Sri Lanka z Malediwami!

BUDDYJSKIE OŚRODKI KULTU – ANURADHAPURA I MIHINTALE, SIEROCINIEC DLA SŁONI, ŚWIĄTYNIA ZĘBA W KANDY, MALOWIDŁA JASKINIOWE W SIGIRIYI I DAMBULLI, PLANTACJE HERBATY, RÓWNINA HORTONA I „KONIEC ŚWIATA” ORAZ WYPOCZYNEK NA BAJKOWYCH MALEDIWACH!


 

 

 

 

 

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY!

{rsform 5}

Mapka wycieczek objazdowych

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2 godziny przed wylotem samolotu na lotnisku w Warszawie. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours.pl/rozklady.
Przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) do Colombo.

Dzień 2
Przylot do Colombo. Odprawa wizowo-paszportowa i przejazd do Pinnawali. Czas i pokoje (kilka dla całej grupy) na odświeżenie się po podróży (do bagażu podręcznego należy zapakować ubranie na przebranie i podstawowe kosmetyki, nie będzie dostępu do bagaży w luku autokaru). Następnie odwiedzimy sierociniec dla słoni w Pinnawali, gdzie znalazły nowy dom zwierzęta porzucone przez swoje stada lub zranione. Będziemy także świadkami codziennej kąpieli słoni w pobliskiej rzece Ma Oya. Obiadokolacja w hotelu w ok. Dambulla/ Sigiriya/ Polonnaruwa/ Anuradhapura. (Trasa ok. 230 km).

Dzień 3
Po śniadaniu udamy się w kierunku Anuradhapury, pierwszej stolicy Sri Lanki z V w. p.n.e. Po drodze odwiedzimy kolebkę buddyzmu na Sri Lance - Mihintale z imponującym sanktuarium na wzgórzu, do którego droga wiedzie po 1840 granitowych schodach. Schody te pokonuje się w kilku fragmentach, z których każdy prowadzi do innej świątyni (Kantaka Cetija, Dagoba Ambasthala, Dagoba Drzewa Mangowego i wiele innych). Następnie kontynuujemy podróż do Anuradhapury. Zwiedzimy tam skalną świątynię Isurumuniya (III w. p.n.e.) z posągiem siedzącego Buddy, która słynie z pięknych rzeźb w skale. Zobaczymy także święte drzewo Sri Maha Bodhi, mające dla buddystów znaczenie religijne, gdyż zostało wyhodowane ze szczepu tego figowca, pod którym Budda doznał oświecenia oraz liczne świątynie (m.in. Wielką Stupę - Ruwanveliseya z charakterystycznym murem złożonym z figur słoni naturalnej wielkości, dagobę Jethawanaramaya i wiharę (klasztor buddyjski) Abhayagiriya, które zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do hotelu w ok. Dambulla/ Trójkąta Historycznego, obiadokolacja. (Trasa ok. 220 km).

Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd w kierunku miasta Sigiriya, po drodze odwiedzimy fabrykę batiku, gdzie podziwiać będziemy tradycyjny proces uzyskiwania wzorów na tkaninach. Skalna Forteca Sigiriya jest siedzibą królewską z V w. n.e. zbudowaną na szczycie 200 metrowej skały. Do dzisiaj zachowały się fundamenty dolnego i górnego pałacu, do którego dostępu bronią wąskie schody, wiodące pomiędzy rzeźbionymi lwimi łapami, a także ogrody pałacowe i słynne freski, znajdujące się na ścianach skalnej jaskini, przedstawiające niebiańskie dziewice. Przejazd do Polonnaruwy, średniowiecznej stolicy kraju. Odwiedzimy tu ruiny Pałacu Królewskiego, tzw. Czworobok: Dalada Maluwa - kompleks 12 zabytkowych budowli i świątyń, których historia sięga XI w. oraz Gal Vihara - monumentalną skałę, w której wyrzeźbione są cztery posagi Buddy, z których jeden jest dość kontrowersyjny i jego mudra do teraz jest przedmiotem sporów. W pobliskiej pracowni rzeźby w drewnie będzie można obejrzeć umiejętności miejscowych rzemieślników oraz zakupić lokalne pamiątki. Powrót do hotelu w ok. Dambulla/ Trójkąta Historycznego, obiadokolacja. (Trasa ok. 190 km).

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do 5-ciu świątyń jaskiniowych w Dambulli, jednego z najważniejszych miejsc kultu buddyjskiego na Sri Lance. Świątynie to wykute w skale groty, w których znajdują się posągi Buddy. Pierwsza ze świątyń powstała już w I w. p.n.e. Przejazd w kierunku Kandy. Po drodze zatrzymamy się w ogrodzie przypraw w ok. Matale, gdzie poznamy tajniki uprawy przypraw i ich zastosowanie. W Kandy najbardziej można odczuć wpływy buddyjskie na wyspie. Miasto położone jest malowniczo na wzgórzach wokół jeziora Kandy, nad brzegiem którego znajduje się jedno z najbardziej znanych miejsc na Sri Lance - Świątynia Zęba, najważniejsza świątynia buddyjska na wyspie z relikwią Zęba Buddy. Popołudniowy pokaz tańców połączony z tzw. próbą ognia, czyli chodzeniem po rozżarzonych węglach. Zakwaterowanie, obiadokolacja w hotelu w Kandy. (Trasa ok. 140 km).

Dzień 6
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Kandy: Królewskie Ogrody Botaniczne, jedne z najlepiej utrzymanych w Azji, z ponad 5-ma tys. gatunków flory, zobaczymy m.in. ogród japoński oraz Dom Orchidei. Odwiedzimy także Muzeum Kamieni Szlachetnych (z pokazami obróbki klejnotów), a także sklep z jedwabiami, gdzie oprócz pokazu procesu jego produkcji, będzie możliwość zakupu wyrobów z jedwabiu. Popołudnie wolne na dalsze zakupy i samodzielne zwiedzanie kolonialnego Kandy. Powrót na obiadokolację do hotelu. (Trasa ok. 40 km).

Dzień 7
Po wczesnym śniadaniu udamy się w kierunku Nuwara Eliya, poprzez malownicze wzgórza porośnięte krzewami herbacianymi (droga z Kandy pokonuje 1400 m przewyższenia i wiedzie licznymi serpentynami). Po drodze odwiedzimy plantację i fabrykę herbaty, gdzie weźmiemy udział w pokazie produkcji słynnej na całym świecie herbaty cejlońskiej, będzie także okazja do degustacji i zrobienia zakupów. Następnie przejazd do Parku Narodowego Równiny Hortona. Jest to płaskowyż rozciągający się na wysokości ponad 2000 m n.p.m., gdzie wielbiciele natury będą w swoim żywiole. Dotrzemy do najpopularniejszego punktu widokowego parku zwanego Końcem Świata. Jest to miejsce na krawędzi płaskowyżu, gdzie strome urwisko opada prawie pionowo, o ponad 900 m w dół, ku sąsiedniej dolinie (prosimy o zabranie butów trekkingowych i kurtek przeciwdeszczowych). Obiadokolacja w hotelu w ok. Nuwara Eliya, miasta zwanego „Małą Anglią” ze względu na widoczne pozostałości po brytyjskich osadnikach. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 8
Po śniadaniu przejazd dalej na południe. Zatrzymamy się na punkcie widokowym, z którego podziwiać będziemy Ella Gap - górską rozpadlinę oraz przepiękną panoramę na okoliczne wzgórza, kolejnym przystankiem będzie wodospad Ravana. Po południu udamy się do Parku Narodowego Yala, gdzie weźmiemy udział w jeep safari, podczas którego poznamy zróżnicowane krajobrazy - sawanny, formacje skalne, laguny. Przy odrobinie szczęścia być może uda się nam zobaczyć jedne z największych zwierząt występujące na wyspie, czyli słonia, lamparta, niedźwiedzia, bawoła lub krokodyla. Okres między listopadem a kwietniem jest najlepszy do obserwowania ptaków: pelikanów, ibisów i kormoranów. Obiadokolacja w hotelu w ok. Tissamaharama lub Hambantota. (Trasa ok. 160 km).

Dzień 9
Po śniadaniu, udamy się w kierunku zachodniego wybrzeża wyspy, po drodze odwiedzimy Fort Holenderski w Galle, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zarówno fort, jak i stara część Galle, zachowały wyjątkowy, kolonialny urok, który kontrastuje z współczesną gwarną częścią miasta, typową dla miast południowej Azji. Po południu krótkie zwiedzanie Colombo - barwnej metropolii, w której przeplatają się ślady kolonialnej przeszłości z wielkomiejskim gwarem i nowoczesnością. Zobaczymy m.in. świątynię buddyjską, kościół Wolvendhal (zabytek z okresu panowania Holendrów), ratusz, Ogrody Cynamonowe - ekskluzywne przedmieścia, gdzie w pięknych pokolonialnych willach mieszczą się liczne ambasady i elitarne szkoły, Bandaranaike Memorial International Conference Hall (BMICH) - prezent dla Sri Lanki od Ludowej Republiki Chin, a także replikę posągu Buddy Aukana „zjadającego słońce”. Obiadokolacja w hotelu w ok. Colombo. (Trasa ok. 280 km).

Dzień 10 - 14
Śniadanie, przejazd na lotnisko i przelot na Malediwy. Powitanie przez anglojęzycznego przedstawiciela kontrahenta na lotnisku w Male. Transfer łodzią motorową, wodolotem lub awionetką na wybrany atol. Pobyt w wybranym hotelu na Malediwach. Czas wolny na wypoczynek, plażowanie i zakupy. Możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych. Kontakt z polskim pilotem przebywającym na Sri Lance tylko telefoniczny.

Dzień 15
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Male. Przelot do Colombo. Zakwaterowanie w hotelu w ok. Colombo, czas wolny na ostatnie zakupy i indywidualne zwiedzanie miasta.

Dzień 16
Wczesne wykwaterowanie z hotelu (śniadanie w postaci pakietów podróżnych), transfer na lotnisko w Colombo. Przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Warszawy. Przylot do Warszawy w godzinach wieczornych.
 

Uwaga! Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

 

Hotele na Malediwach do wyboru:

Paradise Island Resort & SPA *****
zdjecie hotelu

Położenie:
Ten rajski hotel położony jest na wschodnim krańcu Północnego Atolu Male, 10 km od lotniska w Male, transfer łodzią motorową zajmuje około 20 min. Ta zapierająca dech w piersiach wyspa zajmuje obszar długości 1 km i szerokości 230 metrów, w odległości ok. 500 m od brzegu znajduje się rafa. Hotel słynie na Malediwach z wysokich standardów obsługi gościa. Idealna propozycja dla osób poszukujących rajskich krajobrazów, białych plaż, lagun i wspaniałej obsługi.

Pokoje:
Hotel posiada 282 eleganckich pokoi różnych kategorii, bungalowy superior na plaży (pokoje standardowe) o powierzchni 26 m2 z możliwością jednej dostawki, posiadają: łazienkę (wanna, suszarka do włosów, prysznic pod gołym niebem), klimatyzację, wiatrak przysufitowy, sejf, telewizję Sat., telefon, minibar, zestaw do przygotowywania kasy i herbaty, umeblowany taras. Na potwierdzenie i za dopłatą możliwość rezerwacji luksusowych willi na wodzie: o powierzchni ok. 77 m2 z prywatnym tarasem słonecznym, wanną (Water Villa), lub jacuzzi (Haven Villa), bezpośrednie wyjście do oceanu.

Do dyspozycji gości:

Restauracja główna, restauracja serwująca owoce morza z panoramicznym widokiem na ocean, 2 restauracje a’la carte (japońska i włoska), 24-godzinna kawiarnia, bar przy basenie (3 razy w tygodniu muzyka na żywo), bar karaoke, bar plażowy, lobby bar otwarty 24 h. Kafejka internetowa płatna dodatkowo, centrum biznesowe, sklepik, pralnia. Dodatkowo bogata infrastruktura sportowa: basen z leżakami i parasolami, basen dla dzieci, bezpłatne ręczniki na basenie, koszykówka, siatkówka plażowa, badminton (za opłatą), snooker (za opłatą), tenis ziemny (za opłatą) i stołowy, squash (za opłatą), siatkówka plażowa. Siłownia, sauna, jacuzzi, łaźnia turecka (za opłatą), bogato wyposażone centrum odnowy biologicznej (za opłatą). Room service płatny dodatkowo.

Wyżywienie:
Drink powitalny. Śniadania i obiadokolacje w formie bogatego bufetu. Za dopłatą All Inclusive.

Program sportowy i animacyjny:
W ramach infrastruktury sportowej: siatkówka, koszykówka, Możliwość skorzystania za opłatą z centrum sportów wodnych: Delphis Water Sports Centre (kursy nurkowania wypożyczalnia sprzętu, wyprawy wędkarskie, nurkowanie, żaglówki, katamarany, skutery wodne, windsurfing, narty wodne). Hotel prowadzi bogaty program animacyjny: muzyka na żywo, wieczory folklorystyczne, wycieczki, dyskoteki. Dla dzieci: brodzik, Plac zabaw, menu dziecięce, opiekunka do dziecka (odpłatnie).

Naszym zdaniem:
Wysokiej klasy hotel przepięknie położony, zatopiony w bujnym tropikalnym ogrodzie. Rajskie widoki.

Kategoria lokalna: *****

Strona internetowa:
www.paradiseislandmaldives.net
Bandos Island Resort& SPA ****+
zdjecie hotelu

Położenie:
Położony jest na północnym Atolu Male, w odległości 7 km od międzynarodowego lotniska w Male, transfer motorówką trwa około 15 min. Resort znajduje się na wyspie o powierzchni około 18 ha, otoczonej przepiękną białą plażą z malowniczą laguną.

Pokoje:
Resort posiada 225 różnych typów pokoi:
Pokoje standardowe (ok. 35 m2) położone w willach w ogrodzie, wyposażone są w: indywidualnie sterowaną klimatyzację, łazienkę z WC, prysznicem i suszarką do włosów, sejf, TV Sat., telefon, mini bar (konsumpcja płatna dodatkowo), zestaw do przygotowania kawy lub herbaty, taras. Wszystkie pokoje położone frontem do oceanu jednak ze względu na bujną roślinność, widok na ocean jest ograniczony. Możliwość zakwaterowania maksymalnie 3 osób dorosłych.
Pokoje deluxe (ok. 54 m2) o podwyższonym standardzie położone są frontem do oceanu (widok może być przysłonięty), składają się dodatkowo z: części dziennej i sypialnej, wanny. Możliwość zakwaterowania maksymalnie 2 dorosłych i dwójki dzieci.
Ville na wodzie (ok. 115 m2) łóżko z baldachimem, telewizor LCD, oprócz łazienki także prysznic pod gołym niebem i jacuzzi, prywatny taras słoneczny z bezpośrednim wejściem do oceanu.
Ponadto w hotelu dostępne są ville:
Garden Villa (ok. 37 m2) zlokalizowane wewnątrz wyspy, bliżej basenów, dodatkowo posiadają jacuzzi.
Jacuzzi Beach Villa (ok. 110 m2) dwupoziomowe, z salonem wypoczynkowym i możliwością 1 dostawki na parterze i sypialnią na piętrze.
Jacuzzi Pool Villa (ok. 90 m2) brak możliwości dostawek, prywatny taras słoneczny i basen. Wszystkie Ville za dopłatą i na potwierdzenie.

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24 h (check in od godz. 14:00, check out do godziny 12:00), sklepik z pamiątkami, centrum medyczne (dodatkowo płatne), pralnia (dodatkowo płatna), kafejka internetowa (dodatkowo płatna), Internet Wifi w lobby (dodatkowo płatny). 2 baseny ze słodką wodą i wydzieloną częścią dla dzieci, leżaki i parasole przy basenie, bezpłatne ręczniki plażowe (wymiana raz na dwa dni). Restauracje: Gallery - restauracja główna serwująca śniadania, lunche, kolacje w formie bufetu, The Harbour - restauracja a’la carte serwująca dania kuchni indyjskiej i lankijskiej, czynna tylko w trakcie kolacji, z widokiem na ocean, restauracja a’la carte Sea Breeze Cafe oferująca przekąski, dania kuchni włoskiej i indyjskiej. 3 bary: przy plaży (z karaoke i muzyką na żywo), przy basenie, bar a’la carte serwujący napoje alkoholowe i bezalkoholowe.

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bogatego bufetu. Za dopłatą lunche. Napoje do lunchu i kolacji płatne dodatkowo.

Program sportowy i animacyjny:
Infrastruktura sportowa: siłownia, badminton, siatkówka plażowa, aerobik, dodatkowo płatne: billard, sauna, squash, rzutki, kort tenisowy. Hotel posiada eleganckie SPA: masaże, salon piękności, zabiegi terapeutyczne (płatne dodatkowo). Dodatkowo za opłatą można korzystać z centrum sportów wodnych: snorkeling, nurkowanie (można zdobyć licencję), surfing, żeglarstwo, narty wodne, sporty ekstremalne. Mini club dla dzieci w wieku 3 – 12 lat.

Naszym zdaniem:

Swobodna atmosferą hotelu, clubowy charakter, różnorodność typów wyżywienia i pokoi sprawią, że nie można się tutaj nudzić. Pokoje standardowe oceniamy na ****.

Kategoria lokalna: ****+

Strona internetowa:

www.bandosmaldives.comDzień 15
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Male. Przelot do Colombo. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Colombo, czas wolny na ostatnie zakupy i indywidualne zwiedzanie miasta.

Dzień 16
Wczesne wykwaterowanie z hotelu (śniadanie w postaci pakietów podróżnych), transfer na lotnisko w Colombo. Bezpośredni przelot liniami czarterowymi do Warszawy. Przylot do Warszawy w godzinach wieczornych.


Zakwaterowanie na objeździe

W części objazdowej (8 rozpoczętych dób hotelowych) zakwaterowanie w hotelach o standardzie odpowiadającym **/ *** w ocenie organizatora. Pokoje we wszystkich hotelach są wyposażone w klimatyzację, łazienki z WC, często minibar (dodatkowo płatny) i TV. W hotelach do dyspozycji turystów: restauracja, bar, a w części hoteli basen. W części pobytowej (5 rozpoczętych dób hotelowych) zakwaterowanie w hotelu wybranym z oferty „Pobyt na Malediwach”. 1 ostatni nocleg na Sri Lance w Colombo lub okolicy.


Świadczenia

Cena obejmuje:
przelot samolotem czarterowym PLL LOT (rejs non stop) do Colombo, przelot wewnętrzny na Malediwy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach o standardzie odpowiadającym **/ *** w ocenie organizatora w części objazdowej (8 rozpoczętych dób hotelowych), 8 śniadań i 8 obiadokolacji, 5 rozpoczętych dób hotelowych w wybranym hotelu pobytowym na Malediwach, 1 ostatni nocleg na Sri Lance w Colombo lub okolicy, transfery autokarem, transfery łodzią motorową lub wodolotem na Malediwach (w zależności od wybranego hotelu), opieka polskiego pilota (na Malediwach klienci pozostają pod opieką anglojęzycznego przedstawicie lokalnego agenta, kontakt z polskim pilotem przebywającym na Sri Lance tylko telefoniczny), program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obowiązkowej opłaty na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów etc. (łącznie bilety wstępu i napiwki płatne pilotowi jako pakiet ok. 255 USD), dodatkowych posiłków, napoi do posiłków, wizy lankijskiej płatnej 30 USD - rejestracja na www.eta.gov.lk oraz wycieczek lokalnych: masaż ayurwedyjski (ok. 40 USD), przejażdżka na słoniach (ok. 40 USD), podatku wylotowego z Malediwów (ok. 25 USD / os.) - płatne przy wylocie z Male, podatku turystycznego na Malediwach ok. 6 USD / os./ dzień.

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość pakietu za bilety wstępów i napiwki podane zostały orientacyjnie i mogą ulec zmianie.
 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner