USA i Meksyk

   Potęga przyrody USA: Pustynia Mojave, Dolina Śmierci oraz Wielki Kanion - na planie filmowym w Hollywood i łut szczęscia w Las Vegas - teguila i sombrero w Guadalajara - kolonialny urok Meksyku: Santa Clara del Cobre i Morelia  - Mexico City - jedno z największych miast świata - wypoczynek w Acapulco (All Inclusive)

 

 

 

 


ZAPYTAJ KONIECZNIE!

 

{rsform 5}

 

Program


Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Los Angeles (via jeden z portów europejskich). Przylot do Los Angeles, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu w Santa Monica, nocleg. 

Dzień 2
Po śniadaniu wizyta w Universal Pictures – jednej z najstarszych wytwórni, gdzie będzie można podpatrzeć tajniki realizacji największych produkcji filmowych, a może nawet spotkać jedną z gwiazd dużego ekranu.  Po południu zwiedzanie Los Angeles i spacer słynnymi ulicami „Miasta Aniołów” w programie: Beverly Hills – jedna z najbardziej ekskluzywnych części miasta, znana głównie z okazałych posiadłości osób związanych z przemysłem filmowym, Rodeo Drive, Ventura Boulevard, Aleja Gwiazd na Sunset Boulevard, miejsce corocznej ceremonii wręczania Oskarów Dolby Theatre (były Kodak Theatre), Griffith Observatorium ze słynnym logo Hollywood. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3
Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Joshua Tree National Park – parku położonego na terenie dwóch pustyń Sorona i Mojave, którego nazwa wzięła się od powszechnie tam występujących juk, czyli drzew Jozuego. Przejazd wśród zjawiskowych formacji skalnych, których najbardziej znaną jest Skull Rock (przypominająca czaszkę), czas na chwilę odpoczynku i piknik na terenie parku. Następnie przejazd do Parku Narodowego Mojave, do Kelso Dunes – systemu wydm obejmującego obszar ok. 120 km2, z których najwyższa wznosi na wysokości 200 m.n.p.m.  Nocleg w okolicy Kingman/Needles. (Trasa ok. 600 km)

Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie Wielkiego Kanionu Kolorado. To jeden z najbardziej spektakularnych, zapierających oddech widoków na świecie: gigantyczna „szczelina w ziemi”, którą wyżłobiła  rzeka Colorado. Spacer po słynnej szklanej platformie nad krawędzią kanionu (dodatkowo płatne ok. 30 USD). Z tą częścią parku narodowego  związani są Indianie Hualapai – czas na zapoznanie się z historią, tradycją oraz rytuałami plemiennymi. Dla chętnych lot helikopterem nad Wielkim Kanionem (dodatkowo płatny, koszt ok. 150 USD/os. za 15 min lotu). W drodze do Las Vegas postój przy majestatycznej zaporze Hoovera na granicy stanów Arizona i Nevada. Po przyjeździe wieczorne zwiedzanie Las Vegas, które o żadnej inne porze dnia nie wygląda tak spektakularnie. Spacer główną arterią miasta -  rozświetlonym „The Strip”, przy którym mieszczą się najbardziej okazałe i luksusowe hotele - zobaczymy tu kanały Wenecji, starożytny Rzym, Paryż w miniaturze, grające fontanny i nawet wybuch wulkanu! Nocleg w Las Vegas. (Trasa ok 350 km)

Dzień 5
Po śniadaniu wycieczka do Doliny Śmierci - jedynego w swoim rodzaju miejsca, gdzie bardzo wysokie temperatury oraz brak opadów pomogły ukształtować osobliwy ekosystem, w programie m.in. jak Zabriskie Point, Furnace Creek (położone 58 m. poniżej poziomu morza) czy Dante’s View z którego roztacza się panoramiczny widok na Dolinę Śmierci. Po południu powrót do Las Vegas i czas na samodzielne eksplorowanie Miasta Grzechu – spróbowania szczęścia w słynnych kasynach (według zasobności portfela), obejrzenie jednego z wielu spektakli z których słynie Las Vegas jak np. Cirque du Soleil czy Blue Man (ceny biletów i ich dostępność do sprawdzenia na miejscu). (Trasa ok. 450 km)

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Las Vegas i przelot do Guadalajary w Meksyku. Po odprawie paszportowej transfer do hotelu w okolicach Guadalajary, drugiej pod względem liczby mieszkańców metropolii Meksyku, miasta uznawanego za kolebkę mariachi, tequili i sombrero. Kolacja, nocleg. 

Dzień 7
Po śniadaniu wyjazd do miasteczka Tequila, znanego z uprawy odmiany Agave Tequilana Weber, która stanowi podstawę tego najbardziej rozpoznawalnego meksykańskiego trunku, a rośnie tylko i wyłącznie w okolicach Tequili. Wizyta na plantacjach agawy oraz w destylarni. Następnie przejedziemy do Zapopan gdzie odwiedzimy tamtejszą bazylikę oraz muzeum Indian Huichol. Po południu proponujemy wyprawę na meksykańskie rodeo (z poczęstunkiem zakrapianym tequilą) - dodatkowo płatne ok 30 USD. Powrót do hotelu w Guadalajara, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 8
Po śniadaniu zwiedzanie Guadalajary, w programie m.in. eklektyczna katedra (11 bogato zdobionych ołtarzy podarowanych miastu przez hiszpańskiego króla Ferdynanda VII), Plaza de los Laureles z fontanną i ratuszem, Plaza de Armas (dawne miejsce egzekucji), Palacio de Gobierno z muralami Jose Clemente Orozco. Kolejnym punktem programu będzie wizyta na targowisku w Tlaquepaque –  możliwość zakupu regionalnego rękodzieła. Kolacja i nocleg w okolicy Uruapan. (Trasa ok. 260 km)

Dzień 9
Po śniadaniu wyprawa do wioski indiańskiej Angahuan, położonej u stóp najmłodszego wulkanu świata Paricutin (zaczął formować się w 1943 roku!), konna przejażdżka przez pola magmy do ruin miasta zalanego lawą. Transfer do Santa Clara del Cobre – to kolonialne miasteczko z bielonymi domkami jest dziś siedzibą najbardziej cenionych twórców wyrobów miedzianych w kraju, wizyta w jednej z wytwórni oraz spacer po mieście. Następnie wizyta w Patzcuaro, które urzeka bielonymi domkami z ukwieconymi balkonami, brukowanymi uliczkami i wszechobecnym zapachem palonego węgla. Spacer po miasteczku: Plaza Casco de Quiroga, Menocal – Casa del Gigante, Biblioteca Central z muralami Juana O’Gormana, Plaza Gertrudis Bocanegra, bazylika de Nuestra Senora de la Salud. Kolacja i nocleg w okolicy Patzcuaro. (Trasa ok. 160 km)

Dzień 10
Po śniadaniu rejs po jeziorze na wyspę Janitzio (znanej głównie z obrzędów związanych z Dniem Zmarłych). Nad wyspą dominuje 40-metrowy pomnik Jose Marii Morelosa y Pavona (bohater ruchu niepodległościowego) na który można się wspiąć i podziwiać piękną panoramę jeziora oraz indiańskie wioski. Kolejnym punktem trasy będzie Morelia, gdzie zobaczymy m.in.: katedrę, Palacio de Gobierno, Casa Natal de Morelos, targ lokalnych słodyczy oraz akwedukt. Przejazd do Taxco –  kolacja i nocleg w jednej z miejscowości w drodze Taxco. (Trasa ok 400-520 km - w zależności od noclegu)

Dzień 11
Po śniadaniu zwiedzanie Taxco - „srebrnego miasta”. Do dziś istnieją tu czynne kopalnie srebra, a jednocześnie miasto słynie z pięknych, tradycyjnych wyrobów jubilerskich (możliwość dokonania zakupów w jednej z licznych galerii srebra), ponadto w programie zwiedzanie kolonialnego centrum miasta i pięknego kościoła Santa Prisca. Następnie przejazd do Cacahuamilpa – imponującego systemu jaskiń (jedne z największych na świecie). Wizyta w jaskiniach gdzie udostępniono zwiedzającym prawie 20 „salonów skalnych”.  Przejazd do Acapulco i zakwaterowanie w hotelu 4* All Inclusive na wybrzeżu. (Trasa ok. 320 - 400 km - w zależności od noclegu z 10/11 dzień)

Dzień 12 - 13
Wypoczynek w Acapulco. Możliwość korzystania z wycieczek lokalnych.

Dzień 14
Po śniadaniu wyjazd do Miasta Meksyk. Po drodze zwiedzanie „miasta wiecznej wiosny” Cuernevaca – krótki spacer. Po przyjeździe to stolicy zwiedzanie centrum historycznego Mexico City (lista UNESCO) w programie: Plac Zocalo, ruiny Wielkiej Świątyni Azteków, katedra, Pałac Narodowy z freskami Diego Riviery (ze względów politycznych pałac nie zawsze jest udostępniony zwiedzającym), przejazd główną aleją miasta Paseo de la Reforma do Parku Chapultepec i zwiedzanie Muzeum Antropologicznego (olbrzymie zbiory przedmiotów kultur prekolumbijskich, znalezionych na terenach badań archeologicznych w całym Meksyku). Wieczorem dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 40 USD) wieczór folklorystyczny na Placu Garibaldi - pokaz mariachi, walki kogutów, sztuki posługiwania się lassem oraz tańce ludowe. (Trasa ok. 380 km)

Dzień 15
Po śniadaniu wizyta na Placu Trzech Kultur, miejscu ostatniego starcia konkwistadorów i Azteków, a także związanego z krwawo stłumionym protestem studentów w 1968 roku oraz zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy, patronki obu Ameryk i Meksyku. Jeśli wystarczy czasu dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 25 USD) przejazd do dzielnicy Xochimilco, słynącej z największego w stolicy targu kwiatowego oraz kanałów wodnych, przejażdżka ozdobnymi łodziami po kanałach przy dźwiękach muzyki mariachi. Wczesnym wieczorem transfer na lotnisko i wylot do Polski (via jeden z portów europejskich).

Dzień 16
Przylot do Polski.


Uwagi!
-
 Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

- Walutą obowiązującą w Meksyku jest peso meksykańskie i wszystkie transakcje dokonywane są w peso.

- W Meksyku pokoje 3 - osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami).

- Muzea są nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie muzeum przełożyć na inny dzień.

- Prosimy pamiętać o tym, że miasto Meksyk położone jest na wysokości ponad 2000 m n.p.m., należy więc zabrać ze sobą ciepłą odzież.

- Na teren Stanów Zjednoczonych Meksyku nie wolno wwozić żadnego jedzenia.

 

 

Zakwaterowanie na objeździe

USA

Hotele *** - o średnim standardzie; zwykle położone poza centrami miast.

Pokoje: 2 - osobowe (możliwością zakwaterowania dodatkowo dziecka do 14 roku życia - pokoje wyposażone są w 2 podwójne łóżka i nie ma możliwości wstawienia dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.

Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja oraz bar.

Wyżywienie: śniadania oraz za dopłatą obiadokolacje.

 

MEKSYK

Hotele*** - skromne lecz wygodne.

Pokoje: są z reguły klimatyzowane i wyposażone w łazienki z wc, TV i telefon.

Do dyspozycji gości: w hotelach restauracja i bar. 

Wyżywienie: śniadania amerykańskie (serwowane porcje, najczęściej: owoce, jajecznica, smażony bekon lub kiełbaska, pieczywo, croissant, maly pojemniczek dżemu i masła, 1 kubek soku, 1 filiżanka kawy lub herbaty ) oraz obiadokolacje (serwowane porcje: zupa, drugie danie to najczęściej drób rzadziej ryba, sałatka lub surówka lub gotowane warzywa, ziemniaki lub ryż lub tortilla, deser). 
W hotelu w Acapulco serwis all inclusive! 

Kategoria lokalna ***

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym (z przesiadką w jednym z portów europejskich) do Los Angeles i z Mexico City, przelot z Las Vegas do Guadalajary, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania amerykańskie podczas całego objazdu, obiadokolacje na terenie Meksyku), transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem, piknik w  Parku Narodowym Joshua Tree, opiekę polskiego pilota w USA i Meksyku, opiekę polskiego przedstawiciela  na lotnisku w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: CP, NNW, KL i bagaż).

 

Cena nie obejmuje: wizy amerykańskiej, obiadokolacji podczas części zwiedzania w USA (możliwość dopłaty),  napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych (razem ok. 80 USD/os), opłat za przewodników w zwiedzanych obiektach/miastach (opłata za przewodnika zależy od ilości chętnych, zazwyczaj ok. 70 USD/os.), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 400 USD/os.), wycieczek lokalnych podczas objazdu (wymienione w programie) oraz innych wydatków osobistych.
InneWiza
Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie. O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie.
W Ambasadzie Amerykańskiej w Warszawie o wizę mogą ubiegać się mieszkańcy województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, lubelskiego, lubuskiego, mazowieckiego, podlaskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.
Konsulat Generalny w Krakowie obejmuje województwa: dolnośląskie, małopolskie, opolskie, podkarpackie śląskie i świętokrzyskie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących. Dla obywateli krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP) obowiązkowa jest rejestracja w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) – lista krajów uczestniczących w programie jest dostępna na stronie:
https://esta.cbp.dhs.gov/esta/WebHelp/ESTA_Screen-Level_Online_Help_1.htm#vwp2 
ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie:
https://esta.cbp.dhs.gov/esta/
Klienci powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA). 


Biuro nie ponosi odpowiedzialności za odmowę wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych Ameryki, o ile taką decyzję podejmie odpowiedni urzędnik imigracyjny.

 

 

 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner