Ameryka Pn

Duet: Kanada i Alaska!

   Calgary – stolica hokeja • Park Narodowy Banff – Góry Skaliste • Jasper – oko w oko z grizzly • Vancouver – miasto pachnące żywicą • Wyspa Victoria i wieloryby • bezsenne Seattle • Anchorage – „przystanek” Alaska• Mt. McKinley – korona Ziemi • Park wulkanów  - Denali • Parku fiordów Kenai

 

 

 


TERMINY NA KOLEJNY ROK JUŻ DOSTĘPNE!

 

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY!

 

{rsform 5}Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do Kanady (możliwa przesiadka). Przylot do Calgary, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami granicznymi, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w hotelu w okolicy Calgary. W tym dniu nie ma kolacji w hotelu (dotyczy klientów, którzy dokupili opcję obiadokolacji).

Dzień 2
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Calgary od wjazdu na wieżę Calgary Tower (wys. 191 m), która jest najwyższym budynkiem w mieście, a także w Kanadzie (z wykluczeniem Toronto), przez co stała się charakterystycznym punktem miasta i jedną z jego największych atrakcji. Możemy stąd  podziwiać rozległą panoramę Calgary i Góry Skaliste, delektując się posiłkiem (dodatkowo płatny) w obrotowej restauracji Sky 360 r. Warto też udać się do części ze szklaną podłogą, gdzie spoglądając 200 m w dół, dostrzeżemy tętniącą życiem ulicę. Dalszym punktem zwiedzania będzie Muzeum Glenbow ze wspaniałą kolekcją indiańskich ubiorów i ozdób. Spacer po centrum Calgary, przez główny deptak handlowy Stephen Avenue pod historyczny oraz nowoczesny budynek ratusza. Przejazd  na nocleg do hotelu w okolicy Banff. (Trasa ok. 170 km).

Dzień 3
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu, a następnie zwiedzanie miasteczka Banff, położonego w kotlinie otoczonej szczytami Gór Skalistych. Podczas zwiedzania zobaczymy górę Sulphur skąd rozciąga się panoramiczny widok na okolicę, wodospad na rzece Bow oraz prestiżowy hotel Banff Springs z 1923 r. Dalej przejazd do Lake Louise i spacer brzegiem najpiękniejszego z górskich jezior Kanady - Lake Louise, w którego tafli odbija się lodowiec Victoria. Po przeciwnym brzegu jeziora usytuowany jest Chateau Lake Luise - neoklasycystyczny hotel zbudowany przez firmę kolejową CPR. Stąd prowadzi wiele pieszych tras turystycznych, również na sam lodowiec Victorii, pod którym bije źródło Lake Luise. Wjazd na lodowiec specjalnym pojazdem „Ice Truck” przystosowanym do poruszania się po lodzie (dodatkowo płatne ok. 45 USD). Dalej przejazd słynną drogę lodowcową - Icefields Parkway oraz przez Parki Narodowe Banff i Jasper, gdzie zatrzymamy się w najciekawszych miejscach - takich jak wyrzeźbiony w wapiennych skałach kanion Mistaya, jezioro Peyto, czy wodospady Athabasca i Sunwapta. Zakwaterowanie w hotelu w górskim kurorcie Jasper. (Trasa ok. 380 km).

Dzień 4
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez Góry Robson oraz Clearwater, gdzie zawitamy w Parku Wells Gray. Można tu spotkać na wolności dziką zwierzynę - czarne niedźwiedzie i brunatne grizzly oraz łosie, jelenie i sarny. Park ten, to spektakularne miejsce, które zadziwia cudownymi widokami wyskokich gór, głębokich kanionów i wulkanicznych stożków. Po drodze zobaczymy również wodospad Helmcken oraz Dawson. Zakwaterowanie w hotelu w Kamloops, stolicy British Columbii.(Trasa ok. 450 km).

Dzień 5
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Vancouver, podczas którego zatrzymamy się w jednej z kopalń srebra (dla chętnych możliwość odwiedzenia kopalni dodatkowo płatna około 40 USD).  Zawitamy w miejscowości Whistler, gdzie, między innymi rozgrywały się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2010 r. Podczas przygotowań do igrzysk olimpijskich miasto i okolice wzbogaciły się o szereg nowych ośodków sportowych. Zobaczymy olimpijskie obiekty, takie jak: Whistler Olympic Park oraz Whistler Sliding Centre. Jedną z poważniejszych inwestycji tego okresu była kompletna przebudowa drogi Sea to Sky, która jest jedyną drogą lądową łączącą Whistler z Vancuver. W czasie wolnym możliwość wjechania jedną z najdłuższych wiszących kolejek gondolowych na świecie "Peak 2 Peak", która  łączy góry Mount Whistler i Mount Blackcomb. Wagoniki ze szklaną podłogą pozwalają obserwować panoramę gór i przepaści „dookoła” w  perspektywie 360 stopni. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Vancouver. (Trasa ok. 420 km).

Dzień 6
Śniadanie, następnie rejs promem przez monumentalne fiordy i wśród małych wysepek na wyspę Victoria, która jest stolicą prowincji Columbia. Spacer po mieście, wśród budynków z XIX w., takich jak: gmach parlamentu, Tunderbird Park, Helmecken House (najstarszy dom na wyspie), Crystal Garden, hotel Fairmont Empress oraz Bastion Square. Dla chętnych (za dodatkową opłatą, ok. 135 USD) rejs łodzią na oglądanie orek w ich naturalnym środowisku. Powrót do hotelu w okolicy Vancouver na nocleg. (Trasa ok. 260 km).

Dzień 7
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Vancouver zwanego “miastem ogrodów”.  W tym urzekająco pięknym mieście zobaczymy m.in. Park Stanley’a, który jest zarówno ostoją dzikiej przyrody, jak i ulubionym miejscem rozrywki i rekreacji mieszkańców; bogatą kolekcję totemów - mistycznych rzeźb Indian z zachodniego wybrzeża Ameryki. Proponujemy , pamiątkowe zdjęcia przy indiańskich słupach totemowych, które znajdują się w nietkniętym kawałku pierwotnego lasu z plażą oraz słynnym oceanarium. Następnie wizyta w Parku Lynn Canyon, przejście przez most wiszący 70 m nad wąwozem Capilano. Po powrocie do Vancouver zatrzymamy się pod olimpijskimi obiektami:  BC Areny i Rogers Arena, odwiedzimy niezwykły kościół katolicki, przetransportowany w częściach statkami z Włoch przez Atlantyk i złożony na miejscu w całość.  Spacer przez nowoczesne centrum i stare miasto Gastown. Odwiedzimy secesyjny budynek historycznego dworca Kolei Pacyficznej i będziemy świadkami niezwykłego mechanicznego spektaklu z parowym zegarem w roli głównej. Przejazd na Wyspę Granville, gdzie zobaczymy m.in.: targ ryb i owoców morza, galerie, teatry i występy uliczne. Następnie wyjazd  z Vancouver przez granicę kanadyjsko - amerykańską w kierunku Seattle, miasta rozlokowanego pod słynną „Space Needle” czyli kosmiczną iglicą - 184-metrowym stalowym słupem na wierzchołku którego znajduje się taras obserwacyjny z zapierającą dech panoramą Seattle (wjazd dodatkowo płatny około 21 USD). Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Seattle i nocleg. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie miasta, które  znane jest nie tylko dzięki filmowi „Bezsenność w Seattle”, ale przede wszystkim z powodu mieszczącej się tu fabryki słynnych samolotów Boeing, którą odwiedzimy i zobaczymy jak powstają „latające piękności” - 747 Jumbo  Jet i 787 Dreamliner. Dowiemy się dlaczego samolot lata, ile kosztuje i jak wygląda kabina pilota oraz silnik. W Seatle  znajduje się również siedziba firmy Microsoft, a także pierwsza na świecie kawiarnia Starbucks. Przespacerujemy się również przez słynny rynek „Pikes Place”, gdzie handlarze rybami zaprezentują nam umiejętność rzucania i pakowania świeżych ryb. W dalszej części dnia ( jeśli czas pozwoli), przejedziemy do Muzeum Lotnictwa gdzie można zobaczyć pierwsze egzemplarze samolotów firmy Boenig oraz Air Force One czyli samolot Prezydenta USA i jeden z nielicznych egzemplarzy Concorda (wstęp do poszczególnych samolotów dodatkowo płatny od 30 do 50 USD). (Trasa ok. 50 km).
Następnie przelot na Alaskę. Po przylocie  zakwaterowanie w hotelu w okolicy Anchorage i nocleg.

Dzień 9
Wykwaterowanie z hotelu w Anchorage i zwiedzanie miasta położonego nad Zatoką Cooka. W „stolicy” poszukiwaczy przygód, największego i najdzikszego stanu USA zobaczymy, m.in. imaginarium swego rodzaju muzeum pozwalające na poznanie niecodziennych zjawisk przyrody zachodzących na Alasce, takich jak np. zorza polarna oraz fauny i flory występującej na tych terenach. Będzie okazja do zjedzenia słynnych „alaskańskich snow crabs”, których dwie lub trzy nogi to pełen obiad (dodatkowo płatne). Czas wolny na zakupy pamiątek lub “traperskich” akcesoriów: lornetek, czapek, sprzętu do wypłukiwania złota. Następnie przejedziemy do Denali, drogą prowadzącą w kierunku koła podbiegunowego. Będziemy jechać wzdłuż wielu rzek obfitujących w skaczące dzikie łososie Sakai, aż do masywu najwyższej góry Ameryki Północnej McKinley. Po drodze w miejscowości Eklutna jedyna szansa na spotkanie Indian obrządku prawosławnego oraz zobaczenie ich cerkwi i cmentarza będącego śladem czasów Cara i Imperium Rosyjskiego na Alasce. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicy Parku Narodowego Denali . (Trasa ok. 400 km).

Dzień 10
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Dla chętnych spływ pontonami po rwącej rzece lub przelot nad Mt. McKinley, najwyższym szczytem Ameryki Północnej (6194 m n.p.m.) wchodzącym w skład tzw. Korony Ziemi (obie atrakcje dodatkowo płatne). Zwiedzanie wulkanicznego parku Denali z lodowo-śnieżną pokrywą do grubości kilkuset metrów. Znajduje się tu jeden z najdłuższych lodowców świata, ok. 50-kilometrowy Muldrow. Przejedziemy łańcuchem górskim Alaska Range, gdzie wypatrywać będziemy niedźwiedzi Gryzli, łosi i innej dzikiej zwierzyny. Dojazd na nocleg do miasteczka Talkeetna. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 11
Wykwaterowanie z hotelu w Talkeetna i przejazd przez Anchorage do portowego miasteczka Seward. Po drodze zatrzymamy się w Alyeska Resort, jednym z najbardziej znanych kurortów narciarskich Alaski, otoczonym imponującymi górami i lodowcami. Kolejką linową wjedziemy na szczyt Mount Alyeska z którego rozpościera się przepiękna panorama na dolinę i lodowce. Dalej zatrzymamy się w miasteczku Girdwood, którego historia jest ściśle związana z „gorączką złota”. Dla chętnych (o ile czas pozwoli) możliwość zwiedzenia kopalni złota Crow Creek Mine przeżywającej lata świetności pod koniec XIX w. Przejazd na nocleg w hotelu w okolicy Seward. (Trasa ok. 400 km).

Dzień 12
Wykwaterowanie z hotelu i całodniowy rejs statkiem wzdłuż wybrzeży Parku Narodowego Fiordów Kenai.  Niezwykły park,  gdzie linia brzegowa to strome krawędzie lodowców tworzących fantazyjne fiordy. Niezapomniane widoki lodowcowych jęzorów „spływających” do lodowatej wody, głęboka cisza przerywana trzaskiem odrywających się fragmentów gór lodowych, a nawet możliwość zobaczenia fok, orek,wielorybów i niedźwiedzi,  w ich naturalnym środowisku, ale w bezpiecznej odległości. Po zakończeniu rejsu, transfer do Anchorage. Dla chętnych wyjście do sauny a później możliwość schłodzenia się w wodach lodowatej rzeki lub w cedrowej beczce. (dodatkowo płatne; cena zależy od wybranej łaźni). Nocleg w okolicy Anchorage. (Trasa ok. 220 km).

Dzień 13
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Anchorage.
Wylot do Polski (możliwe międzylądowania).


Dzień 14
Przylot do Warszawy, lotnisko Okęcie.

Uwagi! 
- Napoje alkoholowe zakupione w strefie wolnocłowej i przewożone w bagażu podręcznym, pomimo odpowiedniego opakowania są rekwirowane na lotniskach europejskich).
- Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania. 
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. 
- Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania.
- Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów.
- Godziny wylotów i powrotów mogą ulec zmianie. 

 

 

Zakwaterowanie na objeździe

 


 

Hotele ***  lub bazy turystyczne na Alasce o średnim standardzie - zwykle położone poza centrami miast (12 rozpoczętych dób hotelowych w okolicy miast: Calgary - 1, Banf - 1, Jasper - 1, Kamloops - 1, Vancouver - 2, Seattle - 1, Anchorage - 2, Denali - 1, Talkeenta - 1, Seward - 1). 

Pokoje: 2 - osobowe (możliwość zakwaterowania dodatkowo dziecka do 14 roku życia, wyposażone są w 2 podwójne łóżka i nie ma możliwości wstawienia dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat. 

Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja oraz bar. 

Wyżywienie: śniadania oraz za dopłatą obiadokolacje.

Kategoria lokalna: ***
 

 

Świadczenia

 

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotami rejsowymi z Warszawy do Calgary i z Anchorage do Warszawy (możliwe międzylądowania), przelot wewnętrzny z Seattle do Anchorage, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 12 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania a za dopłatą 11 obiadokolacji (z wyłączaniem w 1 dniu), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas realizacji programu, ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wizy amerykańskiej; kosztów realizacji programu zwiedzania ( biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp ) - ok. 470 USD (płatne obligatoryjnie na miejscu); przejazdów komunikacją miejską, 11 obiadokolacji (za dopłatą), napojów do obiadokolacji, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

 

 

Inne

 

Wiza
- Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki. 
- Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie. 
- O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: 
http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html
- W przypadku osób, podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska, klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących. Dla obywateli krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP) obowiązkowa jest rejestracja w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) – lista krajów uczestniczących w programie jest dostępna na stronie:
https://esta.cbp.dhs.gov/esta/WebHelp/ESTA_Screen-Level_Online_Help_1.htm#vwp2.
ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie:
https://esta.cbp.dhs.gov/esta/.
- Klienci powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA). 
- Obywatele Polski mają obowiązek posiadania paszportu biometrycznego (wydawane po 28.08.2006 r.) przy wjeździe do Kanady oraz  ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki. (potrzebna do wjazdu na Alaskę).

 


Zachodnia Kanada z...Alaską!

Toronto, Niagara Falls, Calgary, najstarszy kanadyjski Park Narodowy Banff, Park Narodowy Yoho, Maligne Canyon, Dawson Creek, słynna Alaska Highway, Whitehorse, Dawson City, wizyta w domu Santa Claus w North Pole, leżacy "na końcu świata" Fairbanks, Skagway i...wiele więcej!

 

 

 

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY JUŻ DZISIAJ!

 

 

{rsform 5}


DZIEŃ 1 Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie w hali odlotów. Przelot przez jeden z europejskich portów lotniczych do Toronto w Kanadzie. Przylot w godzinach popołudniowych, transfer do hotelu. Nocleg.


DZIEŃ 2 Wczesnym rankiem wyjazd do Niagara Falls i zwiedzanie słynnych wodospadów (zwłaszcza Horse Shoe) z kanadyjskiej- zdecydowanie ciekawszej strony. Spacer wzdłuż gardzieli oraz rejs pod wodospad turystycznym stateczkiem „Maid of the Mist". Powrót do Toronto. Zwiedzanie miasta: wjazd na CN Tower- najwyższą wolnostojąca konstrukcję na świecie (553 m - 1815 stóp), dek widokowy 447 m - 1465 stóp - najwyższy na świecie punkt obserwacyjny, z którego rozciąga się przepastny widok na miasto i Jezioro Ontario. Transfer na lotnisko, wylot z Toronto do Calgary. Przylot, transfer do hotelu. Nocleg.


DZIEŃ 3 Rano spacer urokliwą Stephen Avenue w downtown Calgary, oddychanie atmosferą „Calgary Stampede", dla chętnych możliwość wjazdu na Wieżę Calgary (niegdyś Husky Tower). Wyjazd z miasta, po drodze wizyta w miasteczku zimowej Olimpiady 1988. Przejazd wzdłuż doliny rzeki Bow do najstarszego kanadyjskiego Parku Narodowego Banff. Zwiedzanie urokliwego miasteczka z najsławniejszym hotelem w Kanadzie „Banff Springs Hotel". Przejazd malowniczą drogą przez park pośród ośnieżonych 3-tysięczników. Wyjazd z Banff NP i przejazd przez kolejny Park Narodowy - Yoho. Spacer do pięknego wodospadu Takakkaw Falls (prawie 400 m wysokości) - drugiego co do wysokości wodospadu Kanady. Przejazd do Golden. Nocleg.


DZIEŃ 4 Rano przejazd do Lake Louise drogą, przy której spotkamy pierwsze większe zwierzęta. Krótki quizz na temat różnicy pomiędzy grizzly i baribalem oraz szybki kurs BHP na wypadek spotkania któregokolwiek z nich. Dla rozprostowania kości spacer wzdłuż jeziora Louise. Czas na kawę w hotelu Chateau Lake Louise. Przejazd do jeziora Morraine, otoczonego wysokimi szczytami górskimi - sesja fotograficzna. Dalsza jazda drogą Icefields Parkway, biegnącą pośród gór i lodowców. Wjazd na teren Parku Narodowego Jasper. Przystanek w pobliżu największego w Górach Skalistych Pola Lodowcowego - Columbia Icefield. Fakultatywnie wjazd na lodowiec jedynymi na świecie Snow-Coachami, gwarancja niezapomnianych wrażeń! Spacer po lodowcu. Dla pozostałych wizyta w muzeum lub spacer do czoła lodowca. Przejazd do Jasper. Nocleg.


DZIEŃ 5 Rano wyjazd nad rzekę Maligne, spacer wzdłuż Maligne Canyon, aż do pięknego wodospadu. Przejazd z Jasper do Prince George. Po drodze wizyta w Parku Mt. Robson - pod najwyższym szczytem Kanadyjskich Gór Skalistych (3 892 m n.p.m.). Fakultatywnie rafting - spływ pontonem po najważniejszej rzece Zachodniej Kanady - Fraser River. Dla pozostałych 2-3 godzinny marsz górskim szlakiem w stronę szczytu. Nocleg w Prince George.


DZIEŃ 6 Ostry skręt na północ - kierunek ALASKA! W Dawson Creek wjazd na słynną drogę Alaska Highway, liczącą ponad 2 500 km (ponad 1 500 mil) - drogę (uwaga polscy budowlańcy!), zbudowaną w ciągu ośmiu miesięcy podczas II Wojny Światowej. Wizyta przy mili „0" - miejscu rozpoczęcia budowy w 1942 r. Przejazd przez Fort St. John i inne nieliczne osady ludzkie. Podziwianie pięknych krajobrazów Kolumbii Brytyjskiej. Nocleg w miejscowości Fort Nelson.


DZIEŃ 7 Całodzienny przejazd z Fort Nelson do Whitehorse, stolicy Jukonu, przez Watson Lake i trzy parki stanowe - postój i regenerująca kąpiel w gorących źródłach Parku Muncho Lake. W trakcie całodziennej jazdy postoje na rozprostowanie kości. Przejazd do Watson Lake, wizyta w Parku Znaków Drogowych (Sign Post Forest) - możliwość pozostawienia swojej tablicy rejestracyjnej! Znowu przepiękne krajobrazy, zielone, niekończące się lasy borealne, rzeki i malownicze jeziora. Polowanie obiektywami na dziką zwierzynę: niedźwiedzie, bizony, łosie, jelenie, karibu itp. Zmęczeni drogą (980 km - dla wielu życiowy rekord przejechanego dystansu), ale nasyceni piękną, nieskażoną przyrodą, w dobrych nastrojach docieramy na nocleg do Whitehorse.


DZIEŃ 8 Od rana zwiedzanie Whitehorse - miasta na szlaku „gorączki złota" ze stojącym przy nabrzeżu rzeki Yukon legendarnym statkiem „SS Klondike", wożącym kiedyś poszukiwaczy do krainy złota (Yukon Goldfields). Wizyta w muzeum Mc Bride. Przed południem wyjazd z miasta i przejazd Klondike Hwy wzdłuż rzeki Yukon, do Dawson City, gdzie George Carmack i jego indiańscy przyjaciele rozpoczęli historię ostatniej światowej „Gold Fever" poszukując złota w strumyku Bonanza i nad rzeką Klondike. Po drodze postoje m.in. w Carmack i przy słynnych przełomach Five Fingers. Nocleg w mieście Georga Dawsona. Fakultatywnie, komu sił starczy, możliwość spędzenia wieczoru lub nawet całej nocy... w kasynie i na rewii z kan-kanem.


DZIEŃ 9
Rano zwiedzanie Dawson City i jego pamiątek po „Trail of 98" - kabina poety Roberta Service`a i pisarza Jacka Londona. Przed południem przekraczamy rzekę Yukon i „autostradą" Top of the World Hwy wjeżdżamy do USA (Witamy na Alasce!!!). Przejazd przez Tok i Delta Junction, gdzie spotykamy ropociąg „Alaska Pipeline". Dalsza droga do Fairbanks - stolicy Północnej Alaski. Po drodze wizyta w domu Santa Claus w North Pole - zakupy na Gwiazdkę. Przyjazd i zwiedzenie Parku Pionierów. Przejazd przez centrum Fairbanks (Gold Heart Plaza i pomnik Pierwszej Rodziny nad rzeką Chena). Nocleg.


DZIEŃ 10
Relaks w leżącym na „końcu świata" Fairbanks. Czas na gruntowne rozprostowanie kości lub spacer po mieście albo fakultatywnie możliwość całodziennej wycieczki na Koło Polarne lub wycieczki statkiem po rzece Chena - 4 godz.


DZIEŃ 11
Przejazd do Parku Narodowego Denali. Po drodze postój na kawę z lodem w Wenana (tradycja zakładów loterii ice-classic). Podziwianie Alaska Range z najwyższą kulminacją, zarazem najwyższym szczytem Ameryki Północnej - Mt. McKinley (6 194 m n.p.m.), określanym w języku Indian Athabasca mianem „Denali" czyli „Wielki". Przejazd przez Denali NP. Podziwianie masywu najwyższej góry oraz tundry i tajgi. Postoje w punktach z widokiem na północny i południowy wierzchołek Mt. McKinley. Dojazd do Talkeetna. Dla chętnych fakultatywnie lot nad Mt. McKinley, jeśli z lądowaniem na lodowcu Ruth. Oddech prawdziwej Alaski utożsamianej z „Przystankiem Alaska" i rzeczywiście uroczej Talkeetnie. Wizyta w Fairview Inn, gdzie prezydent Harding zjadł posiłek, a po paru dniach zmarł w wyniku zatrucia. Dojazd do Anchorage na nocleg. Wieczorny spacer po największym mieście Alaski. Przy odrobinie szczęścia możliwość zobaczenia zorzy polarnej (najprawdopodobniej- sierpień i wrzesień).


DZIEŃ 12 Pobyt w Anchorage lub fakultatywnie wyjazd do Seward i całodzienna wycieczka stateczkiem po Kenai Fjords NP. Przejazd przez Park Stanowy Chugach - po drodze poszukiwanie bieług w zatoce Turnagain, maskonurów i orłów na drzewach, a owiec Dalla na skałach. Dojazd do Seward i od 11.00 rejs statkiem (6 godz.) wzdłuż Półwyspu Kenai. Oglądanie „cielących się" lodowców, a także wydr, fok, orek i wielorybów. Powrót na nocleg do Anchorage.


DZIEŃ 13
Od rana podglądanie spokojnego życia Anchorage - i czas na zakupy pamiątek z Alaski. Przed południem wyjazd w kierunku granicy kanadyjskiej. Przejazd przez Góry Chugach, okolice lodowca Matanuska, Glennallen i Tok. Po drodze postoje i popasy w punktach widokowych na najwyższe szczyty łańcuchów górkich i Park Narodowy Wrangla - św. Eliasza, np. Mt. Blackburn. Wyjazd z Alaski. Nocleg już w Kanadzie w Beaver Creek.


DZIEŃ 14
Przejazd wzdłuż jednego z największych parków narodowych Kanady Kluane NP, który wraz z sąsiadującym parkiem Wrangell-St.Elias NP tworzy największy na świecie obszar przyrody chronionej (ok. 100 000 km2). Dla chętnych możliwość fakultatywnego przelotu nad największym poza polarnym polem lodowym na świecie i najwyższymi szczytami Kanady i Ameryki (Mt. Logan 5 959 m n.p.m., Mt. Vancouver, Mt. Cook, Mt. St. Eliasz). Przejazd na nocleg do Whitehorse.


DZIEŃ 15 Rano wyjazd do historycznego Skagway- znowu na Alasce- zwiedzanie centrum miasteczka, zamieszkałego ongiś przez ok. 20 000 górników (stampeders), dziś nawiedzanego przez tysiące turystów z ogromnych cruiserów. Wizyta w Red Onion Bar - najlepiej na pięterku. Dla chętnych fakultatywnie prze-jazd historycznym pociągiem White Pass and Yukon Rail (WP&YR) na Białą Przełęcz lub przelot nad Zatokę Lodowców. Nocleg w Skagway.


DZIEŃ 16 i 17
Przez dwa dni kontynuujemy podróż przez południowo-wschodnią Alaskę, tym razem na południe wodną autostradą Alaska Marine Highway System (marszruta ustalana każdorazowo). Po drodze mijamy: stolicę Juneau oraz małe, urocze porty, dostępne tylko drogą wodną: Ketchikan, Wrangell, Petersburg oraz Sitkę - pierwszą stolicę Alaski, pamiętającą jeszcze Rosjan. Czas na odpoczynek i odreagowanie jazdy w samochodzie. W ciągu dwóch dni podziwiamy przyrodę nadmorskiej części Alaski: fiordy, zatoki, najszybciej topiące się lodowce, wreszcie przy odrobinie szczęścia wieloryby, orki i delfiny. Noclegi na statku.
DZIEŃ 18 Po południu przybijamy do kanadyjskiego portu Prince Rupert w Kanadzie. Przejazd w kierunku Prince George przez Góry Nabrzeżne (Coast Mtns). Tropienie łosi i łososi. Przepiękne widoki szerokiej doliny rzeki Skeena. Wizyta u Indian w Kitwanga - czas na pamiątki indiańskie: rzeźby, obrazy, tomahawki, itp. Nocleg na trasie do Prince George.


DZIEŃ 19 Przyjazd do Prince George i dalszy przejazd na południe w kierunku Vancouver. Przejazd przez coraz mniej dziewiczą południową Brytyjską Kolumbię wzdłuż rzeki Simona Frasera - znowu wspaniały teatr monumentalnych gór, zielonkawych jezior, krystalicznie czystych rzek i bezkresnych lasów. Wieczór w prawie olimpijskim Vancouver. Przejazd przez centrum miasta, dzielnicę biznesową do Parku Stanleya, z którego najlepiej widać centrum miasta. Nocleg w hotelu - wieczorek pożegnalny.


DZIEŃ 20 Rano wyjazd na lotnisko. Wylot do Europy.


DZIEŃ 21
Przesiadka na samolot do Warszawy. Lądowanie na lotnisku Okęcie. Dumna prezentacja totemów indiańskich i cennych kruszców...Cena zawiera:

• przeloty na trasie Warszawa - Toronto - Calgary; Vancouver - Warszawa
• zakwaterowanie: hotele, motele 3***, pokoje 2 osobowe z łazienkami
• wyżywienie: śniadania na części trasy
• transport - mikrobus, promy
• opieka polskiego pilota-przewodnika
• ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

Cena nie zawiera:


pozostałe posiłki aranżuje pilot w formie pikników na trasie (steki z łososia lub wołowiny) lub w barach, restauracjach; cena posiłku: 8-15 USD
• bilety wstępu do obiektów i parków narodowych 120 USD
• opłat lotniskowych 40 USD
• wizy do USA
• wizy do Kanady (wiza została zniesiona dla Polaków posiadających paszporty biometryczne wydane po 28 sierpnia 2006r.)
• dopłaty do pok. 1-osobowego 1060 USD

UWAGA: kameralne grupy, maksymalnie 10 osób

Dwie strony Ameryki, czyli Kanada i USA.

    Niagara • Toronto – kanadyjski Paryż • New York – Big Apple • Washington i Biały Dom • jazzowy Nowy Orlean • Everglades – odrzutowcem po wodzie • Cape Canaveral – centrum lotów kosmicznych • plaże Miami 

 

 

 


  TERMINY NA KOLEJNY SEZON JUŻ W SPRZEDAŻY! 

 

 

 

ZAPYTAJ O CENĘ PROMOCYJNĄ NA DZIŚ!


{rsform 5}

 

Dzień 1  

Zbiórka przy stanowisku odpraw  na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do Kanady (możliwa przesiadka).  Przylot do Toronto, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w hotelu w Toronto.

Dzień 2

Po śniadaniu poranne zwiedzanie Toronto, uznanego za kanadyjską stolicę biznesu. Wjazd oszkloną, panoramiczną windą na szczyt CN Tower, drugiej co do wielkości konstrukcji świata (553 m). Następnie zwiedzanie dzielnicy finansowej z historycznym oraz nowoczesnym ratuszem - leżącym przy Nathan Square. Przejazd do Parku Królowej z budynkiem parlamentu prowincji obok najstarszego uniwersytetu. Następnie przejedziemy nad wodospad Niagara, który jest jedną z największych atrakcji turystycznych wschodniego wybrzeża. Wodospad utworzony jest na rzece Niagara, która płynąc z jeziora Erie do jeziora Ontario, musi pokonać prawie 100-metrową różnicę poziomów. Spacer nad wodospadem. Wieczorem, ok. godz. 21:00 dla chętnych dodatkowy spacer nad wodospad, który w ciemności rozświetlają kolorowe reflektory tworząc niepowtarzalną magię mgły, światła i huku wody. Nocleg w hotelu w Niagara Falls. (Trasa ok. 130 km).

Dzień 3

Po śniadaniu rejs statkiem wycieczkowym Maid of the Mist, pod najszerszą część wodospadu, zwaną Końską Podkową. Spacer na kolejne punkty widokowe wzdłuż urwistego brzegu granicznej rzeki Niagara. Wjazd na wieżę Skylon Tower (dla chętnych dodatkowo płatne ok. 30 USD), z której rozciąga się piękny widok na cały przełom rzeki i na stronę amerykańską. Następnie przejazd do Nowego Jorku. Trasa będzie prowadzić malowniczymi dolinami, przez Stan Pensylwania i Nowy Jork, z postojami fotograficznymi i przerwami aby nacieszyć się przyrodą północnej części USA. Nocleg w hotelu w Nowym Jorku. W tym dniu nie ma kolacji w hotelu (dotyczy klientów, którzy dokupili opcję obiadokolacji). (Trasa: ok. 650 km).

Dzień 4

Śniadanie w hotelu, następnie całodniowe zwiedzanie Nowego Jorku, uznanego za epicentrum globalnej kultury, rozrywki i finansów. Zwiedzanie rozpoczniemy wjazdem na Empire State Building, który jest jednym z głównych symboli Nowego Jorku. Z wieży będziemy podziwiać widoki na Manhattan i panoramę miasta. Kolejnym punktem zwiedzania będzie wizyta na Rockefeller Center oraz spacer Piątą Aleją. Wejdziemy do Katedry św. Patryka oraz odwiedzimy znaną dzielnicę teatralną Broadway, dworzec Grand Central, siedzibę ONZ, Bibliotekę Nowojorską i Operę Metropolitan. Staniemy na Times Square w centrum Manhattanu, z ogromną liczbą teatrów, sklepów i restauracji. Następnie zawitamy do Central Parku, gdzie wśród naturalnego piękna przyrody, można cieszyć się zarówno zaplanowanymi jak i improwizowanymi spektaklami. Krótki spacer po Central Parku m.in. Strawberry Fields z pamiątkową mozaiką na cześć Johna Lennona (Imagine) i budynkiem Dacota, gdzie muzyk mieszkał wraz ze swoja żoną Yoko Ono. Po południu czas wolny na samodzielne podziwianie uroków „Wielkiego Jabłka”. Nocleg w hotelu w Nowym Jorku. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 5

Po śniadaniu poranny rejs statkiem na wyspę Liberty Island, gdzie mieści się Statua Wolności oraz wyspę Ellis Island, która dla milionów emigrantów (w tym 1.5 miliona Polaków) była pierwszym przystankiem na ziemi amerykańskiej. Na Ellis Island, pod koniec XIX w., działało centrum przyjmowania emigrantów przybywających do Stanów Zjednoczonych z Europy w poszukiwaniu lepszego życia. Następnie odwiedzimy Memorial 9/11, który powstał ku czci osób poległych w bestialskich zamachach terrorystycznych na World Trade Center w 2001 r. w tzw. strefie Ground Zero. Odwiedzimy dzielnicę finansową na Manhattanie oraz gmach Giełdy Nowojorskiej - miejsca, które najlepiej znamy z wielu amerykańskich ekranizacji. Zobaczymy Wall Street oraz historyczny kościół św. Trójcy. Po południu przejazd do Waszyngtonu - stolicy USA. Trasa będzie prowadzić przez stany Pensylwania, Delaware i Main, aż do DC Columbia Na trasie odwiedzimy jeden z terenów, zamieszkałych przez Amiszów. Zobaczymy oryginalne dorożki Amiszów, dowiemy się czym różnią się ich domy i sposób życia. Jeśli czas na to pozwoli, wstąpimy do wioski Amiszów i nie Amiszów, czyli "Anglików". Dowiemy się ciekawostek na temat filozofii życia oraz poznamy tradycje, którym są wierni od dziesiątków lat. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg w Waszyngtonie. (Trasa: ok. 360 km).

Dzień 6

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Waszyngtonu, podczas którego zobaczymy najciekawsze zakątki miasta, m.in. Kapitol - siedzibę Kongresu i Senatu oraz Bibliotekę Kongresu. Kamień węgielny pod Kapitolem został umieszczony przez samego Jerzego Waszyngtona. Kapitol kryje w sobie liczne pomieszczenia, w tym ponad 500 pokoi. Zatrzymamy się pod pomnikiem Kazimierza Pułaskiego na pobliskim placu Freedom Plaza oraz pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki przed frontem Białego Domu. Następnie spacerem odwiedzimy monumentalne mausoleum prezydenta Abrahama Lincolna. Po drodze zobaczymy pomniki poświęcone Bohaterom Wojny Wietnamskiej oraz Wojny Koreańskiej. Następnie przejazd przez rzekę Potomac i krótki spacer po cmentarzu Arlington, gdzie znajdują się groby rodu Kennedych. Cmentarz został założony podczas wojny secesyjnej, tu pochowani są weterani z wszystkich wojen, w których brały udział Stany Zjednoczone w całej swej historii. Zanim udamy się na lotnisko, czeka nas jeszcze krótka wizyta w Pentagonie, największym wojskowym budynku świata wybudowanym, jak wskazuje nazwa, na planie pięciokąta. Przystanek przy waszyngtońskim monumencie 9/11 upamiętniającym porwany przez terrorystów samolot, który uderzył w Pentagon. Po zwiedzaniu transfer na lotnisko i przelot do Nowego Orleanu. Po przylocie zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Nowym Orleanie. (Trasa ok. 60 km).

Dzień 7

Po śniadaniu zwiedzanie Nowego Orleanu. Odwiedzimy cmentarz Metairie, na którym znajduje się imponująca liczba grobowców z marmuru oraz pseudo-egipskie piramidy. Cmentarz Metairie zajmuje powierzchnię 50 ha. Upodobała go sobie śmietanka Nowego Orleanu. Spoczywają tu gubernatorzy i burmistrze Luizjany oraz członkowie najlepszych nowoorleańskich rodzin. Zawitamy na Jackson Street, gdzie przyjrzymy się pracy ulicznych malarzy, muzyków i żonglerów. Po południu wyprawa na mokradła. Podczas pobytu na bagnach przepłyniemy łodzią Airboat, która osiąga duże prędkości. Z pokładu łodzi będziemy mogli oglądać z bliska aligatory w ich naturalnym środowisku. Wieczorem wizyta na Bourbon Street z niezwykłą atmosferą Nowego Orleanu i wyjątkową muzyką ulicznych grajków i licznych klubów jazzowych. Nocleg w hotelu w Nowym Orleanie. (Trasa: ok. 60 km).

Dzień 8

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i transfer na lotnisko, przelot do Orlando. Po przylocie przejazd do centrum kosmicznego Kennedy Space Center, które jest rdzeniem amerykańskich operacji kosmicznych NASA. Podczas wizyty w Centrum Lotów Kosmicznych, wycieczka autobusem po ośrodku NASA. Uczestniczyć będziemy w starcie rakiety kosmicznej programu Apollo bezpośrednio z sali sterowania lotami kosmicznymi (film w technice IMAX). Zapoznamy się z przygotowaniami do lotu na księżyc. W specjalnej hali obejrzymy najpotężniejszą rakietę nośną świata „Saturn” oraz dotkniemy próbki księżycowego gruntu. Z autobusu zobaczymy też miejsca startu rakiet kosmicznych i wahadłowców oraz potężny budynek montowni rakiet i największą ruchomą platformę transportującą pojazdy kosmiczne na miejsce startu. Będzie też możliwość uczestnictwa w symulowanym starcie wahadłowca w towarzystwie jednego z kapitanów misji kosmicznych, a na zewnątrz zobaczymy las rakiet ukazujący historię postępu w budowie pojazdów kosmicznych.. Późnym popołudniem zakwaterowanie w hotelu w okolicach Cape Canaveral. (Trasa: ok. 100 km).

Dzień 9

Rano śniadanie w hotelu i wykwaterowanie, Następnie udamy się w drogę do Miami. Po południu zwiedzanie Miami na pokładzie “Duck boat”, czyli wojskowej amfibii, umożliwiającej zwiedzanie z lądu i z wody, która zabierze nas do najciekawszych zakątków miasta: South Beach - ze słynnymi budynkami Art Deco, Star Island, z rezydencjami gwiazd jak Gloria Estefan, Jennifer Lopez lub Enrique Inglesias oraz Downtown z Bayside i promenadą pełną sklepów i różnorodnych restauracji. Miejsca te zobaczymy z pokładu statku, ale również odwiedzimy na lądzie. Następnie czas wolny przy Ocean drive i możliwość zobaczenia z zewnątrz willi Gianniego Versace "Casuarinę", przed którą słynny kreator mody został zastrzelony. Dalszą część dnia spędzimy np. na zakupach w sklepach wielu znanych marek. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Miami. W tym dniu nie ma kolacji w hotelu (dotyczy klientów, którzy dokupili opcję obiadokolacji). (Trasa: ok. 350 km).

Dzień 10

Śniadanie i czas wolny na wypoczynek na plaży lub samodzielne zwiedzanie miasta, np. dzielnicy kubańskiej - Little Havana; poczucie rytmu latino Sout Beach i nasycenie się smakami tętniącego życiem i pachnącego cygarami miasta. Możliwość wycieczki na Key West (dodatkowo płatna ok. 150 USD/os.). Jest to miasto - wyspa położona w archipelagu Florida Keys, ok. 200 km w głąb Zatoki Meksykańskiej. Zgodnie z obowiązującą indiańską legendą, kto raz znajdzie się na wyspie, ten do końca życia będzie chciał na nią powrócić. Zwiedzanie Key West m.in.: Dom Ernesta Hemingwaya i letniej rezydencji prezydenta Thrumana - Mały Biały Dom (wszystko dodatkowo płatne). Trasa przejazdowa dostarcza przepięknych widoków i jako jedyna na Florydzie została uznana prestiżowym tytułem All American Road. Droga prowadzi przez 42 mosty, które rozdzielają Zatokę Meksykańską i Ocean Atlantycki. Postój w restauracji Margaritasville, serwującej jeden z ulubionych drinków Hemingwaya „Margarite” (dodatkowo płatne). Czas wolny na kąpiel w turkusowych wodach zatoki, której temperatura często osiąga nawet 30 st. C. Przed powrotem postój i pamiątkowe zdjęcie przed najbardziej na południe wysuniętym przylądkiem USA, skąd do Hawany już tylko 150 km często pokonywane przez emigrantów na własnej konstrukcji tratwach i łodziach. Powrót na nocleg do hotelu w Miami.

Dzień 11

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i transfer na lotnisko w Miami. Wylot do Polski (możliwa przesiadka).

Uwaga! Napoje alkoholowe zakupione w strefie wolnocłowej i przewożone w bagażu podręcznym, pomimo odpowiedniego opakowania są rekwirowane na lotniskach europejskich.

Dzień 12

Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie.

Uwagi!

- Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów.

- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania.

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

- Godziny wylotów i powrotów mogą ulec zmianie.

 

Zakwaterowanie na objeździe:

Hotele *** - o średnim standardzie; zwykle położone poza centrami miast - (10 rozpoczętych dób hotelowych: w Toronto - 1, Niagara Falls - 1, w Nowym Yorku - 2, w Waszyngtonie - 1, w Nowym Orleanie - 2, w Cape Canaveral - 1, w Miami - 2). 

Pokoje: 2 - osobowe (możliwośc dostawki - zazwyczaj 2 podwójne łóżka), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.

Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja oraz bar.

Wyżywienie: śniadania oraz za dopłatą obiadokolacje (8) w restauracjach hotelowych.


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Toronto i z Miami do Warszawy (możliwe przesiadki), przeloty wewnętrzne z Waszyngtonu do Nowego Orleanu oraz z Nowego Orleanu do Orlando, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 10 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania a za dopłatą obiadokolacje (8), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wizy amerykańskiej, kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp ) - ok. 385 USD + 6 USD opłaty granicznej (płatne obligatoryjnie na miejscu) ; przejazdów komunikacją miejską, 8 obiadokolacji (za dopłatą), napojów do obiadokolacji, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.


Inne

Wiza

- Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

- Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie.

- O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie.

W Ambasadzie Amerykańskiej w Warszawie o wizę mogą ubiegać się mieszkańcy województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, lubelskiego, lubuskiego, mazowieckiego, podlaskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Konsulat Generalny w Krakowie obejmuje województwa: dolnośląskie, małopolskie, opolskie, podkarpackie śląskie i świętokrzyskie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html.

- W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących. Dla obywateli krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP) obowiązkowa jest rejestracja w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) - lista krajów uczestniczących w programie jest dostępna na stronie:

https://esta.cbp.dhs.gov/esta/WebHelp/ESTA_Screen-Level_Online_Help_1.htm#vwp2.

ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie:

https://esta.cbp.dhs.gov/esta/.

- Klienci powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA).

 

Biuro nie ponosi odpowiedzialności za odmowę wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych Ameryki, o ile taką decyzję podejmie odpowiedni urzędnik imigracyjny.


 

Wielka trójka: Toronto, Nowy Jork, Waszyngton!

   Toronto – smak klonowego syropu • Niagara - w huku wody i strugach świateł • New York – zasmakuj w Wielkim Jabłku • Washington i Biały Dom – z wizytą u Prezydenta • Kasyna Atlantic City – Małe Las Vegas

 

 

 


SPRAWDŹ TO JUŻ TERAZ!

{rsform 5}


Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do Kanady.  Przylot do Toronto, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicy Toronto.

Dzień 2
Po śniadaniu, wykwaterowanie i poranne zwiedzanie Toronto, uznanego za kanadyjską stolicę biznesu. Wjazd oszkloną, panoramiczną windą na szczyt CN Tower, drugiej co do wielkości konstrukcji świata (553 m). Następnie zwiedzanie dzielnicy finansowej z historycznym oraz nowoczesnym ratuszem – leżącym przy Nathan Square. Przejazd do Parku Królowej z budynkiem parlamentu prowincji obok najstarszego uniwersytetu. Następnie udamy się  nad wodospad Niagara, który jest jedną z największych atrakcji turystycznych wschodniego wybrzeża. Wodospad utworzony jest na rzece Niagara, która płynąc z jeziora Erie do jeziora Ontario, musi pokonać prawie stumetrową różnicę poziomów. Spacer nad wodospadem i rejs statkiem wycieczkowym, pod najszerszą część wodospadu, zwaną Końską Podkową. Przejdziemy na kolejne punkty widokowe wzdłuż urwistego brzegu granicznej rzeki Niagara. Wjazd na wieżę Skylon Tower (dla chętnych dodatkowo płatne ok. 30 USD), z której rozciąga się piękny widok na cały przełom rzeki i na stronę amerykańską.Wieczorem około godziny 21:00 dla chętnych dodatkowy spacer nad wodospad, który w ciemności rozświetlają kolorowe reflektory tworząc niepowtarzalną magię mgły, światła i huku wody. Nocleg w hotelu w Niagara Falls. (Trasa ok. 130 km).

Dzień 3
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Nowego Jorku. Trasa będzie prowadzić malowniczymi dolinami, przez Stan Pensylwania i Nowy Jork, z postojami fotograficznymi i przerwami aby nacieszyć się przyrodą północnej części USA. Po przyjeździe do NYC, staniemy na Times Square w centrum Manhattanu, z ogromną liczbą teatrów, sklepów i restauracji. Następnie zawitamy do Central Parku, gdzie wśród naturalnego piękna przyrody, można cieszyć się zarówno zaplanowanymi jak i improwizowanymi spektaklami. Krótki spacer po Central Parku m.in. Strawberry Fields z pamiątkową mozaiką na cześć Johna Lennona (Imagine) i budynkiem Dacota gdzie muzyk mieszkał wraz ze swoja żoną Yoko Ono. Nocleg w hotelu w Nowym Jorku. W tym dniu nie ma kolacji w hotelu (dotyczy klientów, którzy dokupili opcję obiadokolacji). (Trasa: ok. 650 km).

Dzień 4
Śniadanie w hotelu, następnie dalsze zwiedzanie Nowego Jorku, uznanego za epicentrum globalnej kultury, rozrywki i finansów, które rozpoczniemy wjazdem na Empire State Building - jeden z głównych symboli Nowego Jorku. Z wieży będziemy podziwiać widoki na Manhattan i panoramę miasta. Kolejnym punktem zwiedzania będzie wizyta na Rockefeller Center oraz spacer Piątą Aleją. Wejdziemy do Katedry św. Patryka oraz odwiedzimy znaną dzielnicę teatralną Broadway, dworzec Grand Central, siedzibę ONZ, Bibliotekę Nowojorską i Operę Metropolitan. Rejs statkiem na wyspę Liberty Island, gdzie mieści się Statua Wolności oraz wyspę Ellis Island, która dla milionów emigrantów (w tym 1.5 miliona Polaków) była pierwszym przystankiem na ziemi amerykańskiej. Na Ellis Island, pod koniec XIX w., działało centrum przyjmowania emigrantów przybywających do Stanów Zjednoczonych z Europy w poszukiwaniu lepszego życia. Następnie odwiedzimy Memorial 9/11, który powstał ku czci osób poległych w bestialskich zamachach terrorystycznych na World Trade Center w 2001 r. w tzw. strefie Ground Zero. Odwiedzimy dzielnicę finansową na Manhattanie oraz gmach Giełdy Nowojorskiej - miejsca, które najlepiej znamy z wielu amerykańskich ekranizacji. Zobaczymy Wall Street oraz historyczny kościół św. Trójcy. Po południu czas wolny na samodzielne podziwianie uroków „Wielkiego Jabłka”. Powrót do hotelu, nocleg w Nowym Jorku. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 5
Po śniadaniu, wykwaterowanie i  przejazd do Waszyngtonu - stolicy USA. Trasa będzie prowadzić przez stany New Jersey, Pensylwania, Delaware aż do DC Columbia. Na trasie odwiedzimy jeden z terenów, zamieszkałych przez Amiszów. Zobaczymy oryginalne dorożki Amiszów, dowiemy się czym różnią się ich domy i sposób życia Jeśli czas na to pozwoli wstąpimy do wioski Amiszów i nie Amiszów, czyli "Anglików". Dowiemy się ciekawostek na temat filozofii życia oraz poznamy tradycje, którym są wierni od dziesiątków lat. Po przyjeździe do Waszyngtonu, zwiedzanie miasta podczas którego zobaczymy najciekawsze zakątki miasta, m.in. Kapitol – siedzibę Kongresu i Senatu oraz Bibliotekę Kongresu. Kamień węgielny pod  Kapitolem został umieszczony przez samego Jerzego Waszyngtona. Kapitol kryje w sobie liczne pomieszczenia, w tym ponad 500 pokoi.  Zatrzymamy się pod pomnikiem Kazimierza Pułaskiego na pobliskim placu Freedom Plaza oraz pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki przed frontem Białego Domu. Następnie spacer do monumentalnego mausoleum prezydenta Abrahama Lincolna. Po drodze  zobaczymy  pomniki poświęcone Bohaterom Wojny Wietnamskiej i Wojny Koreańskiej. Na końcu zwiedzania, każdy będzie miał możliwość „usiąść na kolanie” noblisty Alberta Einsteina lub zadumać się przed pomnikiem doktora Martina Luthera Kinga. Dojazd na nocleg do hotelu w Waszyngtonie, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa: ok. 360 km).

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd przez rzekę Potomac i krótki spacer po cmentarzu Arlington, gdzie znajdują się groby rodu Kennedych. Cmentarz został założony podczas wojny secesyjnej, tu pochowani są weterani z wszystkich wojen, w których brały udział Stany Zjednoczone w całej swej historii. Następnie zobaczymy Pentagon, największy wojskowy budynek świata, wybudowany jak wskazuje nazwa, na planie pięciokąta. Przystanek przy waszyngtońskim monumencie 9/11 upamiętniającym porwany przez terrorystów samolot, który uderzył w Pentagon. Wyjazd do Philadelphii, gdzie zwiedzimy Liberty Center, miejsce podpisania Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych, zobaczymy słynny Liberty Bell, a także schody, po których biegał Sylvester Stalone w głośnym filmie o bokserze „Rocky”. Zatrzymamy się też koło domu, w którym niegdyś mieszkał Tadeusz Kościuszko. Następnie udamy się do stolicy hazardu na wschodnim wybrzeżu - Atlantic City. Zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek i nocleg.

Dzień 7
Po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd w kierunku  w Atlantic City stolicy hazardu na wschodnim wybrzeżu; możliwość zakupów w pobliskich „outletach” lub spróbowania szczęścia w słynnych kasynach rywalizujących o palmę pierwszeństwa z kasynami w Las Vegas. Po południu wyjazd z Atlantic City i powrót do Nowego Jorku. Przejedziemy przez dzielnicę polską Green Point, gdzie zobaczymy mnóstwo restauracji i sklepów o swojsko brzmiących nazwach. Następnie przejazd na lotnisko w Nowym Jorku i lot powrotny do Polski.

Dzień 8
Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie.


Uwagi!
- Napoje alkoholowe zakupione w strefie wolnocłowej i przewożone w bagażu podręcznym, pomimo odpowiedniego opakowania są rekwirowane na lotniskach europejskich.
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. 
- Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.
Zakwaterowanie na objeździe

Hotele *** - o średnim standardzie; zwykle położone poza centrami miast (6 rozpoczętych dób hotelowych: Toronto - 1, Niagara Falls - 1, Nowy Jork - 2, Waszyngton - 1, Atlantic City - 1).

Pokoje: 2 - osobowe z możliwością zakwaterowania dodatkowo dziecka do 14 roku życia (pokoje wyposażone są w 2 podwójne łóżka i nie ma możliwości wstawienia dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.

Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja oraz bar.

Wyżywienie: śniadania oraz za dopłatą obiadokolacje w restauracjach hotelowych.

Kategoria lokalna: ***


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Toronto i z Nowego Jorku do Warszawy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 6 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania a za dopłatą 5 obiadokolacji (w dniu 1, 2, 4, 5,6), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).

 

Cena podstawowa nie obejmuje: wizy amerykańskiej, kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp ) - ok. 195 USD + 6 USD opłaty granicznej (płatne obligatoryjnie na miejscu); przejazdów komunikacją miejską, 5 obiadokolacji (za dopłatą), napojów do obiadokolacji, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.
Inne

Wiza
- Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki. 
- Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie. 
- O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: 
http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html
- W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących.
- Dla obywateli krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP) obowiązkowa jest rejestracja w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) – lista krajów uczestniczących w programie jest dostępna na stronie:
https://esta.cbp.dhs.gov/esta/WebHelp/ESTA_Screen-Level_Online_Help_1.htm#vwp2
ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie:
https://esta.cbp.dhs.gov/esta/.
- Klienci powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA).

 

 


OTO USA!

Nowy Jork: Manhattan, Broadway, Times Square,  Statua Wolności, Las Vegas i słynne kasyna, Wielki Kanion Kolorado, Los Angeles, Beverlly Hills i San Francisco...


 

 


 

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁ JUŻ TERAZ!

 

{rsform 5}

 

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do USA.
Przylot do Nowego Jorku, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu , poranne zwiedzanie Nowego Jorku - epicentrum globalnej kultury, rozrywki i finansów. W programie wjazd na 102 piętro (wysokość 1250 m) Empire State Building, jednego z głównych symboli Nowego Jorku, skąd będziemy podziwiać widok na Manhattan i panoramę miasta. Następnie odwiedzimy Ground Zero, gdzie ulokowane były niegdyś symboliczne, bliźniacze wieże World Trade Center. To miejsce na zawsze będzie kojarzone z bestialskim atakiem terrorystycznym z 11 września 2001 r. Zobaczmy Rockefeller Center i przespacerujemy się słynną Piątą Aleją z jej najdroższymi na świecie sklepami. Wejdziemy do Katedry św.Patryka, odwiedzimy znaną dzielnicę teatralną Brodway, dworzec Grand Central, Siedzibę ONZ, Bibliotekę Nowojorską i Operę Metropolitan. Staniemy na Times Square w centrum Manhattanu, z ogromną liczbą teatrów, sklepów i restauracji. Dalej wstąpimy do Central Park, gdzie wśród naturalnego piękna przyrody można cieszyć się zarówno zaplanowanymi jak i improwizowanymi spektaklami. Popołudniu czas wolny na zakupy, spacery i samodzielne podziwianie uroków Nowego Jorku. Nocleg w hotelu w Nowym Yorku.

Dzień 3
Po śniadaniu poranny rejs statkiem na Statuę Wolności i wyspę Ellis, która dla ponad 12 mln. emigrantów była pierwszym przystankiem w Ameryce. Zobaczymy słynny Most Brookiliński, jeden z najstarszych wiszących mostów na świecie. Odwiedzimy dzielnicę finansową na Manhattanie znaną z wielu filmów z gmachem Giełdy Nowojorskiej w „roli głównej”. Odwiedzimy Wall Street oraz historyczny kościół św. Trójcy. Następnie wstąpimy do tętniącego życiem China Town i SoHo, eleganckiej dzielnicy zabytkowych budynków żeliwnych, galerii sztuki, niezwykle modnych restauracji i ekskluzywnych sklepów.
Wieczorem ( dla chętnych, za dodatkowa opłatą) kolacja na Times Sqaure i wejście na jedno z przedstawień na Broadwayu, gdyż żadna wizyta w Nowym Jorku nie jest kompletna bez zobaczenia choć jednego z bardziej popularnych musicali na Broadway’u! Nocleg w hotelu w Nowym Jorku.

Dzień 4

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do światowej stolicy hazardu i rozrywki - Las Vegas, następnie transfer do hotelu. Zakwaterowanie i zwiedzanie miasta. Zapraszamy do odwiedzenia najsłynniejszych kasyn Las Vegas, gdzie każdy czuje się jak milioner. Zobaczymy tu kanały Wenecji oraz uliczki Rzymu wraz z fontanną di Trevi, największy na świecie samorodek złota, największą na świecie fontannę czekoladową oraz największą szklaną rzeźbę. Wspaniałe City Center - najnowsza gwiazda architektury, gigantyczny futurystyczny kompleks kasyn i hoteli, zaprojektowany przez zespół najwybitniejszych architektów świata i ozdobiony rzeźbami i działami sztuki najsłynniejszych, światowej sławy artystów. Koszt realizacji tego śmiałego pomysłu wyniósł 8,5 miliarda dolarów! Wieczorem zapraszamy Państwa na nocną wycieczkę po Las Vegas. Zobaczymy m.in. spektakularny wybuch wulkanu i zapierającą dech tańczącą fontannę. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą - koszt ok. 15 USD) - wjazd windą na najwyższą więżę w Las Vegas - Wieża Stratosphera, o wysokości 350 m, druga (po CN Tower w Toronto) najwyższa wieża obserwacyjna na zachodniej półkuli.
Nocleg w hotelu w Las Vegas.

Dzień 5
Śniadanie i przejazd nad majestatyczną tamę Hoovera. Krótki postój na „sesje fotograficzną” Dalej udamy się na zwiedzanie jednego z największych cudów natury na świecie: Wielkiego Kanionu Kolorado. Przespacerujemy się po słynnej szklanej platformie nad krawędzią kanionu! Zwiedzimy także rezerwat Indian Hualapai. Dla chętnych lot helikopterem nad Wielkim Kanionem (dodatkowo płatne, koszt ok. 170 USD za 25 min. lot). Powrót do Las Vegas na nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu udamy się do jednego z najpiękniejszych miejsc w Ameryce - Parku Narodowego Zion - bajeczny świat czerwonych piaskowców, które tworzą kręte kaniony, piękne płaskowyże i wiele malowniczych naturalnych rzeźb. Niezapomniane krajobrazy i zapadające w pamięć widoki, moc wrażeń gwarantowana. Powrót do Las Vegas w godzinach wieczornych na nocleg.

Dzień 7
Po wczesnym śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejazd do Los Angeles (ok. 4.5 godz). Po zakwaterowaniu w hotelu popołudniowe zwiedzanie miasta i spacer słynnymi ulicami „Miasta Aniołów” takimi jak: Rodeo Drive (znana z ekskluzywnych sklepów), Ventura Boulevard (jedna z głównych ulic miasta pełna sklepów i hoteli) oraz Mulholland Drive (miejsce, skąd można zobaczyć słynne logo Hollywood) a także zwiedzanie Beverly Hills i „odwiedziny” domów gwiazd filmowych takich jak Keanu Reeves, Courtney Cox, oraz Tobey Maguire. Nie możemy też opuścić słynnej alei gwiazd - Sunset Boulvard. Nocleg w hotelu w Los Angeles.

Dzień 8

Śniadanie i całodniowy pobyt w Universal Studios, aby przyjrzeć się bliżej przemysłowi filmowemu. To prawie niemożliwe, aby odwiedzić Los Angeles bez zabawy z filmem ! Podczas tej wizyty zdobędziemy informacje na temat realizacji największych produkcji kinowych w Ameryce. W programie różnorodne atrakcje, które sprawią, że można poczuć się prawdziwym aktorem. Dobra zabawa gwarantowana !
Dla chętnych ( za dodatkową opłatą, koszt ok.115 USD) wieczorny przejazd do Long Beach i kolacja na pokładzie Queen Mary.
Nocleg w hotelu w Los Angeles.

Dzień 9
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejazd legendarną autostradą nr 1 - znana jako „Autostrada Słońca”. Po drodze zatrzymamy się na ekscentrycznej Venice Beach na orzeźwiającą kąpiel w oceanie oraz przespacerujemy się wraz z wielokolorowym tłumem po nadmorskim deptaku. Z Venice Beach będziemy kontynuować naszą podróż na północ oglądając nadmorskie rezydencje w Santa Monica i Malibu, aż dotrzemy do uroczego miasta Santa Barbara, nazywanego Rivierą Ameryki. Przyjazd do San Simeon na nocleg w hotelu.

Dzień 10
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Rozpoczniemy zwiedzanie San Simeon od Hearst Castle - rezydencji magnata prasowego Williama Hearsta. Same rozmiary tego „zamku” jak i wystrój oraz bogata ilość dzieł sztuki robią wrażenie na każdym zwiedzającym. Resztę dnia spędzimy jadąc malowniczą drogą nr 1 w kierunku San Francisco obserwując wybrzeże Kalifornii, pod wijącą się na półkach skalnych drogą.
Aparaty fotograficzne należy mieć „w pogotowiu”, bo niejednokrotnie będziemy zaskoczeni niesamowitymi krajobrazami!. Nasza podróż przebiegać będzie przez Big Sur, Carmel do Monterey, pierwszej hiszpańskiej stolicy Kalifornii, gdzie przespacerujemy się wzdłuż Cannery Row. Wieczorem przyjazd do San Francisco. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

Dzień 11
Po śniadaniu w hotelu zwiedzanie najbardziej lubianego miasta Ameryki - „Miasta nad Zatoką” San Francisco, gdzie znajdziemy rzędy eleganckich domów, sławną kolejkę szynowo-linową, skupiska etnicznych dzielnic i kolorowe nadbrzeże. Wszystko to tworzy unikalną atmosferę. Nasze zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w więzieniu ! - czyli rejsu i pobytu w Alcatraz. Następnie w programie zwiedzania m. in. słynny most Golden Gate Bridge, Chinatown, Fisherman’s Wharf, “najbardziej kręta uliczka na świecie” i Golden Gate Park. Po południu czas wolny na spacery po mieście i ewentualne zakupy przy Union Square. Przejazd kolejką szynowo-linową “Cable Car”.
Wieczorem dla chętnych kolacja w Sausalito (dodatkowo płatna ok. 115 USD).
Nocleg i zakwaterowanie w hotelu w San Francisco.

Dzień 12
Po śniadaniu całodniowa wyprawa do jednego z najstarszych Parków Narodowych USA - Yosemite znajdujaego się na liscie Unesco. Oprócz najwyższych drzew świata Sekwoi, podziwiać tam będziemy malownicze formacje skalne wzdłuż bajkowej doliny Yosemite, oraz najwyższy wodospad Ameryki, który sięga aż na wysokość 740 metrów. Te widoki z pewnością pozostaną na długo w naszej pamięci. Powrót do San Francisco na nocleg.

Dzień 13
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 14
Przylot do Warszawy, Lotnisko Okęcie.
 

 Uwagi
Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania .
Godziny wylotów i powrotów mogą ulec zmianie.

WIZA
Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie. O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie.
W Ambasadzie Amerykańskiej w Warszawie o wizę mogą ubiegać się mieszkańcy województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, lubelskiego, lubuskiego, mazowieckiego, podlaskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.
Konsulat Generalny w Krakowie obejmuje województwa: dolnośląskie, małopolskie, opolskie, podkarpackie śląskie i świętokrzyskie.
Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za odmowę wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych Ameryki, o ile taką decyzję podejmie odpowiedni urzędnik imigracyjny.
Świadczenia

Cena obejmuje:


- przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Nowego Yorku i z San Francisco do Warszawy,
- przelot wewnętrzny z Nowego Yorku do Las Vegas, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 12 rozpoczętych dób hotelowych),
- wyżywienie śniadania a za dopłatą obiadokolacje,
- transfery klimatyzowanym autokarem,
- obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, - opieka polskiego pilota
- ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje:
 
- wizy amerykańskiej,
- kosztów realizacji programu zwiedzania ( biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp ) - ok. 385 USD (płatne obligatoryjnie na     miejscu);
- przejazdów komunikacją miejską,
- 10 obiadokolacji (za dopłatą),
- napojów do obiadokolacji,
- wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie)
- innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

  

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner