Ameryka Pd

Boliwia - 17 dni!

Santa Cruz, Samaipata, Kaskady Cueves, Park Amboro, Sucre, Candelaria, Potosi, Uyuni, San Cristobal, Oruro, La Paz...

 

 

SPRAWDŹ AKTUALNE PROMOCJE!

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY  OFERTY JUŻ TERAZ!

 

{rsform 5}

1 DZIEŃ WARSZAWA – SANTA CRUZ

Spotkanie na lotnisku Okęcie z pilotem. Wręczenie dokumentów podróży. Przelot do Santa Cruz przez jeden z europejskich portów lotniczych i Limę.

2 DZIEŃ SANTA CRUZ – SAMAIPATA
Po śniadaniu przejazd do  najbardziej oddalonej od Cuzco  inkaskiej twierdzy Samaipata. W okresie prekolumbijskim  miasto stanowiło punkt kontrolny strefy Guarani. Miejsce położone jest na styku Amazonii i regionu Andyjskiego, rozciąga się tutaj unikalny rezerwat niezwykle zróżnicowanych ekosystemów, który zachwyca bogactwem roślinności i urzeka krajobrazami. Zwiedzimy strefę archeologiczną, w trakcie zwiedzania lunch. Przejazd na kolację i nocleg w Samaipata.

3 DZIEŃ PARK AMBORÓ – KASKADY CUEVAS

Po śniadaniu wyjazd na całodniową wycieczkę do Parku Amboró. Zatrzymamy się w punkcie widokowym, a następnie czeka nas spacer w niesamowitej scenerii wulkanów i bujnej roślinności o szmaragdowym odcieniu. Przejazd do Bermejo i laguny wulkanów. Spacer w kierunku wodospadów Cuevas, możliwość orzeźwiającej kąpieli w rajskiej scenerii natury. W trakcie wycieczki piknik. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

4 DZIEŃ W SERCU PRAWDZWEJ DŻUNGLI

Po śniadaniu kontynujemy zwiedzanie Parku Amboró leżącego na pograniczu trzech stref klimatycznych. Zobaczymy unikalne okazy gigantycznych paproci drzewiastych. Lunch w formie pikniku. Ponadto okazja do podglądania wspaniałej przyrody. Przejazd do hotelu w Santa Cruz, stolicy wschodniej Boliwii, jednego z najbardziej dynamicznych miast kraju. Kolacja i nocleg.

5 DZIEŃ KOLONIALNY PRZEPYCH SUCRE 

Po śniadaniu przelot do Sucre – oficjalnej stolicy kraju (UNESCO), znanej ze wspaniałej kolonialnej zabudowy. Zobaczymy klasztor Recoleta oraz Casa de Libertad. Kolacja i nocleg w Sucre.

6 DZIEŃ TARABUCO  – NAUKA TKANIA W CANDELARIA
Po śniadaniu przejazd do Tarabuco, gdzie co niedzielę odbywa się najbarwniejszy targ Ameryki Południowej. Indianie przybywają tutaj, by sprzedać przede wszystkim tekstylia. Przejazd do miejscowości Candelaria, zamieszkanej przez ludność zajmującą się tkactwem. Zwiedzimy jeden z prywatnych zakładów tkackich, zagościmy na obiedzie u miejscowej rodziny. Spacer po wiosce w towarzystwie naszych gospodarzy. Powrót na kolację i nocleg do Sucre.

7 DZIEŃ SUCRE - POTOSI
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Sucre: Muzeum Tkactwa, kolonialne dzielnice, a następnie przejazd malowniczą trasą do Potosi. Obiad na trasie. Kolacja i nocleg w hotelu.

8 DZIEŃ KOPALNIE SREBRA W POTOSI

Po śniadaniu rozpoczniemy całodzienne zwiedzanie Potosi (UNESCO) uznanego za jedno najpiękniejszych miast Ameryki Południowej, które w okresie gorączki srebra, stanowiło centrum napędzające gospodarkę kolonialnego imperium. W zależności od uwarunkowań, zwiedzanie czynnej kopalni srebra oraz Casa de Moneda, miejsca wyrobu monet do XIX wieku. Obiad. Po południu zobaczymy klasztor św. Teresy oraz udamy się do Doliny Chuquisaca, gdzie z zewnątrz zobaczymy Pałac de Glorieta, należący niegdyś do jednej z najbogatszych rodzin. Kolacja i nocleg.

9 DZIEŃ PRZEZ GÓRY DO UYUNI

Po śniadaniu przejazd przez pasmo Cordillera de los Frailes w stronę Uyuni. Po drodze zatrzymamy się w Pulacayo, opuszczonym miasteczku, które w XVII i XVIII wieku było drugą kopalnią srebra w regionie. Kolacja i nocleg w Uyuni.

10 DZIEŃ WIKUNIE I NANDU 
Po śniadaniu niezapomniany etap wyprawy - pustynia solna, gdzie odwiedzimy cmentarz lokomotyw. Następnie przejazd na południe, do miasteczka Culpina. Obiad w San Cristobal. Przekroczymy rzekę Rio Grande i wjedziemy w region, gdzie przy odrobinie szczęścia obserwować można wikunie. Zamieszkują tu również rzadkie nandu, czyli kuzyni strusia. Przyjazd do Villamar. Kolacja i nocleg.

11 DZIEŃ GEJZERY – LAGUNY - PUSTYNIA DALI
Po śniadaniu droga do laguny o czerwonym zabarwieniu. Dzieje się to dzięki planktonowi, który pod wpływem promieni słonecznych nabiera tej właśnie barwy. Następnie przejazd w stronę gejzerów. Zaobserwujemy erupcje siarki i pary z krateru wulkanu, będzie okazja zażycia kąpieli termalnych. Po relaksie wyruszymy w stronę pustyni Dali, która zyskała nazwę ze względu na fantazyjne naturalne kształty, które przypominają obrazy katalońskiego artysty. Na wys. powyżej 5000 m n.p.m. podziwiać będziemy laguny Białą i Zieloną, która przy powiewie wiatru nabiera szmaragdowych odcieni. Po drodze obiad w formie pikniku. Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

12 DZIEŃ FLAMINGI - WULKANY I GEJZERY

Po wczesnym śniadaniu udamy się w stronę granicy z Chile. Przejazd Drogą Kruszców, z lagunami zamieszkanymi przez czerwone flamingi. Widok na czynny wulkan Ollague o wys. 5865m n.p.m., gdzie znajdują się bogate złoża siarki, będący jedną z najwyższych kopalń na świecie. Następnie u podnóża wulkanu Tomasami na wys. 5900 m n.p.m będziemy podziwiać kolejną lagunę. Późnym popołudniem dotrzemy do San Pedro Quemez. Po drodze obiad w formie pikniku. Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

13 DZIEŃ SOLNA PUSTYNIA UYUNI

Śniadanie. Przejazd do Salaru Uyuni (3650 m n.p.m), będącego największą pustynią solną na świecie. Udamy się w stronę wyspy Incahuasi, porośniętej liczącymi sobie po kilkaset lat kaktusami. Przystanek w Grocie Galaxia, by podziwiać filigranowe stalaktyty. Po południu przejazd do Colchani, gdzie zobaczymy sposoby pozyskiwania soli przez miejscową  ludność.   Po drodze obiad w formie pikniku. Kolacja i nocleg w hotelu solnym.

14 DZIEŃ UYUNI – CHALLAPATA - ORURO

Po śniadaniu samochodami terenowymi udamy się w podróż przez bezdroża Boliwii. Przejazd do Oruro, znanego z najbardziej barwnego po Rio de Janeiro karnawału Ameryki Południowej. Po drodze zatrzymamy się w Challapata. Droga upłynie nam na podziwianiu zmieniających się krajobrazów i podglądaniu lokalnego życia. Obiad na trasie. Kolacja i nocleg w La Paz.

15 DZIEŃ LA PAZ I DOLINA KSIĘŻYCOWA
Śniadanie. Zwiedzanie La Paz, które jest jednym z najbardziej widowiskowo położonych miast świata, na wys. ponad 3000 m n.p.m., wśród majestatycznych szczytów Andów. Przejazd do Doliny Księżycowej, gdzie zobaczymy wapienne formacje wyrzeźbione przez wiatr i wodę. Zwiedzanie kolonialnego centrum miasta, m.in. Targ Czarownic, możliwość zakupienia amuletów.  Kolacja i nocleg.

16 DZIEŃ LA PAZ – LIMA

Wczesne śniadanie transfer na lotnisko i przelot do Europy.

17 DZIEŃ WARSZAWA

Powrót do kraju i zakończenie boliwijskiej imprezy.


CENA OBEJMUJE:

- bilet lotniczy na trasie Warszawa – La Paz – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
- przelot wewnętrzny Santa Cruz - Sucre
- transfery z i na lotniska
- transport autobusem lub minibusem, samochodami terenowymi
- zakwaterowanie w hotelach 3*/ 4* i w pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 350 USD/os.
- posiłki według programu
- obsługę lokalnych przewodników
- opłaty za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wg programu
- opiekę polskojęzycznego pilota
- ubezpieczenie KL, NNW i bagaż

CENA NIE OBEJMUJE:

- innych świadczeń niż wymienione powyżej oraz wydatków natury osobistej, napiwków

UWAGA: Cena skalkulowana dla grupy min. 20 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie.
Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem.
Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

ZALECANE SZCZEPIENIE PRZECIWKO ŻÓŁTEJ FEBRZE !!!
Większość odwiedzanych miejsc znajduje się na wysokości powyżej 4000 m n.p.m!!!

 

Rytmy Ameryki Południowej: Argentyna, Urugwaj, Brazylia!


Buenos Aires, Pampa, Urugwaj, Wodospady Iguazu, Rio de Janeiro, punkty widokowe Corcovado oraz Sugar Loaf...

 

 


  • Wyjazd indywidualny
  • Oferta dostępna przez cały rok!
  • Cena od 18 670 PLN, skalkulowana przy min. 2 osobach
  • Przy większej ilości osób, atrakcyjniejsza cena!
  • Wszystkie programy układamy według Państwa życzenia!

 

 

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY JUZ DZIŚ!

 

{rsform 5}


Dzień 1.
05.00 odprawa paszportowo – bagażowa na lotnisku Tegel w Berlinie;
07.00 odlot do Madrytu;
10.15 przylot do Madrytu;
12.05 odlot do Buenos Aires;
20.20 przylot do Buenos Aires (czas lokalny);
21.00 transfer do hotelu;
22.30 zakwaterowanie.

Dzień 2.

śniadanie;
wyjazd z hotelu na panoramiczne zwiedzanie miasta. W programie m.in.: Obelisk, urokliwy Plac Plaza de Mayo,Plaza San Martín, Plaza Congreso, dzielnica portowa La Boca z charakterystyczna uliczką Caminito, San Telmo,ponadto eleganckie dzielnice jak Palermo czy Recoleta oraz Park Lezama;wieczorem transfer do lokalnej restauracji na kolację połączoną z pokazem tanga. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3.

śniadanie w hotelu;
po śniadaniu całodniowa wycieczka na Pampę, której porośnięte stepową trawą pola, pasące się na nich stada bydła i pilnujący ich „gaucho” - argentyńscy kowboje na stałe wpisane są w krajobraz Ameryki Południowej. Podczas wycieczki lunch na lokalnej farmie i pokaz kowbojskich umiejętności. Powrót do Buenos Aires, nocleg.

Dzień 4.
śniadanie w hotelu;
całodniowa wycieczka do Urugwaju z przepłynięciem wygodnym promem przez rzekę La Plata. Celem jest kolonialne miasteczko Colonia del Sacramento, którego hiszpańskie i portugalskie zabytki wpisane zostały na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas zwiedzania obiad w lokalnej restauracji. Powrót do Buenos Aires, nocleg.

Dzień 5.

05.50 wykwaterowanie z hotelu;
06.00 transfer na lotnisko;
06.25 odprawa biletowo – bagażowa;
08.25 odlot do Iguazu;
10.15 przylot do Iguazu;
wycieczka nad wodospady (strona argentyńska) z obiadem w lokalnej restauracji. W programie spacer tarasami widokowymi oraz niezapomniana przejażdżka łodziami pontonowymi u stóp wodospadów. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 6.
śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i przejazd nad brazylijską stronę wodospadów; przejazd do lądowiska dla helikopterów i udział w locie widokowym nad wodospadami (czas trwania lotu to 10 min. i uzależniony jest od warunków pogodowych). Następnie przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Popołudniu czas wolny na spacer nad wodospadami.

Dzień 7.
śniadanie; czas wolny;
13.30 transfer na lotnisko;
14.00 odprawa biletowo – bagażowa na lotnisku;
16.00 odlot z Iguazu do Rio de Janeiro;
18.00 przylot do Rio de Janeiro;
transfer z lotniska do hotelu w centrum miasta przy plaży Copacabana, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 8.
śniadanie w hotelu;
wyjazd na całodniowe zwiedzanie Rio z obiadem w lokalnej restauracji oraz wyjazdem kolejką linową na punkty widokowe Corcovado raz Sugar Loaf. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 9. do 10.
pobyt wypoczynkowy w Rio de Janeiro.

Dzień 11.
śniadanie w hotelu;
21.45 wykwaterowanie z hotelu;
21.55 transfer na lotnisko w Rio de Janeiro;
22.55 odprawa biletowo – bagażowa.

Dzień 12.
00.55 odlot do Madrytu;
14.05 przylot do Madrytu (czasu lokalny);
16.00 odlot do Berlina;
19.05 przylot do Berlina na lotnisko Tegel.
 W cenie pakietu zapewniamy:

- Przelot na trasie Berlin – Madryt – Buenos Aires i Rio de Janeiro – Madryt – Berlin samolotem rejsowym linii lotniczych Iberia,
- Przelot na trasie Buenos Aires – Iguasu – Rio de Janeiro lokalnymi liniami lotniczymi;
- Wszystkie transfery lotniskowe zgodnie z programem (serwis prywatny);
- Zakwaterowanie na 10 nocy pobytu w tym 4 noce w Buenos Aires (NH City Buenos Aires 4,5* lub podobny), 2 noce nad wodospadami Iguazu (Argentyna – Amerian Iguazu 4* lub podobny, Brazylia – Mabu Thermas & Resort 4* lub podobny) oraz 5 nocy w Rio de Janeiro (Sheraton Rio 4,5* lub podobny) w pokojach kategorii podstawowej;
- Podczas pobytu śniadania i dodatkowe posiłki wg programu;
- Wszystkie wstępy do odwiedzanych miejsc i obiektów;
- Opiekę lokalnych przewodników w j. angielskim.
- pakiet ubezpieczeniowy (koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków, choroby przewlekłe, bagaż podróżny) podczas pobytu za granicą w TU AXA;


Cena pakietu nie zawiera:
- Zwyczajowych napiwków dla bagażowych i przewodników lokalnych;
- Napojów do posiłków inne niż śniadania;
- Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji: 2,4% łącznej wartości umowy.


Ważne
Aktualne przepisy dotyczące wymagań paszportowych i zdrowotnych znajdują się na stronach www.msz.gov.pl

 

Powyżej podane zostały orientacyjne ceny przelotów (od osoby w dwie strony). Są to najniższe możliwe taryfy. Ostateczna cena przelotu zostanie potwierdzona po założeniu imiennej, niezobowiązującej, wstępnej rezerwacji lotniczej.

 

Na szlaku piekna - Peru-Chile, Boliwia!

 

Lima, Machu Picchu, Cusco - Santiago de Chile, Pustynia Atacama, Doliny Księżycowa i Śmierci, salary, gejzery - piękna lecz nieznana Boliwia: La Paz, Salar de Uyuni, Sucre, Potosi, olbrzymie kaktusy, bajecznie kolorowe laguny!

 

 


 


 

TERMIN I CENA

 

18.01 - 01.02
11 920 PLN
04.02 - 17.02
12 188PLN
03.02 - 26.02 11 615 PLN
01.03 - 14.03
11 520 PLN
20.03 - 03.04
 11 912 PLN

 

 

 

Podane ceny i terminy są aktualne na dziś!

ZAPYTAJ O DODATKOWE GRUPY.

 

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY!

 

{rsform 5}

 


Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu w hali odlotów na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie. Wylot do Santiago de Chile przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2
Przylot do Santiago de Chile. Stolica Chile to miasto pełne kontrastów - drapacze chmur przeplatają się tutaj z kolonialnymi zabytkami. Santiago jest uznawane za jeden z najważniejszych ośrodków gospodarczych i kulturalnych całej Ameryki Południowej. Przejazd główną arterią miasta, Alameda. Na placu Plaza de Armas zobaczymy piękną Katedrę, po czym udamy się do Muzeum Pablo Nerudy, słynnego noblisty wywodzącego się z tego regionu. Na głównym rynku Mercado Central, jednym z najstarszych i największych w Chile, będzie czas na skosztowanie miejscowych specjałów. Następnie udamy się na drugą stronę rzeki Mapocho do dzielnicy Bellavista. Zwiedzanie zakończymy na wzgórzu San Cristobal, z którego rozciąga się przepiękna panorama miasta. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 80 km)

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do drugiego co do wielkości miasta w Chile, Valparaíso (lista UNESCO). Nazwa miasta w języku polskim oznacza „rajską dolinę”, a jego położenie na kilkudziesięciu wzgórzach wyrastających niemal wprost z Oceanu Spokojnego potwierdza jego unikalny charakter. Miasto dzieli się na dwie części połączone ze sobą siecią kolejek - wind, które ułatwiają nie tylko wspinaczkę po stromych uliczkach, ale także orientację w jego topografii. Zwiedzanie rozpoczniemy od Plaza Sotomayor, by potem przejść do części portowej miasta. Przepiękną panoramę będziemy mogli podziwiać z jednego ze wzgórz, na które wjedziemy kolejką. Następnie udamy się do miasteczka Viña del Mar, znanego „miasta - ogrodu”. Czas wolny na skosztowanie wspaniałych owoców morza (dodatkowo płatne). Powrót do Santiago, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 4
Po wczesnym śniadaniu przelot do Calamy lub Antofagasty. Transfer do hotelu w San Pedro de Atacama, zakwaterowanie. Miasto, położone na wysokości ok. 2440m n.p.m. jest zieloną oazą na środku pustyni Atacama. Atacama jest uznawana za najbardziej suchy obszar świata, niektóre stacje meteorologiczne jeszcze nigdy nie zanotowały opadów deszczu! Surowy krajobraz pustyni jest nie lada wyzwaniem dla uczestników rajdu Dakar, który wiedzie przez Atacamę do Valparaiso. Przejazd do San Pedro de Atacama. W drodze do hotelu zwiedzanie Parku Narodowego Los Flamencos, w którym znajduje się Valle de la Muerte (Dolina Śmierci) oraz Valle de la Luna (Dolina Księżycowa). Przejedziemy przez pasmo Cordillera de la Sal, gdzie można podziwiać wspaniałe, naturalne formacje solne o niesamowitych kształtach. Zwiedzanie rozpoczniemy od przystanku w Dolinie Śmierci. Feeria barw jaką oferują najróżniejsze formacje skalne i padające na nie promienie słońca tworzą piękny obraz, który namalować może tylko Natura. Następnie przejazd do Doliny Księżycowej, która nazwę swą zawdzięcza iście kosmicznemu krajobrazowi: wysuszone jeziora i spękana od braku deszczu ziemia, przypominają Księżyc. Po chwili odpoczynku przejazd do lagun Miñiques i Miscanti. Głęboki odcień błękitu wody oraz otaczające laguny wulkany, tworzą przepiękny krajobraz. Kolejno odwiedzimy Salar de Atacama – największe wyschnięte solne jeziora w Chile, położone ok. 2400 m n.p.m. Na niemalże całej powierzchni solniska znajduje się spękana biała skorupa z wykrystalizowanych soli i tylko gdzieniegdzie widać tafle wody. Jedna z nich, to Laguna Chaxa - będąca domem dla trzech rodzajów flamingów (chilijskiego, andyjskiego oraz różowego). Surowość krajobrazu dodatkowo podkreśla pasmo potężnych wulkanów górujących nad Salarem. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 130 km)

Dzień 5
Po bardzo wczesnym śniadaniu (możliwy lunch box na drogę) przejazd na północ do jednej z największych atrakcji pustyni Atacama, gejzerów El Tatio. Są to jedne z najwyżej położonych gejzerów na świecie; znajdują się na wysokości ok. 4300 m n.p.m. i zdecydowanie najlepiej prezentują się o wschodzie słońca. Gejzery przypominają miniaturki wulkanów, które zamiast lawą tryskają gorącą wodą, a formy mineralne powstałe po odparowaniu wrzącej wody są niezwykle ciekawe. Powrót do hotelu, czas wolny na odpoczynek bądź samodzielne zwiedzanie San Pedro de Atacama (hotel położony zazwyczaj ok. 20 min spacerem od miasteczka). Obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 6
Po wczesnym śniadaniu przejazd w kierunku granicy z Boliwią, na trasie zobaczymy liczne laguny, z których każda zachwyca innymi kolorami. Pigmentacja wód zależy od obecności różnych gatunków alg. Pierwszą z nich jest Laguna Colorada, jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Boliwii. To słone i płytkie jezioro swoją popularność zawdzięcza charakterystycznej, intensywnie czerwonej barwie. Dodatkowo na jego tafli możemy zaobserwować liczne, kontrastujące, białe punkty zbudowane z boraksu. Całość tego niezwykłego zjawiska wkomponowana jest w malowniczy, nieskażony, górski krajobraz, pokryty charakterystyczną roślinnością, taką jak kaktusy oraz niskie pustynne trawy. Ruta de las Lagunas słynie również z bardzo licznie występujących tu flamingów, skupiających się wokół kolorowych wód. Lagunę Coloradę zamieszkują głównie różowe flamingi krótkodziobe. Następnie zobaczymy Árbol de Piedra, niespotykaną formację skalną, wyrzeźbioną przez wiatr, wyglądem przypominającą drzewo o wysokości ok. 7 m. W trakcie dalszej podróży w kierunku Uyuni zatrzymamy się przy m.in. zielonej LagunieVerde. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 450 km)

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do największego solniska na świecie, Salar de Uyuni.  Niespotykanie płaska (różnica wzniesień to niecałe 41 cm), ogromna pustynia solna o obszarze około 10 000 km² gwarantuje niesamowite widoki. Pod kilkunastometrową warstwą soli płyną zasolone rzeki, a miejsca w których mają swoje ujście, tworząc niewielkie zbiorniki wodne, które nazwano Oczami Salaru. Po środku pustyni znajduje się Wyspa Ryby (od kształtu przypominającego rybę), która słynie z ponad 500 letnich, wysokich na 10 m kaktusów. Druga wyspa, którą zwiedzimy to Wyspa Inkahuasi. Spacer po dolinie kaktusów, nastepnie do okrągłej jaskini, pokrytej cienką, delikatną warstwą przypominającą skorupkę jajka. Przerwa na lunch. Przejazd w kierunku  Cmentarza Lokomotyw. To unikatowe miejsce, w którym rozkwit kolei przypadł na XIX – XX w. Był ściśle związany z odkrytymi w tym czasie bogatymi złożami minerałów oraz transportem ich z kopalni do portów na wybrzeżu Pacyfiku. Teraz znajduje się tu mały dworzec, terminal towarowy oraz blisko setka lokomotyw oraz wagonów porzuconych wiele lat temu. Po drodze zobaczymy hotel prawie w całości wykonany z bloków soli, głównego surowca w okolicy. (Zwiedzanie Salar de Uyuni uzależnione jest od pory deszczowej i w niektórych terminach punkt ten może zostać zmieniony na inny.) Zakwaterowanie, kolacja w hotelu w Uyuni, nocleg. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 8
Po śniadaniu przejazd do Potosi. Potosi to jedno z najwyżej położonych miast na świecie, założone w XVI w. w okresie „gorączki złota”. Historia oraz losy Potosi są ściśle związane z bardzo bogatymi złożami kruszców, głównie srebra. To tu osiedlili się konkwistadorzy po nieudanych poszukiwaniach El Dorado. W zamian opanowali Potosi razem z Cerro Rico, bogatą górą, pełną srebra i innych metali. Dzięki obfitym zasobom kruszców miasto stało się najbogatszym i największym miastem na świecie. Liczne napady rabunkowe, zmieniająca się wartość kruszców, a ostatecznie wyczerpujące się złoża naturalne przyczyniły się do upadku ekonomicznego ówczesnego imperium. Zwiedzimy jedną z licznych kopalni, w wielu z nich nadal prowadzone są wydobycia, obecnie głównie cyny, cynku oraz ołowiu. W miarę możliwości zwiedzimy Mennicę Potosi, która obecnie pełni funkcję muzeum, uważanego za jedno z najważniejszych w całej Boliwii. Podczas spaceru po mieście będziemy mieli okazję podziwiać zabytkową zabudowę starego miasta, która została wpisana na listę UNESCO. Przejazd w kierunku Sucre. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 400 km)

Dzień 9
Po śniadaniu zwiedzanie Sucre, konstytucyjnej stolicy Boliwii, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W Sucre znajduje się Sąd Najwyższy Boliwii oraz jeden z najstarszych uniwersytetów obu Ameryk. Malownicze centrum miasta wygląda jak z bajki, pełne białych, kolonialnych kamienic. Sucre i Potosi to niejako miasta bliźniacze, rozwój tego pierwszego był możliwy dzięki bogactwu tego drugiego z powodu łagodniejszych warunków do życia (miasto położone jest o 1500 m niżej). Podczas zwiedzania zobaczymy katedrę, klasztor franciszkański oraz zabytkowe kamienice. Po południu przelot do La Paz. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Uwaga! W zależności od rozkładu lotów zwiedzanie La Paz możliwe w tym dniu). (Trasa ok. 50 km)

Dzień 10
Po śniadaniu zwiedzanie La Paz, największego miasta Boliwii i najwyżej na świecie położonej stolicy (3200 - 4050 m n.p.m.). Zobaczymy m.in.: Kościół Św. Franciszka, Katedrę, Gmach Rządu i Kongresu oraz słynną kolonialną ulicę Calle Jaen wraz z muzeami. O dreszcz emocji przyprawi nas wizyta na targu czarownic, gdzie można nabyć przeróżne talizmany i amulety. Następnie zobaczymy dzielnice reprezentacyjne La Paz: Obrajes, Colacoto i La Florida.  Następnie przelot z La Paz do Cusco w Peru. Po chwili odpoczynku zwiedzanie miasta, starożytnej stolicy imperium Inków: Plaza de Armas, katedra ze słynnym, srebrnym ołtarzem oraz świątynia słońca - kompleks Coricancha. Transfer do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 11
Po śniadaniu przejazd na stację kolejową, skąd rozpoczniemy całodzienną wycieczkę do Machu Picchu, jednego z SIEDEMIU CUDÓW ŚWIATA (od 2007 r. wpisane na listę UNESCO). Odkryte w 1911 r., zagubione miasto Inków to niesamowite, skalne budowle, leżące na setce tarasów. Wielkość i piękno tego miejsca dają wyobrażenie o niezwykle bogatej kulturze inkaskiej.  Zobaczymy skalną Świątynię Trzech Okien i Słoneczne Obserwatorium. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 380 km)

Dzień 12
Po śniadaniu udamy się na całodniową wycieczkę do Świętej Doliny Inków. Przejazd niezwykle malowniczą trasą w górach, wzdłuż rzeki Urubamby, po drodze będziemy podziwiać tarasy inkaskie. Wizyta w mieście Pisac, gdzie zobaczymy rynek inkaski, następnie dotrzemy do twierdzy Ollantaytambo. Po drodze zatrzymamy się w wiosce zbudowanej w stylu kolonialnym – Chincheros. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 13
Po śniadaniu transfer na lotnisku, przelot do Limy. Po chwili odpoczynku zwiedzimy kolonialną dzielnicę Plaza Mayor z okazałym pałacem, w którym mieści się siedziba rządu, katedrę (mauzoleum hiszpańskiego konkwistadora Francisco Pizzaro), klasztor św. Franciszka i katakumby. Postój przy zabytkowej stacji kolejowej Desamparados, z której rozpoczyna się trasa zaprojektowana w XIX w przez inżyniera Ernesta Malinowskiego. Następnie zwiedzanie muzeum Larco Herrera, mieszczące się w zabytkowym budynku, przedstawiające dokładny przegląd peruwiańskiej historii prekolumbijskiej, niesamowite zbiory wyrobów ze złota, ceramiki i tekstyliów. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 14
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny, transfer na lotnisko. Lot powrotny do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych (dokładne godziny zbiórki poda na miejscu pilot Rainbow Tours).

Dzień 15
Przylot do Warszawy na lotnisko im. F. Chopina.
Uwagi!
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

- Prosimy o zabranie wygodnego obuwia, odpowiedniego do pieszych wędrówek, jak również cieplej odzieży, gdyż poranki i wieczory na Atacamie i w Uyuni są chłodne (temperatura spada do -10 °C).

- W trakcie przelotów międzynarodowych oraz wewnętrznych obowiązuje całkowity zakaz przewożenia produktów pochodzenia organicznego (żywności), również tych otrzymanych na pokładzie samolotu.

- Osoby z chorobami serca lub wysokim nadciśnieniem powinny skonsultować swój wyjazd z lekarzem.

 

Zakwaterowanie na objeździe

Hotele ***  (12 rozpoczętych dób hotelowych)

 Pokoje: 2 - osobowe z łazienkami, z możliwością 1 dostawki.

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Santiago de Chile oraz z Limy do Warszawy (przez jeden z europejskich portów lotniczych), przeloty wewnętrzne wg programu, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw., wyżywienie według programu (śniadania i obiadokolacje albo lunch/lunch box), opiekę pilota, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz innych wydatków osobistych. Koszt udziału w programie (obligatoryjna opłata, w tym bilety wstępu) to 260 USD + ok. 60 USD na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych.

 

 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner