OTO USA!

Nowy Jork: Manhattan, Broadway, Times Square,  Statua Wolności, Las Vegas i słynne kasyna, Wielki Kanion Kolorado, Los Angeles, Beverlly Hills i San Francisco...


 

 


 

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁ JUŻ TERAZ!

 

{rsform 5}

 

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do USA.
Przylot do Nowego Jorku, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu , poranne zwiedzanie Nowego Jorku - epicentrum globalnej kultury, rozrywki i finansów. W programie wjazd na 102 piętro (wysokość 1250 m) Empire State Building, jednego z głównych symboli Nowego Jorku, skąd będziemy podziwiać widok na Manhattan i panoramę miasta. Następnie odwiedzimy Ground Zero, gdzie ulokowane były niegdyś symboliczne, bliźniacze wieże World Trade Center. To miejsce na zawsze będzie kojarzone z bestialskim atakiem terrorystycznym z 11 września 2001 r. Zobaczmy Rockefeller Center i przespacerujemy się słynną Piątą Aleją z jej najdroższymi na świecie sklepami. Wejdziemy do Katedry św.Patryka, odwiedzimy znaną dzielnicę teatralną Brodway, dworzec Grand Central, Siedzibę ONZ, Bibliotekę Nowojorską i Operę Metropolitan. Staniemy na Times Square w centrum Manhattanu, z ogromną liczbą teatrów, sklepów i restauracji. Dalej wstąpimy do Central Park, gdzie wśród naturalnego piękna przyrody można cieszyć się zarówno zaplanowanymi jak i improwizowanymi spektaklami. Popołudniu czas wolny na zakupy, spacery i samodzielne podziwianie uroków Nowego Jorku. Nocleg w hotelu w Nowym Yorku.

Dzień 3
Po śniadaniu poranny rejs statkiem na Statuę Wolności i wyspę Ellis, która dla ponad 12 mln. emigrantów była pierwszym przystankiem w Ameryce. Zobaczymy słynny Most Brookiliński, jeden z najstarszych wiszących mostów na świecie. Odwiedzimy dzielnicę finansową na Manhattanie znaną z wielu filmów z gmachem Giełdy Nowojorskiej w „roli głównej”. Odwiedzimy Wall Street oraz historyczny kościół św. Trójcy. Następnie wstąpimy do tętniącego życiem China Town i SoHo, eleganckiej dzielnicy zabytkowych budynków żeliwnych, galerii sztuki, niezwykle modnych restauracji i ekskluzywnych sklepów.
Wieczorem ( dla chętnych, za dodatkowa opłatą) kolacja na Times Sqaure i wejście na jedno z przedstawień na Broadwayu, gdyż żadna wizyta w Nowym Jorku nie jest kompletna bez zobaczenia choć jednego z bardziej popularnych musicali na Broadway’u! Nocleg w hotelu w Nowym Jorku.

Dzień 4

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do światowej stolicy hazardu i rozrywki - Las Vegas, następnie transfer do hotelu. Zakwaterowanie i zwiedzanie miasta. Zapraszamy do odwiedzenia najsłynniejszych kasyn Las Vegas, gdzie każdy czuje się jak milioner. Zobaczymy tu kanały Wenecji oraz uliczki Rzymu wraz z fontanną di Trevi, największy na świecie samorodek złota, największą na świecie fontannę czekoladową oraz największą szklaną rzeźbę. Wspaniałe City Center - najnowsza gwiazda architektury, gigantyczny futurystyczny kompleks kasyn i hoteli, zaprojektowany przez zespół najwybitniejszych architektów świata i ozdobiony rzeźbami i działami sztuki najsłynniejszych, światowej sławy artystów. Koszt realizacji tego śmiałego pomysłu wyniósł 8,5 miliarda dolarów! Wieczorem zapraszamy Państwa na nocną wycieczkę po Las Vegas. Zobaczymy m.in. spektakularny wybuch wulkanu i zapierającą dech tańczącą fontannę. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą - koszt ok. 15 USD) - wjazd windą na najwyższą więżę w Las Vegas - Wieża Stratosphera, o wysokości 350 m, druga (po CN Tower w Toronto) najwyższa wieża obserwacyjna na zachodniej półkuli.
Nocleg w hotelu w Las Vegas.

Dzień 5
Śniadanie i przejazd nad majestatyczną tamę Hoovera. Krótki postój na „sesje fotograficzną” Dalej udamy się na zwiedzanie jednego z największych cudów natury na świecie: Wielkiego Kanionu Kolorado. Przespacerujemy się po słynnej szklanej platformie nad krawędzią kanionu! Zwiedzimy także rezerwat Indian Hualapai. Dla chętnych lot helikopterem nad Wielkim Kanionem (dodatkowo płatne, koszt ok. 170 USD za 25 min. lot). Powrót do Las Vegas na nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu udamy się do jednego z najpiękniejszych miejsc w Ameryce - Parku Narodowego Zion - bajeczny świat czerwonych piaskowców, które tworzą kręte kaniony, piękne płaskowyże i wiele malowniczych naturalnych rzeźb. Niezapomniane krajobrazy i zapadające w pamięć widoki, moc wrażeń gwarantowana. Powrót do Las Vegas w godzinach wieczornych na nocleg.

Dzień 7
Po wczesnym śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejazd do Los Angeles (ok. 4.5 godz). Po zakwaterowaniu w hotelu popołudniowe zwiedzanie miasta i spacer słynnymi ulicami „Miasta Aniołów” takimi jak: Rodeo Drive (znana z ekskluzywnych sklepów), Ventura Boulevard (jedna z głównych ulic miasta pełna sklepów i hoteli) oraz Mulholland Drive (miejsce, skąd można zobaczyć słynne logo Hollywood) a także zwiedzanie Beverly Hills i „odwiedziny” domów gwiazd filmowych takich jak Keanu Reeves, Courtney Cox, oraz Tobey Maguire. Nie możemy też opuścić słynnej alei gwiazd - Sunset Boulvard. Nocleg w hotelu w Los Angeles.

Dzień 8

Śniadanie i całodniowy pobyt w Universal Studios, aby przyjrzeć się bliżej przemysłowi filmowemu. To prawie niemożliwe, aby odwiedzić Los Angeles bez zabawy z filmem ! Podczas tej wizyty zdobędziemy informacje na temat realizacji największych produkcji kinowych w Ameryce. W programie różnorodne atrakcje, które sprawią, że można poczuć się prawdziwym aktorem. Dobra zabawa gwarantowana !
Dla chętnych ( za dodatkową opłatą, koszt ok.115 USD) wieczorny przejazd do Long Beach i kolacja na pokładzie Queen Mary.
Nocleg w hotelu w Los Angeles.

Dzień 9
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejazd legendarną autostradą nr 1 - znana jako „Autostrada Słońca”. Po drodze zatrzymamy się na ekscentrycznej Venice Beach na orzeźwiającą kąpiel w oceanie oraz przespacerujemy się wraz z wielokolorowym tłumem po nadmorskim deptaku. Z Venice Beach będziemy kontynuować naszą podróż na północ oglądając nadmorskie rezydencje w Santa Monica i Malibu, aż dotrzemy do uroczego miasta Santa Barbara, nazywanego Rivierą Ameryki. Przyjazd do San Simeon na nocleg w hotelu.

Dzień 10
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Rozpoczniemy zwiedzanie San Simeon od Hearst Castle - rezydencji magnata prasowego Williama Hearsta. Same rozmiary tego „zamku” jak i wystrój oraz bogata ilość dzieł sztuki robią wrażenie na każdym zwiedzającym. Resztę dnia spędzimy jadąc malowniczą drogą nr 1 w kierunku San Francisco obserwując wybrzeże Kalifornii, pod wijącą się na półkach skalnych drogą.
Aparaty fotograficzne należy mieć „w pogotowiu”, bo niejednokrotnie będziemy zaskoczeni niesamowitymi krajobrazami!. Nasza podróż przebiegać będzie przez Big Sur, Carmel do Monterey, pierwszej hiszpańskiej stolicy Kalifornii, gdzie przespacerujemy się wzdłuż Cannery Row. Wieczorem przyjazd do San Francisco. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

Dzień 11
Po śniadaniu w hotelu zwiedzanie najbardziej lubianego miasta Ameryki - „Miasta nad Zatoką” San Francisco, gdzie znajdziemy rzędy eleganckich domów, sławną kolejkę szynowo-linową, skupiska etnicznych dzielnic i kolorowe nadbrzeże. Wszystko to tworzy unikalną atmosferę. Nasze zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w więzieniu ! - czyli rejsu i pobytu w Alcatraz. Następnie w programie zwiedzania m. in. słynny most Golden Gate Bridge, Chinatown, Fisherman’s Wharf, “najbardziej kręta uliczka na świecie” i Golden Gate Park. Po południu czas wolny na spacery po mieście i ewentualne zakupy przy Union Square. Przejazd kolejką szynowo-linową “Cable Car”.
Wieczorem dla chętnych kolacja w Sausalito (dodatkowo płatna ok. 115 USD).
Nocleg i zakwaterowanie w hotelu w San Francisco.

Dzień 12
Po śniadaniu całodniowa wyprawa do jednego z najstarszych Parków Narodowych USA - Yosemite znajdujaego się na liscie Unesco. Oprócz najwyższych drzew świata Sekwoi, podziwiać tam będziemy malownicze formacje skalne wzdłuż bajkowej doliny Yosemite, oraz najwyższy wodospad Ameryki, który sięga aż na wysokość 740 metrów. Te widoki z pewnością pozostaną na długo w naszej pamięci. Powrót do San Francisco na nocleg.

Dzień 13
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 14
Przylot do Warszawy, Lotnisko Okęcie.
 

 Uwagi
Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania .
Godziny wylotów i powrotów mogą ulec zmianie.

WIZA
Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie. O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie.
W Ambasadzie Amerykańskiej w Warszawie o wizę mogą ubiegać się mieszkańcy województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, lubelskiego, lubuskiego, mazowieckiego, podlaskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.
Konsulat Generalny w Krakowie obejmuje województwa: dolnośląskie, małopolskie, opolskie, podkarpackie śląskie i świętokrzyskie.
Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za odmowę wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych Ameryki, o ile taką decyzję podejmie odpowiedni urzędnik imigracyjny.
Świadczenia

Cena obejmuje:


- przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Nowego Yorku i z San Francisco do Warszawy,
- przelot wewnętrzny z Nowego Yorku do Las Vegas, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 12 rozpoczętych dób hotelowych),
- wyżywienie śniadania a za dopłatą obiadokolacje,
- transfery klimatyzowanym autokarem,
- obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, - opieka polskiego pilota
- ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje:
 
- wizy amerykańskiej,
- kosztów realizacji programu zwiedzania ( biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp ) - ok. 385 USD (płatne obligatoryjnie na     miejscu);
- przejazdów komunikacją miejską,
- 10 obiadokolacji (za dopłatą),
- napojów do obiadokolacji,
- wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie)
- innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

  

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner