Ameryka Pd

Argentyna i Chile z rejsem do Przylądka Horn!

"Buenos Aires - stolica światowego tanga - Ushuaia – najbardziej wysunięte na południe miasto świata - Tierra del Fuego – dzika wyspa na końcu świata - Park Narodowy Los Glaciares – w krainie lodowców - Torres del Paine – ośnieżone górskie szczyty i turkusowe jeziora - ice bar na lodowcu -Santiago de Chile - tu nowoczesność miesza się z tradycją"...

 

 


PRZYKŁADOWE TERMINY I CENY

 

18.01 - 29.01 12 071 PLN
11.02 - 22.02 11 909 PLN
15.03 - 26.03 11 504 PLN
10.04 - 21.04 11 181 PLN
30.09 - 11.10 11 630 PLN

 


ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY JUŻ TERAZ!

 

{rsform 5}

Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu w hali odlotów na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Buenos Aires przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2
Ok. 9.00 przylot do Buenos Aires, czas na odświeżenie po podróży, krótki odpoczynek. Po południu udamy się na zwiedzanie stolicy Argentyny, która ze względu na swój kosmopolityczny charakter nazywana jest Paryżem Ameryki Południowej. Miasto jest żywiołowe, gwarne, a zmysłowość tanga uwiedzie każdego. Zobaczymy min.: historyczny plac miasta – Plaza de Mayo, ze sławną Casa Rosada - siedzibą prezydenta, El Cabildo – kolonialnym gmachem Rady Miasta oraz Katedrą, przejedziemy najszerszą ulicą świata – Avenida 9 de Julio, przy której stoi Obelisk, będący symbolem miasta. Odwiedzimy również artystyczną dzielnicę La Boca z jej kolorowymi blaszanymi domami. Przerwa na lunch. Po lunchu (dod. płatny) nowoczesna część Buenos – Puerto Madero, Palermo i Recoleta, która słynie z cmentarza, będącego miejscem spoczynku wielu zasłużonych Argentyńczyków. Najczęściej odwiedzanym grobem jest miejsce pochówku sławnej Evity Perón. Powrót do hotelu. Wieczorem dla chętnych jako opcja kolacja i tango show (dodatkowo płatne ok. 90 USD). Ważne: obowiązują stroje wieczorowe.  (Trasa ok. 50 km)

Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie. Transfer na lotnisko oraz przelot do Ushuaia, najbardziej wysuniętego na południe miasta na świecie. Transfer do hotelu w Ushuaia, zakwaterowanie. Następnie krótki spacer po mieście, zobaczymy min. Muzeum Końca Świata. Ushuaia jest ponadto świetną bazą wypadową do Parku Narodowego Ziemi Ognistej (Tierra del Fuego). Ziemia Ognista zawdzięcza swą nazwę Ferdynandowi Magellanowi, który odkrywszy wyspę w 1520 roku zauważył na niej ogień, który rozpalili jej rdzenni mieszkańcy. Obiadokolacja w hotelu lub pobliskiej restauracji. (Trasa ok. 30 km)

Dzień 4
Po śniadaniu udamy się na wyprawę do Parku Narodowego Ziemi Ognistej, zajmującego powierzchnię ok. 63 tysięcy ha. Na „ostatniej na świecie” stacji kolejowej wsiądziemy w słynny Tren del Fin del Mundo (Pociąg Końca Świata), który od ponad 100 lat kursuje w głąb Ziemi Ognistej.  Jeśli pogoda pozwoli, spacer po najbardziej malowniczych zakątkach ,,parku końca świata``. Po dotarciu do ostatniej stacji pociągu, powrót do Ushuaia a następnie przejazd do portu, gdzie wsiądziemy na pokład katamaranu, który zabierze nas na wyprawę po wodach Kanału Beagle. Niezapomniane widoki towarzyszyć nam będą przez całą drogę, a naszym celem będzie dopłynięcie do Wyspy Ptaków, zamieszkanej min. przez kormorany, albatrosy, dzikie kaczki, mewy itp. oraz wyspy, której głównymi mieszkańcami są lwy morskie. Nasza żegluga dobiegnie końca przy latarni morskiej Les Eclaireurs. Powrót do hotelu w Ushuaia, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer na lotnisko w Ushuaia. Przelot do El Calafate. Wycieczka do Parku Narodowego Los Glaciares (Park Lodowców), wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ten wspaniały pomnik przyrody jest drugim co do wielkości lądolodem na naszym globie. Celem naszej wyprawy będzie spotkanie z główną atrakcją Parku, lodowcem Perito Moreno. Ma on długość 30km, a jego czoło jest szerokie na 5 km. Ściany lodu w zależności od miejsca i pory roku osiągają wysokość od 30 do 60 m. Lodowiec ten przemieszcza się w tempie ok. 2 m na dobę, co tworzy niezapomniany spektakl przyrodniczy: olbrzymie bryły lodu odrywają się od reszty lodowca i z ogromnym hukiem wpadają do wody. Na licznych tarasach widokowych można podziwiać pękanie i odrywanie się lodowych ścian. Dla chętnych możliwość krótkiego spaceru łodzią, podczas którego będziemy podziwiać majestatyczne ściany lodu odcinające się na tle błękitnego nieba (rejs w cenie). Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 160 km)

Dzień 6
Śniadanie w hotelu, a następnie czas wolny na odkrywanie uroczych zakątków Parku Narodowego Los Glaciares na własną rękę. Dla chętnych możliwość wzięcia udziału w rejsie po jeziorze Argentino aż do lodowców Uppsala oraz Onelli (dodatkowo płatne ok. 140 USD+ bilet wstępu do Parku Narodowego Los Glaciares 25 USD). Wyruszymy z portu Punto Bandera, mijając po drodze mniejsze lodowce i dotrzemy aż do lodowca Uppsala zajmującego powierzchnię ok. 590 km2. W tym dniu w miarę możliwości zaproponujemy rozszerzenie wycieczki o Muzeum Lodowców, w którym oprócz rzeźb z lodu znajduje się ciekawy ice bar. Po przebraniu w specjalne kombinezony można uczestniczyć w zwiedzaniu i popróbować drinków zza lodowego kontuaru, z rzeźbionych w lodzie szklanek. Dopłata za rozszerzenie wycieczki 50 USD (z konsumpcją w barze) Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg w El Calafate. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie  z hotelu,  Około południa wyruszymy w kierunku Chile przez serce Patagonii aż do Puerto Natales drogą numer 40. Słynna Ruta 40 jest najdłuższą drogą w Argentynie i jedną z najdłuższych na świecie (wraz z Route 66 w USA i Stuart Highway w Australii). Na tym odcinku biegnie przez z rzadka zaludnione półpustynne, niezmierzone, otwarte przestrzenie południowej Patagonii. Późnym popołudniem dotrzemy do Puerto Natales. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 8
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Torres del Paine (Chile). Park ten, wpisany na listę rezerwatów biosfery UNESCO, jest bez wątpienia jedną z największych atrakcji Chile. Znajdziemy tu majestatyczne lodowce, jeziora mieniące się różnymi odcieniami błękitu i turkusu, rozległe las, ciekawe formacje skalne. Park jest również domem dla wielu gatunków zwierząt min.: flamingów, dzikich kaczek, guanako, nandu, kondorów. W trakcie naszej wycieczki malowniczym szlakiem zawędrujemy do punktu widokowego Los Cuernos, z którego rozciąga się bajeczny widok na turkusowe wody jeziora Nordenskjold, nad którym górują ośnieżone szczyty Cuernos del Paine Następnie udamy się nad błękitne jezioro Pehoe, a przy odrobinie szczęścia spotkamy mieszkające tu dzikie guanako. Następnie powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 9
Po śniadaniu kolejna wycieczka w głąb Parku Narodowego Torres del Paine. Zaczniemy od spaceru w rejon jeziora Grey, otoczonego przez majestatyczne góry, którego błękitną taflę wody pokrywają gdzieniegdzie pływające kry lodu. Dla chętnych jako opcja rejs stateczkiem pod czoło znajdującego się na jeziorze lodowca Grey (dodatkowo płatne ok. 120 USD). W słoneczny dzień czoło lodowca mieni się odcieniami bieli i nasyconego błękitu. Po drodze zatrzymamy się w Cueva del Milodón. Jest to system jaskiń oraz niezwykle ciekawych formacji skalnych, z których najbardziej znaną jest formacja nosząca nazwę Silla del Diablo (Krzesło Diabła). Cueva del Milodón została uznana Pomnikiem Przyrody, a nazwę swą zawdzięcza prehistorycznemu Milodonowi, który zamieszkiwał jaskinie i podobny był do pokaźnych rozmiarów niedźwiedzia. Powrót do hotelu w P. Natales, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Punta Arenas a następnie zwiedzanie miasta, położonego nad Cieśniną Magellana. Ze względu na znaczny napływ imigrantów między innymi z Chorwacji, Hiszpanii, Włoch, Anglii Punta Arenas posiada wielokulturowy charakter. Naszą wycieczkę rozpoczniemy na tarasie widokowym, z którego rozciąga się piękna panorama miasta i Cieśniny Magellana. Następnie odbędziemy spacer po centrum miasta, odwiedzimy min.: Muzeum Salezjańskie, posiadające bogate zbiory eksponatów, które przybliżą nam florę i faunę rejonu Magallanes. Zwiedzanie zakończymy wizytą na miejscowym cmentarzu, gdzie spoczywają  przedsatwiciele  wszystkich narodowości  jakie dotarły  na ,, koniec  świata,,  na początku XX wieku. Obok grobów biednych  emigrantów z Włoch, Bałkanów znajduja się np.  groby pruskiej  arystokracji.   Po zwiedzaniu transfer na lotnisko i przelot do Santiago de Chile. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok 250 km)

Dzień 11
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, a następnie zwiedzanie stolicy Chile, położonej w dolinie między majestatycznym pasmem Andów, a Kordylierą Nadmorską. Santiago de Chile to miasto kontrastów – drapacze chmur z nowoczesnej dzielnicy biurowców, zwanej tu „Sanhattan”, przeplatają się z kolonialnymi zabytkami ukrytymi w historycznej części miasta. Topografia Santiago de Chile sprzyja długim, leniwym spacerom po mieście. Zobaczymy min.: La Moneda - pałac prezydencki, Alamedę będącą główną i niezwykle barwną arterią miasta, Plaza de Armas z piękną Katedrą, Muzeum Pablo Nerudy, słynnego chilijskiego noblisty w dziedzinie literatury, artystyczną dzielnicę Bellavista. Zwiedzanie zakończymy wjazdem na wzgórze widokowe San Cristobal . Po zwiedzaniu transfer na lotnisko oraz powrót do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych (dokładne godziny zbiórki poda na miejscu pilot Rainbow Tours).

Dzień 12
Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie.

Uwagi!
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

- Ze względu na dużą zmienność pogody w odwiedzanych rejonach należy zabrać ze sobą odpowiednią odzież, między innymi: polar, lekką kurtkę ortalionową, wygodne buty trekkingowe, okulary przeciwsłoneczne.

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Buenos Aires oraz z Santiago de Chile do Warszawy (przez jeden z europejskich portów lotniczych), przelot wewnętrzny: Buenos Aires – Ushuaia  Ushuaia – El Calafate oraz Punta Arenas - Santiago de Chile, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw., wyżywienie według programu (śniadania + obiadokolacje lub lunch),  opiekę pilota, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, podatków wylotowych z Chile i Argentyny (ok. 15 USD), wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt udziału w programie to ok. 230USD + ok. 50 USD na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych.

Uwaga! W trakcie przelotów wewnętrznych obowiązuje całkowity zakaz przewożenia w bagażu podręcznym produktów pochodzenia organicznego (żywności).


 

 

Północno - wschodnia odsłona Ameryki Południowej!


Malownicza Gujana Francuska - wspaniałe krajobrazySurinam - Gujana - Trynidad i Tobago...

 

 

 

 

T

 

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY I DOSTĘPNE TERMINY!!

 

{rsform 5}

 


DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Cayenne z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

DZIEŃ 2 CAYENNE

Przylot do Gujany Francuskiej. Miasto Cayenne zostało założone w XVII wieku przez francuskich kupców, którzy zbudowali na wybrzeżu twierdzę Fort Ceperou, broniącą handlową osadę przed zagrożeniem ze strony piratów. Dzisiejsza stolica kraju (departamentu Francji) to kameralna, 40-tysięczna miejscowość zwana „Francją w Tropiku". Relaksowe zwiedzanie miasta: plac centralny - Place Grenoble z budynkami rządowymi, Place des Palmistes, który wyznacza początek głównej ulicy handlowej, katedra, ratusz i bazar. Aklimatyzacyjny spacer nad brzegiem oceanu. Nocleg w Cayenne.

DZIEŃ 3 KOUROU - ISLE ROYALE

Przejazd 65 km na zachód od Cayenne do leżącego blisko równika Kourou. Zwiedzanie Centrum Lotów Kosmicznych, które podlega Europejskiej Agencji Kosmicznej. Stąd wysyła się satelity okrążające kulę ziemską przy pomocy rakiety nośnej Ariane 5. Zapoznanie się z centrum kontroli lotów oraz wystawą Spaceexpo. Po południu przepłynięcie katamaranem na jedną z trzech wysepek Schronienia - Isle Royale. Zwiedzanie, nocleg na wyspie.

DZIEŃ 4 ISLE ROYALE - WYSPA DIABŁA - KOUROU - SAINT LAURENT DU MARONI - PARAMARIBO

Po śniadaniu kontynuacja zwiedzania i rejs na kolejną z wysepek - Wyspę Diabła. Po obiedzie powrót do Kourou i dalszy przejazd lokalną drogą na zachód w kierunku Surinamu. Po kilku godzinach przyjazd do miasta granicznego Saint Laurent du Maroni, które jest ciekawym przykładem połączenia architektury kolonialnej i osady indiańskiej. Przepłynięcie łodziami szerokiej na 3 km granicznej rzeki Maroni do leżącego na drugim brzegu rzeki miasta Albina i dalszy przejazd do stolicy Surinamu - Paramaribo. Wieczorny spacer po mieście. Nocleg w Paramaribo.

DZIEŃ 5 PARAMARIBO

Zwiedzanie najciekawszych przykładów architektury kolonialnej, zbudowanej przez Brytyjczyków i Holendrów: parlament, Plac Niepodległości z Pałacem Prezydenckim, ratusz, fort Zeelandia leżący nad rzeką Waterkant, uliczka Lim- a-Po-Straat z drewnianymi domami należącymi niegdyś do kupców, katedra katolicka z 1885 r., meczet i holenderska synagoga. Nocleg w Paramaribo.

DZIEŃ 6 PARAMARIBO - GEORGETOWN

Po śniadaniu wyjazd do Georgetown. Po drodze podglądanie życia miejscowej ludności, otaczającej przyrody. Po przyjeździe do Georgetown transfer do hotelu. Wieczorny spacer po mieście. Nocleg.

DZIEŃ 7 GEORGETOWN - PARK NARODOWY KAIETEUR - IWOKRAMA

Rano godzinny lot samolotem ponad zieloną dżunglą do Parku Narodowego Kaieteur. Spacer na pobliski punkt widokowy Johnson, skąd można zobaczyć jeden z najwspanialszych wodospadów Kaieteur, o wys. 226 m, który tworzy rzeka Potaro. Sesja fotograficzna i zawody, kto najbardziej wychyli się poprzez skaliste urwisko w celu uchwycenia spienionej strugi wodospadu w całości. Dalszy przelot do Iwokrama. Przylot, zakwaterowanie. Nocleg.

DZIEŃ 8 IWOKRAMA - ANNAI

Iwokrama to las deszczowy o powierzchni 3710 km2. Na jego terenie żyje wiele gatunków fauny i flory. Jednymi z najbardziej wypatrywanych są usłyszane w nocy jaguary. Do obserwacji egzotycznych ptaków przyda się lornetka. Ekscytujący spacer 30 m nad ziemią pomostami umieszczonymi w koronach drzew. Powrót do miejsca zakwaterowania na śniadanie. Następnie wizyta w indiańskiej wiosce. Zapoznanie się z zajęciami Indian i ich codziennym życiem. Przejazd do Annai. Zakwaterowanie w lodżach. Wieczorem spacer na najbliższe wzgórze, z którego rozciąga się widok na zielony przestwór sawanny ograniczonej w swym bezkresie jedynie odległą linią horyzontu. Kolacja i nocleg w lodżach w Annai.

DZIEŃ 9 ANNAI - KARANAMBU

Przejazd przez tereny suchej sawanny i terenów podmokłych pełnych kapibar taplających się w przybrzeżnych mokradłach, ptaków kłapiących dziobami i jaguarów szczerzących paszcze w głośnym zachwycie na widok białych turystów. Jedno z magicznych miejsc o cudnych widokach z rzadka przysłoniętych amorficzną chmurą złaknionych krwi komarów. Wycieczka chybotliwą łodzią pośród trzcin kryjących podstępne kajmany. Nocleg na rancho w Karanambu.

DZIEŃ 10 KARANAMBU

Kolejny dzień spędzony na poszukiwaniu rzadkich zwierząt oraz nasłuchiwaniu odgłosów dzikiej przyrody, czas na relaks. Nocleg na rancho.

DZIEŃ 11 KARANAMBU - GEORGETOWN

Rano przelot z Karanambu do Georgetown. Georgetown to jedyne wielkie miasto Gujany liczące 200 tys. mieszkańców, którego centrum stanowi unikalny zespół budynków kolonialnych o różnym stanie zachowania. Główną atrakcją miasta jest anglikańska katedra św. Jerzego uważana za najwyższą w świecie budowlę z drewna. Spacer pod neogotycki ratusz, parlament, hale targowe Stabroek, pałac prezydencki oraz budynek Biblioteki Narodowej. Nocleg w Georgetown.

DZIEŃ 12 SCARBOROUGH (TOBAGO)

Wylot z Georgetown do Scarborough przez Port of Spain. Przylot na lotnisko Crown Port Airport, położone 11 km od Scarborough, stolicy Tobago. Transfer do hotelu, zwiedzanie Scarborough. Kąpiel o zachodzie słońca. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 13 SCARBOROUGH - SPEYSIDE - CHARLOTEVILLE

Rano przejazd do Speyside położonego na północno-wschodnim krańcu wyspy, rejs statkiem o szklanym dnie po zatoce Tyrrela i Little Tobago. Podziwianie charakterystycznej przybrzeżnej roślinności. Spacer pod zalesioną górę po wysepce, gdzie obserwować nas będą płochliwe ptaszki motmoty. Powrót na statek, który będzie przepływał nad kilkoma skupiskami koralowców. W czasie rejsu będzie można podziwiać ponad 30 gatunków ryb tropikalnych. Opcjonalne nurkowanie z maską i rurką. Zmiana statku na mikrobus i przejazd do Charlotteville na lunch. Po południu fakultatywnie pływanie na kajakach po zatoce marynarki wojennej, największym chronionym kotwicowisku na Karaibach. Podziwianie widoków, oraz stromych klifów, przepłynięcie na przekąskę do zatoki Piratów.

DZIEŃ 14

Przejazd wzdłuż linii brzegowej do Roxborough, poprzez dawne plantacje kokosów do Rezerwatu Leśnego. Tam mini trekking przez las deszczowy, na centralny grzbiet wyspy. Opowieść na temat lasów deszczowych, ich fauny i flory. Piknik w Krwawej Zatoce, powrót do Scarborough. Przeprawa promem do Port of Spain.

DZIEŃ 15

Po śniadaniu zwiedzanie starej i nowej części Port of Spain: parlament, gmach sądu, katedra, Plac Woodford, park Savannah. Nocleg w Port of Spain.

DZIEŃ 16

Transfer na lotnisko, wylot do Georgetown i dalej do Caracas/Curacao. Przerwa tranzytowa, fakultatywnie możliwość zwiedzania Caracas/Curacao. Wieczorem wylot do Europy.

DZIEŃ 17

Przylot do portu przesiadkowego w Europie. Przerwa tranzytowa. Przelot do Warszawy.
Cena zawiera:

- przelot Warszawa - Cayenne; Port of Spain - Caracas/Curacao - Warszaw
- przeloty wewnętrzne na trasie Georgetown - Kaieteur; Karanambu - Goergetown - Scarborough
- zakwaterowanie: hotele 3***/4**** na wybrzeżu, pokoje 2-os. z łazienkami; w interiorze - bazy globtroterskie, w Karanambu noclegi na rancho
- wyżywienie: śniadania na całej trasie, 4x lunch i 3x kolacja
- transport łodziami, jeepami, autobusem lub mikrobusem, awionetkami
- przewodnicy miejscowi
- opiekę polskiego pilota na całej trasie
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

Cena nie zawiera:

- opłat lotniskowych i wstępów do parków narodowych: ok. 90 EUR
- zwyczajowych napiwków ok. 45 EUR
- brakujących posiłków: ok. 15 EUR/os.
- dopłaty do pokoju 1-osobowego: 780 EUR
 


Wymagania:
SZCZEPIENIA. Wymagane szczepienie na żółtą febrę, zalecane - tężec, żółtaczka typu A i B, dur brzuszny. Wskazana ochrona antymalaryczna w postaci tabletek. 

 

 

 

 

 

Peru i Boliwia - 16 dni

 

Wspaniała stolica Peru - LIMA, malownicze trasy wzdłuż wybrzeża Pacyfiku, białe miasto Kordylierów - AREQUIPA, Kanion Colca, "pływające wyspy" Uros, La Paz, Cusco, Św. Dolina INKÓW, zaginione miasto MACHU PICCHU, a dla chętnych GALAPAGOS!

 

 

 

 

 

ZAPYTAJ O TERMINY I CENĘ NA DZIŚ!

 

{rsform 5}

 


Dzień 1 ·

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Limy. Przylot do stolicy Peru, powitanie na lotnisku, transfer do hotelu, po drodze objaśnienie podstawowych paradygmatów kultury andyjskiej, zakwaterowanie. Zapoznanie sie z owocami tropikalnymi na spotkaniu przywitalnym, toast z narodowym pisco sour, nocleg.

Dzień 2

 Przejście do starej, kolonialnej części miasta, założonego w 1535 r. przez samego Francisca Pizarro. Spacer po najważniejszym placu Limy, Plaza de Armas, wzdłuż Pałacu Rządowego, Katedry i siedziby arcybiskupiej. Podziwianie bogatych zbiorów Muzeum Złota, próba zrozumienia wizji świata przedinkaskiej i inkaskiej cywilizacji na bazie obejrzenia eksponatów z wyjaśnieniami  przewodnika. Eksponowane przedmioty oprócz ich treści semiotycznej intrepretacji budzą niekłamany zachwyt nad wyczuciem piękna i jubilerskiego kunsztu mistrzów rzemieślników. Obiad i nocleg.

Dzień 3 ·

Godz. 03:30  rano wyjazd autokarem do Paracas, najciekawszego na wybrzeżu Peru rezerwatu ptactwa i zwierząt morskich. Obcowanie z nieskażoną przyrodą: obserwacja kormoranów, głuptaków, pelikanów, flamingów i pingwinów Humboldta. Wycieczka łodzią na Islas Ballestas, wysepki, będące siedzibą licznych kolonii lwów morskich. Przejazd do Ica - krótki postój w Oazie Huacachina. Przejazd do Nazca. Po drodze postój w Mirador - wieża widokowa (pierwszy kontakt z liniami Nazca - figury ręka i drzewo). Zakwaterowanie. Kolacja. Krótka sesja przygotowawcza na podróż do pierwszego miasta andyjskiego: Biala Arequipa.Nocleg.

Dzień 4

 Obserwacja tajemniczych linii wyrytych na rozległym obszarze kamienistej pustyni ze specjalnej wieży widokowej lub fakultatywnie przelot awionetkami nad płaskowyżem Nazca (lot odbywa się w zależności od warunków pogodowych). Po obiedzie przejazd malowniczą trasą wzdłuż wybrzeża Pacyfiku do Arequipy. W drodze przewodnik przeprowadzi krótkie treningowe sesje przygotowawcze w celu uzyskania przez uczestnika optymalnej relacji z nowymi warunkami klimatycznymi andyjskiego środowiska. Zakwaterowanie po trudach podroży i nocleg.

Dzień 5
·

Zwiedzanie białego miasta Kordylierów - Arequipa. Zwiedzanie zabytkowego centrum, m.in. klasztoru Św. Katarzyny, sesja zdjęciowa na tle kolonialnej architektury. Obiad. Wieczorna sesja przygotowawcza na wyprawe do Canionu Colca.Nocleg.

Dzień 6 ·

Przejazd do najgłębszego kanionu świata - Colca. Ten dziw natury wyrzeźbiła rzeka Rio Majes na głębokość 3400 m. Kolacja i nocleg w Yanque lub w Chivay.

Dzień 7 ·

Dalszy ciąg eksploracji Kanionu Colca - obserwacja nisko, prawie nad głową szybujących kondorów. Przyjazd do Puno leżącego na brzegu jeziora Titicaca w godzinach wieczornych. Kolacja i nocleg.

Dzień 8 ·

Po śniadaniu wycieczka łodzią na zamieszkałe przez Indian z plemienia Uru "pływające wyspy" Uros. Obchód wysepek po niepewnym, uginającym się gruncie. Krotka sesja połączenia energetycznego z Wielkim Jeziorem. Konieczna seria zdjęć na tle trzcinowych chatynek i ich mieszkańców. Wyjazd do Boliwii przez Copacabana i wizyta w miejscu kultu i pielgrzymek Kościele Maryjnym. Obiad. Dojazd do La Paz - jednego z najwyżej położonych miast świata. Zakwaterowanie. Nocleg

Dzień 9 ·

Intensywne zwiedzanie założonej w 1548 r. położonej w dolinie na wys. ok. 4000 m. n.p.m. stolicy - La Paz. Łowcy pamiątek i wyrobów będą mogli zdobyć do swoich kolekcji kolejne makatki, poncha, torby, wisiorki wykonane przez Indian Keczua. Sesja zdjęciowa w malowniczej scenerii targowisk i dam w melonikach. Ucieczka od gwaru miejskiego do Doliny Księżycowej (Valle de la Luna), gdzie na skutek erozji powstały niesamowite labirynty wąwozów i pinakli. Obiad. Powrót do hotelu i nocleg.
Dzień 10 · Wyjazd do Puno, wizyta na ruinach Tiawanaku. Przekroczenie granicy peruwiańsko - boliwijskiej w Desaguadero. Po drodze zwiedzimy kościół w Pomata i świątynię płodności w Chuquito. Dojazd do Puno, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

Dzień 11 ·

Po śniadaniu  wyjazd w kierunku starej stolicy imperium Inków - Cusco. Po drodze obiad zwiedzanie cmentarzyska Sillustani. Obiad typu bufet w Sicuani. Ceremonialne zwiedzanie kompleksu archeologicznego w Raqchi ze świątynią poświęcano Wiracocha. Zwiedzanie Andahuaylillas - przepięknego kolonialnego kościoła zwanego Kaplicą Sykstyńską. Dojazd do Cusco. Zakwaterowanie i nocleg.


Dzień 12 ·

Całodniowa wycieczka z obiadem do Św. Doliny Inków. Po drodze do Pisac widoki na malownicze terasy, dojazd do Pisac, spacer na indiańskim rynku przepełnionym kramami ze swetrami, tkaninami i pamiątkami. Obiad. Oglądanie ruin twierdzy Ollantaytambo.  Sesja przygotowawcza do zwiedzania Machu Picchu. Nocleg w Cusco lub Urubamba..

Dzień 13
·

Wycieczka do wymarzonego i najsłynniejszego na kontynencie zaginionego miasta - Machu Picchu. Obiekt został odkryty dopiero w 1911 roku przez amerykańskiego historyka. To niesamowite dzieło rąk ludzkich zadziwia doskonałością kamieniarki,  bogactwem dekoracji i ciekawą trescią semiotyczną, którą przewodnik podkreśli podczas wizyty o  charakterze ceremonialnym. Sesja zdjęciowa na tle ruin Świątyni Trzech Okien, Słonecznego Obserwatorium i malowniczych tarasów. Obiad, nocleg w Cusco.

Dzień 14
·

Zwiedzanie miasta potomków Inków, posługujących się językiem keczua: Plaza de Armas, Katedra z 1559 roku oraz pobliskich ruin zabytkowych budowli (Sacsayhuaman, Kenko, Puca-Pucara, Tambomachay). Obiad w restauracji. Nocleg.

Opcja dla osob lecących na Galapagos:

Zwiedzanie miasta potomków Inków, posługujących się językiem keczua: Plaza de Armas, Katedra z 1559 roku oraz pobliskich ruin zabytkowych budowli (Sacsayhuaman, Kenko, Puca-Pucara, Tambomachay). Przelot do Limy. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu.

 
Dzień 15
·

Transfer na lotnisko, pożegnalny obiad  i wylot z Peru

Dzień 16

Lądowanie  w Europie ,przerwa tranzytowa i dalszy lot do Warszawy.PRZYKŁADOWA OPCJA EKWADOR-GALAPAGOS DODATKOWO PŁATNA:


DZIEŃ 15 Wylot z Limy do Quito. Transfer do hotelu, odpoczynek, spacer po mieście. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 16 Od rana zwiedzanie Quito: Muzeum Archeologiczne i Muzeum Złota, zapoznaniez kulturami, ktore zamieszkiwały teren obecnego Ekwadoru kilka tysięcy lat temu, podziwianie pierwszych na świecie wyrobow z platyny (ekwadorska kultura La Tolita jako pierwsza odkryła technikę wytopu platyny). Dla chętnychspacer na targ wyrobów ludowych, sprawdzian umiejętności targowania się. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 17 Po śniadaniu transfer na lotnisko, przelot na wyspę Baltra (27 km2)na Galapagos. Zaokrętowanie na jachcie. Rejs na wyspę Santa Cruz
(986 km2). Lunch, wizyta w Stacji Biologicznej Karola Darwina, obserwacja gigantycznych żołwi i procesu hodowli żołwi - gigantow. Transfer na jacht. Kolacja i nocleg na jachcie. Nocny rejs na kolejną wyspę.

DZIEŃ 18-19 Raj dla miłośników unikalnej flory i fauny: lwy morskie, dzikie osły, dzikiekoty, ptaki morskie, flamingi, albatrosy, głuptaki, endemiczne mewy, ostrygojady, cucubes, endemiczne gołębie, zięby Darwina, iguany lądowe i morskie, czaple, kanarki, zięby, mewy białogłowe, a w przybrzeżnych wodach manty i białe rekiny. Noclegi na jachcie.

DZIEŃ 20 Zejście na twardy ląd. Transfer na lotnisko i przelot do Quito. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 21 Zwiedzanie nowej części miasta: pomnik Francisco de Orellana, droga konkwistadorów, panorama Guapulo (kościół z XVI w.) i dolin w pobliżu Quito, lekcja historii Ekwadoru przed fasadą Kongresu, Uniwersytet Katolicki i Politechnika, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, Bazylika. Spacer po kolonialnej części miasta: Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, Katedra z XVI wieku, renesansowy kościoł i klasztor San Francisco z XVI w., barokowy kościół La Compania, podziwianie panoramy miasta z góry Panecillo. Po południu wycieczka na równik (15 km na połnoc od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha), zwiedzanie Muzeum Etnograficznego i Quito w Miniaturze mini spektakl światło i dźwięk). Sesja zdjęciowa. Późnym popołudniem przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

DZIEŃ 22  Przylot do Europy, przesiadka na samolot do kraju. Lądowanie na lotnisku w Warszawie .


 

 

 

 

 

 

 

 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner