Słoneczna Kalifornia i Hawaje!

  San Francisco, Alcatraz, Venice Beach, Autostrada Słońca, Los Angeles, Wzgórze Hollywood, Beverly Hills, Universal Studios, Honolulu, Wypoczynek na plażach Hawajów...

 

 

 

 

SPRAWDŹ TO!

{rsform 5}


Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do USA (możliwe międzylądowanie). Przylot do San Franciso, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu w hotelu zwiedzanie najbardziej lubianego miasta Ameryki - San Francisco - „Miasta nad Zatoką”, gdzie znajdziemy skupiska etnicznych dzielnic, eleganckie domy, sławną kolejkę szynowo-linową i kolorowe nabrzeże. Wszystko to tworzy unikalną atmosferę. Nasze zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w więzieniu! - czyli rejsu i pobytu w Alcatraz. Następnie w programie zwiedzania m. in. słynny most Golden Gate Bridge, Chinatown, Alamo Squere z pięknymi domkami w stylu wiktoriańskim, Fisherman’s Wharf, “najbardziej kręta uliczka na świecie” Lombard Streat i Golden Gate Park. Po południu czas wolny na spacery po mieście i ewentualne zakupy przy Union Square. Przejazd (dodatkowo płatny ok 12. USD) kolejką szynowo - linową “Cable Car". Zatrzymamy się również na pograniczu najbardziej znanej dzielnicy mniejszości seksualnych czyli w Castro i hipisowskiej komuny przy Ashbury & Haight pod słynnym "domem z nogami". Dla spragnionych amerykańskich przysmaków,  dodatkowe wyjście do typowej restauracji prowadzonej nieustannie od 1908 r. na amerykański stek upieczony „tak jak lubisz” i podany z sezonowymi warzywami i pieczonym ziemniakiem. Nocleg i zakwaterowanie w hotelu w San Francisco. W tym dniu nie ma kolacji w hotelu (dotyczy klientów, którzy dokupili opcję obiadokolacji).

Dzień 3
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Resztę dnia spędzimy jadąc malowniczą drogą nr 1 w kierunku San Francisco, obserwując wybrzeże Kalifornii, pod wijącą się na półkach skalnych drogą hipisów rodem z lat 60 tych. Aparaty fotograficzne należy mieć „w pogotowiu”, bo niejednokrotnie będziemy zaskoczeni niesamowitymi krajobrazami! Nasza podróż przebiegać będzie przez Carmel, Monterey i Big Sur do Santa Barbara. Jeden z odcinkow drogi numer 1 będziemy mogli za dodatkową opłatą (ok.10 USD) pokonać z niesamowitymi postojami na zdjęcia, słynną prywatną trasą "17 Miles Drive" wzdłóż majestatycznego nabrzeża, pól golfowych i rezydencji (przejazd realizowany przy zgodzie wszystkich uczestników wycieczki). Odwiedzimy najsłynniejsze pole przy plaży Pebble, ufundowane przez Samuela Morsa wynalazcę alfabetu Morsa. Wieczorem zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Santa Barbara. (Trasa ok.600 km).

Dzień 4
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, będziemy kontynuować przejazd legendarną autostradą nr 1 - znaną jako „Autostrada Słońca”. Po drodze zatrzymamy się w ekscentrycznej Venice Beach, gdzie przespacerujemy się wraz z wielokolorowym tłumem po nadmorskim deptaku. Z Venice Beach pojedziemy na północ, oglądając po drodze nadmorskie rezydencje w Santa Monica i Malibu, gdzie kończy się słynna Route 66 i można odpocząć na ławeczce z filmu Forest Gump. Zatrzymamy się tu na orzeźwiającą kąpiel w oceanie. Fakultatywnie, w drodze do kolejnego miasta odwiedzimy rancho Prezydenta Reagana  w dolinie Simi z prawdziwym samolotem Air Force One, którym latali prezydent Kennedy, Reagan i Bush oraz z Marine One, helikopterem prezydenckim (cena około 25 USD). Dodatkowo każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie w stulu "prawdziwej pary prezydenckiej" oraz wejść do odtworzonego  w skali 1:1 Gabinetu Owalnego - identycznego jak ten w Białym Domu. Przyjazd do miasta aniołów - Los Angeles, na dwa kolejne noclegi. (Trasa ok.400 km).

Dzień 5
Po śniadaniu zwiedzanie miasta i spacer słynnymi ulicami takimi jak: Rodeo Drive (znana z ekskluzywnych sklepów), Ventura Boulevard (jedna z głównych ulic miasta pełna sklepów i hoteli). Przejedziemy do Griffith Observatory, skąd można zobaczyć słynne stojące na zboczu pobliskiego wzgórza bielejące litery "Hollywood" oraz pomnik James’a Deana. Zobaczymy również Beverly Hills i część LA gdzie usytuowane są domy gwiazd filmowych takich jak Keanu Reeves, Courtney Cox, oraz Tobey Maguire. Nie możemy też pominąć słynnej alei gwiazd - Hollywood Boulevard z wmurowanymi pięcioramiennymi gwiazdami sław kina, muzyki i telewizji. Dalej przejdziemy do Kodak Theatre (obecnie Dolby Theatre), miejsca corocznej gali wręczania Oscarów gdzie na czerwonym dywanie spotkają się najsłynniejsze osobistości kina oraz przejdziemy pod Grauman’s Chinese Tcheatre, miejsca gdzie po raz pierwszy wręczono nagrody Amerykańskiej Akademi Filmowej i gdzie znaleźć można odciski stóp i rąk  kinowych sław a także Kaczora Donalda. Po południu pobyt w Universal Studios, aby przyjrzeć się bliżej przemysłowi filmowemu. To prawie niemożliwe, aby odwiedzić Los Angeles bez zabawy z filmem! Podczas tej wizyty zdobędziemy informacje na temat realizacji największych produkcji kinowych w Ameryce. W programie różnorodne atrakcje, które sprawią, że można poczuć się prawdziwym aktorem. Dobra zabawa gwarantowana! Nocleg w hotelu w Los Angeles.

Dzień 6
Po śniadaniu, wykwaterowanie i transfer na lotnisko w Los Angeles, skąd wylot  do Honolulu na Hawajach. Po przylocie powitanie girlandą kwiatów LEI i transfer do hotelu w największym na wyspach kurorcie turystycznym - Waikiki, czas wolny na odpoczynek i nocleg. (Trasa: ok. 70 km).

Dzień 7
Po śniadaniu całodniowa wycieczka, która będzie okazją do zapoznania się z największymi atrakcjami wyspy OAHU, m.in. odwiedzimy Pearl Harbour, historyczną bazę marynarki wojennej i lotnictwa USA , zaatakowaną w czasie II Wojny Światowej przez siły powietrzne Japonii, co stało się początkiem intensywnych walk o Pacyfik. Następnie zwiedzanie Honolulu, stolicy stanu Hawaje, przejazd przez rezydencyjną dzielnicę miasta – Kahala; pomnik króla Kamehamehy, ratusz i rezydencja gubernatora. Wizyta na Cmentarzu Zasłużonych Pacyfiku. Dalej trasa wycieczki poprowadzi nas wzdłuż linii brzegowej, gwarantując niepowtarzalne plenery! Zobaczymy m.in.: krater Diamond Head, będący symbolem wyspy (wjazd do wnętrza); Zatokę Hanauma - taras widokowy i czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć; Gejzer Halona, punkt widokowy Makapuu oraz odpoczynek na plaży Waimanalo i okazja do kąpieli. Następnie wizyta w Świątyni Buddy - Byodo In, postój na znanej przez wielbicieli surfingu plaży Sunset oraz wizyta na plantacji ananasów. Dla chętnych kolacja w japońskiej restauracji Tanaka, gdzie szef kuchni przyrządza potrawy „na oczach gości” (koszt ok. 75 USD). (Trasa: ok. 180 km). 
W tym dniu nie ma kolacji w hotelu (dotyczy klientów, którzy dokupili opcję obiadokolacji).

Dzień 8
Relaks na plaży w Waikiki, a w godzinach południowych (dla chętnych, za dodatkową opłatą, ok 160 USD) wyjazd do Centrum Kultury Polinezji, czyli  kompleksu położonego na północno-wschodnim krańcu wyspy Oahu. Udział  w  „występach” w narodowych wioskach skansenu: Samoa, Nowa Zelandia, Fidzi, Hawaje, Markizy i Tonga. Barwna Rewia na wodzie, a następnie krótki rejs tratwą wzdłuż kanału przecinającego kompleks zlokalizowany w autentycznym tropikalnym ogrodzie. Wieczorem dla chętnych : obiadokolacja w formie bufetu oraz wielka nocna rewia - “Ha - the breath of life”, najlepsze polinezyjskie SHOW na Hawajach. (Trasa: ok. 100 km).

Dzień 9
Po śniadaniu czas na odpoczynek, kąpiele morskie, słoneczne i relaks na słynnej plaży Waikiki Beach. Dla chętnych opcjonalna wycieczka samolotowa na Big Island of HAWAII - Wyspę Wulkanów (cena ok.385 USD).Wcześnie rano przelot na wyspę Big Island. Spacer przez tropikalny las do najwyższego jednostopniowego wodospadu - Akaka. Przejazd aleją drzew bananowych w Hilo oraz krotki postój w Parku Królowej Liliuokalani. Wizyta na plantacji orzeszków macadamia oraz orchidei. Po południu zwiedzanie Volcanoes National Park: obserwacja erupcji siarki, podziwianie panoramy kaldery wulkanu Kilauea wraz z imponującym kraterem Halemaumau, a następnie spacer po zastygłej lawie. Późnym wieczorem powrót na wyspę Oahu i transfer do hotelu na nocleg. (Trasa: ok. 200 km). (wycieczka na Big Island)

Dzień 10
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfer na lotnisko i wylot do Polski (Honolulu - Warszawa, możliwe międzylądowania).

Dzień 11
Przylot do Warszawy, Lotnisko Okęcie (możliwy przylot dnia następnego).

Uwagi! 
- Napoje alkoholowe zakupione w strefie wolnocłowej i przewożone w bagażu podręcznym, pomimo odpowiedniego opakowania są rekwirowane na lotniskach europejskich).
- Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania. 
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Godziny wylotów i powrotów mogą ulec zmianie. 


Zakwaterowanie na objeździe

Hotele *** - o średnim standardzie; zwykle położone poza centrami miejscowości (9 rozpoczętych dób hotelowych: San Francisco - 2, Santa Barbara - 1, Los Angeles - 2, Honolulu-Waikiki - 4).

 Pokoje: 2 - osobowe z możliwością zakwaterowania dodatkowo dziecka do 14 roku życia (pokoje wyposażone są w 2 podwójne łóżka i nie ma możliwości wstawienia dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.

 Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja oraz bar. 

 Wyżywienie: śniadania oraz za dopłatą obiadokolacje (7).

 Kategoria lokalna: ***
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do San Francisco i z Honolulu do Warszawy (możliwe międzylądowania), przelot wewnętrzny z Los Angeles na Hawaje, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie: razem 9 rozpoczętych dób hotelowych: San Francisco (2), Santa Barbara (1), Los Angeles (2), Honolulu-Waikiki(4), wyżywienie śniadania a za dopłatą obiadokolacje (7), transfery klimatyzowanym autokarem ( lub mini-vanem), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta na miejscu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).

 

Cena podstawowa nie obejmuje: wizy amerykańskiej, kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp ) - ok.  265SD (płatne obligatoryjnie na miejscu); przejazdów komunikacją miejską, obiadokolacji (7) za dopłatą, napojów do obiadokolacji, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.Inne

Wiza
- Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki. 
- Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie. 
- O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html
- W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących. 
- Dla obywateli krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP) obowiązkowa jest rejestracja w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) - lista krajów uczestniczących w programie jest dostępna na stronie:
https://esta.cbp.dhs.gov/esta/WebHelp/ESTA_Screen-Level_Online_Help_1.htm#vwp2
ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie:
https://esta.cbp.dhs.gov/esta/.
- Klienci powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA).

 

 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner