RPA i Madagaskar - na krańcu Afryki! 15 dni!

 

 

 Park Krugera - safari w największym parku Afryki, rejs w Parku Wetland St Lucia, przejazd malowniczą Panorama Route oraz Madagaskar – wyspa lemurów i kameleonów, aleja baobabów!

 

 

 

 

 

 NAJBLIŻSZE TERMINY I CENY

 

06.11 - 20.11 10 399 PLN
20.11 - 04.12 10 079 PLN
04.12 - 18.12
9 929 PLN
18.12 - 01.01
9 771 PLN
01.01. - 15.01 9 850 PLN

 

ZAPYTAJ O DOPDATKOWE TERMINY!

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY!

 

{rsform 5}

 

 

PROGRAM

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu na lotnisku w Warszawie.
Przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Durbanu. Powitanie przez rezydentów na lotnisku i transfer do hotelu 3*. Kolacja i nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Johannesburga. Po drodze zatrzymamy się na sesję fotograficzną przy wodospadzie Howick, zobaczymy również pobliską rzeźbę upamiętniającą miejsce aresztowanie Nelsona Mandeli w 1961 r. Następnie wizyta w Pietermaritzburg, gdzie oprócz kolonialnej zabudowy zobaczymy pomnik Mahatmy Gandhi, upamiętniający incydent z 1893 r., który ugruntował w działaczu tzw. metodę biernego oporu, stał się także podwaliną ruchu społecznego satjagraha. Obiadokolacja i nocleg w ok. Johannesburga. (Trasa ok. 580 km)

Dzień 3
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Antananarywy. Zwiedzanie stolicy Madagaskaru, zobaczymy podmiejski Pałac w Ambohimanga - letnią rezydencję królów Merina. Następnie powrót do miasta, gdzie zobaczymy ulicę nazwaną na cześć Maurycego Beniowskiego, który był kolonizatorem Madagaskaru z ramienia armii francuskiej. Wjazd na wzgórze przy zamku królewskim, górującym nad miastem ze wspaniałym panoramicznym widokiem na stolicę i okalające ją wzgórza. Pagórkowata okolica, w której leży Tana (potocznie Antananariwa) pełna jest kontrastów. Czerwone, gliniane domy, kościoły na szczytach wzgórz, mozaika brązowych i jaskrawo zielonych pól ryżowych wplątanych pomiędzy dzielnice miasta, kręte uliczki i gwarne stragany stojące naprzeciw nowoczesnych budynków i sklepów sprawiają, że Antananariwa jest jedną z najatrakcyjniejszych stolic Afryki. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w ok. Antananarywy. (Trasa ok. 80 km)

Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd w kierunku południowym do Antsirabe przez typowy krajobraz gór i wschodnio malgaski bujny las deszczowy. Po drodze w ok. miasta Ambatolampy wizyta w lokalnej kuźni aluminium. W Antsirabe zwiedzanie miasta, które znane jest z ciekawego kompleksu sanatoryjnego oraz pięknych kościołów. Za czasów kolonialnych był to największy kurort francuski i ośrodek wypoczynkowy dla mieszkańców stolicy. Możliwość przejażdżki słynnym „puss puss”, rykszą ciągniętą przez człowieka (nie wliczone w cenę). Miasto ze względu na dużą ilość i różnorodność ryksz nazywane jest również malgaską stolicą ryksz. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w ok. Fianarantsoa. (Trasa ok. 180 km)

Dzień 5
Po śniadaniu zwiedzanie rezerwatu lemurów Anja położonego w ok. miasta Ambalavao w poszukiwaniu lemura katta i brązowego. Następnie wizyta w Parku Narodowym Isalo, który jest najczęściej odwiedzanym parkiem na Madagaskarze. Park Narodowy Isalo został utworzony w 1962 roku i obejmuje ponad 80 tys. ha masywu piaskowca, którego kształty spowodowane dziką erozją należą do wyjątkowych na świecie. Trawiaste równiny otoczone są grzbietami piaskowca, a w okolicznych skałach znajduje się wiele grobów Sakalava. Niezwykły krajobraz uformowany z piaskowców wyrzeźbionych przez deszcz, wiatr i słońce zadziwi nas swoim pięknem. Podczas spaceru po parku (ok 2,5 km - 3,5 godz.) wypatrujemy lemurów zmieszkujących ten rejon (lemur katta, sifaka oraz brazowy lemur) i niespotykanej nigdzie indziej na świecie flory (pachopodium, aloesy, żyworódki) i fauny (iguany, jaszczurki, kameleony, żółwie, węże). Po południu czas wolny na kąpiel w naturalnym basenie u podnóża Wodospadu Nimf. Obiadokolacja i nocleg w ok. Parku Narodowego Isalo. (Trasa ok. 250 km)

Dzień 6
Po wczesnym śniadaniu, przejazd do Toliara (Tulear), miasta położonego u wybrzeży oceanu. Po drodze wizyta w rezerwacie Zombitse, gdzie zobaczymy niesamowite baobaby oraz endemiczną dla tego regionu florę i faunę, następnie przejazd do wioski Andronomaintso, gdzie zatrzymamy się na krótką sesję fotograficzną typowego krajobrazu suchego południa w otoczeniu ogromnych baobabów. W czasie dalszej podróży zobaczymy: grobowce Mahafaly i Antandroy, których rzeźbione elementy dekoracyjne przedstawiają wiele scen z życia codziennego. Kolejno wizyta w Arboretum Antsokay, gdzie będziemy mogli zobaczyć 90% unikalnych endemicznych roślin, które występują wyłącznie w południowej i południowo-zachodniej części Madagaskaru i nigdzie indziej na świecie. Obiadokolacja i nocleg w ok. Parku Narodowego Isalo. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 7
Po śniadaniu wizyta w Parku Narodowym Ranomafana gdzie można zobaczyć występujące wyłącznie na Madagaskarze kameleony, oraz inne endemiczne gady i płazy. Dzięki nietypowej jak na gady budowie (nogi pod ciałem) kameleony mogą wędrować po gałęziach lżejszych niż ciężar ich ciała. Zobaczymy kameleona lamparciego - największego przedstawiciela gatunku oraz kameleona karłowatego - najmniejszego gada świata, niewiele większego od mrówki. 80% tutejszych gatunków nie występuje nigdzie indziej na świecie. Mogły się one rozwinąć i przetrwać dzięki izolacji wyspy. Obiadokolacja i nocleg w ok. Ranomafana. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 8
Po śniadaniu przejazd do Antananariwy, po południu zwiedzanie miasta we własnym zakresie i zakupy na tradycyjnym rynku La Digue.

Dzień 9
Śniadanie i transfer na lotnisko, przelot do Johannesburga. Następnie przejazd do Parku Krugera. Po drodze odwiedzimy Soweto - afrykańskie miasteczko sąsiadujące z Johannesburgiem. Wizyta w dzielnicy Orlando gdzie na jednej ulicy mieszkało kiedyś dwóch laureatów nagrody Nobla: prezydent Nelson Mandela i biskup Desmond Tutu. Na dalszej trasie tzw. scenic route najbardziej malownicze widoki RPA: przełęcze, góry, doliny. Po południu czas wolny na odpoczynek w ok. Parku Krugera. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 380 km)

Dzień 10
Wcześnie rano wyjazd na całodniowe jeep safari w Parku Krugera, które będzie okazją do obserwacji dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Ok. godz. 9:00 zatrzymamy się w jednym z obozów na śniadanie (suchy prowiant). Park Krugera jest najstarszym i największym parkiem narodowym Afryki, rozciąga się na długości 352 km, od rzeki Limpopo na północy, do Krokodylej Rzeki na południu, a jego powierzchnia przekracza 2 mln ha, które zamieszkuje ok. 150 gatunków ssaków i 500 gatunków ptaków. Park Krugera to także dom tzw. „wielkiej piątki” zwierząt afrykańskich, czyli: lwa, słonia, nosorożca, lamparta i bawoła. Powrót na obiadokolację do hotelu lub lodgy, nocleg. (Trasa ok. 250 km)

Dzień 11
Po śniadaniu wyjazd na jedną z najpiękniejszych tras krajobrazowych w Południowej Afryce - „Panorama Route” w Górach Smoczych. Obejrzymy cuda natury, które rozsławiły ten rejon na całym świecie: Blyde River Canyon - jeden z najgłębszych kanionów na świecie oraz słynne Three Rondavels - trzy szczyty uformowane w kształcie okrągłych tubylczych chat, jak również Bourke's Luck Pot Holes - spektakularne, wyrzeźbione w skale przez wodę cylindryczne formacje koryta rzeki Blyde i Okno Boga (God's Window) - które zawdzięcza swoją nazwę wspaniałym widokom na rozciągającą się poniżej (ok. 900 m) równinę tzw. Lowveld, przechodzącą przez Park Krugera aż do Mozambiku. Odwiedzimy także tropikalny las deszczowy, a następnie zatrzymamy się na sesję fotograficzną przy Wodospadach Berlin i Lizbon. Zatrzymamy się także w miasteczku - skansenie pierwszych odkrywców złota - Pilgrim’s Rest, gdzie zobaczymy samochody sprzed II wojny światowej, dawne wydawnictwo i zabytkowy cmentarz, gdzie spoczywają pierwsi poszukiwacze złota. Obiadokolacja i nocleg w ok. Parku Krugera. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 12
Po śniadaniu przejazd do jednego z dwóch królestw na terenie RPA - Suazi. Po drodze miniemy tradycyjne zabudowania zuluskich chat. W Malkerns odwiedzimy fabrykę świeczek, gdzie wyrabiane są produkty o fantazyjnych kształtach, będzie także czas na zakupy miejscowego rękodzieła, następnie wizyta na lokalnym targu. Odwiedzimy także Instytut Szympansów imienia Jane Goodall, gdzie prowadzi się badania nad tymi fascynującymi zwierzętami, z którymi genetycznie dzielimy 98% DNA. Jednym z największych odkryć Jane Goodall w dziedzinie badań nad szympansami był fakt, że posługują się one narzędziami. W Instytucie przebywają zwierzęta zranione i osierocone, spacer z przewodnikiem który zapozna nas z zachowaniami szympansów, będziemy także świadkami karmienia. Kontynuujemy przejazd w okolice Rezerwatu Hluhluwe (Sluslue) na obiadokolację i nocleg w hotelu lub lodgy. (Trasa ok. 290 km)

Dzień 13
Śniadanie i całodzienne safari w najstarszym obszarze chronionym w Afryce - Hluhluwe. Obecnie rezerwat szczyci się najliczniejszą populacją nosorożca białego na świecie (stąd gatunek ten jest również reintrodukowany do innych parków), ale spotkać tu można wszystkich przedstawicieli tzw. „wielkiej piątki” zwierząt afrykańskich. Lunch na terenie parku płatny dodatkowo, następnie kontynuujemy popołudniowe safari w rezerwacie. Obiadokolacja i nocleg w ok. Rezerwatu Hluhluwe. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 14
Po śniadaniu wyjazd w trasę nadmorską do Durbanu. Po drodze wizyta w wiosce plemienia Zulusów - rdzennej ludności RPA, obecnie najliczniejszej grupy etnicznej tego kraju, która zamieszkuje głównie region KwaZulu Natal. Zobaczymy tradycyjne zuluskie tańce, sposób wytwarzania dzid, będziemy także świadkami ceremonii przygotowywania piwa. Następnie rejs po estuarium rzeki St Lucia, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pod ochroną Parku Wetland St Lucia znajduje się 5 sąsiadujących ekosystemów: rafa koralowa, jezioro, estuarium rzeki iSimangaliso, buszweld (sawanna), a także zarośla trzcinowe i podmokłe tereny mierzei między jeziorem a oceanem. Rejs będzie doskonałą okazją do obserwacji występujących tutaj zwierząt, m.in. hipopotamów, krokodyli, a także ponad 350 gatunków ptaków. (Trasa ok. 350 km) Kolacja i nocleg w hotelu *** w ok. Durbanu.

Dzień 15
Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoi i czas wolny, możliwość korzystania z ogólnodostępnej infrastruktury hotelu. Po południu transfer (możliwy bez polskojęzycznej opieki) na lotnisko w Durbanie. Wylot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Warszawy.

Dzień 16
Przylot do Warszawy w godzinach porannych.

Park Krugera: proponujemy zabrać ciepłe ubrania, chustę/szalik oraz nakrycie głowy. Podczas  jazdy otwartymi samochodami może być chłodno.

Wiza na Madagaskar: paszport ważny miniumum 6 miesięcy, do wizy potrzebne 2 zdjęcia, wyrabia się ją po przylocie na lotnisku w Antananarywie.

Szczepienia: nie są wymagane. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty oraz moskitierę.

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLL LOT (rejs non stop), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach **/ *** w części objazdowej (14 rozpoczętych dób hotelowych), 14 śniadań i 14 obiadokolacji, transfery autokarem, przelot wewnętrzny (20kg+5kg), opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obowiązkowej opłaty na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów etc. (łącznie bilety wstępu i napiwki płatne pilotowi jako pakiet ok. 350 USD i 150 EUR), dodatkowych posiłków i napoi, wycieczek lokalnych. Wizy na Madagaskar.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 01.04.2014 r. i mogą ulec zmianie. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

 

 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner