WYPRAWY ŻYCIA

Wielka trójka: Toronto, Nowy Jork, Waszyngton!

   Toronto – smak klonowego syropu • Niagara - w huku wody i strugach świateł • New York – zasmakuj w Wielkim Jabłku • Washington i Biały Dom – z wizytą u Prezydenta • Kasyna Atlantic City – Małe Las Vegas

 

 

 


SPRAWDŹ TO JUŻ TERAZ!

{rsform 5}


Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do Kanady.  Przylot do Toronto, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicy Toronto.

Dzień 2
Po śniadaniu, wykwaterowanie i poranne zwiedzanie Toronto, uznanego za kanadyjską stolicę biznesu. Wjazd oszkloną, panoramiczną windą na szczyt CN Tower, drugiej co do wielkości konstrukcji świata (553 m). Następnie zwiedzanie dzielnicy finansowej z historycznym oraz nowoczesnym ratuszem – leżącym przy Nathan Square. Przejazd do Parku Królowej z budynkiem parlamentu prowincji obok najstarszego uniwersytetu. Następnie udamy się  nad wodospad Niagara, który jest jedną z największych atrakcji turystycznych wschodniego wybrzeża. Wodospad utworzony jest na rzece Niagara, która płynąc z jeziora Erie do jeziora Ontario, musi pokonać prawie stumetrową różnicę poziomów. Spacer nad wodospadem i rejs statkiem wycieczkowym, pod najszerszą część wodospadu, zwaną Końską Podkową. Przejdziemy na kolejne punkty widokowe wzdłuż urwistego brzegu granicznej rzeki Niagara. Wjazd na wieżę Skylon Tower (dla chętnych dodatkowo płatne ok. 30 USD), z której rozciąga się piękny widok na cały przełom rzeki i na stronę amerykańską.Wieczorem około godziny 21:00 dla chętnych dodatkowy spacer nad wodospad, który w ciemności rozświetlają kolorowe reflektory tworząc niepowtarzalną magię mgły, światła i huku wody. Nocleg w hotelu w Niagara Falls. (Trasa ok. 130 km).

Dzień 3
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Nowego Jorku. Trasa będzie prowadzić malowniczymi dolinami, przez Stan Pensylwania i Nowy Jork, z postojami fotograficznymi i przerwami aby nacieszyć się przyrodą północnej części USA. Po przyjeździe do NYC, staniemy na Times Square w centrum Manhattanu, z ogromną liczbą teatrów, sklepów i restauracji. Następnie zawitamy do Central Parku, gdzie wśród naturalnego piękna przyrody, można cieszyć się zarówno zaplanowanymi jak i improwizowanymi spektaklami. Krótki spacer po Central Parku m.in. Strawberry Fields z pamiątkową mozaiką na cześć Johna Lennona (Imagine) i budynkiem Dacota gdzie muzyk mieszkał wraz ze swoja żoną Yoko Ono. Nocleg w hotelu w Nowym Jorku. W tym dniu nie ma kolacji w hotelu (dotyczy klientów, którzy dokupili opcję obiadokolacji). (Trasa: ok. 650 km).

Dzień 4
Śniadanie w hotelu, następnie dalsze zwiedzanie Nowego Jorku, uznanego za epicentrum globalnej kultury, rozrywki i finansów, które rozpoczniemy wjazdem na Empire State Building - jeden z głównych symboli Nowego Jorku. Z wieży będziemy podziwiać widoki na Manhattan i panoramę miasta. Kolejnym punktem zwiedzania będzie wizyta na Rockefeller Center oraz spacer Piątą Aleją. Wejdziemy do Katedry św. Patryka oraz odwiedzimy znaną dzielnicę teatralną Broadway, dworzec Grand Central, siedzibę ONZ, Bibliotekę Nowojorską i Operę Metropolitan. Rejs statkiem na wyspę Liberty Island, gdzie mieści się Statua Wolności oraz wyspę Ellis Island, która dla milionów emigrantów (w tym 1.5 miliona Polaków) była pierwszym przystankiem na ziemi amerykańskiej. Na Ellis Island, pod koniec XIX w., działało centrum przyjmowania emigrantów przybywających do Stanów Zjednoczonych z Europy w poszukiwaniu lepszego życia. Następnie odwiedzimy Memorial 9/11, który powstał ku czci osób poległych w bestialskich zamachach terrorystycznych na World Trade Center w 2001 r. w tzw. strefie Ground Zero. Odwiedzimy dzielnicę finansową na Manhattanie oraz gmach Giełdy Nowojorskiej - miejsca, które najlepiej znamy z wielu amerykańskich ekranizacji. Zobaczymy Wall Street oraz historyczny kościół św. Trójcy. Po południu czas wolny na samodzielne podziwianie uroków „Wielkiego Jabłka”. Powrót do hotelu, nocleg w Nowym Jorku. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 5
Po śniadaniu, wykwaterowanie i  przejazd do Waszyngtonu - stolicy USA. Trasa będzie prowadzić przez stany New Jersey, Pensylwania, Delaware aż do DC Columbia. Na trasie odwiedzimy jeden z terenów, zamieszkałych przez Amiszów. Zobaczymy oryginalne dorożki Amiszów, dowiemy się czym różnią się ich domy i sposób życia Jeśli czas na to pozwoli wstąpimy do wioski Amiszów i nie Amiszów, czyli "Anglików". Dowiemy się ciekawostek na temat filozofii życia oraz poznamy tradycje, którym są wierni od dziesiątków lat. Po przyjeździe do Waszyngtonu, zwiedzanie miasta podczas którego zobaczymy najciekawsze zakątki miasta, m.in. Kapitol – siedzibę Kongresu i Senatu oraz Bibliotekę Kongresu. Kamień węgielny pod  Kapitolem został umieszczony przez samego Jerzego Waszyngtona. Kapitol kryje w sobie liczne pomieszczenia, w tym ponad 500 pokoi.  Zatrzymamy się pod pomnikiem Kazimierza Pułaskiego na pobliskim placu Freedom Plaza oraz pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki przed frontem Białego Domu. Następnie spacer do monumentalnego mausoleum prezydenta Abrahama Lincolna. Po drodze  zobaczymy  pomniki poświęcone Bohaterom Wojny Wietnamskiej i Wojny Koreańskiej. Na końcu zwiedzania, każdy będzie miał możliwość „usiąść na kolanie” noblisty Alberta Einsteina lub zadumać się przed pomnikiem doktora Martina Luthera Kinga. Dojazd na nocleg do hotelu w Waszyngtonie, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa: ok. 360 km).

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd przez rzekę Potomac i krótki spacer po cmentarzu Arlington, gdzie znajdują się groby rodu Kennedych. Cmentarz został założony podczas wojny secesyjnej, tu pochowani są weterani z wszystkich wojen, w których brały udział Stany Zjednoczone w całej swej historii. Następnie zobaczymy Pentagon, największy wojskowy budynek świata, wybudowany jak wskazuje nazwa, na planie pięciokąta. Przystanek przy waszyngtońskim monumencie 9/11 upamiętniającym porwany przez terrorystów samolot, który uderzył w Pentagon. Wyjazd do Philadelphii, gdzie zwiedzimy Liberty Center, miejsce podpisania Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych, zobaczymy słynny Liberty Bell, a także schody, po których biegał Sylvester Stalone w głośnym filmie o bokserze „Rocky”. Zatrzymamy się też koło domu, w którym niegdyś mieszkał Tadeusz Kościuszko. Następnie udamy się do stolicy hazardu na wschodnim wybrzeżu - Atlantic City. Zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek i nocleg.

Dzień 7
Po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd w kierunku  w Atlantic City stolicy hazardu na wschodnim wybrzeżu; możliwość zakupów w pobliskich „outletach” lub spróbowania szczęścia w słynnych kasynach rywalizujących o palmę pierwszeństwa z kasynami w Las Vegas. Po południu wyjazd z Atlantic City i powrót do Nowego Jorku. Przejedziemy przez dzielnicę polską Green Point, gdzie zobaczymy mnóstwo restauracji i sklepów o swojsko brzmiących nazwach. Następnie przejazd na lotnisko w Nowym Jorku i lot powrotny do Polski.

Dzień 8
Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie.


Uwagi!
- Napoje alkoholowe zakupione w strefie wolnocłowej i przewożone w bagażu podręcznym, pomimo odpowiedniego opakowania są rekwirowane na lotniskach europejskich.
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. 
- Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.
Zakwaterowanie na objeździe

Hotele *** - o średnim standardzie; zwykle położone poza centrami miast (6 rozpoczętych dób hotelowych: Toronto - 1, Niagara Falls - 1, Nowy Jork - 2, Waszyngton - 1, Atlantic City - 1).

Pokoje: 2 - osobowe z możliwością zakwaterowania dodatkowo dziecka do 14 roku życia (pokoje wyposażone są w 2 podwójne łóżka i nie ma możliwości wstawienia dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.

Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja oraz bar.

Wyżywienie: śniadania oraz za dopłatą obiadokolacje w restauracjach hotelowych.

Kategoria lokalna: ***


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Toronto i z Nowego Jorku do Warszawy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 6 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania a za dopłatą 5 obiadokolacji (w dniu 1, 2, 4, 5,6), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).

 

Cena podstawowa nie obejmuje: wizy amerykańskiej, kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp ) - ok. 195 USD + 6 USD opłaty granicznej (płatne obligatoryjnie na miejscu); przejazdów komunikacją miejską, 5 obiadokolacji (za dopłatą), napojów do obiadokolacji, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.
Inne

Wiza
- Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki. 
- Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie. 
- O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: 
http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html
- W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących.
- Dla obywateli krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP) obowiązkowa jest rejestracja w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) – lista krajów uczestniczących w programie jest dostępna na stronie:
https://esta.cbp.dhs.gov/esta/WebHelp/ESTA_Screen-Level_Online_Help_1.htm#vwp2
ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie:
https://esta.cbp.dhs.gov/esta/.
- Klienci powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA).

 

View the embedded image gallery online at:
http://travelland.com.pl/wyprawy-zycia#sigProGalleria4c35315e36

 


Podkategorie

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner