!


{rsform 5}

Mapka wycieczek objazdowych


Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Mexico City (via jeden z portów europejskich). Przylot do Mexico City, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie centrum historycznego Mexico City (lista UNESCO) - stolicy Meksyku, a przed konkwistą państwa Azteków, w programie: Plac Zocalo, ruiny Wielkiej Świątyni Azteków, katedra, Pałac Narodowy z freskami Diego Rivery (ze względów politycznych pałac nie zawsze jest udostępniony zwiedzającym). Następnie przejazd do oddalonego o ok. 50 km Teotihuacan (lista UNESCO) – ważnego ośrodka religijnego i politycznego Azteków: zwiedzanie Piramid Słońca i Księżyca, należących do największych piramid na świecie oraz Świątyni Pierzastego Węża.
Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. Wieczorem dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 40 USD) wieczór folklorystyczny na Placu Garibaldi - pokaz mariachi, walki kogutów, sztuki posługiwania się lassem oraz tańce ludowe.

Dzień 3

Po śniadaniu transfer do Queretaro, miasta założonego przez Indian Otomi, następnie wchłoniętego przez imperium Azteków i finalnie zdobytego przez hiszpańskich kolonizatorów. Miasto odegrało dużą rolę w historii Meksyku: to tutaj podpisano traktat kończący wojnę meksykańską (1848 r.), tutaj stracono cesarza Maksymiliana Ferdynanda Józefa (1867 r.) i tutaj zatwierdzono konstytucję (1917 r.). Miasto jest również wpisane na listę UNESCO. Spacer po miejskiej starówce m.in.: Plaza Principal (Jardin Obregon), kościół San Francisco (charakterystyczna kolorowa kopuła), Teatro de la Republica, Cerro de las Campanas. Następnie przejazd do San Miguel Allende – miasta artystów i festiwali, uznanego w całości w 1926 r. przez władze Meksyku za narodowy zabytek. W programie Parroquia (neogotycka katedra z XIX w., której wieże z różowego kamienia górują nad głównym placem), Muzeum Historyczne San Miguel de Allende, Casa de los Conde de Canal (wspaniała rezydencja należąca do arystokratycznej rodziny Canal), Oratorio de San Felipe Neri (kościół „wielu wież i kopuł”, gdzie jedna z kaplic poświęconych Najświętszej Marii Pannie jest repliką kaplicy z włoskiego Loreto). Kolacja i nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu pojedziemy do Guanajuato (którego nazwa w miejscowym dialekcie oznacza Miasto Ząb) - dziś to klejnot epoki kolonialnej. Spacer po mieście, w programie m.in.: Teatr Benito Jureza, Aleja Pocałunku, Muzeum Mumii - gdzie znajduje się ok. 65 mumii w tym najmniejsza mumia świata. Na koniec wizyta w słynnej kopalni srebra Valenciana, która wraz z centrum historycznym miasta od 1988 r. wpisana jest na listę UNESCO. Guanajuato słynie również z systemu tuneli pochodzących z XVIII wieku – przejazd lokalnymi autobusami. Następnie przejazd do Morelii, przez wspaniałe krajobrazy pasma Sierra Madre Occidental. Po przyjeździe spacer.: m.in. katedra, Palacio de Gobierno, Casa Natal de Morelos, trag lokalnych słodyczy akwedukt. Transfer do Guadalajary. Kolacja, nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie Guadalajary – drugiej pod względem liczby mieszkańców metropolii Meksyku, miasta uznawanego za kolebkę mariachi, tequili i sombrero. W programie: eklektyczna katedra (11 bogato zdobionych ołtarzy podarowanych miastu przez hiszpańskiego króla Ferdynanda VII), Plaza de los Laureles z fontanną i ratuszem, Plaza de Armas (dawne miejsce egzekucji), Palacio de Gobierno z muralami Jose Clemente Orozco. Następnie przejedziemy do Zapopan gdzie odwiedzimy tamtejszą bazylikę oraz muzeum Indian Huichol. Po południu proponujemy wyprawe na na meksykańskie rodeo ( z poczęstunkiem) - dodatkowo płatne ok 40 USD. Powrót do hotelu w Guadalajara, kolacja, nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu wyjazd do miasteczka Tequila, znanego z uprawy odmiany Agave Tequilana Weber, która stanowi podstawę tego najbardziej znanego na świecie meksykańskiego trunku, a rośnie tylko i wyłącznie w okolicach Tequili. Wizyta na plantacjach agawy oraz w destylarni. Następnie przejazd do Zacatecas. Kolacja i nocleg.

Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie Zacatecas, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Miasto uznawane jest za perłę architektury kolonialnej w Meksyku, powstałej dzięki srebru wydobywanemu tu w czasach rządów Hiszpanów. Spacer po mieście: Plaza de Armas, Katedra (piękna różowa fasada uznawana za idealny przykład churrigueryzmu), kolonialne rezydencje: Palacio de la Mala Noche i Palacio de Gobierno, Muzeum Pedro Coronel (lokalnego artysty, który zapisał miastu w spadku nie tylko swoje prace, ale również prace Kandinskiego, Chagalla, Mirό czy Picassa). Kolejnym punktem programu będzie zwiedzanie jednej z najbogatszych kopalni regionu Mina El Eden, gdzie zniewoleni Indianie w tragicznych warunkach pracowali przy wydobyciu nie tylko srebra, ale i złota, żelaza, miedzi oraz cynku. Następnie przejazd kolejką linową na Cerro de la Bufa – wzgórze, skąd rozpościera się wspaniały widok na Zacatecas. Przejazd do Durango (ok. 4 h). Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem spacer po mieście, powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu wyjazd do Chihuahua (ok. 7 godzin). Po drodze krótkie postoje. Wieczorem przyjazd do miasta, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 9

Po śniadaniu zwiedzanie Chihuahua, miasta którego nazwa w narzeczu Indian Nahuatl oznacza suche i piaszczyste miejsce. Spacer po mieście m.in. Plaza de Armas z katedrą, uznawaną za najlepszy przykład baroku w północnym Meksyku, Muzeum Rewolucji (Quinta Luz) poświęcone awanturnikowi Pancho Villi, Muzeum Casa de Juarez - będące w czasach okupacji francuskiej domem i kwaterą Benito Juareza (wielkiego meksykańskiego przywódcy i reformatora), dla zainteresowanych rezydencja Quinta Gameros (muzeum regionalne z przepięknymi secesyjnymi dekoracjami). Po południu dla chętnych i za dodatkową opłatą (ok. 23 Eur) wycieczka do Nombre de Dios Caves – jaskiń znanych dzięki różnorodnym formom stalaktytów i stalagmitów o wdzięcznych nazwach m.in: Krzywa Wieża, Orzeł, Don Kichot. Wieczorem powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 10

Bardzo wcześnie rano wykwaterowanie (śniadanie w formie pakietu) i transfer na dworzec kolejowy. O 06:00 wyjeżdża słynny El Chepe, który zabierze Państwa w niesamowitą podróż przez góry Sierra Madre do miejscowości El Fuerte. Trasa kolejowa o długości 661 km biegnie przez 87 tuneli i 35 mostów, wspina się na ponad 2400 metrów n.p.m. i wiedzie przez widowiskowe tereny Miedzianego Kanionu (Barranca del Cobre lub Copper Canyon). Po drodze pociąg zatrzymuje się na kilku stacjach (kilkunastominutowe postoje) – czas na podziwianie widoków, zdjęcia lub zakup rękodzieła wytwarzanego przez Indian Tarahumara zamieszkujących kanion. El Chepe to skład 3-4 wagonów pasażerskich (pozostałe wagony to fracht), wagon restauracyjny. Klienci Rainbow Tours mają wykupiony przejazd w pierwszej klasie (siedzenia lotnicze), podróż zajmuje ok. 12 godzin. Wieczorem przyjazd do El Fuerte, transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 11
Po śniadaniu zwiedzanie El Fuerte, niewielkiego aczkolwiek bardzo urokliwego, kolonialnego miasteczka, założonego w XVI wieku przez hiszpańskiego konkwistadora Francisco de Ibarra, miasteczka, które z czasem stało się ważnym ośrodkiem handlowym i komunikacyjnym. Spacer po mieście i czas wolny. Po południu transfer do Los Mochis i krótkie zwiedzanie miasta, następnie przejazd do Topolobampo, skąd o 23:00 odpływa prom do La Paz. Nocleg na promie (siedzenia lotnicze). W tym dniu nie ma kolacji – możliwość wykupienia jej na promie. Możliwość wykupienia miejsc w kabinach 2 os i 4 os (za dopłatą, ilość kabin ograniczona).

Dzień 12
Po przypłynięciu promu do La Paz (ok. 06:00) przejazd do lokalnej restauracji na śniadanie. Następnie panoramiczna wycieczka po La Paz - miasta utworzonego w czasach Konkwisty, którego kolonialne budowle prezentują się doskonale w towarzystwie palm kokosowych i drzew laurowych. La Paz słynie z fantastycznych plaż i pięknych zachodów słońca. Transfer do San Jose del Cabo. Zakwaterowanie w hotelu 3* (formuła All Inclusive) w San Jose del Cabo bądź w innym z kurortów Los Cabos.
San Jose del Cabo położone jest na południowym krańcu Półwyspu Kalifornijskiego, w miejscu gdzie mieszają się wody Oceanu Spokojnego i Zatoki Kalifornijskiej (znanej również jako Morze Korteza). Razem z Cabo San Lucas (ok. 30 km od San Jose del Cabo) tworzą okręg turystyczny Los Cabos. Są to jedne z najbardziej ekskluzywnych kurortów Meksyku, z licznymi restauracjami oraz barami, dużymi kompleksami wypoczynkowymi i przytulnymi hotelami, polami golfowymi, z szerokimi piaszczystymi plażami oraz z malowniczymi skałami wyrastającymi z turkusowych wód (najpiękniejsze to El Arco w Cabo San Lucas). Dodatkowo, pomiędzy styczniem, a marcem, można zobaczyć migrację waleni szarych, które z odległej Alaski przypływają na gody do ciepłych wód zatoki kalifornijskiej.

Dzień 13 -14
Czas na odpoczynek lub indywidualne zwiedzanie okolicy.

Dzień 15
Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju. Transfer na lotnisko w San Jose del Cabo. Wylot do Mexico City, a następnie do Warszawy (via jeden z portów europejskich).
UWAGA! W zależności od godzin przelotu z San Jose del Cabo do Mexico City możliwe wykwaterowanie z hotelu nad ranem (wtedy nie ma śniadania) i po przylocie do Mexico City ok. 8-9 godzinne oczekiwanie na samolot do Europy.

Dzień 16
Przylot do Polski.

UWAGA!

  • Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od sytuacji niezawinionych przez biuro (np. politycznej bądź klimatycznej w odwiedzanych krajach).
  • Walutą obowiązującą w Meksyku jest peso meksykańskie i wszystkie transakcje dokonywane są w peso. Sugerujemy zaraz po przylocie dokonać wymiany na lotnisku.
  • W Meksyku pokoje 3 osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami).
  • Muzea są nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie muzeum przełożyć na inny dzień.
  • Prosimy pamiętać o tym, że miasto Meksyk położone jest na wysokości ponad 2000 m n.p.m., należy więc zabrać ze sobą ciepłą odzież.
  • Na teren Stanów Zjednoczonych Meksyku nie wolno wwozić żadnego jedzenia.

 

Zakwaterowanie na objeździe

Zakwaterowanie w wygodnych lecz skromnych hotelach ***
(kategoria lokalna). Pokoje są z reguły klimatyzowane i wyposażone w łazienki z WC, TV i telefon. W hotelach do dyspozycji turystów: restauracja i bar, a często także basen oraz ogród.


Wyżywienie: śniadania amerykańskie (serwowane porcje, najczęściej: owoce, jajecznica, smażony bekon lub kiełbaska, pieczywo, croissant, maly pojemniczek dżemu i masła, 1 kubek soku, 1 filiżanka kawy lub herbaty ) oraz obiadokolacje (serwowane porcje: zupa, drugie danie to najczęściej drób rzadziej ryba, sałatka lub surówka lub gotowane warzywa, ziemniaki lub ryż lub tortilla, deser). W hotelu w Los Cabos serwis all inclusive!


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje
: przelot samolotem do Mexico City (z przesiadką w jednym z portów europejskich) oraz przelot wewnętrzny na trasie San Jose del Cabo - Mexico City, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (13 rozpoczętych dób hotelowych), nocna przeprawa promem z Topolabampo do La Paz (fotele lotnicze), przejazd pociągiem z Chihuahua do El Fuerte (pierwsza klasa, fotele lotnicze), transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota w Meksyku, obłsugę przedstawiciela biura na lotnisku w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: CP, NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych (razem ok. 60 USD), opłat za przewodników w zwiedzanych obiektach (opłata za przewodnika zależy od ilości chętnych, zazwyczaj 30-40 USD/os), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 140 USD), wycieczek fakultatywnych (wymienione w programie), zakwaterowania w kabinach na promie oraz innych wydatków osobistych. 

Mezoameryka 21 dniPANAMA - KOSTARYKA-  NIKARAGUA-  HONDURAS - GWATEMALA - BELIZE - MEKSYK

 

 

 

 

 

 

ZAPYTAJ O TERMINY NA NOWY SEZON!

 

 

 {rsform 5}

 1 DZIEŃ
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów. Wylot do Panamy (z przesiadką w jednym z lotnisk zachodnioeuropejskich). Przylot do stolicy kraju. Transfer do hotelu w Panama City.PANAMA – KOSTARYKA – NIKARAGUA – HONDURAS – GWATEMALA – BELIZE – MEKSYK

2 Dzień    PANAMA CITY (Panama) – SAN JOSE (Kostaryka)
Zwiedzanie Kanału Panamskiego. Oglądanie systemu śluz Miraflores wraz ze zwiedzaniem muzeum przedstawiającego historię budowy. Następnie przejazd przez dzielnicę Amador na wysepki połączone groblą usypaną z materiału wydobytego w trakcie budowy kanału. Z wysepek rozciąga się imponująca panorama drapaczy chmur w centrum Panama City. Przejazd do starej dzielnicy Casco Viejo. Spacer po uliczkach, przy których stoją zabytkowe domy z XVIII i XIX wieku. Transfer na lotnisko i wylot do Kostaryki. Przylot do stolicy kraju – San Jose. Przejazd do hotelu.

3 Dzień    SAN JOSE – PUNTA LEONA
Wyprawa do czynnego wulkanu Poas – wjazd na szczyt i przejście krawędzią krateru. Po drodze malownicze wioski oraz największy skarb tego małego kraju – bujna przyroda. Wizyta na plantacji kawy. Powrót do stolicy i zwiedzanie centrum - Plac Centralny, katedra, Muzeum Złota, Teatr Narodowy. Przejazd na nocleg do Punta Leona, do hotelu na wybrzeżu Pacyfiku.

4 Dzień    PUNTA LEONA
Odpoczynek nad Pacyfikiem, plażowanie, kąpiele w oceanie. Możliwość skorzystania z wielu atrakcji hotelowych (motylarium, zip line czyli małpi gaj lub tyrolka, baseny itp.). Dla chętnych wycieczki fakultatywne do Parku Narodowego Carara lub rejs na Żółwią Wyspę (Isla Tortuga). Wieczorem (dla chętnych) wyprawa do dżungli nocą, piesze safari w lesie tropikalnym.

5 Dzień    LA FORTUNA
Przejazd w rejon wulkanu Arenal. Przyjazd do hotelu, na którego terenie znajduje się motylarium, korty tenisowe, basen oraz piękny ogród. Po południu wycieczka do pobliskiego miasteczka La Fortuna.

6 Dzień    REZERWAT CANO NEGRO – TABACON
Wyjazd nad graniczną rzekę Rio Frio (granica Kostaryki z Nikaraguą) do ostoi dzikiej przyrody Caño Negro. Rejs łodzią w poszukiwaniu małp czepiaków i wyjców, ptactwa wodnego, jaszczurek itp. Następnie przejazd do podnóża wulkanu Arenal. Wyprawa do lasu deszczowego będącego domem dla wielu egzotycznych gatunków fauny i flory. Piesza wędrówka szlakiem wiszących pomostów, przerzuconych przez różne piętra lasu. Po południu przejazd do gorących źródeł w Tabacon. Czas na relaks i kąpiele w wodach termalnych ogrzewanych przez wulkan Arenal. Po zmroku (jeśli dopisze pogoda i nie skryje czubka wulkanu w chmurach) podziwianie stożka tego najaktywniejszego wulkanu w Kostaryce. Powrót do hotelu.

7 Dzień    GRANADA (Nikaragua)
Rano przejazd wzdłuż brzegów Jeziora Arenal, największego sztucznego zbiornika Ameryki Środkowej. Dalsza podróż w kierunku granicy z Nikaraguą. Po drodze objazd miasta Liberia. Dotarcie Trasą Panamerykańską do Peñas Blancas – granicy z Nikaraguą. Po przekroczeniu granicy przejazd wzdłuż ogromnego Jeziora Nikaragua, z postojem na fotografowanie wystających z wód jeziora dwóch wulkanów - Maderas i Concepcion. Dojazd do Granady. Wieczorny spacer po mieście.

8 Dzień    GRANADA
Rejs łódką po Jeziorze Nikaragua, wśród wulkanicznych wysepek. Zwiedzanie kolonialnego miasta Granada. Na trasie katedra, konwent San Francisco, wieża kościoła La Merced z widokiem na kolonialną zabudowę i brzeg Jeziora Nikaragua. Zwiedzanie nekropolii, gdzie spoczywa elita Nikaragui z ostatnich stuleci. Wyjazd nad krawędź krateru czynnego wulkanu Masaya. Przejazd nad Lagunę de Apoyo. Postoje w miejscowościach słynących z wyrobów rzemiosła ludowego - Masaya, San Juan de Oriente oraz Catarina. Powrót do Granady. Czas na wieczorny spacer po kolonialnej starówce.

9 Dzień    MANAGUA – LEON
Przejazd do stolicy kraju – Managua. Wizyta na wzgórzu Loma de Tiscapa – ruiny dawnej rezydencji Somozów ze wspaniałym widokiem na miasto. Następnie przejazd nad Jezioro Managua i postój z widokiem na dawne centrum miasta zniszczone w trzęsieniu ziemi w 1972 r., ruiny starej katedry, nowy Pałac Prezydencki. Następnie przejazd do Leon, jednego z najstarszych miast Ameryki. Zwiedzanie miasta połączone z wejściem na dach katedry, bazar Mercado Central. Zakwaterowanie w hotelu.

10 Dzień    TEGUCIGALPA (Honduras)
Przejazd na granicę Nikaragui i Hondurasu. Formalności graniczne. Przejazd do stolicy kraju Tegucigalpa. Trasa wiedzie przez górzyste wnętrze kraju ze wspaniałymi widokami. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny spacer po mieście.
    
11 Dzień    COPAN
Rano wyjazd do Copán – imponujących pozostałości miasta Majów, znajdujących się przy granicy z Gwatemalą. Długa droga przez honduraską prowincję. Zakwaterowanie w hotelu.

12 Dzień    COPAN – ANTIGUA (Gwatemala)
Rano zwiedzanie ruin dawnego miasta Majów w Copán. Następnie przejazd do Gwatemali. Po przekroczeniu granicy przejazd do dawnej stolicy kraju – Antigua. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny spacer po starówce.

13 Dzień    ANTIGUA – PANAJACHEL
Przed południem zwiedzanie kolonialnej barokowej zabudowy miasta Antigua, zniszczonej w trzęsieniu ziemi w 1773 roku. Spacer zabytkowymi uliczkami. Zwiedzanie zrujnowanych przez trzęsienie ziemi kościołów i klasztorów, z których tylko część odbudowano. Następnie przejazd do miasteczka Panajachel. Rejs po Jeziorze Atitlan do osad indiańskich. Obserwowanie życia mieszkańców tych okolic – potomków Majów. Powrót łodzią na nocleg do Panajachel.

14 Dzień    CHICHICASTENANAGO – CIUDAD GUATEMALA
Przejazd do Chichicastenango. Spacer po mieście w poszukiwaniu świadectw lokalnej, synkretycznej religii wyznawanej przez potomków dawnych Majów. Wizyta w kościele św. Tomasza. Spacer po kolorowym cmentarzu indiańskim. W dni targowe – czas na zakupy na miejscowym targowisku. Po południu przejazd do obecnej stolicy kraju – Ciudad Guatemala. Spacer po centrum miasta - Pałac Narodowy, katedra, ulica handlowa Avenida 6.

15 Dzień    TIKAL – FLORES
Wcześnie rano, przed świtem, transfer na lotnisko i przelot na północ kraju do Flores. Przejazd do Tikal. Zwiedzanie tajemniczego, wymarłego miasta Majów z zagubionymi w dżungli unikalnymi piramidami. Spacer między świątyniami - Acropolis Norte, Gran Plaza z piramidami Wielkiego Jaguara i piramidą Masek, Mundo Perdido – najstarsza część dawnego miasta oraz najwyższa z budowli, Templo IV. Po zwiedzaniu obiad w strefie archeologicznej. Po południu powrót do Flores. Zakwaterowanie w hotelu nad brzegiem jeziora.

16 Dzień    BELIZE CITY (Belize)
O świcie wyjazd do Belize, byłej angielskiej kolonii. Przekroczenie granicy Gwatemali z Belize. Zwiedzanie ruin religijnego ośrodka Majów Xunantunich. Następnie przejazd do Belize City, największego miasta tego małego kraju. Spacer po mieście. Zakwaterowanie w hotelu.

17 Dzień    CAYE CAULKER – BELIZE CITY
Całodzienna wycieczka motorówką na koralową wysepkę Caye Caulker. Czas wolny na spacery, plażowanie, degustację wspaniałych potraw z owoców morza. Dla amatorów nurkowania z maską lub z butlą będzie możliwość eksploracji okolicznych raf koralowych. Powrót motorówką na nocleg do Belize City.

18 Dzień    CANCUN (Meksyk)
Rano przejazd na granicę Belize z Meksykiem. Przejazd na nocleg do Cancún. Zakwaterowanie w hotelu w formule all inclusive.

19 Dzień    CANCUN
Wypoczynek w Cancún, kurorcie położonym na Półwyspie Jukatan.

20 Dzień    CANCUN
Ostatnie chwile wypoczynku na plażach Cancún. Transfer na lotnisko i wylot do Europy.

21 Dzień    
Przylot do Warszawy.


Cena obejmuje:
• przeloty międzynarodowe,
• przelot Ciudad Guatemala-Flores w Gwatemali,
• przejazdy mikrobusami lub autobusami (w zależności od wielkości grupy),
• zakwaterowanie w hotelach 3* /4*, w pokojach 2-osob. z łazienką, dopłata do pokoju 1-osob. 1700 PLN,
• śniadania, kolacje; w Cancun all inclusive,
• opiekę pilota,
• usługi lokalnych przewodników,
• ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż)

 

Uwaga:
• Najpóźniej na 35 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych takich jak – imiona i nazwiska tak jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu.
• Wymagane jest złożenie kserokopii paszportu.
• Na bilety wstępu, opłaty lotniskowe oraz opłaty graniczne należy przeznaczyć ok. 200 USD.
• Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 55 USD.

 

116

Zwiedzaj Kubę i naucz się SALSY w Hawanie!

Hawana, Dolina Vinales, Santiago de Cuba,  Camaguey i lekcje salsy, Trinidad, Dolina Ingenios, wypoczynek w Varadero...

 

TERMIN I CENA

09.05-20.05 5250 PLN + 1660 EUR
07.11-18.11 5250 PLN + 1660 EUR

 

ZAPYTAJ O DODATKOWE TERMINY I SZCZEGÓŁY JUŻ TERAZ!


{rsform 5}

1 DZIEŃ WARSZAWA - HAWANA

Spotkanie na lotnisku Okęcie z pilotem Polka Travel, wręczenie dokumentów podróży, odprawa biletowo-bagażowa. Przelot do Hawany przez jeden z portów europejskich. Transfer do hotelu. Kolacja powitalna i nocleg.

2 DZIEŃ HAWANA – PINAR DEL RIO - VINALES

Po śniadaniu przejazd do prowincji Pinar del Rio i Doliny Tytoniowej położonych w zachodniej części wyspy – to jeden z najpiękniejszych rejonów Kuby, w którym uprawia się najlepszy tytoń na świecie. Wizyta w Fabryce Cygar. Przejazd do doliny Vinales, gdzie zatrzymamy się w punkcie, skąd rozciąga się widok na formacje skalne mogotes. Obiad w malowniczym miejscu, a w ramach sjesty rejs łódką po podziemnym jeziorze do indiańskiej jaskini - Cueva del Indio. Powrót do Hawany na nocleg.

3 DZIEŃ HAWANA
Po śniadaniu zwiedzanie Hawany. By zrozumieć czym była Kuba przed rewolucją, koniecznie trzeba odwiedzić dzielnice Miaramar i  Vedado, gdzie odnaleźć można przepiękne rezydencje, w których dziś mieszczą się głównie ambasady, także hotele i miejsca dawnych kasyn, gdzie toczyło się życie „amerykańskiej elity” w latach 50. Zobaczymy: Uniwersytet w Hawanie, Plac Rewolucji, promenadę Malecón, następnie kolonialną części miasta: Park Centralny z Kapitolem, Teatr Wielki, Aleję Prado, dawny Pałac Prezydencki. Obiad w lokalnej restauracji w starej Hawanie. Po obiedzie 2-godzinna lekcja salsy z lokalnym instruktorem. Powrót do hotelu.

4 DZIEŃ HAWANA

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Hawany, tym razem będzie to podróż w czasie, poznamy najstarszą część miasta wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy Katedrę oraz Plac Katedralny, Plac św. Franciszka i Muzeum Rumu. W dalszej kolejności godzinna przejażdżka po Hawanie zabytkowymi samochodami z lat pięćdziesiątych. Obiad w lokalnej restauracji w starej części miasta. Po obiedzie dwugodzinna lekcja salsy. Powrót do hotelu. Wieczorem dla chętnych wyjście do jednego z najsłynniejszych kabaretów świata – Tropicana.

5 DZIEŃ SANTIAGO DE CUBA

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Santiago de Cuba, drugiego co do wielkości miasta wyspy. To jedna z siedmiu pierwszych osad założonych przez konkwistadorów w Nowym Świecie. Uważane za stolicę muzyki afrokubańskiej oraz kolebkę rewolucji. Zwiedzimy Dom Diego Velazqueza, gubernatora Kuby, jeden z najstarszych domów kolonialnych Ameryki oraz Koszary Moncada pełne rewolucyjnych pamiątek. Po południu odwiedzimy Castillo del Morro, gdzie mieści się Muzeum Piractwa. Kolacja w hotelu. Wieczorem wyjście do Casa de la Musica, by przy muzyce afrokubańskiej poczuć prawdziwą atmosferę miasta.

6 DZIEŃ  SANTIAGO - BAYAMO - CAMAGUEY

Po śniadaniu przejazd w kierunku Camaguey. Wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej del Cobre – patronki Kuby, najważniejszego miejsca pielgrzymek wyspy.  Zwiedzanie kolonialnego miasta Bayamo założonego w 1513 roku. Przejazd do Camaguey. Spacer po brukowanych uliczkach pośród kolonialnych domów. Kolacja. Wieczorem wyjście do jednego z lokalnych klubów, gdzie przy dźwiękach kubańskiej muzyki tańczyć będziemy salsę.

7 DZIEŃ CAMAGUEY - SANCTI SPIRITUS – TRINIDAD (ALL INCLUSIVE)

Po śniadaniu przejazd w kierunku Trinidadu. Krótki przystanek w Sancti Spiritus, a następnie wizyta w Dolinie Ingenios, czyli zabytkowych cukrowni, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jedną z wielu posiadłości cukrowych magnatów jest Manaca Iznaga. Obok zabytkowej hacjendy stoi tutaj okazała wieża Iznaga, niegdyś jedna z najwyższych budowli na wyspie, z której obserwowano pracę niewolników. Dzisiaj pełni funkcję wieży widokowej, z której podziwiać będziemy lokalne krajobrazy. Późnym popołudniem dotrzemy do Trynidadu. Zakwaterowanie w hotelu w systemie all inclusive. Kolacja. Wieczorem wyjście do jednego klubów muzycznych, by potańczyć salsę.

8 DZIEŃ  TRINIDAD (ALL INCLUSIVE)

Po śniadaniu spacer po centrum Trinidad, jednego z pierwszych miast założonych przez Hiszpanów. Dzisiaj zachwyca sennymi brukowanymi uliczkami, świetnie zachowanymi kolonialnymi budowlami. Zobaczymy m.in. kościół parafialny pw. Świętej Trójcy, Plaza Mayor, Museo Romantico, a także będzie możliwość degustacji lokalnego trunku - canchanchara w słynnym barze o tej samej nazwie. Odwiedzimy również Casa de la Trova, gdzie odbywają się koncerty lokalnej muzyki. Po kolacji wyjście do jednego z klubów muzycznych na tańce.

9 DZIEŃ  CIENFUEGOS – VARADERO (ALL  INCLUSIVE)
Po śniadaniu przejazd do malowniczo położonego Cienfuegos. Spacer po starówce, zobaczymy Teatro Terry i Pałac Valle, zbudowany w stylu neomauretańskim, jeden z najpiękniejszych budynków na Kubie, a także Palacio Ferrer oraz Park Jose Marti. Przejazd do Varadero. Zakwaterowanie w hotelu w opcji all inclusive.

10 DZIEŃ VARADERO (ALL  INCLUSIVE)

Czas na błogie lenistwo, plażowanie i nurkowanie...

11 DZIEŃ VARADERO - HAVANA - WARSZAWA

Po śniadaniu transfer na lotnisko do Hawany, odlot do kraju przez jeden z portów europejskich.

12 DZIEŃ WARSZAWA

Przylot do Warszawy i zakończenie imprezy.


CENA OBEJMUJE:
- przelot na trasie Warszawa -Hawana - Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
- przelot wewnętrzny na trasie Hawana - Santiago de Cuba
- transport autokarem z klimatyzacją wg programu
- zakwaterowanie w hotelach 3/ 4* w pok. 2-os. (dopłata do pok. 1-os. 300 EUR/os.)
- wyżywienie wg programu
- all inclusive w hotelach w Trinidad i Varadero
- wycieczki według programu
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wg programu
- opiekę wykwalifikowanego pilota podczas trwania całej imprezy
- obsługę lokalnych przewodników
- lekcje salsy z instruktorem (2 x 2 godziny)
- godzinną przejażdżkę zabytkowymi samochodami po Hawanie
- wizę kubańską wraz pośrednictwem biura
- opłatę wylotową z Kuby
- ubezpieczenie KL, NNW i bagaż

CENA NIE OBEJMUJE:

- biletu na spektakl w Tropicanie
- innych świadczeń niż wymienione powyżej oraz wydatków natury osobistej (mini bar, telefony, napiwki za usługi bagażowych, lokalnej obsługi)

UWAGA: Cena skalkulowana dla grupy min. 16 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena imprezy może ulec zmianie.
Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem.
Zawsze przedstawimy alternatywną propozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.


 

Trynidad i Tobago: Wodospady, Orinoko i Karaiby!

 

Caracas - Canaima - Salto Angel - Ciudad Guayana - Jaskinia Guacharo - Maturin - Trynidad - Tobago - Caracas...

 

 

 

TERMIN I CENA

 

23.05 - 04.06  8889 PLN
10.10 - 22.10  8889 PLN
07.11 - 19.11  8889 PLN


 


ZAPYTAJ O CENĘ PROMOCYJNĄ NA DZIŚ!

 

{rsform 5}

1 Dzień
Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Przelot z przesiadką do Caracas. Przylot do Caracas. Przejazd do hotelu i nocleg.

2 Dzień
Przejazd na lotnisko, wylot z przesiadką do Canaimy, niewielkiej miejscowości nad rzeką Carrao, do której nie prowadzi żadna droga. W okolicy znajduje się wiele pięknych wodospadów i słynne tepui, płaskowyże o pionowych ścianach, przypominających swym wyglądem góry stołowe, eksplorowane dopiero w XX wieku. Jest to też obszar zamieszkiwany przez Indian Pemon. Kilkugodzinny rejs małymi łodziami motorowymi w górę rzeki, która doprowadzi do podnóża jednego z tepui. Biwak nad rzeką, pod opieką miejscowych przewodników - noclegi w hamakach pod zadaszeniem w popularnym wśród turystów miejscu biwakowym.

3 Dzień

O świcie idziemy łatwą ścieżką pod najwyższy na świecie wodospad Salto Angel (prawie 1000 m wysokości), odkryty dopiero w XX wieku przez amerykańskiego lotnika, Jimmiego Angela. Po południu powrót do Canaima, gdzie będziemy podziwiać jeden z kolejnych, pobliskich wodospadów. Nocleg w miejscowości Canaima.

4 Dzień

Powrót małym samolotem do cywilizacji do miasta Ciudad Guayana leżącym nad rzeką Orinoko. Po zobaczeniu miasta jedziemy w kierunku Delty Orinoko. Nocleg w miejscowości leżącej na granicy Delty.

5 Dzień

Całodzienne zwiedzanie Delty Orinoko. Rejs łodzią motorową do dzikich ostępów, gdzie jedynymi ludźmi są Indianie, którzy w zadziwiający sposób zachowali pierwotny tryb życia. Poznajemy z lokalnym przewodnikiem niezwykłą dżunglę Delty. Lunch w formie suchego prowiantu. Chętni w specjalnych kaloszach przejdą błotnistą ścieżką, tylko w ten sposób można najlepiej poznać ten niezwykły, dziewiczy obszar. Powrót na nocleg.

6 Dzień
Przejazd do miasta Maturin, gdzie przewidziany jest postój. Następnie droga wiedzie do Jaskini Guacharo, która została odkryta przez Aleksandra von Humboldta. Żyją tu tysiące tłuszczaków, niezwykłych ptaków, które poruszają się na zasadzie echolokacji, niczym nietoperze. Zwiedzamy tę niezwykłą jaskinię pełną ptaków. Następnie podróżujemy w kierunku wybrzeża Morza Karaibskiego. Mamy okazję poznać nieco wenezuelskiej prowincji i krajobrazów. Nocujemy po drodze w hotelu.

7 Dzień
Dojeżdżamy do portu i płyniemy kilka godzin lokalnym promem na wyspę Trynidad do Port of Spain, stolicy państwa Trynidadu i Tobago. Podróż promem to ciekawa okazja do poznania lokalnego kolorytu. Po przybiciu do portu i odprawie granicznej przejazd do hotelu i nocleg.

8 Dzień
Objazd wyspy, zobaczymy piękne i pełne spokoju miejsce, klasztor Benedyktynów położony na Górze św. Benedykta. Odwiedzimy też główną atrakcję wyspy, największe na świecie naturalne jezioro asfaltowe. Swego czasu asfalt z Trynidadu był używany do asfaltowania ulic Nowego Jorku. Chętni mogą zweryfikować prawdę o legendarnym życiu nocnym Port of Spain. Nocleg w hotelu.

9 Dzień

Przejazd do portu i kolejny rejs. Płyniemy na karaibską wyspę Tobago znaną z idyllicznych białych plaż i wspaniałej, karaibskiej atmosfery. Wypoczynek na plaży. Nocleg w pobliżu plaży.

10-11 Dzień
Wypoczynek na tropikalnych plażach i korzystanie z ciepłego, wspaniałego Morza Karaibskiego. Możliwość wycieczek na nurkowanie i wiele innych możliwości aktywnego wypoczynku. Noclegi w pobliżu plaży.

12 Dzień
Przelot na lotnisko i wylot do Caracas, stolicy Wenezueli. Po przylocie przejazd do stolicy i objazd miasta. Zachowując wszelkie środki ostrożności (miasto nie należy do najbezpieczniejszych) zwiedzamy ścisłe centrum: Plac Bolivara i Katedra. Pożegnalny obiad w lokalnej restauracji serwującej wyśmienitą, lokalną kuchnię. Pod wieczór wylot z przesiadką do Warszawy.

13 Dzień
Przylot do Warszawy.


Świadczenia


Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne, koszty wiz. Opieka polskiego pilota na całej trasie.

Zakwaterowanie

Wg programu w hotelach turystycznych (pokoje z łazienkami i klimatyzacją), pokoje 2 osobowe (2 osobowe z dostawką na życzenie); jeden nocleg w hamakach na w hamakach pod zadaszeniem w miejscu biwakowym pod Salto Angel.

Wyżywienie

Śniadania w hotelach, 2 obiady.

Transport

Przeloty wg programu wraz z opłatami lotniskowymi, mikrobusy, promy, łódź motorowa.

Ubezpieczenie
Signal Iduna S.A.


Uwagi
Część dewizową ceny w wysokości 850 USD uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę. Kwota ta płatna jest w krajach docelowych. Ceny wraz z częścią dewizową nie obejmują: pozostałych posiłków nieujętych w programie (orientacyjny koszt ok. 5-15 USD/posiłek), opłat wylotowych i granicznych (ok. 80 USD), zwyczajowych napiwków, wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i ewentualnych wycieczek fakultatywnych na Tobago (ceny uzależnione są od ilości chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników). Minimalna liczba uczestników w grupie: 12, maksymalna: 24. Możliwa jest zmiana kolejności realizacji programu.

Informacje praktyczne

Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu itd. zostaną przesłane do uczestników pocztą elektroniczną w liście około dwa tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy. Wyżywienie poza wymienionym w programie dla chętnych pomaga organizować na bieżąco pilot. Przewidujemy pożywianie się w prostych, lokalnych barach i restauracjach. Korzystamy też z jedzenia ulicznego tam, gdzie jest to możliwe i bezpieczne. Wenezuela jest relatywnie tania, ceny w Trynidadzie i Tobago są dosyć wysokie. Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących aktywnie zwiedzać świat, znajdujących przyjemność w pokonywaniu trudów dalekich podroży i poznawaniu odmiennych kultur. Staramy się w miarę możliwości docierać również w miejsca położone poza obszarami masowej turystyki, ale nie unikamy miejsc atrakcyjnych i popularnych.

Informacje wizowo - paszportowe
Wymagane min. 2 wolne strony w paszporcie, ważnym min. 9 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. Najpóźniej do 40 dnia przed rozpoczęciem wyprawy należy przesłać do biura skan pierwszej strony paszportu (ze zdjęciem). Nie jest wymagane złożenie paszportu w biurze.

Informacje zdrowotne
Nie ma obowiązku szczepień. Jednak jak wszędzie na świecie, również w Polsce warto być zaszczepionym przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom. Prosimy zasięgnąć opinii w lokalnym Sanepidzie lub u swojego lekarza. W Wenezueli zalecana jest profilaktyka antymalaryczna. Na miejscu należy szczególnie pamiętać o podstawowych zasadach higieny, szczególnie o unikaniu spożywania jakiejkolwiek wody, poza wodą mineralną. Należy zwrócić uwagę na ochronę przed słońcem, używać kremów ochronnych, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy.

 

 

6 odsłon Ameryki Środkowej!

 

Miasto Gwatemala - Jezioro Atitlan - Antigua - Copan - Suchitoto - San Salvador - Managua - Granada - Rincon de la Vieja - Monteverde - San Jose - Chagre - Panama City...

 

 

 

 TERMIN I CENA

 

 18.04 - 04.05  9599 PLN
 31.10 - 16.11  9599 PLN
 13.02 - 01.03  9599 PLN

 

 

 

ZAPYTAJ O DODATKOWE TERMINY I SZCZEGÓŁY JUŻ DZIŚ!

 

 

{rsform 5}

 

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Wylot z przesiadkami do miasta Gwatemala, stolicy kraju. Przejazd do hotelu i nocleg.

2 dzień:
Przejazd nad jezioro Atitlan. Droga wiedzie przez górzyste i wulkaniczne obszary. Postoje w kilku małych miasteczkach, gdzie ludzie wciąż ubierają się w barwne, tradycyjne stroje i utrzymują ciekawe zwyczaje m.in. potrafi ą posługiwać się kalendarzem Majów. Nocleg w miasteczku nad jeziorem Atitlan.

3 dzień:
Rejs po jeziorze połączony z odwiedzinami położonych na jego brzegach miejscowości. Liczne targi i kolorowe kościółki dodają wyjątkowego uroku tej części kraju. Można tam zaobserwować i fotografować barwnie ubraną indiańską ludność. Powrót do hotelu i nocleg.

4 dzień:

Wyjazd do Antigua, dawnej stolicy Gwatemali. Zwiedzanie miasteczka, które słusznie uchodzi za jedno z najładniejszych w całej Ameryce Łacińskiej. Miasto składa się z niskiej zabudowy, która liczy kilkaset lat. Po wielu budowlach w wyniku trzęsień ziemi pozostały tylko ruiny. Miasto położone jest na wysokości 1500 m n.p.m. u stóp aktywnych wulkanów. Nocleg w hotelu.

5 dzień:
Wycieczka w piękne, wulkaniczne okolice miasta. Naszym celem jest piękny i licznie podziwiany przez turystów wulkan Pacaya (2.552 m n.p.m.). Po godzinie jazdy znajdujemy się pod samym wulkanem. Wejście na szczyt skąd roztaczają się wspaniałe widoki, wymaga ponad godzinnego marszu. Osoby, które nie chcą wchodzić na sam wierzchołek mogą odpocząć i przejść się wolniejszym tempem. Wulkan wybuchł ostatnio w 2010 roku. Zauważymy liczne ślady ostatniej erupcji i typowe zjawiska wulkaniczne. Zjazd w dół i przejazd do pięknie położonych termalnych basenów i SPA - Santa Teresita. Relaks w ciepłej, źródlanej wodzie, możliwość wykupienia zabiegów. Powrót do Antigua i nocleg.

6 dzień:
Od świtu długi przejazd do Copan w Hondurasie, wspaniałego miasta Majów i zarazem największej atrakcji Hondurasu. Copan jest wpisane na listę UNESCO i na jego terenie wciąż dokonuje się sensacyjnych odkryć. Zwiedzanie kamiennych stel, Schodów Hieroglifów i innych najważniejszych budowli. Nocleg w hotelu.

7 dzień:
Przejazd do Salwadoru, kolejnego kraju na naszej trasie. Zwiedzanie urokliwego miasteczka Suchitoto i dojazd do stolicy kraju San Salvador, gdzie zobaczymy m.in. katedrę i Plaza Barrios. Nocleg w San Salwador lub w okolicy.

8 dzień:
Wycieczka w pobliski malowniczy rejon najwyższych i najpiękniejszych wulkanów kraju - m.in. Santa Ana i Cerro Verde. W miarę wolnego czasu pojedziemy też nad pobliskie wybrzeże Pacyfiku tego małego kraju. Nocleg w San Salwador lub w okolicy.

9 dzień:
Wcześnie rano wyjazd autokarem do Managui, stolicy Nikaragui (czas przejazdu ok. 12 godz.). Po drodze emocjonujące przeprawy przez dwie granice (przejazd przez Honduras). Nocleg w Managui.

10 dzień:
Dojazd do pobliskiej Granady, pięknego kolonialnego miasta położonego nad Jeziorem Nikaragua. Zwiedzanie Granady - podcienia, uliczki i stare klasztory nadają miastu wiele uroku. Czas na poznanie nocnego życia miasta. Nocleg w hotelu w Granadzie.

11 dzień:
Kontynuowanie podróży do Kostaryki i przekroczenie kolejnej granicy. Długi przejazd do parku narodowego Rincon de la Vieja. Wulkany, gorące źródła i inne zjawiska związane z działalnością wulkaniczną, ciekawa fauna i tropikalna flora - to główne atuty tego miejsca. Nocleg w rejonie parku.

12 dzień:
Rano zwiedzanie Rincon de la Vieja i kontynuowanie drogi w rejon parku Monteverde. Jest to położony w górach obszar chronionej przyrody. Kostaryka to jeden z czołowych krajów, jeśli chodzi o ochronę przyrody i utrzymywanie jej w nienaruszonym stanie. Być może między innymi z tej przyczyny mieszkańcy kraju należą do najszczęśliwszych na świecie, co pokazują wszystkie badania. Nocleg w hotelu.

13 dzień:
Spacery po znanym z pięknej, piętrowej roślinności Monteverde. Miejsce to jest znakomicie przygotowane do turystyki, poprowadzono liczne ścieżki, niektóre szlaki biegną wysoko między pięknymi drzewami. Następnie przejazd do San Jose, stolicy Kostaryki i krótki objazd miasta. Wieczorem wyjazd autokarem do Panamy. Nocna podróż (ok. 16 godz., siedzenia "lotnicze", postoje co kilka godzin).

14 dzień:
Przyjazd do Panama City. Po odpoczynku zwiedzanie tego pełnego życia i rozrywek miasta, m.in. nowoczesne City i stara dzielnica Casco Viejo, pełna XVII wiecznych kolonialnych kamienic. Niewątpliwie wielu z nas zaopatrzy się w sprzedawane tu kapelusze typu "panama". Nocleg w Panama City.

15 dzień:
Wycieczka do Parku Narodowego Chagre. Dojeżdżamy do jeziora, gdzie przesiadamy się na łódź motorową, która przez duże jezioro zawiezie nas do wioski Indian Embera. Tam będziemy mogli poznać zwyczaje tych gościnnych ludzi, którzy pomimo stosunkowo częstych odwiedzin turystów wciąż zachowali wiele ze swych pradawnych zwyczajów. Dalej popłyniemy rzeką do wodospadu i zażyjemy orzeźwiającej kąpieli. Powrót na nocleg do Panama City.

16 dzień:

Rano wycieczka nad Kanał Panamski, najważniejszą dla świata inwestycję, gdzie ze specjalnego tarasu widokowego będzie można zobaczyć przeprawę statków. W zależności od godziny wylotu czas wolny w nowoczesnym centrum miasta na ostatnie zakupy. Wylot do Polski z przesiadkami.

17 dzień:
Przylot do Warszawy.Świadczenia


Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne. Opieka polskiego pilota na całej trasie.

Zakwaterowanie:
Według programu w hotelach turystycznych - pokoje 2 osobowe (2 osobowe z dostawką na życzenie) z łazienkami.

Wyżywienie:
Śniadania w hotelach, obiad podczas wycieczki do Parku Narodowego Chagre w Panamie, 2 kolacje w parkach narodowych Kostaryki.

Transport:

Przeloty wg programu wraz z opłatami lotniskowymi, mikrobusy, autokary kursowe.

Ubezpieczenie:

Signal Iduna S.A.


Uwagi

Część dewizową ceny w wysokości 850 USD uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę. Kwota ta płatna jest w krajach docelowych. Ceny wraz z częścią dewizową nie obejmują: pozostałych posiłków nieujętych w programie (orientacyjny koszt ok. 5-15 USD/posiłek), opłat wylotowych i granicznych (ok. 40 USD), zwyczajowych napiwków, wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od ilości chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników). Minimalna liczba uczestników w grupie: 12, maksymalna: 24. Możliwa jest zmiana kolejności realizacji programu.

Informacje praktyczne


Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu itd. Zostaną przesłane pocztą elektroniczną w liście do uczestników około dwa tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy. Wyżywienie poza wymienionym w programie dla chętnych pomaga organizować na bieżąco pilot. Przewidujemy pożywianie się w prostych, lokalnych barach i restauracjach. Korzystamy też z jedzenia ulicznego.

Informacje wizowo- paszportowe:

Wymagane min. 2 wolne strony w paszporcie, ważnym min. 9 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. Najpóźniej do 40 dnia przed rozpoczęciem wyprawy należy przesłać do biura skan pierwszej strony paszportu (ze zdjęciem). Nie jest wymagane złożenie paszportu w biurze.


Informacje zdrowotne:

Oficjalnie nie obowiązują żadne szczepienia. Warto być zaszczepionym przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom. Prosimy zasięgnąć opinii w lokalnym Sanepidzie lub u swojego lekarza. Przez niektórych lekarzy zalecana jest profilaktyka antymalaryczna, choć ryzyko zarażenia nie jest duże. Na miejscu należy szczególnie pamiętać o podstawowych zasadach higieny. Należy szczególną uwagę przywiązywać do ochrony przed słońcem, używając kremów ochronnych, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy.

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner