Afryka

Egipt z Ziemią Świętą - 8 lub 15 dni!

Jerozolima - Święte Miasto, Betlejem, Nazaret i Kafarnaum, Jordan, Jezioro Galilejskie, Morze Martwe, Massada i Qumran. Dla chętnych tydzień wypoczynku w Sharm El Sheikh!


 

TERMIN I CENA

 

07.10 - 14.10
2329 PLN
21.10 - 28.10 2454 PLN
11.11 - 18.11 2746 PLN
25.11 - 02.12
2434 PLN
09.12 - 16.12 2395 PLN
23.12 - 30.12 2743 PLN
30.12 - 06.01 2890 PLN

 

 

DOSTĘPNE TAKŻE KOLEJNE TERMINY WIOSNA - LATO!

ZAPYTAJ JUŻ TERAZ O SZCZEGÓŁY i PROMOCJE!{rsform 5}

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach.
Odprawa paszportowo-celna, a następnie transfer do hotelu 3*** w Sharm el Sheikh. Kolacja i nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na przejście graniczne pomiędzy Egiptem a Izraelem (Taba-Eilat). Po załatwieniu formalności wizowych (trwają od 2 do 4 godzin) spotkanie z izraelskim przewodnikiem. Uwaga! Na granicy zmiana autokaru z egipskiego na izraelski. Następnie transfer doliną Arava na nocleg w Betlejem. (Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 580 km)

Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie rozpoczniemy od: Ściany Płaczu, która pamięta czasy Świątyni Salomona; stąd rozciąga się widok na Plac Świątynny z Kopułą Skały i meczetem Al-Aksa; zobaczymy Złotą Menorę. Przejazd do Ein Karem i wizyta w kościele Jana Chrzciciela (wg tradycji tu się urodził), Góra Hertzla z Instytutem Yad Vashem - swoistym muzeum upamiętniającym Holokaust. Następnie udamy się do Betlejem - miejsca narodzin Jezusa - wejście do Groty Narodzenia i wybudowanego na niej kościoła. Kolacja i nocleg w Betlejem. (Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 60 km)

Dzień 4
Po śniadaniu wjedziemy na Górę Oliwną z roztaczającą się stąd panoramą Jerozolimy. Wstąpimy do kościoła Pater Noster, wybudowanego nad grotą, w której Jezus nauczał swoich uczniów. Następnie zobaczymy Bazylikę Wszystkich Narodów Gethsemani w Ogrójcu. Wejdziemy w obręb murów Starego Miasta i rozpoczniemy zwiedzanie Drogi Krzyżowej przechodząc ulicami dzielnicy muzułmańskiej (z bazarami arabskimi) oraz dzielnicą chrześcijańską. Ostatnie stacje Via Dolorosa znajdują się w obrębie Bazyliki Grobu Pańskiego z Golgotą i Grobem Jezusa. Opuścimy „Święte Miasto” spacerując przez dzielnicę żydowską i oglądając pozostałości Cardo Maximus z czasów Hadriana. Kolacja i nocleg w Jerozolimie lub Betlejem. (Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 60 km)

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Nazaretu, w którym zwiedzimy Kościół Zwiastowania i kościół Św. Józefa (jeśli wystarczy czasu możliwość fakultatywnego odwiedzenia Jaffy i Tel Avivu oraz Cezarei Nadmorskiej, płatne dodatkowo ok.40 USD). Seforis - miasto rzymsko-bizantyjskie ze wspaniałymi mozaikami oraz niewielką twierdzą krzyżowców. Kolejnym etapem wycieczki będzie Kana Galilejska (miejsce pierwszego cudu - przemienienia wody w wino). Na zakończenie dnia przejażdżka łodzią po Jeziorze Galilejskim. Kolacja i nocleg w Tyberiadzie. (Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 260 km)

Dzień 6
Po śniadaniu przejedziemy do kilku kościołów związanych z ważnymi dla chrześcijan wydarzeniami. Udamy się do Tabgha (wg tradycji biblijnej miejsce rozmnożenia chleba i ryb). Kolejnym etapem podróży będzie Kafarnaum, wielokrotnie wspominane w Biblii miejsca zamieszkania Jezusa. Dalej przejedziemy na Górę Błogosławieństw (miejsca tzw. Kazania na Górze oraz wyboru apostołów). W Yardenit będziemy mogli zamoczyć nogi w wodach Jordanu i odnowić samodzielnie chrzest w rzece, w której chrzczony był Jezus. W drodze nad Morze Martwe zwiedzimy teren wykopalisk w Bet Shean, zobaczymy między innymi teatr rzymski, bizantyjską ulicę, antyczne świątynie oraz łaźnie. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Betlejem. (Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 200 km)

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie, następnie zwiedzanie jaskiń Qumran, w których odnaleziono słynne zwoje znad Morza Martwego - starożytne teksty biblijne. Zatrzymamy się przy Masadzie - twierdzy Zelotów (wjazd kolejką linową do twierdzy dodatkowo płatny ok. 15 USD/osoba). Zwiedzanie zakończymy relaksującą kąpielą w Morzu Martwym - 420 m. poniżej poziomu morza. Przejazd w kierunku Eljatu przez Pustynię Judzką i Dolinę Arawa na granicę izraelsko-egipską. Odprawa paszportowa i transfer autokarem do Sharm el Sheikh; wieczorem kolacja i nocleg w hotelu 3*** w Sharm el Sheikh. (Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 520 km)

Dzień 8
Rano wykwaterowanie z hotelu (najpóźniej do godziny 12) i transfer na lotnisko w Sharm el-Sheikh.
- dla klientów wybierających dodatkowy tydzień pobytu w Sharm el Sheikh - transfer do wybranego hotelu
- dla klientów powracających do Polski - transfer na lotnisko.
 

Uwagi!
Ze względu na specyfikę kraju wielowyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie ( np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).

W okresie najważniejszego święta religijnego Yom Kippur, mogą wystąpić zmiany w organizacji objazdów i pobytów. Wszystkie posiłki w tym czasie są serwowane na zimno, podawane są tylko napoje bezalkoholowe.

Do urządzeń elektrycznych z „grubymi bolcami” potrzebne są adaptory.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Godziny wylotów/powrotów mogą ulec zmianie!

 

Zakwaterowanie na objeździe

Hotele o standardzie odpowiadającym **/ *** w ocenie organizatora (wg programu) - (7 rozpoczętych dób hotelowych).

Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.

Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja oraz bar.

Wyżywienie: śniadania oraz kolacje (wg opisu w programie).

Dla chętnych możliwość dopłaty za tygodniowy pobyt w hotelach w Sharm El Sheikh.


Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Sharm El Sheikh, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (razem 7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania i obiadokolacje (lub lunche), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu i ubezpieczenie TU EUROPA SA - wariant standard (KL, CP, NNW i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wizy egipskiej 15 USD (rząd egipski planuje podwyższenie kosztu wizy do 25$; dla klientów pozostających na tydzień wypoczynku w Sharm El Sheikh; potrzebna w przypadku wycieczek fakultatywnych: do Kairu, Kolorowego Kanionu oraz Parku Narodowego Ras Mohanmad - autokarem); opłat granicznych ok.40 USD oraz kosztów realizacji programu zwiedzania (bilety wstępu, obsługa lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców itp: ok. 130 USD razem w Izraelu i Egipcie oraz wjazd kolejką linową na Masadę (15 USD) - płatne obligatoryjnie na miejscu; napojów do obiadokolacji, wycieczek fakultatywnych (ceny w programie), oraz innych wydatków osobistych.

 

WAŻNE INFORMACJE

Uwaga! Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

 

Przypominamy, że po wylądowaniu na lotnisku w Sharm el Sheikh nie należy wykupować standardowej wizy, a jedynie poprosić o bezpłatną Sinai Only. Standardowa wiza jest wymagana tylko w przypadku wyjazdów poza Synaj (np. wycieczka fakultatywna do Kairu czy Luksoru) i po wyjeździe z Egiptu do  Izraela lub Jordanii traci ona ważność. Standardową wizę można zakupić po powrocie do Sharm el Sheikh. 

Kenia-Tanzania-Zanzibar!

Przeżyj niezapomniane Safari!! Słonie, żyrafy, antylopy i lwy, Tsavo West i źródła Mzima, Lake Manyara - kraina hipopotamów, Serengeti - królewstwo dzikich zwierząt, Ngorongoro - wygasły wulkan, Amboseli i Dach Afryki – Kilimandżaro!

 

 

 Kenia, Tanzania i Zanzibar - Safari z wypoczynkiem!

NAJBLIŻSZE TERMINY I CENY

22.11 - 07.12
11 200 PLN
06.12 - 21.12
11 228 PLN
27.12 - 11.01
13 663 PLN
03.01 - 18.01 12 114 PLN

 

 

 

ZAPYTAJ O DODATKOWE TERMINY I CENĘ  NA DZIŚ!

 

{rsform 5}

 

PROGRAM


Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Międzylądowanie techniczne  (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Wieczorem przylot na lotnisko Moi w Mombasie. Po odprawie paszportowo - wizowej powitanie przez rezydentów na lotnisku i transfer do hotelu (Mombasa Beach lub podobny skromny hotel ***). Kolacja i nocleg.

Dzień 2
Po wczesnym śniadaniu transfer mikrobusem do Parku Narodowego Tsavo West (ok. 250 km - ok. 4 godz.). Pierwsze safari rozpoczniemy już po przekroczeniu bramy parku. Jego teren pokrywa busz i gaje akacjowe, które zamieszkuje tysiące dzikich zwierząt: słonie, lwy, bawoły, antylopy gnu i żyrafy, a nawet lamparty i nosorożce. Lunch, a następnie popołudniowe safari i obserwacja zwierząt w jednym z największych Parków Narodowych Afryki, gdzie spotkać można przeogromne stada migrujących ptaków, a także tzw. czerwone słonie z Tsavo. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w lodgy w Tsavo. (Trasa ok. 280 km)

Dzień 3
Po śniadaniu przyjazd do Parku Narodowego Amboseli, z którego rozciąga się przepiękny widok na majestatyczny “dach Afryki” - Kilimandżaro. Sam szczyt można zobaczyć najczęściej tylko wcześnie rano i przed zachodem słońca, przez pozostałą cześć dnia jest on zwykle przysłonięty chmurami. Po drodze zobaczą Państwo malownicze Źródła Mzima (dwa oczka wodne połączone ze sobą kaskadami, z rezydującymi tu na stałe hipopotamami i krokodylami), a także ogromny zastygły wylew czarnej lawy - Shetani. Dla chętnych wizyta w wiosce Masajów (ok. 25 USD/os.), w programie zwiedzanie domków pasterzy, masajskie tańce i zwyczaje, możliwość zakupu rękodzieła Masajów. Lunch, a następnie safari w parku, znanym przede wszystkim jako „kraina słoni”, ale często można tu spotkać także inne zwierzęta m.in. lwy, hieny, gepardy, antylopy, bawoły i żyrafy. Kolacja i nocleg w lodgy w ok. Amboseli. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 4
Po śniadaniu transfer do Namanga na granicy z Tanzanią, gdzie przesiądziemy się do samochodów terenowych, następnie przejazd do Parku Narodowego Lake Manyara, wpisanego na listę UNESCO jako rezerwat biosfery. Po drodze przerwa na lunch. Po południu safari w Parku Lake Manyara, który słynie z lwów i niezliczonych gatunków migrujących ptaków, między innymi pelikanów i flamingów. W strefie wysokiej wegetacji, bliżej wjazdu do parku podziwiać można liczne populacje pawianów. Dodatkowo można tu spotkać ponad 350 gatunków ptaków. Kolacja i nocleg w lodgy w ok. parku Lake Manyara. (Trasa ok. 400 km)

Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Serengeti. Lunch - picnic, a następnie popołudniowe safari na terenie parku który jest znaną na całym świecie ostoją zwierząt i ma powierzchnie porównywalną do Irlandii Północnej. Kolacja i nocleg w lodgy w ok. Serengeti. (Trasa ok. 250 km)

Dzień 6
Po śniadaniu oraz po południu bezkrwawe safari w Parku Narodowym Serengeti, który słynie z bogatej populacji przede wszystkim gazeli oraz zebry, ale można tutaj przy odrobinie szczęścia zobaczyć także słynną afrykańską „wielką piątkę” zwierząt: słonia, nosorożca, lwa, lamparta i bawoła oraz ponad 500 gatunków ptaków. Podczas safari obserwacja zwierząt jest łatwa ze względu na niską roślinność - park porasta sawanna z rosnącymi gdzieniegdzie akacjami. Krajobraz urozmaicają liczne, małe rzeczki, jeziorka i bagna. Śniadanie, lunch, kolacja w lodgy w ok. Serengeti. (Trasa ok. 120 km)

Dzień 7
Po wczesnym śniadaniu wyjazd na niezapomniane safari w Ngorongoro. Park słynie głównie z ogromnego krateru Ngorongoro, zwanego Edenem Afryki, a uznany jest za jeden z ośmiu przyrodniczych cudów świata. Krater położony jest na zachód od słynnego Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Powstał po zapadnięciu wulkanu 2 mln lat temu, pozostawiając największą na świecie kalderę o pow. ok. 312 km2 i średnicy dochodzącej do 22 km. Na dnie krateru żyją setki dzikich zwierząt i ptaków: słonie, nosorożce, gnu, bawoły, antylopy i flamingi. W trakcie safari krótka przerwa na lunch - picnic. Wieczorem przejazd na kolację i nocleg do lodgy w ok. Ngorngoro. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 8
Po śniadaniu przejazd w kierunku Arushy na lunch picnic (Trasa ok. 200 km). Transfer na lotnisko w Arushy i przelot na wyspę Zanzibar. Transfer do wybranego hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 9-14
Pobyt w wybranym hotelu na wyspie Zanzibar.

Dzień 15
Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko Zanzibar. Przelot do Mombasy i czas wolny. Wylot samolotem czarterowym do Polski.

Dzień 16
Międzylądowanie techniczne w Egipcie (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Przylot do Polski.
 

Uwagi!
-
Na safari należy zabrać ze sobą elastyczną torbę a nie sztywną walizkę. Niestety nie ma możliwości przepakowania bagaży na safari i pozostawienia walizki lotniczej w hotelu w Mombasie, ze względu na wylot z Arushy na Zanzibar. Sugerujemy zabranie ze sobą szalików/ chust, które będą chroniły twarz przed kurzem i wiatrem. Jeśli chodzi o obuwie to podczas całego dnia należy wystrzegać się klapek i stosować buty zakrywające całą stopę - uchroni to przed ugryzieniem przez jakiegoś nieprzyjemnego insekta. Przyda się także kapelusz przeciwsłoneczny i krem z wysokim filtrem. Jeśli chodzi o ubiór, to temperatura w ciągu dnia jest zmienna (rano i wieczorem chłodno, w ciągu dnia gorąco). Dlatego sugerujemy spodnie z dopinanymi nogawkami i przewiewną koszulę z długim rękawem (dodatkowo ochrona przed insektami). Na wieczór sweter lub polar. Radzimy zabranie lornetek do wypatrywania zwierząt i latarek (niektóre alejki w lodgach są słabo oświetlone).

- Trasa ogółem ok. 2400 km.

- Należy wymienić tylko dolary wydane po 2005 r.

 

Zakwaterowanie na objeździe

MOMBASA

Hotele*** (1 rozpoczęta doba hotelowa w Mombasa Beach lub podobnym skromnym hotelu) - wygodny, położony przy plaży.

Pokoje: 2-osobowe (możliwość dostawki) z łazienką, klimatyzacją, balkonem/ tarasem.

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje.

Do dyspozycji gości: restauracja, bar i basen.

 

SAFARI

Hotele kategorii *** (6 rozpoczętych dób hotelowych w tzw. lodge ***) - wygodne, często budowane w lokalnym stylu, położone bezpośrednio na terenach parków narodowych lub w ich pobliżu, bardzo często z możliwością obserwacji zwierząt z hotelowego tarasu czy pokoju. Lodge często budowane są przy wodopojach, gdzie zwłaszcza wieczorami gromadzą się zwierzęta. Możliwe lodge namiotowe.

Pokoje: skromnie wyposażone pokoje z łazienkami (bez klimatyzacji, TV i telefonu). Brak możliwości dostawek! Podczas safari konieczność wykupienia dopłaty do pokoju 1- osobowego lub zgoda na dokwaterowanie.

Wyżywienie: śniadania, obiady i kolacje najczęściej w formie bufetu, choć w niektórych lodgach czasami posiłki podawane są do stolika (możliwe lunche w postaci pakietów podróżnych).

Do dyspozycji gości: recepcja, restauracja, bar oraz często ogród, basen i sklepiki z pamiątkami.

Uwaga! Na terenach parków telefony komórkowe nie mają zasięgu. W recepcji do dyspozycji telefon, płatny (zwykle drogi) jednak często zdarzają się także awarie telefonów stacjonarnych.

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, przeloty lokalne Arusha - Zanzibar, Zanzibar - Mombasa (limit bagażu na przelotach wewnętrznych 15 kg + 5 kg), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych) w hotelach i lodgach na safari, 7 rozpoczętych dób hotelowych w wybranym hotelu pobytowym na Zanzibarze, transfery mikrobusami, transfery lotnisko - hotel - lotnisko (transfery możliwe bez polskojęzycznej opieki), wyżywienie jak w programie i opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta w Mombasie, opiekę polskiego pilota podczas safari (1 osoba na grupę, przesiada się pomiędzy busami) oraz miejscowego kierowcy - specjalisty podczas safari (1 osoba na busa, j. angielski), program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż). Na Zanzibarze Klienci pozostają pod opieką anglojęzycznego przedstawicie lokalnego agenta, kontakt z polskim rezydentem przebywającym w Mombasie tylko telefoniczny.

 

Cena podstawowa nie obejmuje: opłat za wstępy do parków narodowych, obowiązkowej opłaty na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych (łącznie bilety wstępu i napiwki płatne pilotowi jako pakiet ok. 495 USD/ os.), wycieczek lokalnych: wioska masajska (ok. 25 USD/os.), dodatkowych posiłków i napoi do oraz innych wydatków osobistych, wizy kenijskiej (50 USD/os., płatnej po przylocie na lotnisku w Mombasie), wizy do Tanzanii (50 USD/os., płatnej na granicy z Tanzanią), opłaty wylotowej płatnej przy wylocie z Zanzibaru (ok. 35 USD/os.).

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 01.04.2014 r. i mogą ulec zmianie. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

 

Inne

 

Szczepienia: wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze, zalecane - przeciw żółtaczce

 

 

 

 


 

 

RPA i Madagaskar - na krańcu Afryki! 15 dni!

 

 

 Park Krugera - safari w największym parku Afryki, rejs w Parku Wetland St Lucia, przejazd malowniczą Panorama Route oraz Madagaskar – wyspa lemurów i kameleonów, aleja baobabów!

 

 

 

 

 

 NAJBLIŻSZE TERMINY I CENY

 

06.11 - 20.11 10 399 PLN
20.11 - 04.12 10 079 PLN
04.12 - 18.12
9 929 PLN
18.12 - 01.01
9 771 PLN
01.01. - 15.01 9 850 PLN

 

ZAPYTAJ O DOPDATKOWE TERMINY!

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY!

 

{rsform 5}

 

 

PROGRAM

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu na lotnisku w Warszawie.
Przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Durbanu. Powitanie przez rezydentów na lotnisku i transfer do hotelu 3*. Kolacja i nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Johannesburga. Po drodze zatrzymamy się na sesję fotograficzną przy wodospadzie Howick, zobaczymy również pobliską rzeźbę upamiętniającą miejsce aresztowanie Nelsona Mandeli w 1961 r. Następnie wizyta w Pietermaritzburg, gdzie oprócz kolonialnej zabudowy zobaczymy pomnik Mahatmy Gandhi, upamiętniający incydent z 1893 r., który ugruntował w działaczu tzw. metodę biernego oporu, stał się także podwaliną ruchu społecznego satjagraha. Obiadokolacja i nocleg w ok. Johannesburga. (Trasa ok. 580 km)

Dzień 3
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Antananarywy. Zwiedzanie stolicy Madagaskaru, zobaczymy podmiejski Pałac w Ambohimanga - letnią rezydencję królów Merina. Następnie powrót do miasta, gdzie zobaczymy ulicę nazwaną na cześć Maurycego Beniowskiego, który był kolonizatorem Madagaskaru z ramienia armii francuskiej. Wjazd na wzgórze przy zamku królewskim, górującym nad miastem ze wspaniałym panoramicznym widokiem na stolicę i okalające ją wzgórza. Pagórkowata okolica, w której leży Tana (potocznie Antananariwa) pełna jest kontrastów. Czerwone, gliniane domy, kościoły na szczytach wzgórz, mozaika brązowych i jaskrawo zielonych pól ryżowych wplątanych pomiędzy dzielnice miasta, kręte uliczki i gwarne stragany stojące naprzeciw nowoczesnych budynków i sklepów sprawiają, że Antananariwa jest jedną z najatrakcyjniejszych stolic Afryki. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w ok. Antananarywy. (Trasa ok. 80 km)

Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd w kierunku południowym do Antsirabe przez typowy krajobraz gór i wschodnio malgaski bujny las deszczowy. Po drodze w ok. miasta Ambatolampy wizyta w lokalnej kuźni aluminium. W Antsirabe zwiedzanie miasta, które znane jest z ciekawego kompleksu sanatoryjnego oraz pięknych kościołów. Za czasów kolonialnych był to największy kurort francuski i ośrodek wypoczynkowy dla mieszkańców stolicy. Możliwość przejażdżki słynnym „puss puss”, rykszą ciągniętą przez człowieka (nie wliczone w cenę). Miasto ze względu na dużą ilość i różnorodność ryksz nazywane jest również malgaską stolicą ryksz. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w ok. Fianarantsoa. (Trasa ok. 180 km)

Dzień 5
Po śniadaniu zwiedzanie rezerwatu lemurów Anja położonego w ok. miasta Ambalavao w poszukiwaniu lemura katta i brązowego. Następnie wizyta w Parku Narodowym Isalo, który jest najczęściej odwiedzanym parkiem na Madagaskarze. Park Narodowy Isalo został utworzony w 1962 roku i obejmuje ponad 80 tys. ha masywu piaskowca, którego kształty spowodowane dziką erozją należą do wyjątkowych na świecie. Trawiaste równiny otoczone są grzbietami piaskowca, a w okolicznych skałach znajduje się wiele grobów Sakalava. Niezwykły krajobraz uformowany z piaskowców wyrzeźbionych przez deszcz, wiatr i słońce zadziwi nas swoim pięknem. Podczas spaceru po parku (ok 2,5 km - 3,5 godz.) wypatrujemy lemurów zmieszkujących ten rejon (lemur katta, sifaka oraz brazowy lemur) i niespotykanej nigdzie indziej na świecie flory (pachopodium, aloesy, żyworódki) i fauny (iguany, jaszczurki, kameleony, żółwie, węże). Po południu czas wolny na kąpiel w naturalnym basenie u podnóża Wodospadu Nimf. Obiadokolacja i nocleg w ok. Parku Narodowego Isalo. (Trasa ok. 250 km)

Dzień 6
Po wczesnym śniadaniu, przejazd do Toliara (Tulear), miasta położonego u wybrzeży oceanu. Po drodze wizyta w rezerwacie Zombitse, gdzie zobaczymy niesamowite baobaby oraz endemiczną dla tego regionu florę i faunę, następnie przejazd do wioski Andronomaintso, gdzie zatrzymamy się na krótką sesję fotograficzną typowego krajobrazu suchego południa w otoczeniu ogromnych baobabów. W czasie dalszej podróży zobaczymy: grobowce Mahafaly i Antandroy, których rzeźbione elementy dekoracyjne przedstawiają wiele scen z życia codziennego. Kolejno wizyta w Arboretum Antsokay, gdzie będziemy mogli zobaczyć 90% unikalnych endemicznych roślin, które występują wyłącznie w południowej i południowo-zachodniej części Madagaskaru i nigdzie indziej na świecie. Obiadokolacja i nocleg w ok. Parku Narodowego Isalo. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 7
Po śniadaniu wizyta w Parku Narodowym Ranomafana gdzie można zobaczyć występujące wyłącznie na Madagaskarze kameleony, oraz inne endemiczne gady i płazy. Dzięki nietypowej jak na gady budowie (nogi pod ciałem) kameleony mogą wędrować po gałęziach lżejszych niż ciężar ich ciała. Zobaczymy kameleona lamparciego - największego przedstawiciela gatunku oraz kameleona karłowatego - najmniejszego gada świata, niewiele większego od mrówki. 80% tutejszych gatunków nie występuje nigdzie indziej na świecie. Mogły się one rozwinąć i przetrwać dzięki izolacji wyspy. Obiadokolacja i nocleg w ok. Ranomafana. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 8
Po śniadaniu przejazd do Antananariwy, po południu zwiedzanie miasta we własnym zakresie i zakupy na tradycyjnym rynku La Digue.

Dzień 9
Śniadanie i transfer na lotnisko, przelot do Johannesburga. Następnie przejazd do Parku Krugera. Po drodze odwiedzimy Soweto - afrykańskie miasteczko sąsiadujące z Johannesburgiem. Wizyta w dzielnicy Orlando gdzie na jednej ulicy mieszkało kiedyś dwóch laureatów nagrody Nobla: prezydent Nelson Mandela i biskup Desmond Tutu. Na dalszej trasie tzw. scenic route najbardziej malownicze widoki RPA: przełęcze, góry, doliny. Po południu czas wolny na odpoczynek w ok. Parku Krugera. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 380 km)

Dzień 10
Wcześnie rano wyjazd na całodniowe jeep safari w Parku Krugera, które będzie okazją do obserwacji dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Ok. godz. 9:00 zatrzymamy się w jednym z obozów na śniadanie (suchy prowiant). Park Krugera jest najstarszym i największym parkiem narodowym Afryki, rozciąga się na długości 352 km, od rzeki Limpopo na północy, do Krokodylej Rzeki na południu, a jego powierzchnia przekracza 2 mln ha, które zamieszkuje ok. 150 gatunków ssaków i 500 gatunków ptaków. Park Krugera to także dom tzw. „wielkiej piątki” zwierząt afrykańskich, czyli: lwa, słonia, nosorożca, lamparta i bawoła. Powrót na obiadokolację do hotelu lub lodgy, nocleg. (Trasa ok. 250 km)

Dzień 11
Po śniadaniu wyjazd na jedną z najpiękniejszych tras krajobrazowych w Południowej Afryce - „Panorama Route” w Górach Smoczych. Obejrzymy cuda natury, które rozsławiły ten rejon na całym świecie: Blyde River Canyon - jeden z najgłębszych kanionów na świecie oraz słynne Three Rondavels - trzy szczyty uformowane w kształcie okrągłych tubylczych chat, jak również Bourke's Luck Pot Holes - spektakularne, wyrzeźbione w skale przez wodę cylindryczne formacje koryta rzeki Blyde i Okno Boga (God's Window) - które zawdzięcza swoją nazwę wspaniałym widokom na rozciągającą się poniżej (ok. 900 m) równinę tzw. Lowveld, przechodzącą przez Park Krugera aż do Mozambiku. Odwiedzimy także tropikalny las deszczowy, a następnie zatrzymamy się na sesję fotograficzną przy Wodospadach Berlin i Lizbon. Zatrzymamy się także w miasteczku - skansenie pierwszych odkrywców złota - Pilgrim’s Rest, gdzie zobaczymy samochody sprzed II wojny światowej, dawne wydawnictwo i zabytkowy cmentarz, gdzie spoczywają pierwsi poszukiwacze złota. Obiadokolacja i nocleg w ok. Parku Krugera. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 12
Po śniadaniu przejazd do jednego z dwóch królestw na terenie RPA - Suazi. Po drodze miniemy tradycyjne zabudowania zuluskich chat. W Malkerns odwiedzimy fabrykę świeczek, gdzie wyrabiane są produkty o fantazyjnych kształtach, będzie także czas na zakupy miejscowego rękodzieła, następnie wizyta na lokalnym targu. Odwiedzimy także Instytut Szympansów imienia Jane Goodall, gdzie prowadzi się badania nad tymi fascynującymi zwierzętami, z którymi genetycznie dzielimy 98% DNA. Jednym z największych odkryć Jane Goodall w dziedzinie badań nad szympansami był fakt, że posługują się one narzędziami. W Instytucie przebywają zwierzęta zranione i osierocone, spacer z przewodnikiem który zapozna nas z zachowaniami szympansów, będziemy także świadkami karmienia. Kontynuujemy przejazd w okolice Rezerwatu Hluhluwe (Sluslue) na obiadokolację i nocleg w hotelu lub lodgy. (Trasa ok. 290 km)

Dzień 13
Śniadanie i całodzienne safari w najstarszym obszarze chronionym w Afryce - Hluhluwe. Obecnie rezerwat szczyci się najliczniejszą populacją nosorożca białego na świecie (stąd gatunek ten jest również reintrodukowany do innych parków), ale spotkać tu można wszystkich przedstawicieli tzw. „wielkiej piątki” zwierząt afrykańskich. Lunch na terenie parku płatny dodatkowo, następnie kontynuujemy popołudniowe safari w rezerwacie. Obiadokolacja i nocleg w ok. Rezerwatu Hluhluwe. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 14
Po śniadaniu wyjazd w trasę nadmorską do Durbanu. Po drodze wizyta w wiosce plemienia Zulusów - rdzennej ludności RPA, obecnie najliczniejszej grupy etnicznej tego kraju, która zamieszkuje głównie region KwaZulu Natal. Zobaczymy tradycyjne zuluskie tańce, sposób wytwarzania dzid, będziemy także świadkami ceremonii przygotowywania piwa. Następnie rejs po estuarium rzeki St Lucia, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pod ochroną Parku Wetland St Lucia znajduje się 5 sąsiadujących ekosystemów: rafa koralowa, jezioro, estuarium rzeki iSimangaliso, buszweld (sawanna), a także zarośla trzcinowe i podmokłe tereny mierzei między jeziorem a oceanem. Rejs będzie doskonałą okazją do obserwacji występujących tutaj zwierząt, m.in. hipopotamów, krokodyli, a także ponad 350 gatunków ptaków. (Trasa ok. 350 km) Kolacja i nocleg w hotelu *** w ok. Durbanu.

Dzień 15
Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoi i czas wolny, możliwość korzystania z ogólnodostępnej infrastruktury hotelu. Po południu transfer (możliwy bez polskojęzycznej opieki) na lotnisko w Durbanie. Wylot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Warszawy.

Dzień 16
Przylot do Warszawy w godzinach porannych.

Park Krugera: proponujemy zabrać ciepłe ubrania, chustę/szalik oraz nakrycie głowy. Podczas  jazdy otwartymi samochodami może być chłodno.

Wiza na Madagaskar: paszport ważny miniumum 6 miesięcy, do wizy potrzebne 2 zdjęcia, wyrabia się ją po przylocie na lotnisku w Antananarywie.

Szczepienia: nie są wymagane. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty oraz moskitierę.

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLL LOT (rejs non stop), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach **/ *** w części objazdowej (14 rozpoczętych dób hotelowych), 14 śniadań i 14 obiadokolacji, transfery autokarem, przelot wewnętrzny (20kg+5kg), opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obowiązkowej opłaty na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów etc. (łącznie bilety wstępu i napiwki płatne pilotowi jako pakiet ok. 350 USD i 150 EUR), dodatkowych posiłków i napoi, wycieczek lokalnych. Wizy na Madagaskar.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 01.04.2014 r. i mogą ulec zmianie. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

 

 

Ghana - Togo - Senegal - Gambia! 15 dni!

Niezapomniana przygoda pomiędzy Złotym Wybrzeżem, a królestwem magii! Ghana – burzliwa historia złotego kruszcu – Step, sawanna, wodospady -  słonie, hipopotamy, krokodyle – safari w PN Mole  – Togo – wieżowe domy z gliny, obrzędy animistyczne, targi fetyszy – Senegal – Dakar i wyspa Goree - Wypoczynek w Gambii! 

 

 

TERMINY I CENY! 

TERMIN CENA
07.11 - 22.11  7230 PLN
05.12 - 20.12 6630 PLN
02.01 - 17.01 6699 PLN
13.02 - 28.02
7170 PLN

 

 

  

ZAPYTAJ O DODATKOWE TERMINY!

 ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY JUŻ DZiŚ!

{rsform 5}

 

PROGRAM

Dzień 1
10:45 Zbiórka na lotnisku w Warszawie, stanowisko odpraw
12:45 przelot samolotem charterowym do Banjul /międzylądowanie techniczne na Wyspach Kanaryjskich lub w Afryce Północnej/.
21:25 przylot, transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg wBanjul.

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do portu i  przeprawa promem przez rzekę Gambia do miejscowości Barra. Przejazd przez granicę z Senegalem, załatwienie formalności wizowych. Następnie udamy się do Dakaru, zakwaterowanie w hotelu w okolicach Dakaru lub Saly. Obiadokolacja i nocleg.  

Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie Dakaru. Zobaczymy między innymi Pałac Prezydencki, katedrę, Plac Niepodległości oraz kontrowersyjny Pomnik Renesansu Afrykańskiego wybudowany w kwietniu 2010 r. za 23 miliony dolarów.  Po południu krótka przeprawa promowa na Wyspę Goree. Ta, należąca do światowego dziedzictwa kultury wyspa (lista UNESCO) ze względu na swoją przeszłość jest ważnym miejscem historycznym dla Afrykańczyków. Od XVI do XIX wieku wyspa była główną bazą wywozu niewolników na drugą stronę Atlantyku. Obecnie wyspa przyciąga wielu zwiedzających swą unikalną, kolonialną zabudową, ciepłymi barwami odrestaurowanych domów oraz specyficznym klimatem minionej epoki. Na wyspie mieszkają liczni artyści, szczególnie malarze. Czas płynie tutaj leniwie, melancholijnie. Podczas spaceru po wyspie zwiedzimy Dom Niewolników. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu wylot do Accry, stolicy Ghany, następnie przejazd do miejscowości Cape Coast.  Miasto zlokalizowane nad Zatoką Gwinejską, wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO , którego symbolem jest majestatyczny  Cape Coast Castle. Wybrzeże Ghany odkryli w XV w. Portugalczycy. Później rozwijali je Holendrzy, Szwedzi i Brytyjczycy.  Było to dawne miejsce handlu niewolnikami oraz olbrzymiej ilości złota. Bogactwo Ghany w kruszec ściągało później wielu Europejczyków, którzy dorabiali się ogromnych fortun. Rodziło to także wiele konfliktów stąd zamek i miasto jako miejsce targowe przechodziło często z rąk do rąk. Szacuje się, że w XVI w., aż 35% handlu złotem odbywało się na terenie dzisiejszej Ghany. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 5
Wcześnie rano (wczesne śniadanie lub lunch box na drogę) wyjazd w kierunku Kakum National Park,  jedynego parku w Afryce z tzw. canopy walkway czyli  mostami z liany rodem z filmów Indiany Jones’a, zawieszonymi blisko 40 m nad ziemią!  W parku żyje 40 gatunków ssaków,  między innymi słonie antylopy czy lamparty. Spacer po mostach z liany zajmie ok. 1,5-2 godz. Następnie udamy się na północ, do królewskiego Kumasi. Zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta Ghany, zwanego też miastem-ogrodem oraz jego barwnego, pełnego życia rynku. Jest to stolica kraju Ashanti – wielkich handlarzy złotem, władców plemiennych, którzy stworzyli monarchię obejmującą  terytoria wykraczające poza obszar Ghany.  Do dzisiaj ciągłość władzy królewskiej została zachowana choć sprowadzona jest już do roli czysto reprezentacyjnej. Symbolem władcy jest „Złoty Stolec”, czyli tron władców Ashanti. Sam król posiada tytuł „Kumasehene” czyli władca miasta Kumasi. Kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 6
Śniadanie. Wcześnie rano  wyjazd z Kumasi w kierunku Parku Narodowego Mole słynącego z licznie reprezentujących go słoni . Poza słoniami są tu hipopotamy, bawoły, zebry, hieny, buszboki,  wiele gatunków antylop, np. oribi,  koby czy dujkery. Ponadto można  tu spotkać   wiele gatunków ptaków, do  najciekawszych  należą: orzeł wojownik zbrojny oraz ciekawie ubarwiony ptak z rodziny bocianowatych,  żabiru afrykański.  Cała trasa tego dnia  liczy ok 380 km i wiedzie przez tereny rolnicze Ghany. Po drodze odwiedzimy tradycyjną wioskę, poznamy jej mieszkańców, przyjrzymy się jak żyją  i pracują. W połowie drogi zatrzymamy się  w Baobeng-Fiema, by zobaczyć sanktuarium małp.  Małpy są tu chronione, ale jednocześnie żyją  z własnego wyboru. Wokół rezerwatu  nie ma ogrodzeń. Będzie to okazja by zobaczyć gerezy (ssaki z rodziny naczelnych makakowatych - colobus),  a następnie w pobliskim  Kintampo podziwiać piękne wodospady. Postój przy wodospadach pozwoli się Państwu zrelaksować i odetchnąć podczas przejazdu. Przyjazd do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 7
Wcześnie rano safari i zwiedzanie z przewodnikiem Parku Mole, śniadanie, a następnie krótki  przejazd do Larabangi. Jest to miejsce słynące z oryginalnego  meczetu zbudowanego z wybielonego mułu. Uznane za jeden z afrykańskich cudów jest najstarszym meczetem w Ghanie i jednym z najstarszych w Afryce Zachodniej. Zbudowany w pierwszej połowie XV wieku do dziś zachował swój pierwotny wygląd. Ciekawostką jest fakt że każdego roku przechodzi on renowację po porze deszczowej, która niszczy go regularnie. Wierni obowiązkowo uzupełniają ubytki gliny i w ten sposób budowla mogła przetrwać wieki. Następnie przejazd do ważnego dla kraju miasta Tamale, które liczy ponad pół miliona mieszkańców, a tym samym jest trzecim co do wielkości miastem Ghany. Zlokalizowano je na szlaku dawnych, najważniejszych dróg handlowych. Obecny główny rynek miasta jest kontynuacją  wielowiekowych tradycji. Zakwaterowanie, kolacja i  nocleg w hotelu.

Dzień 8
Po śniadaniu  wyjazd z Tamale do Yendi. Historia Yendi związana jest ze średniowiecznym królestwem Dagomby - ludu zamieszkującego dorzecza rzeki Wolty. Dzisiejszy lud Dagomba jako grupa etniczna liczy blisko  milion ludzi. Obecni mieszkańcy są głównie wyznawcami islamu łączonego z animizmem.  Nieopodal  Yendi znajduje się Gnani – wioska, obóz dla rzekomych czarownic. Jest to miejsce gdzie ludzie uciekają z rodzinnych wiosek, po tym jak zostali oskarżeni o uprawianie czarów i czarnej magii. Mieszkańcy północnej Ghany i przyległego Togo wierzą, że wieczorami czarownice rzucają zaklęcia i są przyczyną wszelkich niepowodzeń jakie trapią innych pobratymców.  Przejazd dalej do granicy z Togo, formalności wizowe (wiza dodatkowo płatna, ok. 50 EUR)  i przyjazd do miejscowości  Kara. Cały region Kara wpisano na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa 260 km)

Dzień 9
Po śniadaniu  zwiedzanie regionu Kara. Przejazd do Koutammakou.  Jest to rejon północnego Togo, na terenie którego żyje plemię Batammariba. Jako grupa etniczna słyną z budowy charakterystycznych wieżowych domów z błota- nazywanych takienta, które są jednocześnie jednym z symboli kraju. Ludzie Batammariba żyją od wieków w harmonii z naturą na pagórkowatym terenie liczącym 50 tys. ha. Następnie przejazd do Bassar, zwiedzanie lokalnej wioski. Bassar leży na odwiecznym szlaku handlowym z Burkiną Faso, później  trasa prowadzi do jednego z najważniejszych miast kraju – Atakpame. Miejscowym folklorem i ważnym elementem tradycji jest taniec na szczudłach, które mierzą od 2-4 m. Ceremonie taneczne odbywają się podczas tradycyjnego święta obchodzonego na przełomie lipca i sierpnia. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 240 km)

Dzień 10
Po śniadaniu  przejazd do Lome, stolicy Togo,  zwiedzanie stolicy  kraju: bazar z pamiątkami, pomnik niepodległości,  promenada nadmorska, neogotycka katedra  oraz  słynny targ fetyszy (voodoo market). W zależności od możliwości przejazdu, po południu czas wolny na odpoczynek nad oceanem. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 160 km) 

Dzień 11
Po śniadaniu  przejazd z Lome  do granicy z Ghana, następnie do stolicy Ghany Accry. Czas na zwiedzanie miasta i zakup ostatnich pamiątek z Ghany. Na trasie zwiedzania zobaczymy mauzoleum Kwame Nkrumaha  poświęcone pierwszemu prezydentowi niepodległej  Ghany , następnie Łuk Niepodległości, główne arterie miasta oraz pałac prezydencki. Kolacja, zakwaterowanie i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 12 - 14
Po śniadaniu wylot do Banjul (możliwe międzylądowanie), zakwaterowanie w hotelu Laico Atlantic. Czas wolny na odpoczynek, plażowanie, wycieczki fakultatywne lub indywidualne zwiedzanie Gambii. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje.

Dzień 15
Po śniadaniu wykwaterowanie hotelu, czas wolny. Transfer ma lotnisko, powrót do Polski.

Uwaga! Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

 

Zakwaterowanie na objeździe

Hotele *** 

 Pokoje: wygodnie urządzone,  2 - osobowe z łazienką (prysznic lub wanna, WC, ręczniki). 

 Wyżywienie: w restauracjach hotelowych serwowane są śniadania i obiadokolacje podobne do europejskich, oczywiście można też zamówić regionalne potrawy.


Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem charterowym (międzylądowanie techniczne na Wyspach Kanaryjskich lub w Afryce Płn.), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 - os. (z możliwością dostawki), 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje lub lunche, program turystyczny, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Senegalu, Gambii, Ghany i Togo (bagaże będą nadane od razu na całą podróż), miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL,CP i bagaż).

Cena podstawowa nie zawiera: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjne lokalne opłaty, w tym bilety wstępu) ok. 190 EUR/os. Napiwki, tragarze ok. 55 USD.

 

Inne

Wizy 

W roku 2013 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski. Przekroczenie granicy gambijsko - senegalskiej odbywać się będzie na podstawie promesy wydanwanej przez Ambasadę Senegalu.
Przed wylotem należy wysłać skan głównej strony paszportu na adres biura podróży. Koszt procedury 10 EUR/os., płatne na miejscu. Nieterminowe wysłanie skanu paszportu oznacza konieczność wyrobienia wizy oraz wzrost opłaty do 50 EUR/os. (standardowa opłata za wydanie wizy). 
Wiza do Ghany wyrabiana będzie podczas trwania wycieczki, koszt ok. 50 EUR/os.
Koszt wizy do Togo to ok. 50 EUR/os. (szczegóły dotyczące sposobu wizowania podamy w terminie późniejszym).
Wymagana ważność paszportu min. 6 miesięcy od daty powrotu.

 

Szczepienia
Do realizacji programu niezbędne jest szczepienie przeciwko żółtej febrze (wpis do żółtej książeczki, którą należy zabrać ze sobą). Jeśli ktoś nie może przyjąć szczepionki powinien zabrać zaświadczenie o przeciwskazaniach od lekarza (w j. angielskim). W rejonie Senegalu i Gambii zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, dodatkowo polecamy zabranie repelentów ze środkiem DEET, ubrań zakrywających ciało, szczególnie wieczorem i w nocy)

 

 

 

Zauroczeniu w Marrakeszu! 8 lub 15 dni!

Niezapomniany pobyt w jednym z najpiękniejszych miast świata! W programie m.in.: Artystyczna Essaouira - Marrakesz - czerwone miasto - Taroudant i Ouarzazate - kazba Ait Benhaddou - najsłynniejsza kazba w Maroku - krótki wypoczynek w Agadirze w cenie!

 

 

 

TERMIN  I CENA

04.11 - 11.11

11.11 - 18.11

18.11 - 25.11

25.11 - 09.12

09.12 - 16.12

16.12 - 23.12

23.12 - 30.12

30.12 - 06.01

06.01 - 13.01

13.01 - 20.01

20.01 - 27.01

27.01 - 03.02

03.02 - 10.02

10.02 - 17.02

17.02 - 24.02

24.02 - 03.03

03.03 - 10.03

10.03 - 17.03

17.03 - 24.03

24.03 - 31.03

31.03 - 07.04

07.04 - 14.04

14.04 - 21.04

 

od  2 130 PLN

 


WYLOTY Z WARSZAWY, POZNANIA I KATOWIC

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY I NOWE TERMINY NA LATO!

 

{rsform 5}


Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach.
Po przylocie odprawa paszportowa i transfer do hotelu w Agadirze. Czas wolny i nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd wzdłuż wybrzeża Atlantyku do Essaouiry, nadmorskiego miasteczka słynącego z wyrobów z drewna tui, oryginalnej architektury i artystycznej atmosfery. Po drodze zatrzymamy się na tarasie widokowym, z którego rozciąga się piękny widok na Ocean Atlantycki oraz w miejscu, w którym przy odrobinie szczęścia zobaczymy marokańskie kozy, wspinające się po drzewach arganowych, z których słynie ten rejon Maroka. Po przyjeździe do miasteczka udamy się na spacer po centrum. Masywne fortyfikacje starego miasta, wąskie i kręte uliczki, pobielone domy z niebieskimi drzwiami, miłe kafejki, uroczy port, to prawie bajkowy obrazek. Będzie również czas wolny na zakup lokalnych pamiątek. Następnie udamy się w dalszą podróż w stronę Marrakeszu. Przyjazd do hotelu. Wieczorem udamy się na najsłynniejszy placu miasta – Djemma El Fna, który jest otoczony ogromnym tradycyjnym soukiem (bazar), gdzie będzie można zakupić ciekawe pamiątki miejscowego rzemiosła. Plac Djemma El Fna tętni życiem do późnych godzin nocnych – zaklinacze węży, kuglarze, treserzy małp, stragany z lokalnymi specjałami, to wszystko zobaczymy spacerując po tym hałaśliwym sercu Marrakeszu. Spacer zakończymy romantyczną kolacją w restauracji z widokiem na plac. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 3
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Marrakeszu, przez wielu uznanego za najatrakcyjniejsze miasto Maroka, zwane również „czerwonym miastem”. Zobaczymy min.: minaret Koutoubija z XII w. wraz z jego ogrodami, meczet i medresę (szkołę koraniczną) Ali ben Jusufa, pałac Bahia, grobowce Saadytów. Podczas zwiedzania miasta krótka wizyta w zielarni berberyjskiej, gdzie będzie można zakupić wszelkiego rodzaju aromatyczne zioła i przyprawy. Udamy się również do Muzeum Marrakeszu urządzonego we wspaniałym pałacu z końca XIX w. oraz do sławnych Ogrodów Majorelle, które są domem dla ponad 15 endemicznych dla Afryki Północnej gatunków ptaków, licznych fontann i pokaźnej kolekcji egzotycznych roślin. Od 1980 r. ogrody były własnością znanego francuskiego projektanta Yves Saint Laurent, którego prochy zostały rozsypane na terenie Ogrodów. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd w stronę Ouarzazate przez pasma górskie Atlasu Wysokiego. Trasa obfitować będzie w zapierające dech w piersiach widoki – małe tradycyjne wioski położone w dolinach, strome zbocza gór i ośnieżone szczyty będą nam towarzyszyć aż do przystanku przy przełęczy Tizi–n-Tichka (2260 m n.p.m.), gdzie będzie możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć. Następnie przejedziemy do najsłynniejszej kazby Maroka - Ait Benhaddou, wpisanej na listę UNESCO. Jest to najbardziej „filmowa” kazba Maroka, będąca maleńkim ufortyfikowanym miasteczkiem położonym na zboczu góry. Kręcono tu sceny do takich hollywoodzkich hitów jak „Gladiator”, czy „klejnot Nilu”. Przejazd do hotelu w Ouarzazate i nocleg. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie kazby Taourirt, należącej do rodu Glawich. Następnie podróż powrotna do Agadiru. Po drodze zatrzymamy się w maleńkiej miejscowości Tazenakht znanej z produkcji dywanów oraz Taliouine (930 m n.p.m.) słynącej z upraw szafranu, będącego najdroższą przyprawą świata. Kolejnym naszym przystankiem będzie Taroudant, zwany również „Małym Marrakeszem”. Spacer po zabytkowej części miasta i targu, Bab Kasbah i w miarę możliwości ogrody pałacu Salam (dawna siedziba lokalnego baszy). Następnie przejazd do Agadiru, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 375 km)

Dzień 6-7
Pobyt w Agadirze, czas na kąpiele słoneczne i morskie oraz samodzielne zwiedzanie tego nadmorskiego kurortu. Śniadania.

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie.
- klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Agadirze – transfer do wybranego hotelu
- klienci powracający do Polski – transfer na lotnisko w Agadirze i lot do Polski.

Uwagi !!!
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Większość zabytków muzułmańskich ogląda się z zewnątrz - dotyczy to w szczególności meczetów.

- Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu - kobiety powinny mieć spódnice za kolana lub spodnie i zakryte ramiona. Nie dotyczy to oczywiście plaż i basenów hotelowych.

- Należy uważać na sprzęt fotograficzny, video i portfele - zdarzają się kradzieże.

- Można zabrać ze sobą drobne upominki, np.: długopisy czy cukierki. Przydadzą się do rozdawania dzieciom spotykanym w trakcie wycieczki.

- Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Agadirze. Opisy hoteli w sekcji katalogu „Maroko – Agadir”.

 

Zakwaterowanie na objeździe

Część objazdowa

Hotele ***/**** (4 rozpoczęte doby hotelowe).

Pokoje: 2 - osobowe (możliwa jedna dostawka) z łazienkami i WC.

Do dyspozycji gości: w hotelach z reguły restauracja, bar, kantor.

Wyżywienie: śniadania (typowo francuskie: rogaliki, dżem, rzadziej sery czy wędliny; kawa, herbata), za dopłatą obiadokolacje.

 

Część pobytowa

Hotel ***/**** (3 rozpoczęte doby hotelowe) - położony maksymalnie 900 m od morza.

Pokoje: 2 - osobowe (możliwa jedna dostawka) z łazienkami i WC.

Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja, bar, kantor, często basen.

Wyżywienie: śniadania (typowo francuskie: rogaliki, dżem, rzadziej sery czy wędliny; kawa, herbata), za dopłatą obiadokolacje.

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Maroka, 7 rozpoczętych dób hotelowych (4 w trakcie objazdu i 3 w trakcie pobytu) w hotelach *** lub ****, 7 śniadań i 1 kolację walentynkową, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu, kosztów lokalnych przewodników, napiwków dla bagażowych (łącznie ok. 50 EUR), napojów do obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych. 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner