Przystanek...Kanada!Toronto- Kingstom- Montreal- Quebec- Ottawa- Niagara

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY!

 

 

{rsform 5}

 

 

Dzień 1 
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do Kanady (możliwa przesiadka). Przylot do Montrealu, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami granicznymi, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w hotelu w Montrealu.

Dzień 2 

Śniadanie i poranny przejazd do stolicy francuskojęzycznej prowincji Quebec. Kiedy w 1608 roku dopłynął tu francuski odkrywca Samuel de Champlain, miejsce to wydało mu się tak piękne, że nazwał je darem od Boga. Quebec to jedyne otoczone fortyfikacjami miasto na północ od Meksyku, przepełnione historią i kulturą unikalną dla Północnej Ameryki. Naszą podróż po Quebec rozpoczynamy od spaceru przez najstarszą część miasta - Basse-Ville, czyli Dolne Miasto. Przy wąskich uliczkach ulokowane są zabytkowe kamieniczki z kafejkami, butikami i galeriami. Gwarny Place Royale przyciąga turystów niedzisiejszą, wyjatkową atmosferą.  Następnie przejście widokowym deptakiem Dufferin do Haute-Ville, centrum miasta położonego na wzgórzu. Góruje nad nim monumentalny hotel-zamek Château Frontenac – znak rozpoznawczy Quebecu. Zwiedzanie zabytkowych części miasta usytuowanych na malowniczym wzgórzu. Powrót do hotelu w Montrealu  na nocleg. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 500 km.

Dzień 3 

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu, a następnie zwiedzanie miasta Montreal, zwanego Paryżem Północy. Wjazd na wzgórze królewskie Mont Royal z kościołem św. Józefa. Ogromna miedziana kopuła oddaje cześć patronowi Kanady i  jest to największe sanktuarium ku czci Opiekuna św. Rodziny.  To także  najwyższy kościół Kanady, gdyż jego kopuła wznosi się na wysokość 97 m. Dzięki położeniu i imponującej architekturze przyciąga ludzi ze wszystkich wyznań religijnych i jest odwiedzany corocznie przez ponad 2 miliony turystów i pielgrzymów. Powrót do Place du Canada z katedrą Maryi Królowej Świata.  Bazylika ta pochodzi  z końca XIX w. i jest wierną kopią rzymskiej bazyliki św. Piotra w skali 1:3. Krótki spacer ulicą św. Katarzyny. Następnie przejazd na stare miasto ze słynną bazyliką Notre Dame, zbudowaną w 1829 roku w stylu gotyckim. Jest to największy kościół w Ameryce Północnej, budowany przez prawie cały XIX w. Jej architekt James O’Donnel był protestantem, ale przeszedł na katolicyzm zachwycony jej pięknem, gdyż  swoim ogromem i wystrojem zapiera dech w piersiach.  Może pomieścić aż 5 tys. osób. Neogotyckie wnętrze zdobią drewniane rzeźby i wspaniałe polichromie autorstwa Victora Bourgeau. Następnie udamy się na nadbrzeżną promenadę Starego Portu do kościoła żeglarzy oraz ratusza. Popołudniowy przejazd do hotelu w Toronto na nocleg. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 540 km.

Dzień 4 
Śniadanie w hotelu, następnie zwiedzanie Toronto, kanadyjskiej stolicy biznesu i największej metropolii Kanady. Wjazd oszkloną, panoramiczną windą na szczyt CN Tower (dla chętnych dodatkowo płatne ok. 30 USD), drugiej co do wielkości konstrukcji świata (553 m). W górę wieży jeżdżą cztery windy, z prędkością 6 m na sekundę. W ciągu godziny mogą przewieźć ok. 1200 osób. Jazda do głowicy wieży trwa 40 sekund w tempie startującego odrzutowca. Rozciąga się stąd widok na całe miasto i jezioro Ontario. Znajduje się tu także klub nocny i obrotowa restauracja, które mieszczą się na wysokości 351 m. Zachęcamy do przechadzki po szklanej podłodze, która zapewni niesamowite i niepowtarzalne doznania. Lunch na nabrzeżu Harbour Front ( dodatkowo płatny). Następnie zwiedzanie dzielnicy finansowej z historycznym ratuszem. Przejazd do Parku Królowej z budynkiem parlamentu prowincji obok najstarszego uniwersytetu, który powstał w 1663 jako Séminaire de Québec -  seminarium duchowne kształcące księży w Nowej Francji. W 1852 instytucja otrzymała uprawnienia uniwersytetu, uzyskując obecną nazwę. W 1878 otwarto filię uniwersytetu w Montrealu. Zwiedzanie zakończymy przejazdem przez dzielnicę chińską. Nocleg w hotelu w Toronto. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 50 km.

Dzień 5 
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu, następnie  przejazd nad wodospad Niagara, który  liczy sobie 10 tys. lat i powstał u schyłku ostatniej epoki lodowcowej. Spacer nad wodospadem. Następnie przejazd statkiem wycieczkowym Maid of the Mist pod najszerszą częścią wodospadu, zwaną Końską Podkową. Zaobserwujemy jak  miliony ton wody przelewają się nad urwistymi ścianami skalnymi w miejscu, gdzie rzeka Nigara wypływa z jeziora Erie do jeziora Ontario, a ogłuszający huk usłyszymy z odległości wielu kilometrów. Następnie wyjazd na wieżę Skylon Tower, z której rozciąga się przepiękny widok na cały poziom rzeki po stronie amerykańskiej. Spacer na kolejne punkty widokowe wzdłuż urwistego brzegu granicznej rzeki Niagara. Możliwość przejścia tunelem, wykutym za ścianą wody. Po południu wizyta w historycznym miasteczku Niagara on the Lake. Miasto to  jest położone w przy granicy Kanady i USA. Podczas I Wojny Światowej pod miasteczkiem funkcjonował Tadeusz Kościuszko Camp - ośrodek szkoleniowy dla polskich ochotników do Armii Polskiej organizowanej przez państwa Ententy, która później była znana jako Armia Błękitna pod dowództwem generała Hallera. Po epidemii grypy 1918 r. kilkudziesięciu żołnierzy polskich zostało pochowanych  w pobliżu centrum szkoleniowego. Tak powstał najprawdopodobniej jedyny polski cmentarz wojskowy na terenie Ameryki Północnej. W miasteczku pospacerujemy także pomiędzy pięknymi wiktoriańskimi domami oraz będziemy mieli możliwość degustacji lokalnych win. Nocleg w hotelu w Niagara Falls. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 160 km.

Dzień 6 
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu, poranny transfer na lotnisko (Toronto) i przelot do Calgary. Wyjazd na wieżę Calgary o wysokości 191 metrów. Wieża Calgary Tower jest najwyższym budynkiem w mieście Calgary, a także w Kanadzie (z wykluczeniem Toronto), przez co stała się charakterystycznym punktem miasta i jedną z jego większych atrakcji. Możemy stąd  podziwiać rozległą panoramę miasta oraz Góry Skaliste, delektując się posiłkiem w obrotowej restauracji Sky 360r. W punkcie widokowym warto też udać się do części ze szklaną podłogą, gdzie spoglądając 200 metrów w dół, dostrzeżemy tętniącą ruchem ulicę. Dalszym punktem zwiedzania będzie Muzeum Glenbow ze wspaniałą kolekcją indiańskich ubiorów i ozdób. Spacer po centrum Calgary, przez główny deptak handlowy Stephen Avenue pod historyczny oraz nowoczesny budynek ratusza. Przejazd  na nocleg do hotelu w Banff. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 170 km. (nie liczac przelotu)

Dzień 7 

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu a następnie zwiedzanie miasteczka Banff, położonego w kotlinie otoczonej szczytami Gór Skalistych. Podczas zwiedzania zobaczymy górę Sulphur z panoramicznym widokiem na okolice, wodospad na rzece Bow oraz prestiżowy hotel Banff Springs z 1923 roku. Dalej przejazd do Lake Louise i spacer brzegiem najpiękniejszego z górskich jezior Kanady - Lake Louise, w którego tafli odbija się lodowiec Victoria. Po przeciwnym brzegu jeziora usytuowany jest Chateau Lake Luise - neoklasycystyczny hotel zbudowany przez firme kolejową CPR. Stąd prowadzi wiele pieszych tras turystycznych, również na sam lodowiec Victorii, pod którym bije źródło Lake Luise. Wjazd na lodowiec specjalnym pojazdem „Ice Truck” przystosowanym do poruszania się po lodzie ( dodatkowo płatne ok. 45 USD). Dalej przejazd słynną drogę lodowcową – Icefields Parkway oraz przez Parki Narodowe Banff i Jasper, gdzie zatrzymamy się w najciekawszych miejscach – takich jak  wyrzeźbiony w wapiennych skałach kanion Mistaya, jezioro Peyto, czy wodospady Athabasca i Sunwapta. Zakwaterowanie w hotelu w Jasper. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 380 km.

Dzień 8 

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez Góry Robson oraz Clearwater, gdzie zawitamy w Parku Wells Gray i możemy zobaczyć na wolności dziką zwierzynę– jelenie, sarny, czarne niedźwiedzie i brunatne grizzly. Park ten to światowej sławy spektakularne miejsce, które zadziwia cudownymi widokami wyskokich gór, głębokich kanionów i wulkanicznych stożków. Po drodze zobaczymy również wodospad Helmcken oraz Dawson. Zakwaterowanie w hotelu w Kamloops.
Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 450 km.

Dzień 9 

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Vancouver, podczas którego zatrzymamy się w Lytton, gdzie będziemy mieli możliwość zobaczenia miejsca, w którym łączą się przezroczyste wody rzeki Thompson oraz żółto-brązowe wody rzeki Fraser. Zawitamy do miejscowości Whistler, gdzie, między innymi rozgrywały się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2010 r. Podczas przygotowań do igrzysk olimpijskich miasto i okolice wzbogaciły się o szereg nowych ośodków sportowych. Zobaczymy olimpijskie obiekty, takie jak: Whistler Olympic Park oraz Whistler Sliding Centre. Jedną z poważniejszych inwestycji tego okresu była kompletna przebudowa szosy Sea to Sky, która jest jedyną drogą lądową łączącą Whistler z Vancuver. Zakwaterowanie w hotelu w Vancuver. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 420 km.

Dzień 10 
Śniadanie oraz zwiedzanie Vancouver zwanego “miastem ogrodów”.  W tym urzekająco pięknym mieście zobaczymy m.in. Park Stanley’a, który jest zarówno ostoją dzikiej przyrody, jak i ulubionym miejscem rozrywki i rekreacji mieszkańców; bogatą kolekcję totemów - mistycznych rzeźb Indian z zachodniego wybrzeża Ameryki. Proponujemy pamiątkowe zdjęcia przy indiańskich słupach totemowych, które znajdują się w nietkniętym kawałku dżungli z plażami oraz słynnym oceanarium. Następnie wizyta w Parku Lynn Canyon, przejście przez wiszący 70 m nad wąwozem Capilano most. Kolejnym etapem zwiedzania jest wizyta w Chinatown, gdzie zwiedzimy klasyczny chiński ogród, który reprezentuje styl dynastii Ming.  Spacer przez stare miasto Gastown. W Vancouver znajdują się także liczne muzea: Galeria Sztuki Vancouver, założona w 1931 r., Muzeum Morskie i planetarium, przed którym stoi ciekawa fontanna w kształcie kraba. Przejazd na Wyspę Granville, gdzie możemy zobaczyć targowisko, galerie, teatry i występy uliczne. Powrót na nocleg do hotelu w Vancouver. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 70 km.

Dzień 11 
Śniadanie, następnie  rejs na wyspę Victoria, która jest stolicą prowincji Columbia. Spacer po mieście, wśród budynków z XIX wieku, takich jak: gmach parlamentu, Tunderbird Park, Helmecken House (najstarszy dom na wyspie), Crystal Garden, hotel Fairmont Empress oraz Bastion Square. Dla chętnych (za dodatkową opłatą, ok. 135 USD ) rejs łodzią  na oglądanie orek. Powrót do hotelu w Vancouver na nocleg. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 260 km.

Dzień 12 
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, czas wolny, transfer na lotnisko w Vancouver. Wylot do Polski ( możliwa przesiadka).
Uwaga: Napoje alkoholowe zakupione w strefie wolnocłowej i przewożone w bagażu podręcznym, pomimo odpowiedniego opakowania są rekwirowane na lotniskach europejskich).

Dzień 13
Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie.

Uwagi
Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.
Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania. Godziny wylotów i powrotów mogą ulec zmianie.

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania paszportu biometrycznego przy wjeździe do Kanady.
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za odmowę wjazdu na teren Kanady o ile taką decyzję podejmie odpowiedni urzędnik imigracyjny.


Świadczenia

Cena obejmuje
: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Montrealu i z Vancouver do Warszawy (możliwe przesiadki), przelot wewnętrzny z Toronto do Calgary, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 11 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania a za dopłatą obiadokolacje, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje:
  kosztów realizacji programu zwiedzania ( biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp ) - ok.  265 USD (płatne obligatoryjnie na miejscu); przejazdów komunikacją miejską, 11 obiadokolacji (za dopłatą), napojów do obiadokolacji, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner